кога започна да надава след раждане вашето бебе

  • 2 036
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 295
Мойто е вече на 6 дни и не надава, а смъква по малко и се притеснявам, че не му достига кърмата. Да доуточня, че се роди в края на 37 г.с със секцио по спещност. Секциото се налагаше защото имах гениталлен херпес в 34 г.с. Въпреки това детето престоя в родилния канал без води повече от два часа, което се счита че е вероятно да се е заразил и му назначиха терапия със зовиракс. Днеска му е последния ден. Когато се роди заради лечението ми го дадоха чак следобеда на втория ден. Изобщо не можа да захапе зърното и пропусна едно две хранения и му дадох бутилка, но дори от нея с триста зора си изяде млякото. Следващтите дни се опитваше да захапе но не се получаваше много добре и аз започнах да се цедя вместо да му давам АМ. От два дена се научи да суче, въпреки че суче 5-6 минути и заспива, аз го дигам да се уригне и после пак суче 5-6 минути и така три пъти. Вчера правихме контролно кърмене и беше изсмукал 30мл, което според акушерката вече му е малко и на мен не ми достига млякото. Не искам да го дохранвам с АМ, но не е започнал още да наддава - роди се 3 кг и 10 гр, онзи ден беше 2 кг и 940 гр, вчера 2 кг и 900 гр, а днеска е 2 кг и 890гр. Та питането ми е колко време мога да изчакам преди да се наложи да го дохранвам. Забравих да кажа, че нааква памперсите поне по 2 пъти за напишкването незнам, защото сме още в болницата и не го сменям аз

# 1
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Мила cerera, не се тревожи напразно!  Hug Надявам се проблема с херпеса да е минал и заминал!  Praynig Не е хубаво бебе да се тегли всеки ден, а е най-добре веднъж в месеца! Лекарите работят с дистрибуторите на АМ и само това и чакат, поредната жертва! Кърми се бебече колкото пъти иска на ден! На 3 часа само сменяй гърдата, а от едната може да суче по1 час, по 2 часа, това да не те притеснява! Само кърменето стимулира гърдите да произвеждат кърма! Щом не плаче, спинка си, занчи не е гладно! Тези грамове, които излизат при теглене всеки ден са си напълно нормални! Никога не може да се накърми бебе, да се сложи на кантара и да се каже леле малко суче! Зависи от обстановката, от апетита му, не от кърмата на мама! Бъди спокойна и не спирай да кърмиш!  Hug  Hug  Hug Тук много майки ще те подкрепят за това! Може да го слагаш на гърда и докато спи, тогава също сучат! Успех и не се отказвай! Накрая на месеца да видиш педиатърката какво ще каже за кантара!  Wink   bouquet  Hug

# 2
  • Мнения: 295
Благодаря ти drize  bouquet До сега не е дал признаци че се е заразил с херпес, зовиракса му го дават профилактично, защото ако се зарази са много тежки последствията. За кърменето на поискване ми е проблема - той си спи и не се буди. Снощи съм го нахранила в 22ч, после ми го взимат за през ноща и ми го носят в 6.30 и според акушерката е спал цяла нощ което си е 8 ч без храна. Така че за сега гледам да го будя на 3 ч и се мъчим да се храним. Но като цяло не проявява голамо чувство на глад - сутринта след 8ч есествено беше озверял, после се събуди с рев в 9.30 , но това е нещо ново, надявам се да започне да гладнее по често

# 3
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Сега разбрах, че си в болница! Ох, милата ми, кърми го наволя и попитай колко АМ му дават? Силно ме притеснява, че 8 часа ще спи 6 дневно бебе! Направо попитай акушерката "колко АМ изпи, дали му стига"? Така зададен въпроса, ще ти даде нужния отговор!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 418
Честито бебе!
Успокой се! До колкото знам спадът на теглото спира около края на първата седмица и наддаването започва около десетия ден, но това е някаква осреднена статистика и не е задължително да е в сила и при теб. просто кърми често, до колкото е възможно в болница, а в къщи никой няма да ти пречи.  Laughing
Успех!

