Кухнята - в детайл (3)

  • 25 914
  • 201
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 665
Опа,пу първа  Flutter

# 2
  • Мнения: 346
опсаааа, втора Laughing

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е аз какво? Чак трета ли?  Wink  Hug

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Май ще се броим......кофти така  Wink ама и от мен запис да не ви изпусна  Mr. Green

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Взех си мивка и батерия на Тека-това вместо запис. Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 639
Запис и един въпрос от мен  Simple Smile
харесах си мивка вчера в Практикер, обаче вчера с мъжа ми се зачудихме дали мивките на който не пише "мивка за вграждане" се монтира като такава или ще стърчи навън  Rolling Eyes
ако ми покажете и снимки много ще ме улесните
Благодаря   bouquet

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Запис и един въпрос от мен  Simple Smile
харесах си мивка вчера в Практикер, обаче вчера с мъжа ми се зачудихме дали мивките на който не пише "мивка за вграждане" се монтира като такава или ще стърчи навън  Rolling Eyes
ако ми покажете и снимки много ще ме улесните
Благодаря   bouquet
  korNeliq -на всички мивки остава един кант над плота,ако под това разбираш да стърчи,отвота се прави малко по малък и мивката се фиксира за плота със силикон.

# 8
  • Мнения: 2 891
Благодаря,ама сега два варианта ---какво означава  С АКТИВЕН ВЪГЛЕН И 2. КЪДЕ СА ТЕЗИ ВЕНТИЛАЦИОННИ ТРЪБИ/това зад тоалетната дето са водомерите и някакви си вертикални щрангове/ та там ли........ох направо ,а и сега ми каза една позната ,че трябва да има тръба за вкарване на въздух на вградена фурна,божееееееееее.

Това, за тръбата и фурната ме изумява  Rolling Eyes

Шушулчо, ти хубаво и каза да си сложи клапа в банята, но помисли ли за съседите и, които щезнаят какво готви всеки път, когато влязат в банята? Активен въглен е най-добре!

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 15:02 от Spoonman

# 9
  • Мнения: 1 277
Взех си мивка и батерия на Тека-това вместо запис. Mr. Green

И аз вместо запис ще кажа, че си вчера си взех мивка на Тека и дозатор за течен сапун. Остава ми само да си харесам дръжки за кухненските шкафчета. 

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 214
 Hug запис

# 11
  • Мнения: 88
Хайде и аз скоро ще се запиша с новата си кухня, макар че е на няколко месеца вече, но все не ми остава време да я снимам!

# 12
  • Мнения: 44
  Hug..И аз да се запиша с молба за съвети.
Вече имам нова кухня, НО..като сме я проектирали пусто не сме се сетили за тръбата на аспиратора,че трябва да е скрита. И сега имам "страхотна декорация" #Cussing out..ена лъскава тръба пльосната върху шкафовете #Cussing out #Cussing out. Моля Ви за съвети как да го скрия това чудо

# 13
  • София
  • Мнения: 639
Радост, благодаря за отговора   bouquet
вече си имам, нова мивка  Mr. Green
а тук може да ми видите проекта на бъдещата кухня: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266749

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Радост, благодаря за отговора   bouquet
вече си имам, нова мивка  Mr. Green
а тук може да ми видите проекта на бъдещата кухня: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266749
Умишлено ли печката е толкова далече от мивката?

# 15
  • София
  • Мнения: 639
ами, печката е изнесена на терасата и затова така се получава. Комина до мивката не работи, а не искам тръбата за аспиратора да минава по цялата дължина на кухнята  Confused

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Радост, благодаря за отговора   bouquet
вече си имам, нова мивка  Mr. Green
а тук може да ми видите проекта на бъдещата кухня: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266749
Аз бих ти предложила да си сложиш фурната по средата на това постранство с две шкафчета от двете страни( едното може да е за бутилки) така и аспиратора ще дойде по средата,а и ще имаш повече място отдясно на котлоните и поне според мен ще ти е по удобно,а и по красиво.А и горните шкафове които са до хладилника мисля че трябва да ги направиш в стил подобни на тези над мивката или обратно,че така е много хаотично....Мое мнение   bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 246
ами, печката е изнесена на терасата и затова така се получава. Комина до мивката не работи, а не искам тръбата за аспиратора да минава по цялата дължина на кухнята  Confused

При нас пък комина е в другия край на стаята и затова печката е разположена точно до врата на терасата, тръбата на аспиратора ще минава през стената и ще излиза отвън. Ще пусна и снимка, ама чакам да получа цялостния проект на имейл и чак тогава. Засега ще следя с интерес.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
И аз тук да ви следя  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 639
Сис, ами идеята на този шкаф до печката е да е за газовата бутилка, като над нея ще има механизъм за бутилки /от тези хоризонталите, а не вертикалните/, а аспиратора е 90 см и обхваща цялото пространство над печката. А това за горния ред шкафове ще го помисля   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 970
Мама Гали, вместо лъскава тръба, тип "хармоника" Crazy,може да сложиш плоска пластмасова тръба Peace.Аз така направих и си спестих голяма част от декорацията Mr. Green

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Сис, ами идеята на този шкаф до печката е да е за газовата бутилка, като над нея ще има механизъм за бутилки /от тези хоризонталите, а не вертикалните/, а аспиратора е 90 см и обхваща цялото пространство над печката. А това за горния ред шкафове ще го помисля   bouquet

O.k. аз не разбрах че ще имаш газ,а и отгоре няма шкафче,няма ли да ти е по удобно тогава от дясната страна на котлоните да ти е повечето свободно пространсттво,поне на мен така ми е по удобно.Успех и чакаме снимки на готовата кухня Simple Smile

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
запис  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 44
Мама Гали, вместо лъскава тръба, тип "хармоника" Crazy,може да сложиш плоска пластмасова тръба Peace.Аз така направих и си спестих голяма част от декорацията Mr. Green
Много благодаря за идеята smile3525.Не бях чувала за такъв вариант за тръба.Ще се поровя из нета за да добия представа за нея.Дано да си спестя висящи изкуствени цветя и тем подобни.

# 24
  • София
  • Мнения: 49
Много съм доволна с няколко нови неща за кухнята: Бурканчета за подправки взех си 12 еднакви и така вече имам малко, които да са от друг вид Grinning много са сладки - стъклени, прозрачни и тумбести, като могат да стоят и нормално и на една от страниците си! Като и дъска, която се прегъва, форма за кекс с две дъна и чаши със същата кана Wink

# 25
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Корнелия ,сега видях в тая тема причините поради които си разположила така кухнята Thinking
Какво аз предлагам в този случай....в магазина на Фабер имат специални отводи за абсорбатори ,които са плоски и се монтират над шкафчетата и не отнемат място от тях ако се реши отвода да пресича шкафовете....та с тези отводи, няма никакъв проблем да си сложиш абсорбатора на място което ти си пожелаеш.....това ми хрумна сега за разрешаването на въпроса Wink

# 26
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
  Hug..И аз да се запиша с молба за съвети.
Вече имам нова кухня, НО..като сме я проектирали пусто не сме се сетили за тръбата на аспиратора,че трябва да е скрита. И сега имам "страхотна декорация" #Cussing out..ена лъскава тръба пльосната върху шкафовете #Cussing out #Cussing out. Моля Ви за съвети как да го скрия това чудо
Ако сложиш снимка може да се измисли нещо Thinking.....но по обясненията ти ми става долу горе ясно.....ами най простият и лесен вариант е да облечете тръбата с Г-образна плоскост в цвета на корпуса на кухнята,а ако са близо до тавана само с права -от шкафа да тавана като тръбата остава зад плоскоста Wink

# 27
  • Мнения: 2 085
....и дъска, която се прегъва....
Ако знаеш откога търся такава.....Откъде я взе?

# 28
  • Мнения: 44
[
Ако сложиш снимка може да се измисли нещо Thinking.....но по обясненията ти ми става долу горе ясно.....ами най простият и лесен вариант е да облечете тръбата с Г-образна плоскост в цвета на корпуса на кухнята,а ако са близо до тавана само с права -от шкафа да тавана като тръбата остава зад плоскоста Wink
[/quote]
Бих пуснала снимка,но след този ремонт не мога да намеря кабела на апарата smile3511.Мислех за такъв профил нае ще. стои някак си присадено.Р
Допадна ми идеята за плоските тръби , но в нашия град едва ли ще се намерят.За това моля за ще идейки.
Тръбата 50см върху шкафа, чупка надоло около 10см. и 60см път към стената където ислиза.

