Изнасяне на лаптоп от страната..

  • 3 393
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 224
Момичета, август месец ще ходиме с половинката ми до Италия с колата, та ми е интересно - на границите ще имаме ли проблем за лаптопа , за това че го инасяме ? Защото съм чувала, че не можело  newsm78 И някакви документи за него ще ни трябват ли ? Примерно като гаранционна карта, или друго.. знам ли  ooooh!

# 1
  • Мнения: 528
Не, никакъв Peace
Все едно да има проблем да пътуваш с тел или с фотоапарат.
Въобще не се притеснявай и приятно пътуване  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 224
Благодаря ти   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 044
Пътували сме навсякъде с лаптоп никъде нищо не са ни искали  и със самолет  и с кола.А пролетта като ходихме до Италия с колата ,никъде нищо не са ни искали освен на границата на Промахон,личните карти Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 724
По летищата е пълно с хора, които работят! тоя въпрос  ме уби, за такси ли  питаш или какво? Лаптопът отдавна не се счита за някаква особена ценност, която изнасяш. Пътувала съм до Европа и Америка, просто това е част от връзката ти със света.

# 5
  • Мнения: 1 174
Няма какво да ви убива този въпрос Wink, защото преди две години на турската граница искаха да декларираме лаптопа. Взема се делкарация от граничния пункт, попълва се и се пази до връщането. Така беше при нас. В декларацията се описва фабричния номер на лаптопа и името на собственика. Толкова.Но пак казвам, че не беше скоро.

# 6
  • Мнения: 1 224
Няма какво да ви убива този въпрос Wink, защото преди две години на турската граница искаха да декларираме лаптопа. Взема се делкарация от граничния пункт, попълва се и се пази до връщането. Така беше при нас. В декларацията се описва фабричния номер на лаптопа и името на собственика. Толкова.Но пак казвам, че не беше скоро.
Именно заради това питам.

Енита, много лесно мреш бе мацко.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 772
Не сме го изобщо декларирали нито в Италия , нито в другите държави в Европа. Пътувайте си спокойно  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Правете разлика м/у страна член на ЕС и страна, която не е член.
България е член и съответно дори печат в паспортите ви не слагат, бе даже може и само с лична карта да ходите до Италия. Не декларирате.

Ако ходите на море в Турция е друго. Страната /както е ясно/ не е член на ЕС, нужни са паспорти и е добре да декларирате. Тъй като ми направиха миналата година проблем след пътуване извън ЕС, при почивката в Турция си взех декларацийка и си описах всичко - фотоапарат, камера, лаптопи... Ако опишеш на излизане - не е нужно да носиш документ.

# 9
  • Мнения: 1 224
Разликата я правя прекрасно. Именно от там различавам Сърбия от ЕС , защото ще минаваме от там, а не през Гърция.. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Toppolinka, не отчетох, че сте с кола... Нищо не декларирам на границата със Сърбия  Peace

# 11
  • Мнения: 1 224
Toppolinka, не отчетох, че сте с кола... Нищо не декларирам на границата със Сърбия  Peace
Мерси Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 784
Нищо не сме декларирали, минавайки през Сърбия. Дори и над допустимата сума, която се налагаше да носим. Не са ни проверявали, освен международните паспорти. Е, отвориха багажника на колата, ама то колкото да имитират дейност.

# 13
  • Мнения: 1 174
Да, съгласна съм, че за държавите от ЕС не е нужна декларация за лаптоп или др., но с останалите трябва да се внимава.Турците са по-благосклонни към нас и правят компромиси, но арабите, примерно, са страшно крадливо племе и при тях си е... ooooh! При една проверка ни предупредиха да описваме всичко, ама всичко, що е техника. Бяхме пропуснали ел. калкулатор и искаха да ни го вземат.Много се чудиха и над самобръсначката на мъжа ми... Crazy

През август също имам пътуване до Италия, но пак ще си взема червения паспорт, наред с този на детето. За фотоапарата не се притеснявам, ще минавам само през ЕС-страни.

Извинявам се, че леко се отклоних от темата, леко и безпроблемно пътуване на всички и хубаво лято! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 865
ние сме носили нашият и в Куба-никакъв проблем Wink

Общи условия

Активация на акаунт