# 5
  • Мнения: 984
На 18-я ден започна да наддава.

# 6
  • Мнения: 585
едното на 12-13 ден , другото на 7ден веднага щом ми го дадоха от неонатологията , но имаха изключително много кърма и го кърмех на поискване тоест почти постоянно

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 245
А не може ли да го оставят при теб през нощта? Добре е да го кърмиш по-често от 3 часа. Ако спи много, го разсъблечи - аз моите така ги събуждах.

И на мен не ми се вярва да не се буди поне няколко пъти през тези 8 часа. В родилния дом боксът с бебчетата беше между две стаи и чувах за какъв рев от глад става въпрос - по цяла нощ се деряха милите бебенца. Моето си беше до мен (по мое изрично настояване) и си сучеше доволно.  Peace

А пък за меренето - разликите са много малки, зависи дали преди меренето е акало/пишкало. Важното е, че не спада бурно. Вода или глюкоза давате ли му?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Моето бебе беше свалило 400гр при изписването. Роди се 4кг, а ни изписаха 3600. Доколкото разбрах от лекарите нормалния спад на теглото е до 10% от теглото при раждане. Спад повече от 10% е притеснителен. Дени продължи да отслабва и след това и стигнахме до 3400 докато разбера, че кърмата ми не му стига. Спеше много заради жълтеницата, а аз си мислех, че е нахранен. А той просто не е имал сили да суче. Сега се дохранваме докато се урегулират нещата с кърмата.
Опитай се да кърмиш колкото може по-често и повече, но и внимавай все пак дали наддава детето. Ако продължава да отслабва непременно се консултирай с лекар.

# 9
  • Мнения: 789
Ива започна много бързо да наддава - роди се 2900, смъкна малко повече от 100 гр., изписаха ни след 8 дни 2960. Продавачката в детския магазин каза, че за първи път чувала за такова бебе Simple Smile
Според мен си е индивидуално - някои бебета се "окопитват" по-бързо, на други им трябва малко повече време. Последните ни дни в болницата качваше по 20-30 гр. на ден.
Изчакай още 2-3 дни и виж какво ще е положението.

# 10
  • Мнения: 2 132
Всяко бебче си е различно. Знам че до 10% от теглото не е притеснителен спада.
Иначе моята бебка почна да качва от 3 ден. Роди се 3120, най-ниското и тегло беше 2950, а на изписването беше качила 10г и ни изписаха 2960 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 295
Благодаря ви много Hug Днес на сутрешната визитация като го премериха беше качил 10гр. Но и вчера за пръв път се сабуждаше сам преди почти всички кърмения и сучеше по активно. Надявам се да сме влезли в ритъм и да продължи да се храни добре. Вчера и днеска правихме пробно кърмене и беше изсукал 40 гр, което едната акушерка каза, че му е малко, а другата че е добре. Но и двете пробни бяха по обяд и следобед, а той е най активен сутрин и вечер. След няколко часа ни изписват и се чуствам по-добре, че си отивам в къщи. Ако може още един въпрос  -  тази нощ ще го оставя да спи или яде както му дойде, но ако наистина спи по 8 ч да започна ли да го будя през ноща? Simple Smile

# 12
  • Мнения: 585
ох сега видях че си в болница много бебета на болничния режим само спадат не им стигат броя кърмения дъщеря ми започна да наддава чак като започнах да я кърмя на много на интервал от два часа денонощно и се кърмехме понякога и по един час спи и суче на гърдата ми , предо това само спадаше  , а сина ми вече като второ бебе още щом мо го дадоха го сложих насъщия режим , нищо че лекари и акушерки като минеха ми правеха забележка че само на гърда съм го държала то не се правело така , отговарях им че аз така ще си гледам детето

# 13
  • Мнения: 295
кейт888 моя не се буди на два часа, в началото направо си пропускаше по едно две яденета, а от вчера започна да се буди на 3ч. какво да го правя да го будя на 2ч. ли? То си е мъчение като е заспал да го карам да яде.

# 14
  • Мнения: 789
Аз не съм будила Ива - когато си огладнееше, сама се будеше. Като новородена се будеше по 2 пъти на нощ, за да суче. Не знам какво да те посъветвам - на една приятелка младежа изобщо не се е будил, за да суче през нощта. Порасна си здраво и право детето  Grinning Ива се будеше всяка нощ, за да суче, докато я отбих (до преди няколко седмици). А как си мечтаех да се наспя....
Виж как ще е тази нощ, ако не се събуди след 7-8 часа, ти го събуди (всъщност те могат и полузаспали да сучат, не е нужно да се събуждат). От една страна съня е важен и за теб самата, от друга прекалено голямата пауза не ми се струва полезна, а и колкото по-често суче, толкова повече кърма ще има.