# 29
  • Мнения: 4 970
Аз моите тръби съм ги взимала от Тека.НО и в Бриколаж съм виждала.Потърси- не може д аняма някъде Peace Не са чак такава екстра и рядкост

# 30
  • Мнения: 44
А как става прехода от плоската тръба към кръглата и за входа и изхода?

# 31
  • Мнения: 4 970
Продават съответните преходници Peace .Няма проблем
Сега ще потърся снимки да ти покажа
Разгледай тук http://www.moby-bg.com/?81&02&9667

# 32
  • Мнения: 44
Продават съответните преходници Peace .Няма проблем
Сега ще потърся снимки да ти покажа
Разгледай тук http://www.moby-bg.com/?81&02&9667
smile3525Сърдечни благодарности..мисля,че с това ще си реша проблема newsm44

# 33
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
То4но това имах предвид  в предния си пост,но нямах снимка да онагледя Wink

# 34
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Вчера се сдобих с тръба,поставка за хартия и поставка за подправки за новата кухня.

sis7-благодаря,че сподели твоето магазинче,оттам ги взех. Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 639
Я споделете къде е това магазинче, че пак съм изпуснала  Mr. Green

# 36
  • Русе
  • Мнения: 755
Момичета, предстои ми купуване на електроуреди за вграждане за кухнята и моля за мнение. Допадна ми тази оферта в техномаркет-
фурна http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026738 харесва ми големият обем- 63 л
котлони http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033114 -притеснява ме, че е без метален кант (и евентуално може да се пукне при удар или при невнимателно слагане на тенджера) и това, че е със сензорни бутони
Голям плюс- пакетна цена от 777 лв, минус -производство Тайланд, 2г. гаранция
аспиратор http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09036613

# 37
  • София
  • Мнения: 49
....и дъска, която се прегъва....
Ако знаеш откога търся такава.....Откъде я взе?
Klaris, аз взех от Икея в Солун, бяха 2 в комплект за 2 евро или нещо такова. Но разбрах, че и тук може да вземе нещо подобно - чупеща се дъска от магазините, които предлагат неща на VS телешоп, в София има такъв например на Алабин, срещу бившото кино Витоша, но не съм проверявала  специално.

# 38
  • Мнения: 2 085
Klaris, аз взех от Икея в Солун, бяха 2 в комплект ......
дай да купя едната Grinning

# 39
  • Мнения: 4 970
ralnik , има и по-големи експерти от мен по въпроса с кухненките уреди , но - дас и кажа и аз  Grinning ........
Самсунг ги уважавам, ама не и за бяла техника Rolling Eyes Принципно  за котлоните и аз се пиртеснявах  че са без кант и всъщност отидох да купувам един модел с кант.Като видях на живо..... Sickне ми гареса.Взех  си котлони двойка без кант със сензорно.ПОлзвам ги едва 2 месеца, но - нямам оплаквания Peace
За аспиратора- с един мотор е,  и това ме спира newsm78.ПОгледна ли Фабер?Водят ги  едни от най-добрите.Съобрази  нужната мощност спрямо кубатурата на  помещението ти.

# 40
  • София
  • Мнения: 639
Като стана въпрос за абсорбатори, да ви попитам : купихме 90см абсорбатор на каква височина над плота, трябва да се монтира  newsm78

# 41
  • Мнения: 4 970
ТО си пише в упътването на вски абсорбатор.Нещо от типа на 70- см . ми се върти в главата........ newsm78,ама.......да не те подвеждам.Имаше някакво изискване за газта.Така или иначе - пише си в сервизната книжка Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 639
лошото е че погледнахме и нищо не пише, пише всички останали размери като закрепване, но не и този  #2gunfire
утре ще звъня в сервиза, дано те знаят Tired
иначе намерихме, за едни други, които са 90 см и пише: не по малко от 65 см и не повече от 75 см, но дали е така  Tired

# 43
  • Мнения: 4 970
E- значи съм била във вярната посока на ориентира Grinning Дай модела  на твоя аспиратор-може някой да намери инфо newsm78
Между другото, моят е на  по-малко от 60см- т.е.- извън изискванията на препоръчителните отстояния.НО- при мен ням адруг избор.така че- според мен - каквото- такова.Не знам  какъв точно проблеми би имало Thinking.А и като се замисля масово гръбчетата на плотовете са около 60см, така че- май повечето се въртят около тази цифра или поне долната граница на препоръчителните.

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
А на мен много ми харесаха тези хитринки и мисля да ги имам в новата си кухня :


Скъпите кошници мисля да заменя с подобни чекмеджета, като за тежката посуда ще сложа по-здрави водачи:

Мисля, че ще имам нужда и от такъв издърпващ се плот, а долните шкафове задължително ще са чекмеджета, далеч по-удобно е:

А за газовата бутилка ми се иска да издърпвам по подобен начин (без белия шкаф) :


Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 01:36 от ljuboznatelna

# 45
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Я споделете къде е това магазинче, че пак съм изпуснала  Mr. Green
Магазинчето е в Кючук Париж,срещу Стадиона до Била,ул.Лазар Стоев,пише мебелни аксесоари,мебелен обков,нещо такова.

# 46
  • Мнения: 2 891
ПОгледна ли Фабер?Водят ги  едни от най-добрите.Съобрази  нужната мощност спрямо кубатурата на  помещението ти.

А защо се води, че Фабер са най-добрите? Само защото са собственост на Franke ли?  Thinking

# 47
  • Мнения: 2 577
Здравейте, предстои ми ремонт и нова кухня.

Все още гледам идеи събирам. Интересува ме ако някой може да ми помогне със повече снимков материал на кухня с барплот , на който е закачена маса от едната страна подобна на бъбрек или просто подвижен плот, който да става за хранене...
Не знам дали ме разбрахте, не знам как да го обясня по-нагледно.
ще ви бъда бекрайно благодарна.
Интересува ме също правил ли е някой от вяс плот от метал/емайлиран/?
Не съм в час много и предварително се извинявам ако въпросите ми звучат глупаво. Embarassed

# 48
  • Мнения: 5 178
Като говорите за аксесоари да знаете във Варна друг магазин/склад за механизми освен КЕНТ
Трябва ми малка кофа за под мивката, а в КЕНТ 5л са свършили, 13 л не се събира в шкафа

# 49
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Луда Яна, това с бъбрека не знам как си го представяш, аз имам из архивите нещо. Simple Smile И нещо за изтеглящ се плот, но не става да се нахранят повече от двама  Wink

# 50
  • Мнения: 2 577
ljuboznatelna, благодаря за идеите.

# 51
  • Враца
  • Мнения: 876
ето тук се вижда над аспиратора плоските изводи ...все още не е монтиран в комина, защото чакаме да монтират преходника от фирмата...иначе при нас са съобразени и с цвета на плота и не се забелязват чак толкова като сивите кръгли тръби, които никога не съм харесвала и много се зарадвах като видях че пдобно нещо фирмата е предвидила

# 52
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ralnik ,имам същата фурна за вграждане ,но с черен панел.....година и половина я ползвам и нямам никакви,ама никакви забележки  Hugтака,че препоръчвам....За аспиратора препоръчвам само и единствено Фабер PeaceЗаслужава си парите и ако  искаш да ти мирише апартамента на манджа тогава си купи друг....  Mr. GreenЗа да съм по достоверна ,потърси с търсачката, има не една тема за аспираторите....точно когато аз купувах преди 1.5 год.имаше адски изчерпателна тема за аспиратори....потърси ...
А защо Фабер ли?!Защото това е Мерцедеса на аспираторите WinkЛюбознотелна ,страхотни хитринки Hug

# 53
  • Мнения: 142
В събота ми монтираха кухнята.
Качвам я тук защото е незавършена.
Бара и още един шкаф се наложи да ги върнем за преправяне, макар и с малко стените се оказаха криви и за милиметри не се събраха.  Sad
Утре ще дойдат да довършат кухнята.
За жалост и котлоните които си харесахме ги няма налични в София и чакаме да видим дали фирмата ги има някъде по магазините си в страната и заради това нямам и дупка за котлоните и печката не може още да се монтира.
Има още ужасно много работа по тази кухня  ooooh!  И хладилника чака да бъде купен ... ooooh!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=268184

# 54
  • Мнения: 2 085
Dulce Pontes , какво представляват стъклените неща до аспиратора?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 366
Dulce Pontes  какъв ти е размера на кухнята и горе долу каква е  цената и.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 306
Като говорите за аксесоари да знаете във Варна друг магазин/склад за механизми освен КЕНТ
Трябва ми малка кофа за под мивката, а в КЕНТ 5л са свършили, 13 л не се събира в шкафа

Mагазин "Viva" на околовръстното (ул.Хр.Смирненски) там има доста неща.

# 57
  • Мнения: 142
Стъклените неща са нещо като купи или чекмеджета. Влизат плътно в тези отвори и мисля в тях да държа разни подправки, ориз, може и детски бонбони в най-горното, не знам още не съм мислила с какво да ги запълвам.
Тъй като майсторът на кухнята ме "зарадва", че няма как да се отърва от тези дупки за вино, защото чисто технологично и съобразено с особеностите на моята кухня не можело да бъде горе цял шкаф и се наложи да преглътна че ще ги имам и за да ме дразнят по-малко измислих да ги запълня с тези стъклени кани, които малко се блъскат като стил, но поне са практични, а и няма други за да си избере човек по-добре изглеждащи.

