ПЛЕВЕН - 59

  • 17 977
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 857
Джина,имай предвид,че почти всичко,което имам в аптечката,го давам след консултация с педиатърката,била тя и по тел. PeaceПо ред:
-Кларитин е противоалергичен сироп.Бубка го е пила при ухапване от нещо комароподобно,от което получи обриви по цялото тяло.
-фенистил-това е гелче за пъпки от комари и подобни-облекчава сърбежа,на мен ми действа супер,на децата също.
-йодна тинктура не съм ползвала,но
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D1% … D1%83%D1%80%D0%B0
-активен въглен не съм позвала и нямам,но знам,че се ползва при отравяния...или може би не,не съм сигурна
-смолянско чудо-аз лично пратих една приятелка от Сф да ми го купи,защото тук го няма.Казва се всъщност Витасин.Използва се при изгаряния,зачервявания и прочие.Много съмдоволна.

# 46
  • Мнения: 2 556
Аз не нося нищо, освен лепенки за ранички и понякога Ентерол на прахче, направо ме разбихте с тези аптечки Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 9 857
Тес,къде се изгуби?! Grinning
За аптечката-аз съм си такава,винаги го нося това при пътуване.Нищо не ми коства-все пак чантата си стои пълна и приготвена винаги.

# 48
  • Мнения: 15
Джина, ясленските снимки са от Щастливо детство. А двете госпожи са тези, при които, ако имате късмет ще сте в групата им. Много са симпатични и добрички.
А на нас ни изписват за алергия Аериус, сироп. Теди не трябва да яде шоколад. Половин бонбон и е трагедия. Излизат му огромни червени пъпки по цялото тяло. Толкова са страшни, че сърцето да ти се свие като го видиш. Кожата не се вижда от пъпки. Та понеже не винаги мога да го спася от шоколада - сиропа си го пием почти за десерт. Има ефект. Изписаха ни и един крем, доста скъп - Елоком - никакъв ефект.

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте.
И аз да включа по повод аптечките.
Нося в една козметична чанта,почти всичко което е изброила Валенцето
с малки изключения разбира се.Ние нали все сме по пътищата и трябва да съм подготвена.
И аз използвам Деган,против повръщане,за моя радост съм го използвала само веднъж.
Валенце, какво е това пръскало за охлузвания и рани,става ли за малки деца?

# 50
  • Мнения: 64
Валенце, много полезен списък си дала Peace Аз вече си заредих аптечката за морето, доста е обемна и дано не стигаме до нея. Атракция взех прахчета ентерол и хидрасек, за смектата ми казаха, че е отвратителна на вкус.
Оф, Ники непрекъснато пада, джаса се тук-там. За каска е Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 9 857
.
Валенце, какво е това пръскало за охлузвания и рани,става ли за малки деца?
GrinningСтава.аз за моите съм го взела,за себе си не съм ползвала,не падам често Laughing.Казва се Оксикорт.Принципно пише,че не е желателно да се пръска на малки деца,но и аптекарката,и педиатърката ме увериха,че няма проблем.Съдържа кортикостероиди,а те не са безвредни.Ако обаче се пръсне само няколко пъти,а не постоянно,няма проблем.

# 52
  • Мнения: 560
Атракция,аз мазах Меги с Дактарин,но тя имаше афти и от тях не искаше да яде.
Ако искаш  пробвай,на нас много бързо ни минаха след мазането с нея. Peace


цялата уста на Бети беше в гъбички и устничките целите побелели.За един ден с три мазания се оправиха с ДАКТАРИН.супер доволна съм
 Peace

# 53
  • Мнения: 5 278
Ася,при кого водиш Теди за тези алергии ? На Ивайла също давам Аериус,но честно казано не знам дали има голям ефект,а а ко има то поне не е мигновен,примерно за 1-2 дена да се оправи.Сега е малко по-добре,но като почнат жегите и цялата се обрива. И няма оправия.И с този крем на Адерма я мажа и пак. Но май направих грешка,че взех млякото,което е по-голяма опаковка,а преди това я мажех с крема и като че ли повече й помагаше. В чудо съм се видяла отсега,а е мацка и не мога да я оставя да ходи с петната по кожата. Не че ако беше Здравко щях да го оставя Simple Smile
За яслата много се надявам да сме в тази група.Мисля като дойде август да ходя да проверявам,само дано не е много рано. Но като не знам какво трябва за записване,а и нали ще бъдем на море,да се подготвям .Още ми се струва далече,но си наближава и ще видим как ще се справим  Thinking
За уточненията за лекарствата пак благодаря Simple Smile мисля да си взема обичайното - за Т, за кашлица и капки за нос,нещо за рани,нещо за повръщане и разстроиство и най-вече добре че ме подсети за термометъра Simple Smile А за останалото дано не се налага,но ще се ходи на лекар.

# 54
  • Мнения: 5 026
Мацки , да питам нещо-има сега една промоция на Нестле джуниър ( то и преди я имаше)-2 кутии мляко с една мечка. Та ние имаме такава мечка и това е любимата играчка на Бужи, с нея на ясла, на път, на спане.... Та ако някоя от вас има излишна синя мечка, готова съм да я поема с/у каквото каже Simple Smile Да имаме резервна,че ако я затрием, ще видя два свята  Crazy

# 55
  • Мнения: 57
Здравейте, Плевенски мами.
Извинявам се, че спамвам темата ви, но искам да ви помоля за следното - препоръчайте ми добър специалист по фетална морфология в Плевен. Първото ми дете се роди с увреждания и сега много се притеснявам дали всичко е наред с второто, което чакам.  Така че, който знае добър ехографист, нека да сподели. Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват   bouquet

# 56
  • Мнения: 5 026
Отбелязвам форумски липси - Тина, Евак, Дилянка, Сиси.....

mamma_eva, Ася като се включи може да каже,май нейния съпруг се занимава с ФМ.

# 57
  • Мнения: 872
Ей ме - на  Laughing . Онази вечер се прибрахме от село, отпуската ми свърши и от вчера съм на работа  Sad За Мира беше истински Рай на село,а мене ме пощури,минутка спокойствие не ми даде.Това дете как избира само белите,не знам  ooooh! Кучето като я види и бяга вече от нея . Имаше си басейн,в който се цопкаше,ама аз нали съм си заплес и забравих да взема апарата да я снимам  doh.Щракнах няколко снимки с телефона.
Честито бебче на Блек чери   bouquet Да й е живо и здраво и много да слушка  smile3525

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
mamma_eva , няма какво да търсиш тук при това положение.Само и единствено в София!

# 59
  • София
  • Мнения: 9 857
mamma_eva , няма какво да търсиш тук при това положение.Само и единствено в София!
PeaceТова ще те посъветвам и аз,специално в твоя случай.

Общи условия

Активация на акаунт