# 15
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Добре завърнали се у дома!  Hug   bouquet
Миличка, не буди бебе, за да го кърмиш! Направо на 3 часа сменяш само гърдата и го визмай и заспал, те пак сучат, някой доста активно, от будно състояние! Сигурна съм, че довечера няма да пропусне сучене цели 8 часа!  Peace Поне веднъж ще се събуди!
Желая ти прекрасни мигове със сладкото бебе!  Hug  baby_neutral  Heart Eyes И бъди спокойна, лекарите обичат да плашат и да предлагат АМ във всеки удобен случай! Но само майката може да каже "НЕ, ще кърмя", защото всичко зависи от нея самата! Разбира се никога не трябва да се увличаме, ако наистина има проблем с кърменето!  Peace

# 16
  • Мнения: 585
не го буди ако спи дълбоко , предлагай му гърда в леките фази на съня , тогава бебетата правят или сукателни дв/ния с уста или пък се размърдват, и както са писали бебоците инстинктивно добре сучат и насън . може да му изцедиш една две капки мляко да усети за какво става дума , предлагай гърда при всеки удобен случай ,и кърми на поискване ако трябва през 20 минути , ане спазвайки определени часове ,не давай залугалка , задоволява на гладно сукателния си рефлекс и се изморява , вместо залъгалка предлагай гърда ,не давай през пурвия месец и други течности освен кърма или АМ ако се наложи ,Ако мислиш че нямаш кърма започни за някколко дни да изцеждашслед хранене и когато има време между храненията това би трябвало да  увеличи лаКТацията , но повечето мами първия месец имат излишък на кърма и напрегнати гърди, при теб така ли , протичат ли ти гърдите при 8 часов интервал , добро средство з аповече кърма е бирената мая при мен има ефект още на следващия ден. Но мисля че вече в къщи ще качвате , в болниците много бебета гледани  на идиотския режим и "грижи' от страна на персонала са стресирани и общо взето гладни и не качват ,а само спадат а като се успокоят вкъщи , и вече добре гледани и храненеи в ръцете на мама много бързо започват да качват.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 224
  Честито бебенце и успех с кърменето, когато се приберете вкъщи. Вярвам че тогава ще се успокоите и ти и бебчо.
  Относно буденето, да бебе не се буди, но бебе под месец е хубаво да се следи колко често се храни. Трябва да има минимум 8 кърмения на денонощието, тоест между 8 и 12. Може да прави само една по-голяма пауза от 4-5 часа например за 24 часа, например през ноща. Става въпрос за бебенце под месец. При него не важи правилото да не се буди, защото често може да е по-сънливо от жълтеницата и да няма сили да суче. В резултат на което е още по-сънливо и пропуска хранения и проблема се задълбочава. След месец вече обикновенно бебенцата са се окопитили и тогава няма нужда да ги будиш, те сами ще заявят на висок глас, когато огладнеят. По това време обаче вече лактацията е регулирана и бебето е доста заякнало и пораснало. Така че и моя съвет е за момента да се опитваш да го храниш минимум на всеки 2-3 часа, като наистина няма нужда и да го събуждаш напълно, а само да му поднасяш гърдата през определен период.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 585
и ако един път на ден например вечер спи дълбоки по осем часа него буди радвай се и се наспи и ти , а през деня си наваксайте с повече сукания

# 19
  • Мнения: 295
Благодаря ви мами Hug извинявайте че се включвам късно, но от вчера следобед сме си в къщи и не мога да седна за една минута. Никакви притеснения за нощната пауза, 8ч друг път, явно са ме излъгали. Снощи се събудихме първо в12ч гладни и наакани, после в 4ч. и от тогава до 6.30 нещо будувахме и ядохме три пъти. Слагам го на гърдата първи път - суче около 10- 15 мин., не пуска зърното, но заспива, уригваме или се опитваме да уригваме, слагам го в кревата и след 5 - 10 мин се ококорва и почва да боксира с ръчички и да рита с крака. Дадох му да суче втори път и после го оставих го от 4.30 до към 6.30 да си лежи в леглото, защото не плачеше, а само си мърдаше и на два пъти върна по малко мляко та реших че не е гладен. Към 6.30 започна да проплаква и го взех при мене в леглото, галих го около 15 минути, но не заспа и реших да му дам цица, този път пробвах с другата и засука и заспа. Така до 8.30, когато горедолу ситуацията се повтори, но този път му дадох още два пъти да суче и към 9 и нещо заспа, като между суканията пак върна малко. Последното ни ядене беше към 11.30, този път само два пъти и за сега спиме дълбоко. Чудя се дали иска да суче от глад или просто за забавление, но за сега мисля да му давам гърда, ако нищо друго не помага.