Размерите в момента не мога да ги кажа какви са, че не ги помня, а и това е част от кухнята, другата част ще я монтират утре. 

# 58
  • София
  • Мнения: 49
Dulce Pontes, много хубава кухня нищо, че не е завършена напълно, пак си личи! Стъклените кани са  хитри и ще използваш мястото по-функционално. Браво, че си се престрашила за светъл цвят вратички, мен много ме е страх от петна и заложих на всичко в кафяво.

# 59
  • Мнения: 25
Здравейте, виждам че тук има хора със срахотни идеи за разлика от мен. Предстои ни обзавеждане на ново жилище Моля ви дайте идеи как да съберем в бокс с размери 2.10 на 1.75 мивка печка пералня хладилник микровълнова шкафчета за съдове и да остане работен плот .Виждам че сте много запознати и с механизмите за плъзгане които спестяват място.Благодаря ви предварително

# 60
  • Мнения: 2 085
zorryan  , пусни една схема, ще измислим нещо Peace Опиши къде са ти тръбите, комина(ако имаш) и т.н...
 

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Запис

# 62
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Dulce Pontes много те моля, кажи повече за тия стъклени кани,че имам две такива ниши за вина и поне едната ми се иска да запълня. Откъде и по колко си ги намери тия кани, линкче ако може,ако ги има някъде в нета ...

# 63
  • Мнения: 328
Здравейте много хубава темичка,това е супер че си давате съвети и идей
Аз преди 4-5 месеца си направих кухненското и ето го и моето ТУК
Тъйкато са големи снимките и неможах да пусна само снимките. Crazy

# 64
  • Мнения: 2 085
gachoni newsm10
Много ме впечатли таванът в дневната, като истинско небе  Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 3 878
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home

# 66
  • Мнения: 1 277
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home
Aurora, кухнята ти е разкошна! Позволих си да разгледам и останалите снимки- цялото ти жилище е наистина впечатляващо Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 3 878
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home
Aurora, кухнята ти е разкошна! Позволих си да разгледам и останалите снимки- цялото ти жилище е наистина впечатляващо Hug

много благодаря, много мило ми стана от думите ти  bouquet

# 68
  • Мнения: 278
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home
   Защо не виждам никакъв уют в този дом.

# 69
  • Мнения: 328
gachoni newsm10
Много ме впечатли таванът в дневната, като истинско небе  Grinning
Благодаря ти много радвам се че ти е харесало Grinning Heart Eyes
Aurora и на мен много ми хареса Кухненското ти и и аз разгледах другите снимки всичкото ти е разкошно Браво много хубав вкус имаш
Hug

# 70
  • Мнения: 2 085
.....много радвам се че ти е харесало....
кажи как го направихте Praynig

# 71
  • Враца
  • Мнения: 876
Aurora хубав дом...поздравления...справили сте се страхотни...влюбена съм в бара с бар столовете...на мен страшно много ми хареса всичко като изключим дребни детайли (но то е че не харесвам черното като цвят)...особено ме впечатли и лампата над холната маса...

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 00:38 от wb

# 72
  • София
  • Мнения: 3 878
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home
   Защо не виждам никакъв уют в този дом.

в първият момент като го прочетох и си викам "ей, я по-леко, недей да гаднееш" Mr. Green
обаче, знаеш ли, има истина в думите ти, непрестанно има нещо, което трябва да се прави по нашия дом, в който живеем от едва 8 месеца, а от работа някак не остава време да обърна внимание на детайлите. има неща, които никак не харесвам като къта при камината, където буквално набутах тея стъклени глупости...червената баня си личи, че почти не се ползва, някои места са ми направо празни, а аз обожавам аксесоарите, а сега нямам никакво време да направя завършването и създаването на т.нар. уют, както казваш. просто трудно се прави дом, където почти не се задържаш Sad
но и това ще стане...засега както вика една приятелка "леле, колко чисто и подредено като в някакъв шоу-руум", тя май имаше предвид същото като теб, но бе по-мека, нали ми е приятелка Wink

благодаря и на положителните мнения  bouquet

# 73
  • Мнения: 1 665
Поздравления,Аурора,направено е с много стил! Нещото,което ме грабна е.... млечно зелените елементи в дневната.И в нащата дневна ще бъде акцент този цвят(да не говорим,че сега се убедих,че зелените възглавнички ще изглеждат точно така, както си представях Mr. Green),затова би ли споделила къде намерихте цвета на латекса за стените (за зелените ) и как се води,ако си спомняш,защото все си мисля ,че като му дойде времето няма да намеря това,което ми трябва . newsm78 ?!

# 74
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Aurora ,много,много ми хареса както сте направили дома си HugНаистина трябва малко повече уют....да си личи ,че живее някой в този апартамент,да има душа.Надявям се разбираш какво искам дакажа,но и ние като се нанесохме ,беше така първите няколко месеца.Естествено е с времето да се понатрупат някои неща....едно купуваш,друго изхвърляш,а понякога и не хвърляш,а само купуваш.... Mr. GreenНо вярвям,че с течение на времето ще го докараш откъм уют.... HugНадявам се да не го приемеш като упрек ,а като мнение на приятел Hug
И доколкото си спомням,цялото обзавеждане е от Мартинели ,нали? 

# 75
  • Мнения: 2 891

А защо Фабер ли?!Защото това е Мерцедеса на аспираторите Wink

Aз всички теми съм изчела по въпроса, но пак не ми стана ясно, кой ги нарече така. Те и Сони бяха връх при ТВ, Нокия при мобилните, ама сега май не е баш така  Laughing Аз за това исках да знам. После, когато се пише мощността на аспираторите в сайта им, това максимален капацитет на засмукване ли е? Капацитет при свободен изход ли е или когато се монтира на някакво стандартно отстояние от комина, например на метър и с едно коляно от 90 градуса, какъвто е честият вариант?  Thinking

# 76
# 77
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
за мощността знам,че е за максималния капацитет.......другото питане ме обърка и не разбирам какво ме питаш?! Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 328
.....много радвам се че ти е харесало....
кажи как го направихте Praynig
Да разбира се че ще тикажа. Simple SmileТавана ни е с гипс картон целия, а това небе е направено от 9 големи квадрата който са от перциглас /за да е леко че ако беше стъкло може и да падне/ и на прецигласа поръчахме на една печатна фирма облаци аз си ги харесах кой да са точно че има много варянт-залез,обалци повече,небе повече,лошо врме,със слънце и т.н. И им поръчахме, че ни трябва примерно небето да е  /че не помня точно колко беше/ 3м на 3м -разбира се трябва да е квадрат по-удобно е и им дадохме нарязаните перцигласи /ходихме и тях поръчах ме направо да ни ги нарежат на квадрати-значи ако е 3м на 3м целия квадрат ни ги направиха на 9 квадрата по-малки/ и те ни направиха напрво облаците който харесах от фолио и ги нарязаха на 9те парчета и ни ги залепиха.А майстора на гипс картона ни направи конструкцията в която се слагат перцигласите /нещо като окачен таван е/ и ги подреди а вътре над перцигласа сложихме лум. лампи и вечер да свети хем като осветление и хем и небито да изпъква.Дано си ме разбрала ако има нещо питай.Винаги ще отговоря. Hug

# 79
  • Мнения: 2 891
за мощността знам,че е за максималния капацитет.......другото питане ме обърка и не разбирам какво ме питаш?! Rolling Eyes

ще преведа  Grinning

Максимален капацитет - значи в някакви идеални условия.
Капацитет при свободен изход - ако е в нормално помещение и се измерва на изхода на абсорбатора, т.е. там, където се свързва с гофрирания въздуховод
Стандартно отстояние от комина - има някаква евро норма, която определя стандартно монтиране на абсорбатора. Тя е измерена така, все едно че си си монтирала абсорбатора на метър от комина.