# 20
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Пожелавам ти от все сърце да влезете в отбора на дългокърмещите мами и бебоци!  Hug   bouquet  Hug   bouquet  Hug
Знаех си аз, че 8 часа не спи никое бебе!  Peace 
Радвайте се на хубавите моменти и се кърмете на воля и с желание, а не под час!   baby_neutral  Joy  baby_neutral

# 21
  • Мнения: 295
Благодаря ти drize  Hug smile3525

# 22
  • Мнения: 789
.....
Знаех си аз, че 8 часа не спи никое бебе!  Peace 
....  


А, има, има, познавам едно  Wink Вече е тригодишен господин де, но се е будил през нощта само първите 4-5 дена. Както и да е.

Радвам се, че всичко е наред и сте си спокойни у дома. Весело и безпроблемно майчинство!

# 23
  • Мнения: 585
не му давай гърда ако нищо друго не помага , а при всяко безпокойство първо давай гърда и ако не я иска значи има нужда от друго , общо взето първия месец само сучат и спят , а и стомахчетата им са с малък обем и затова по-често им се налага да ги пълнят

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 337
4естито 4еститооо! Да ти е жив и здрав бебоока и мн а ви радва!!!

И нашата само спадаше,докато бяхме в болницата- родих я 3520,изсписаха ни 3270...

Та не се притеснявай за спада- доки ми каза,4е до 18 ден спадат,а след това запо4ват с наддаването..НЕщо се 4истят сигурно..

Браво,4е ве4е папка по-редовно...ти ще си го усетиш кога иска цица,макар 4е те мъни4ките в на4алото искат 24 4аса да висят на гърда,ако могат и да спят лапнали цица най-добре Wink

Нооо след някоя друга седмица сами си оправят режима...Сега ти остава само много търпение и вси4ко ще е наред... Peace

# 25
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
.....
Знаех си аз, че 8 часа не спи никое бебе!  Peace 
....  


А, има, има, познавам едно  Wink Вече е тригодишен господин де, но се е будил през нощта само първите 4-5 дена. Както и да е.

Радвам се, че всичко е наред и сте си спокойни у дома. Весело и безпроблемно майчинство!

Ами и аз това казвам, защото на жената са й казали, че първите 6 дена не плачело, а спяло по 8 часа! Ти си още едно доказателство за това! За това няма такова бебе!  Peace  Joy  baby_neutral

# 26
  • Мнения: 295
Извинявайте, че не отговорих вчера, но си имахме други проблеми - към 18.30 детето се разбуди и разплака, а трябваше да яде към 19.30 - 20.00 /той горе долу се буди на 2.5 - 3 ч./ татко му го гледаше и като го вдигнал усетил, че е много топъл. Вчера го бях завила с една по-дебела пелена, защото е студено и бащта му решил, че се е претоплил и го подържал малко развит. Аз го нахраних и ръчичките и крачетата му се нормализираха, но челото и тялото ми се струваха още топли. Решихме да му премерим температурата при вечерното къпане и о ужас - 37.3 ректално. Тъпата му майка беше прочела, че при мерене в дупето трябва да се извади 0.5 градуса, ама го бях разбрала не като половин градус, а като половин десета от градуса и реших, че детето има някъде 37.2. Чак днеска сутринта пуснах търсачката и намерих няколко теми и се светнах за какво става дума. Иначе за ядене, ядеме добре - 8-9 пъти на денонощие с едно две нощни. Памперсите са почти всичките наакани, а пишкането най-обича да го прави след като съм му измила дупето върху хавлията. Много ви благодаря за подкрепата и съветите Hug smile3525

# 27
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Толкова ми е хубаво да те чета!   bouquet  Hug   bouquet  Hug   bouquet
Температурата е най-точна в дупето! Когато мериш с електронен термометър винаги вадиш 0,5! Когато Температурата е под 38-38,5 не се тревожи  Peace Най-опасна е 40, после 39! Малко инфо http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm Има много инфорамция в Гугъл!  Hug


# 28
  • Мнения: 295
Мерси, мерси  Hug drize   bouquet

# 29
  • Мнения: 396
Извинявайте, че не отговорих вчера, но си имахме други проблеми...

Мило момиче, всички тук сме майки или ще ставаме така, че сме наясно как протича денят ти.
Не се тревожи когато не отговаряш! Гледай при вас всичко да е наред!
Радвам се, че се храните добре и съм сигурна, че резултатите няма да закъснеят!
Ако не ти достига кърма пий чай от копърено семе или яж лук - писах и в друга тема, че лично съм го изпробвала.
После даже ми се наложи да цедя докато започне да смогва да изяжда всичко.

# 30
  • Мнения: 1 674
Не съм я теглила вкъщи.На консултацията за един месец след раждането беше наддала с 2.400кг./а се роди 3.600/Бяхме точно 6 кг.

# 31
  • Мнения: 295
От вчера си имаме работещо кантарче, така че ще видя как надава. Първото, което купихме беше Чико електронно и или беше дефектно или е пълен боклук  - първия ден го измери 2670, втория 3200 а третия 3600. Вчера за пръв път го оставихме между две хранения на баба му и с татко му отидохме да сменим кантарчето с механично. Иначе за яденето продължава да си яде на около 2.5 часа, понякога се буди през час и яде. Пишкането е добре, но акитата се разредиха от два дена само 3-4 и по малко като количество. Вчера изживях друг стрес - от пъпчето му беше просълзила малко кръв и се притесних, че се инфектирало. Прочетох в д-р Спок и Михов, че можело да става така и се успокоих малко, но започнах да чистя със спирт и да слагам топоцин след всяко сменяне на памперса и сълзенето спря.

# 32
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Само не се увличай в теглене! Може да се притесниш от резултата! Най-добре е бебе да се тегли на 1 месец, за да няма оле качило е 400гр за две седмици, а другите две не е каичло нищо! Така се паникьосваш и се стресираш!  Peace

# 33
  • Мнения: 295
Да се похваля - вчера бяхме на контролен преглед и Крисето се оказа, че е натдал цели 323г. за 10 дена. Искам още веднъж да ви благодаря много  bouquet newsm51 smile3525. За мен беше много важна помоща ви в тези първи дни, когато нещата не вървяха изобщо. Без вашата подкрепа сигурно щях да започна да дохранвам от притеснение и вина, че държа детето гладно. Но сега мога гордо да се включа в списъка на кърмещите майки bombs breastfeeding

# 34
  • Мнения: 45
Честито бебче  bouquet  bouquet  bouquet
Радвам се че нещата при вас се оправят.
И ние имахме проблем с кърменето в началото но сега всичко е наред и давам гардата по всяко време. Това е най-добрия начин да приспя Ники.

# 35
  • Мнения: 31
Няма сташно това е нормално, моя Митак се роди 3050кг -и ни изписаха 2800кг, така че спокойно. Иначе съм напълно съгласна с drize за останалото. Ако можех да върна времето назад нямаше да се отказвам от кърменето, но издържах на хамалогията с цеденето и дохранване с изцеденото мляко само до 5-тия месец. Спокойствие и кураж не се отказвай. Успех мила с кърменето!
Стилулирай гърдите си с помпата, колкото повече и по-често го слагаш на гърдата си, толкова повече кърма отделят млечните жлези, не го мери не го карай да изяжда определено количество то милото по-добре от теб знае колко му се яде. Моят син в жегите лапа по 5-6 лъжици и не иска повече, по принцип е слаб, но не се притеснявам че е наддал само 260 грама последния месец, пак казвам топло е и повечето бебеоци отказват да хапват денем в жегите. Не се притеснявай всичко ще си дойде на местото, само запази спокойствие!  newsm32
Виждаш ли наддава си детето. Браво на Крисето, малка душица. newsm44

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 18:33 от millenita_g

Общи условия

Активация на акаунт