Сега ще ти дам пример

И какво излезе? Пише 900 кубика, но се оказва, че реално са 380  Rolling Eyes

В този ред на мисли, показателите в сайта на Лексгруп какви са  Thinking

# 80
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Какво значи идеални условия?А какви са тогава НЕидеалните....Моят си е над котлоните на 70 см. и пробихме стената за да изведем тръбата навън ,т.е.реално има въздуховод около 60 см.Мощността му е 700 куб.,а кухнята ми е 20 кв.м.,а като включим и хола към нея,защото изключително рядко затваряме плъзгащата врата ,реално стават около 40-45 кв.м.Тези кубици ми вършат отлична работа за това пространство,а ако случайно има все някаква останала миризма/това се случва основно при риба/оставям абсорбатора да работи още 15 мин и всичко тотолно е изсмукано от най закътаните ъгълчета в апартамента.
За стандартното отстояние от комина.....ми то естествено ако го сложиш на 5 м от комина разбира се ,че няма да е същото ако е на 1 метър.
Произхождам от думите си абсолютно от личен опит.....затова ти казах,че не разбирам какво  ми казваш,защото съм много далеч от такива техн. термини,за което моля да ме извиниш Embarassed
Но ,наистина много ти благодаря за информацията,това,че аз съм невежа ,не значи ,че и другите са като мен  smile3506
Благодаря ти още веднъж Hug

# 81
  • Мнения: 2 891
Какво значи идеални условия?

Идеалните условия са в лабораторията  Laughing Ето това намерих за Фабер. Виж различните видове абсорбатори, за каква квадратура на помещение са. Аз искам вграден, напримерк инка плюс, а излиза, че той оправя само 10мв. м  Thinking

# 82
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Че кой живее в лаборатория  ooooh!И защо измерват максималния капацитет в лаборатория ,а не в нормален апартамент,да речем някакъв стандартен,да си пригодят лабораторията за изпробване като апартамент,а не да подвеждат хората,че е много мощен ,и като си го монтираш да се окаже,че кубиците отговарят .само в  лабораторни условия .....абе луда работа Sick

# 83
  • Мнения: 791
 bowuu  айде и аз да се намъкна в новата темичка  Laughing

# 84
  • Мнения: 15
a

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 10:40 от svetlanaoft

# 85
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Видях, че пускаш този линк и на друго място, това някаква реклама ли е?

# 86
  • София
  • Мнения: 3 878


мда, какво е това всъщност, твоята кухня, направена от тези "мебели Цвети" ли?
разгледах сайта, това е единственото нещо, дето що годе хваща окото в този сайт.

# 87
  • Мнения: 25
Ехо никой ли не му идват по добри идеи. Помагайте моля ви

# 88
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета  прочетох, че обсъждате аспираторите.  Доста търсих и гледах и останалите аспиратори са  доста по-слаби, на Тека всичките са с максимален капацитет на засмукване 1200м2 и капацитет на свободен изход 820м2. Разбира се за отделна кухня в малко помощение не е нужно чак толкова, но при нас кухнята, трапезарията и хола са в едно помощение за това търсих някой по-мощен аспиратор. Не го приемайте за реклама, просто давам идея. Реални впечатления не мога да дам, кухнята ми ще бъде готова след един месец и тогава ще кажа дали наистина са добри.  Peace

# 89
  • Мнения: 2 891

Aз ходих в офиса им. Заредила съм се с каталози и знам за какво говориш, но няма толкова силен за вграждане. Ето това е моят проблем. Накрая ще тегля една майна на всичко, ще взема каквото ми скимне отвътре и гордо ще се впиша в редиците на тези дето имат, ама не им върши никаква работа, но пък бръмчи оглушително  Laughing

# 90
  • Мнения: 25


Публикации: 9



   
   
Re: Кухнята - в детайл (3)
« #76 сряда, 30 юли 2008, 13:03 »
   
http://media.snimka.bg/0217/006690012-big.jpg

Това ми е кутийката. Давайте идеи моля ви

# 91
# 92
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Какво значи идеални условия?

Идеалните условия са в лабораторията  Laughing Ето това намерих за Фабер. Виж различните видове абсорбатори, за каква квадратура на помещение са. Аз искам вграден, напримерк инка плюс, а излиза, че той оправя само 10мв. м  Thinking

Аууу, защо погледнах линка. Вижте сега какво открих. Моят аспиратор е такув:
http://www.triadaconsult.bg/index.php?show=browse&prodid=62

Забележете колко куб метра обещават- 800, за толкова го и купих. А сега вижте в сайта колко е- на максимална мощност- 450 куб метра.  ooooh!
http://www.faberspa.com/faber/en/homePage/catalogoprodotti/ricer … lio&serie=165

Кого да убия сега за подвеждащата информация, а кажете? Laughing

# 93
  • Мнения: 4 300
Вече имам чувство, че трябва си инжинер и да си разглобиш нещото преди да го купиш. Изобщо не им вярвам вече на етикетите, ни на перални, ни на абсорбатори, ни на уредби Confused.

# 94
  • Мнения: 2 891
А де! Аз ще ида и ще си взема един от Тека и поне ще знам, че е тих  Crossing Arms

# 95
  • Мнения: 97
Здравейте на всички Hug!
Аз се включвам за първи път в тези темички, просто сега ми дойде да главата и на мен проблема с обзавеждането на кухнята. Сега сме още на етап идея. Тъкмо вчера ми разкопаха мръсния канал и ми положиха тръбите за чистата вода, а преди два дни направихме ел. инсталацията.
А снимките на кухните, които сте качили тук са направо като от списание. Rolling Eyes
Tedi_V много ми харесва цвета на твоята - точно за червена и аз си мечтая. А и по Фън шуй в това помещение ми се пада червено Laughing. Дай ми повече инфо от къде е, pls Praynig!
Ако ми остане време ще кача снимки на стаята в момента, за да можете да сравнявате с това, което ще стане после, ама много се съмнявам, че ще събирам погледите като вашите (основно поради ограничен бюджет Wink)
и да ви питам: от София съм и ми се налага да пробия дупка за аспиратор от външната страна на стената на осмия етаж. Просто блока е с външна изолация и не може да стане от вътре. Можете ли да ме посъветвате какъв майстор да търся? А ако дадете координати - още по-добре Laughing

# 96
  • Мнения: 88
Ами правена е по-поръчка от един майстор в Казанлък и съм много доволна. Аз също си мечтаех за червена и най-накрая я имам Wink
Успех с идеите и реализацията им Simple Smile  Hug
Ако имаш въпроси - питай Wink

# 97
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Марвик ,малко трудна работа newsm78Освен алпинисти,друг вариант май няма  Thinking

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 12:51 от danidji

# 98
  • Мнения: 97
10х danidji!
и аз за такива си мислех, даже вече прозвъних няколко, ама никой не се навива за една дупка само ooooh!

# 99
  • Мнения: 152
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home

Стратотно! А с тебе сме двойнички. За първи път виждам някоя жена толкова да прилича на мен.Синът ми гледаше с мен и каза: "Мама!" .

# 100
  • Мнения: 2 085
Aurora, разгледах албума ти, поздравления  bouquet Настилката в детската стая да не е корк?

# 101
  • Мнения: 3 456
Леле, страхотни кухни имате ! Поздравления!

Предстои ни ремонт на кухнята и влязох в темата да разгледам- направо се комплексирах от моята настояща. Надявам се след ремонта и моята да стане така красива!

# 102
  • Мнения: 30
И моята скромна кухня. За жалост първоначалния проект не беше такъв, има няколко неща, които ме дразнят все още. Сега съм на етап - украса и допълнения. Търся кош за боклук, както и закачалка за кърпа, както и нещо като механизъм за шкафа под мивката. Той ми е доста голям - 1 метър. И само препарати има там. Иска ми се да ополозотворя пространството с нещо по-функционално.







# 103
  • Мнения: 1 665
Дени,чудесна е,много ми харесва и разпределението и цветовете !Страхотна е,ако и моята се получи така добре ще трябва да почерпя  Crazy !

Аурора, и аз си позволих да видя албумчето -нямам думи! Много труд и средства са вложени,но резултатът е прекрасен!   bouquet

# 104
  • Мнения: 25
Търся кош за боклук, както и закачалка за кърпа, както и нещо като механизъм за шкафа под мивката. Той ми е доста голям - 1 метър. И само препарати има там. Иска ми се да ополозотворя пространството с нещо по-функционално.
Можеш да сложиш коша за боклук вътре в шкафа. Може и направо прикрепен към вратичката. Поне в хотелите така съм виждала и ми се струва доста удачно.

# 105
  • София
  • Мнения: 3 878
хайде и аз, най-сетне съм си снимала кухнята да пусна снимките и в тази тема, че се каня от 8 месеца да я снимам, тя вече не е нова Embarassed

http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home

Стратотно! А с тебе сме двойнички. За първи път виждам някоя жена толкова да прилича на мен.Синът ми гледаше с мен и каза: "Мама!" .

ей, сега ме заинтригува!
може ли твоя снмика на лични, наистина съм любопитна Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 3 878
Aurora, разгледах албума ти, поздравления  bouquet Настилката в детската стая да не е корк?

настилките в целият апартамент, без кухнята и антрето са корк - в спалните е естествения цвят на корка, а в другите стаи е бял корк...това, което казвам на всичките ми приятели, които идват у дома на гости е, че това е най-добрата инвестиция в апартамента ни и нещо, което колкото и неща да бих променила корковите настилки са нещо, което не бих пипнала в никакъв случай. държи много топло, шумоизолира и най-вече не му личи мръсотия никаква и това е...освен, че е ужасно лесен за поддръжка и почистване.

# 107
  • Мнения: 2 085
наистина е страхотен корка Peace Откъде го взимахте?Коркова къща?

# 108
  • Мнения: 30
Нещо не се получи с поста. Та, в отговор на Тори:

Такъв ще е. Но не от тези с връвчиците, а с механизъм. Тъй като реално ако се замислим кошът за боклук е може би един от най-често използваните и отваряни/затваряни неща в кухнята. Затова наистина искам да взема нещо стабилно, което няма да падне след пет месеца. Харесала съм си фирма Хефеле, немски са. Нямам доводи от ползвали ги, но репутацията на фирмата е изключителна. За жалост и за кош за боклук се чака....  #2gunfire

# 109
  • Мнения: 2 085
deni_avr , това "прагче" Embarassed, на гърба зад котлоните и мивката от стъкло ли е?

# 110
  • София
  • Мнения: 3 878
наистина е страхотен корка Peace Откъде го взимахте?Коркова къща?

да, от Корковата къща Simple Smile

# 111
  • Мнения: 30
deni_avr , това "прагче" Embarassed, на гърба зад котлоните и мивката от стъкло ли е?

Да, то е от стъкло и едно от нещата, които не би трябвало да са там. Историята му е дълга, а раждането му случайно. Така или иначе успяхме да го комбинираме добре с контакти със стъклени рамки и се получи хубаво. Освен това се получи и един рафт за временно държане под око на боклучета и дреболии.

# 112
  • Мнения: 2 085
да, от Корковата къща Simple Smile
завиждам ти.... благородно Grinning

# 113
  • Мнения: 940
Страхотни кухни момичета!
Моята е още в насипно състояние и чака да бъде монтирана. После ще се хваля.
Видях много интересни идеи тук, надявам се да видя още.

# 114
  • Мнения: 10
Здравейте!
За първи път пиша във форумчето, но отдавна Ви чета. Темата е страхотна, много полезна наистина! Доста отговори открих на въпросите си, както и невероятни идеи!
Имам обаче една-две питанки...
Къде държите ( криете ) тубите с минерална вода? Нашата бъдеща кухня ( за сега е само проект в главата ми ) ще е част от хола и трапезарията, та се налага максимално да скрия натуриите...
И другият ми въпрос е свързан с аспиратора... Ще потърся в другите теми инфо какво е аспиратор с активен въглен. Но ако сложим такъв, който има тръба за извеждане на въздуха, предполагам че може да се свърже в комина. Мъжът ми, обаче твърди, че ако някой от съседите ползва комина , т.е. пали печка на дърва ще бъде проблем. В домът на родителите ми тръбата на аспиратора директно излиза през стената навън. Само че в нашият апартамент разстоянието от аспиратора до външаната стена ще е доста дълго та се чудя за комина като вариант...

Благодаря предварително за отговорите!

# 115
  • София
  • Мнения: 3 878
ами, нямаме туби...защо точно туби?
но ако имах такива бих ги държала в мокрото помещение.
ако нямах мокро помещение вероятно не бих купувала туби, а бутилирана минерална вода.

# 116
  • Мнения: 10
 Grinning Ами и аз незнам защо точно туби, може би защото сега у дома се купуват такива и има специална помпичка за наливане на вода, но кухнята е отделно помещение и не се виждат... Ами то отговорът е толкова простичък, ама кой да се сети  Blush Благодаря!
Иначе в апартамента където ще живеем няма да има мокро помещение, да са живи и здрави архитектите! smile3512

# 117
  • Мнения: 5 462
Купи си една кана Брита и си решаваш проблема с тубите..

# 118
  • Мнения: 84
Записвам се да ви следя!
А снимките на кухните, които сте качили тук са направо като от списание. Rolling Eyes
Tedi_V много ми харесва цвета на твоята - точно за червена и аз си мечтая. А и по Фън шуй в това помещение ми се пада червено Laughing. Дай ми повече инфо от къде е, pls Praynig!
За кухня по поръчка за София бих ти препоръчала фирмата която ще прави моята, когато му дойде времето де.А съм много доволна от работата им, направиха ми спалнята...но нямат шоурум,ето сайта
http://www.mebelcom.net/
Дени, ако на това викаш скромна кухня-ела да видиш моята кухня-балкон!Супер си е- със здраве да я ползваш!

# 119
  • Мнения: 1 081
Здравейте, момичета:)Да се цопна и в тази кухненска тема:)

Въпросът ми е от къде мога да си поръчам една пластмасови "закачалки-поставки", които се закачат на хоризонталната метална тръба на гърба на кухнята, и на тях могат да се слагат чаши и т.н.. Понеже няма директен линк, сайтът е http://www.doimocucine.it/, MODERN направление кухни, моделът е EVOLUTA, долу вляво има поле за избор на детайли-там е сниман такъв гръб с такива закачалки, а примерна кухня в червено. Сори, че стана объркан поста  Embarassed Благодаря на всички, които имат търпението да погледнат какво търся  Hug

# 120
  • Мнения: 84
Здравейте, момичета:)Да се цопна и в тази кухненска тема:)

Въпросът ми е от къде мога да си поръчам една пластмасови "закачалки-поставки", които се закачат на хоризонталната метална тръба на гърба на кухнята, и на тях могат да се слагат чаши и т.н.. Понеже няма директен линк, сайтът е http://www.doimocucine.it/, MODERN направление кухни, моделът е EVOLUTA, долу вляво има поле за избор на детайли-там е сниман такъв гръб с такива закачалки, а примерна кухня в червено. Сори, че стана объркан поста  Embarassed Благодаря на всички, които имат търпението да погледнат какво търся  Hug
Абе не ми стана много ясно къде да гледам- но ако говориш за различните видове закачалки, които висят на метална тръба(над мивката на червената кухня) такива има в Бриколаж.Но според  мен тези закачалки не са пластмасови, а метални.

# 121
  • Мнения: 1 081
10х, hotday, имам предвид пластмасови S-образни закачалки, служещи за поставки(ама че обяснение Embarassed ), но ще погледна и в Бриколажа, благодаря  Hug

# 122
  • Мнения: 2 018
Хайде запис и от мен.  Peace

# 123
  • Мнения: 2 803
Записче.

# 124
  • Мнения: 645
и аз да попитам нещичко, дано ми помогнете,

правим ремонт вкъщи и се налага да сменим плота на кухнята, харесахме кухненски плот от технически камък, но не знам до колко е добър за кухня,


моля, помогнете с мнения, впечатления, ЗА и ПРОТИВ и т.н.

предварително ив благодаря за отзивчивостта

# 125
  • Мнения: 71
С две ръце за техническия камък, само си приготви около 600-800 лв за линеен метър...Планувах мойта да я направя така, но се отказах за сметка не един жесток аспиратор на фабер...но никой друг плот не може да го докара по-добре на визия от техническия камък и сродните му.
На Технистоун вносители са ЕсКаВе.

# 126
  • Мнения: 2 085
и аз да попитам нещичко, дано ми помогнете,

правим ремонт вкъщи и се налага да сменим плота на кухнята, харесахме кухненски плот от технически камък, но не знам до колко е добър за кухня,


моля, помогнете с мнения, впечатления, ЗА и ПРОТИВ и т.н.

предварително ив благодаря за отзивчивостта
потърси в мненията на bai bibi, тя има такъв.
Аз поне не съм чувала за нещо по-добро от технически камък за плот  Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 3 878
и аз да попитам нещичко, дано ми помогнете,

правим ремонт вкъщи и се налага да сменим плота на кухнята, харесахме кухненски плот от технически камък, но не знам до колко е добър за кухня,


моля, помогнете с мнения, впечатления, ЗА и ПРОТИВ и т.н.

предварително ив благодаря за отзивчивостта

бар плота и плота на кухнята ми са от технически камък, много е добър, страхотно изглежда, единствената ми забележка е, че е малко труден за поддържане и иска специални препарати, които не се намират лесно и здраво търкане...

ето го моя: http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home#5228483752053531314
http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home#5228483584373546866

# 128
  • Мнения: 71
Aurora на skv ли е плотът?

# 129
  • Мнения: 645
аурора,

аз като четох из интернет разбрах, че недостатък на техн. камък е, че много лесно се драскал, така ли е?

от коя фирма го поръчехте, или е направо с кухнята?

благодаря ти предварително

# 130
  • Мнения: 2 085
Aurora, много ти е хубава кухнята  Peace Доволна ли си от аспиратора?

# 131
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз искам да попитам Аурора,за аспиратора....доволна ли си?
За плота от техн.камък-драска ли се,и какви препарати използваш за поддръжка?

# 132
  • София
  • Мнения: 3 878
аспираторът е страхотен, в интерес на истината си го харесах заради оригиналният дизайн, но върши страхотна работа!

да, техническия камък се драска доста лесно, въобще е труден за поддръжка, явно това е цената за ефекта му. предполагам трябва да се полира след време, но не съм запозната точно как ще стане.
препаратите са някакви английски, които намерих в Елемаг, не съм вкъщи, довечера ще се прибера и ще видя марката. но и от препарата не стават чудеса, има някои петна, които не мога и не мога да махна на бар плота...

цялата кухня съм поръчвала от Мартинели, а техническият камък е от фирмата, с която те работят, но не й знам името, т.е. чрез Мартинели съм поръчала и плота.

# 133
  • Мнения: 645
аурора,

благодаря т за инфото;

май ще се откажа от техн. камък;

все пак на този плот ще говя, режа, ще слагам и мазни работи ...

ще видя дали гранит или обикновен ....

иначе се бях насочила към черен техн. камък със слюди в него .... starlight black на ес ка ве или galaxy black на булгранит

# 134
  • Мнения: 2 018
А Мартинели не ти ли казват, как да го почистваш по-лесно?

# 135
  • София
  • Мнения: 3 878
А Мартинели не ти ли казват, как да го почистваш по-лесно?

не съм питала.



иначе се бях насочила към черен техн. камък със слюди в него .... starlight black на ес ка ве или galaxy black на булгранит

сега се замислих да не подведа някой, че техн. камък е боклук... в никакъв случай не говоря за разни петна, които не се махат с нищо и стоят грозно, може би без да искам съм преувеличила..."пораженията" са невидими без да се вгледаш много и да ги търсиш, а и с повече чистене и грижи се поддържа, макар и не лесно. примерно само с гъба с обикновен препарат за кухня не става...просто в предишната кухня имах някакъв доста по-обикновен плот и той пък се чистеше направо с поглед Mr. Green, затова правя такава разлика...
и въпреки това още не съм се отказала от идеята да си заменя сегашната мивка с такава от камък Wink

# 136
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Сигурно е много красив камъка,но с това търкане......май и аз ще се откажа ThinkingВсе пак ,знам ли може и на живо ако го вида,и да ноправя всякакъв компромис Rolling Eyes
Благодара за отговора спрямо абсорбатора,за новия ап.съм се навила точно за такъв Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 645
danidji,

на живо техническият камък ще ти хареса още повече, вариантите са много, ако искаш лъскав - лъскав, ако искаш матов - матов, цветове - бил;

http://www.skv.bg/technistone/home-stones-solutions.php?slide=1&pic=1

това го видях на живо на стройкото, страхотно е, черен плот и вътре има едни блещукащи като слюди, не знам какво ас точно, но именно - точно като звездички; много ми хареса;

плотът на аурора щом е от мартинели, сигурно италиански;

в киров и син доставят, но необработен, някъде към 780лв. беше една цяла плоча, която си има размери;

но.. обработка - давали контакти на майстори ... а то... обработката и монтажът съставляват ок. 80% от крайната цена на плота;

# 138
  • Мнения: 2 018
А Мартинели не ти ли казват, как да го почистваш по-лесно?

не съм питала.


Според мен, най-добре е да се пита производителя, когато се срещнат такива проблеми. Ако и те си направят оглушки, тогава...  #Cussing out

# 139
  • Мнения: 645
получих офертата и на другата фирма;

значи - плот от технически камък с отвор за мивка/ел. котлони и обработка R 1/4 (едностранно заобляне на чело по права линия) по една дълга страна 1024.32;

но май не са вкл. доставка и монтаж;


другата фирма - 2479лв.

е питам аз: какъв е този монтаж, който струва 1500лв.???????

# 140
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Бръмбърче,това за какъв размер на плота?
И знаех си аз,че на живо ще бъде една........ ooooh! То снимките от сайта като гледах ......Tired....

# 141
  • Мнения: 645
Бръмбърче,това за какъв размер на плота?
И знаех си аз,че на живо ще бъде една........ ooooh! То снимките от сайта като гледах ......Tired....


ами два плота, единият е 2.00, а другият - 2.50м.

на единият има отвор за мивка с долно вграждане, на другият - за 4-ка керамични плотове с вкопаване

и двата са с 2см. фаска

# 142
  • Мнения: 34
brumbarche, ние сложихме плот от гранит. Естествен камък, по-евтин беше от изкуствения и не мисля, че се драска. Доколкото знам е най-здравия камък, можеш да режеш върху него и да слагаш горещо без проблем. Провери, има достатъчно цветове.

# 143
  • Мнения: 645
ами и аз вече не знам, за гранита се знае, а и е нормално, че като естествен материал е порест и колкото и да се гланцира - или както там сенарича точно, все пак попивал мазнини;

не знам, чета, чета и пак не мога да разбера какви са им минусите;

вече ми се струва, че минусите на гранита са измислени повече от производителите на изкуствени камъни,

а тези на изкуств. камък - от произв. на гранит;

просто исках да знам възможни - на двата вида камък, за да знам с кои бих се примирила и да реша

Manya, така е, гранитът е най-здравият, от колко време го имаш?

# 144
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз имам гранит -плот в банята/може да видиш албума в подписа ми/.
Доволна съм-не виждам да попива вода-ако меже да се види де.... hahahaНезнам за кухнята с мазнини както се писа ,как ще е  Thinking

# 145
  • Мнения: 34
Ползвам кухнята от 4-5 месеца. На мен ми харесва и е удобно. Не прекалявам с пазенето, не искам да робувам, но пък и едва ли ще заливаш плота си с мазнини. Изкуственият камък е модерен и определено като цвят е по-равен. В гранита има разни нишки, които не са толкова равномерни и е съвсем нормално - това е естествен материал. На мен лично ми допада това да имам естествени материали в къщата си. Изкуственият пък е много красив. Според мен и двете са добре, просто вземи това, което ти допада повече.

# 146
  • Мнения: 818
ами и аз вече не знам, за гранита се знае, а и е нормално, че като естествен материал е порест и колкото и да се гланцира - или както там сенарича точно, все пак попивал мазнини;

не знам, чета, чета и пак не мога да разбера какви са им минусите;

вече ми се струва, че минусите на гранита са измислени повече от производителите на изкуствени камъни,

а тези на изкуств. камък - от произв. на гранит;

просто исках да знам възможни - на двата вида камък, за да знам с кои бих се примирила и да реша

Manya, така е, гранитът е най-здравият, от колко време го имаш?

Моят плот и гьрбьт на кухнята са от гранит.Вече са на 10 години -няма драскане,няма мазни петна а аз използвам доста моята кухня.
В момента сме в ремонт-сменяхме В иК трьбите и се наложи да демонтираме кухнята.Имах намерение да си я сглобим наново но майсторите счупиха единият плот гранит /този който е изрязан за котлони и мивка/,счупиха и единият шкаф.Сега смятаме да порьчаме нова кухня,но нещо не мога да си харесам.В краен случай ще си монтирам старата-аз си я харесвам .
Само за плота сьм сигурна-стара или нова-ГРАНИТ

# 147
  • Мнения: 645
благодаря ви за инфото, момичета,

а мога ли да попитам от къде да си взема мивката за вграждане отдолу - тека или франке???

# 148
  • Мнения: 9 894
благодаря ви за инфото, момичета,

бръмбарче, пълна ти е кутията, та и аз да кажа като другите тук - с две ръце за гранита.
не попива притеснително, не се бой. За първия ми плот от гранит не знаех нищо, не съмго пазила изобщо - разливала съм, оставяла съм мокър, режа направо върху него - и не мръдна толкова години. Иначе се маже веднъж годишно с нещо си там, ъв фирмата ще ти кажат какво. Значи ние ходихме в Булгранит на ул. Неделчо Бонев 2 - тези са държавната фирма, няколко фирми вюжните квартали и още една до Булгранит, откъдето всъщност поръчахме -  аз търсех червен плот, там имаха в наличност. Обаче не я помня добре - Камекс е ако не се лъжа - а не съм си вкъщи да потърся името. Та тя е точно преди Булгранит вдясно. Това е промишлена зона Искър, до летището.
гранитът ми е африкан ред, май. вече не помня. Избирах по цвят, не по няккави други характеристики.

# 149
  • Мнения: 645
ами ние май от БУЛПРИМА ще поръчаме, защото БУЛГРАНИТ не правят доставка и монтаж

тити, моля те, дай координати на тази фирма на лични, в смисъл, че в булгранит ми дадоха оферта, но без доставка и монтаж;

аз съм харесала цвят black galaxy или в обратен ред не помня точно

# 150
  • Мнения: 9 894
нямам никакъв спомен, каквото се сетих написах. Всъщност фирмата не е Камекс. Просто е точно до Булгранит.

# 151
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Моля ви да ме посъветвате заслужава ли си да дам 100 лв повече за пуш бутони на фурната..Какво е предимството и недостатъците ?

# 152
  • София
  • Мнения: 334
За push бутоните - май само за естетика са ги измислили. Когато си поръчвахме кухня, в офиса влязоха съпругата и детето на собственика и познай - хлапето налетя първо на фурната и започна да си играе с бутоните  Laughing
Иначе нашата фурна е с такива бутони, без да сме търсили нарочно - стават, нищо необикновено не са според мен  Grinning

# 153
  • Мнения: 491
Моля ви да ме посъветвате заслужава ли си да дам 100 лв повече за пуш бутони на фурната..Какво е предимството и недостатъците ?

Аз лично ги предпочитам. Около ключовете на фурната винаги с времето се нагнетява мазно мръсно. Вероятно си зависи от ключовете, но всички печки, с които съм боравила до сега са били така. То не се вижда много, но мен яко ме дразни чистенето около ключовете. Преди няколко години майка си купи такава с пуш бутони и проблема с ключовете го няма - колкото и мазни пари да излизат от фурната, няма как да се нагнетят. Иначе и тя си иска почистване разбира се Grinning. Знам, че за много хора това ще прозвучи като глезотия, но аз го предпочитам Wink. А и естетически е по-добре. Но пък не бих дала 100 лв. само за тази екстра.

# 154
  • Мнения: 2 891
Относно пуш бутоните, искам да добавя, че и почистването им не е плюс. Защото отпред може и да не са мръсни, но навътре се зацапват и няма начин, освен с разглабяне на предния капак, да се изчистят. Същата драма имам и с пералнята, но там е по-зле, защото е бяла и насъбралата се мръсотия буквално ми избожда очите  Rolling Eyes

# 155
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Абе имаме ние тук в съседство една такава печка и аз все като отида на гости и  ме блазни да понатискам бутоните ,какво ли остава за моите диванета  Laughing
Ясно, благодаря момичета..спестихте ми 100 лв  Mr. Green

# 156
  • Мнения: 5 462
Кви са тия пуш бутони ???? Rolling Eyes Embarassed Confused

# 157
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами ето това примерно
http://www.instrukcii.info/joomla/index.php?option=com_content&a … d=37&Itemid=9
Увеличи тази снимка на фурната и виж кръглите бутони, те се прибират навътре и при натискане се показват
http://www.triadaconsult.bg/index.php?show=browse&prodid=33
 Peace

# 158
  • София
  • Мнения: 3 878
Ами ето това примерно
http://www.instrukcii.info/joomla/index.php?option=com_content&a … d=37&Itemid=9
Увеличи тази снимка на фурната и виж кръглите бутони, те се прибират навътре и при натискане се показват
http://www.triadaconsult.bg/index.php?show=browse&prodid=33
 Peace



а! имам същата фурна като на втората снимка, много съм доволна от нея!
имам такива копчета и на вградената микровълнова, аз много ги харесвам, но пък и без тях не виждам какво толкова.

# 159
  • София
  • Мнения: 3 878
Абе имаме ние тук в съседство една такава печка и аз все като отида на гости и  ме блазни да понатискам бутоните ,какво ли остава за моите диванета  Laughing
Ясно, благодаря момичета..спестихте ми 100 лв  Mr. Green

ами нали обикновено се вгражда на по-високо, та едва ли ще ги стигнат newsm78

# 160
  • Мнения: 2 085
ами нали обикновено се вгражда на по-високо, та едва ли ще ги стигнат newsm78
е, не винаги е на високо Peace

# 161
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
ами нали обикновено се вгражда на по-високо, та едва ли ще ги стигнат newsm78
е, не винаги е на високо Peace
Да , при мен фурната няма да е на високо, само микровълновата  Peace

# 162
  • Мнения: 4 970
Моята фурна по случайност е с пуш бутони.На нивото на долните шкафове е . Малката в началото проявяваше интерес към копчетата, но много бързо й мина мерака- за няколко дни буквално.Не виждам пък какви са проблемите с не знам си  какви  мръсотии дето се завират там....при мен няма такъв случай newsm78  Ясно е че не пипам копчетата докато съм омазана с кайма да речем или нещо такова, но се съмнявам пък някой да го прави Crazy
Въобще - от Crazyитам плюсове и т Crazyя доводи против , при мен не важат.
Ако трябва да дам 100 лв отгоре за това- не бих, разбира се, но  при мен , както писах- стана съвсем случайно  избора на точно тази фурна Peace

# 163
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
За тези,които се интересуват,в Кауфланд са пуснали буркани за подправки,инокс и стъкло,с винт,подобни на тези на Брабантия за 10 лв.Изглеждат доста надеждни.
И моята фурна е с пуш бутони,освен прах,не виждам какво друго би могло да влезе вътре и да се наслои,при положение,че стоят натиснати newsm78.Но само за тази ектра едва ли си заслужава да се дадат 100 лв.повече,по-скоро изцяло издърпващата се врата е голямо удобство.

# 164
  • София
  • Мнения: 639
Радост, мерси за инфото още днес отивам  Hug
може ли да ги снимах, ако си си ги купила вече  Mr. Green

# 165
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
.....по-скоро изцяло издърпващата се врата е голямо удобство.
Дай снимка ако имаш да видим това чудо какво е  Thinking

# 166
  • Мнения: 645
искам да благодаря на всички момичета за споделените мнения относно гранита и техническия камък;

все пак решихме гранит;

# 167
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Радост ,доста заинтригуващо звучи.....би ли дала повече подробности Praynig

# 168
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Къде има магазин на Фабер за абсорбатори, за да ги видя...???? Peace

# 169
  • Мнения: 2 891
На Арсеналски 105.

# 170
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Мерси Hug

# 171
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
ето виж тукhttp://www.leksgroup.com/
А jj okocha ти е дала адреса и можеш да видиш шоу рума им  Peace

# 172
  • София
  • Мнения: 456
бар плота и плота на кухнята ми са от технически камък, много е добър, страхотно изглежда, единствената ми забележка е, че е малко труден за поддържане и иска специални препарати, които не се намират лесно и здраво търкане...

ето го моя: http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home#5228483752053531314
http://picasaweb.google.bg/la.aurora/Home#5228483584373546866


Много хубава кухня   bouquet
Аз да върна малко темата към плотовете - може ли да ми кажеш, как е свързан плота с гърба, гледам и там има камък?
Има ли някаква водобранна лайсна или е залепено?

Предварително благодаря за отговора:)

# 173
  • София
  • Мнения: 3 878
Много хубава кухня   bouquet
Аз да върна малко темата към плотовете - може ли да ми кажеш, как е свързан плота с гърба, гледам и там има камък?
Има ли някаква водобранна лайсна или е залепено?

Предварително благодаря за отговора:)

благодаря! Wink
за съжаление не мога да отговоря конкретно за плота, предполагам, че е лепен с някакво строително лепило за гипсокартона, но нямам идея с какво точно...

# 174
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Радост, мерси за инфото още днес отивам  Hug
може ли да ги снимах, ако си си ги купила вече  Mr. Green

Не съм си купила,защото бях взела 2 на Брабантия,но тези са същите,само че с винт отгоре.

.....по-скоро изцяло издърпващата се врата е голямо удобство.
Дай снимка ако имаш да видим това чудо какво е  Thinking

Ето това имам предвид http://www.snimka.bg/album.php?album_id=291326&pid=8690446
 


Цялата врата се издърпва,а не се буташ вътре ако искаш да провериш яденето.Затова според мен си заслужава да се дадат 100 лв отгоре,а не за пуш бутоните.

# 175
  • Мнения: 689
Хоп и в тази тема да се намърдам с въпрос. Търся си аспиратор островен тип - Фабер ми се виждат доста скъпички. А някой с отзиви за българските аспиратори - Gerry?

# 176
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Може да са скъпи, но са Мерцедесите на аспираторите! Е, на този, какво му е като пари   http://www.pazaruvaj.com/absorbatori-c3873/faber-aspirator-faber-cono-p29223579.html
Мисля, че е нормална цена, ама то зависи за какво помещение го искаш?? newsm78

# 177
  • Мнения: 2 891
Teма даже бях пуснала за Гери. Сайтът им не дава много инфо за тях. Знам, че моторите им са италиански и че имат офис и изложбена зала в София. Като му дойде времето, ще се разходя на място да ги разгледам и да получа инфо.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 14:05 от jj okocha

# 178
  • Мнения: 689
Може да са скъпи, но са Мерцедесите на аспираторите! Е, на този, какво му е като пари   http://www.pazaruvaj.com/absorbatori-c3873/faber-aspirator-faber … no-p29223579.html
Мисля, че е нормална цена, ама то зависи за какво помещение го искаш?? newsm78
Ами, не виждам за кой модел става въпрос. Но общо-взето аспиратори Фабер - островен модел са над 1 500лв., ми както и да го погледна много ми се вижда.
Опс, видях го, но това не е островен Peace

# 179
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
http://www.pazaruvaj.com/absorbatori-c3873/0-faber.html
А тука????? Peace

# 180
  • София
  • Мнения: 639
.....по-скоро изцяло издърпващата се врата е голямо удобство.
Дай снимка ако имаш да видим това чудо какво е  Thinking

Ето това имам предвид http://www.snimka.bg/album.php?album_id=291326&pid=8690446
 



Цялата врата се издърпва,а не се буташ вътре ако искаш да провериш яденето.Затова според мен си заслужава да се дадат 100 лв отгоре,а не за пуш бутоните.
Аз незнам този начин на отваряне на вратата, колко е удобен за поставяне на тавата за по нискостеблени хора като мен  Mr. Green
Моята фурна е с странични телескопи /незнам дали така се казва/, и с тях определено не влизам в фурната за да проверя или разбъркам яденето  Crazy
Моят , абсорбатор е на Фагор и съм много доволна засега

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 685

Аз незнам този начин на отваряне на вратата, колко е удобен за поставяне на тавата за по нискостеблени хора като мен  Mr. Green
Моята фурна е с странични телескопи /незнам дали така се казва/, и с тях определено не влизам в фурната за да проверя или разбъркам яденето  Crazy
И моята е така и е супер удобно.......затова по си заслужава според мен да се дадат повече пари,а не за пуш бутони.  Hug

# 182
  • Мнения: 2 891

Моята фурна е с странични телескопи /незнам дали така се казва/, и с тях определено не влизам в фурната за да проверя или разбъркам яденето  Crazy


Teлескопични водачи се казват  Grinning

# 183
  • Мнения: 1 320
Изцяло издърпващата се врата е удобство, но не и ако печеш сладкиш и само набързо отваряш да провериш дали е готов - ако се извади целият, сладкишът може да спадне. Поправете ме, ако греша.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 1 569
На мен пък ми се струва, че са неудобни тези фурни. Да се чудиш от къде да застанеш за да бръкнеш в горещата фурна, без да си лепнеш ръката на горещата врата. Като се замисля и с обикновена врата, но на второ ниво фурна, пак би било същото. Да си призная, никога не съм ползвала, нито единия, нито другия вариант, но не мога да си представя да има нещо толкова горещо между тялото ми и вътрешността на фурната.
Фурна с обикновена врата на първо ниво и отгоре котлони, ми се струва най-удобен за мен. Като отвориш вратата, тя остава някъде долу и като се надвесиш над нея, няма никаква опасност да я докоснеш случайно. А като извадиш горещата тава, само я повдигаш малко и я поставяш върху котлоните, без да я разнасяш до другия край на кухнята или да подготвяш предварително подложка където да я сложиш /колкото и да са термоустойчиви плотовете, не бих рискувала да слагам горещи работи директно/.
Виж, телескопичните водачи са си удобство Peace

# 185
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Точно това е удобното,че не си пъхаш ръката вътре във фурната,а си издърпваш навън цялата врата(която отвън е студена) с яденето и си го проверяваш.за сладкиши може и да има опастност да спаднат,но затова има прозорче,горе-долу да се прецени кога е готов,не е нужно да се отваря .

# 186
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Ако поглеждаш само е ясно, че няма как да се изгориш, но когато дойде време да вадиш тавата, как става номера - чудиш се от къде да застанеш и от къде да подхванеш тая тава, без да се докоснеш до вратата. Поне аз си представям апокалиптични картини, как се лепвам някъде, изпускам тавата и....става голямо мазало. Мнее не е за мен тази работа Thinking

# 187
  • Мнения: 2 891
Всичко е въпрос на навик. Ако така ги бяха направили фурните изначално, щяхме да се противим на отварящата се като книга врата  Laughing

# 188
  • Мнения: 491
Аз пък съм фенка най-вече на отварящите се встрани фурни, т.е. като вратичка на шкаф + телескопични водачи. Обаче и тези фурни в момента ни идват скъпички, та си взехме среден вариант откъм екстри, на АЕГ Peace.

# 189
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
quote author=mentolka link=topic=315893.msg9111684#msg9111684 date=1225874875]
Ако поглеждаш само е ясно, че няма как да се изгориш, но когато дойде време да вадиш тавата, как става номера - чудиш се от къде да застанеш и от къде да подхванеш тая тава, без да се докоснеш до вратата. Поне аз си представям апокалиптични картини, как се лепвам някъде, изпускам тавата и....става голямо мазало. Мнее не е за мен тази работа Thinking
[/quote]

mentolka -няма такова нещо,дърпаш,заставаш си отсрани или отпред и си вадиш тавата отгоре най-спокойно,изобщо не се докосваш до вратата.Незнам дали стана ясно,че тавата си излиза заедно с вратата.Виж ако си качил фурната на второ ниво и ти идва високо,може и да се изгориш,но на мен ми е на долен шкаф.То по същата логика като отвориш фурна с нормална врата и си пъхаш ръцете да извадиш тавата,пак има опасност.Абе идете и вижте на място в магазина коя ви е по-удобна.Аз тези с телескопичните водачи не съм ги виждала,нито пък съм виждала врата,дето се отваря настрани,сигурно е доста удобна.

# 190
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Имам едно питане (дано не ви се стори глупаво) - струва ли си да дам двойна сума за да си купя печка за вграждане или да си купя обикновена?
Несъмнено е удобно, ще сложат фурната на удобна височина да не се навеждаш....
Но при ограничения ми бюджет дали от печка да спестя или по-добре от нещо друго?

Сега разгледах и видях, че цените, които спомена майстора са зо последни модели.
Харесах си фурна и котлони от тези две марки (ще се вместят в бюджета ми) Zanussi и Electrolux- отзиви?
Ще съм благодарна ако споделят впечатления тези, които ги ползват.  bouquet

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 09:14 от * Боби *

# 191
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Имам едно питане (дано не ви се стори глупаво) - струва ли си да дам двойна сума за да си купя печка за вграждане или да си купя обикновена?
Несъмнено е удобно, ще сложат фурната на удобна височина да не се навеждаш....
Но при ограничения ми бюджет дали от печка да спестя или по-добре от нещо друго?

Можеш да си купиш фурна за вграждане и за по-малко пари,но определено това е по-добрия вариант,има прилични фурни на добри цени.Каква сума си си определила?

# 192
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Бях се заблудила, защото вчера идва майстора, който ще ни работи и ни разказа колко по-удобно е да са ти вградени уредите, как имаш място и за шкафови (особено както ще изнесем кухненския бокс на терасата и ми разкказа за последния ремонт - днес го довършва как са си купили фурна за 1200 лв. За това се колебаех, а съм решира за нова година да си подаря печка, сега просто ще си купя фурна и плот. Дано и цените да паднат - гледах за такива прогнози (на световните пазари бялата и черна техника е паднала доста, остава да реагират и БГ търговците)
за плот си харесах тези:
http://www.technomarket.bg/product_images/i_09035010.jpg
и
http://www.technomarket.bg/product_images/i_09018869.jpg

за фурна
http://www.technomarket.bg/product_images/i_09027421.jpg
http://www.technomarket.bg/product_images/i_09029759.jpg

Харесах си ги в сайта.
Ще проверя и на место, макар, че съм предубедена към "консултантите"

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 09:28 от * Боби *

# 193
  • Варна
  • Мнения: 1 569
* Боби *, дай линкове на моделите със спецификациите. Така не можем да се ориентираме за цени и функции. На втория котлон не мога да прочета дори марката каква е.

# 194
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
* Боби *, дай линкове на моделите със спецификациите. Така не можем да се ориентираме за цени и функции. На втория котлон не мога да прочета дори марката каква е.
Мерси, дано се справя, ще опитам
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09035010
и
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018869

Фурна
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027421
и
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029759.

Знам, че не е задължително да са една марка, но .....
А може и да ми препоръчате какви ползвате, да се побера в ~600 лв.
Мерси

# 195
  • София
  • Мнения: 639
Боби, аз съм за фурната Електролукс, аз я бях харесала същата  Mr. Green
За котлоните, нищо немога да кажа, защото аз съм на ток и газ комбиниран, но мисля че Електролукса е доказана марка, въпреки че има значение къде е правена.

# 196
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
От тези посочените,по-добре Електролукс,ако имаш възможност си купи котлони със сензорно управление,по-лесно се почистват.

# 197
  • Мнения: 4 970
И аз  се бях ориентирала към Електролукс, но в последствие взех други. Както и да е.На снимка изглеждат мно приятни моделчетата, но на живо....- първия модел котлони са с ужасно груби  врътки.И така- на място в магазина  се ориентирах към други Grinning

# 198
  • Мнения: 1 599
От тези посочените,по-добре Електролукс,ако имаш възможност си купи котлони със сензорно управление,по-лесно се почистват.
Твърдо ЗА!
Нашите са Горение и съм много доволна! Също така ти препоръчвам като взимаш два котлона, по-големият да има функция да работи и като по-малък, т.е. ще имаш три размери котлони

# 199
  • Мнения: 2 891
Вие май забравихте, че момичето иска двата уреда на обща цена от 600 лв.

# 200
  • Мнения: 1 599
Вие май забравихте, че момичето иска двата уреда на обща цена от 600 лв.
мда, извинявам се

# 201
  • Мнения: 645
по въпроса с фурните,

моята е на горение, сложило съм я над долните шкафове, а самите скари, решетките имам предвид, се издърпват навън!!!


страшно удобно е

Общи условия

Активация на акаунт