Лош навик.

  • 1 932
  • 38
  •   1
Отговори
Бебето ми е на 8 месеца и има навика а заспива в кошарата,след като бьде лушкано  ooooh! Сега мисля да сменям кошарата легло,как да го оту4а от това друсане

# 1
  • София
  • Мнения: 1 262
Въведи нов ритуал - нова музикална лампа, песен и т.н.  Hug
Плач ше има, но ако много искаш да заспива само, трябва да си упорита  Confused

# 2
  • Мнения: 1 367
Вероятно няма да мине без сътресения.Ако твърдо с решила ти трябват много здрави нерви,защото рев със сигурност ще има.Както ти е писала Кремито,пробвай с нов ритуал,пък може и да стане.

# 3
  • Мнения: 8 163
Въведи нов ритуал - нова музикална лампа, песен и т.н.  Hug
Плач ше има, но ако много искаш да заспива само, трябва да си упорита  Confused
  202uu
Ще стане, разбира се. Обикновено е на принципа "всяко чудо - за три дни", ама буквално. До третия ден детето се адапира към новия начин на заспиване. Важното е ти да удържиш фронта.

# 4
  • Мнения: 4 753
Може да го приспивате на вашата спалня и след това да го пренасяте... Ние така правим, защото малкия докато заспива много се върти и креватчето му е тясно... Друг вариант е да го изморите с игри и да заспи бързо без да му е много зор къде се намира и дали го люшкате... Успех...  Peace

# 5
  • Мнения: 3 376
Люшкай го на ръце и го гушкай преди да заспи.

Защо да е лош и то навик това?

# 6
  • Мнения: 3 306
Друг вариант е да го изморите с игри и да заспи бързо без да му е много зор къде се намира и дали го люшкате... Успех...  Peace
   

 това помага при нас  Wink

# 7
  • Мнения: 5 790
Защо да е лош и то навик това?

И аз това не разбрах, какво му е лошото...  newsm78 Гушкала съм, приспивала съм я на ръце, люшкала съм я като беше бебе. Сега искам да я гушна, тя ме бута и ми казва "Голяма съм". Докато се обърнеш, ще порастне. Тогава ти ще искаш да го гушкаш, то ще те гони. Затова се радвай на всеки един такъв момент, той е твърде кратък!

# 8
  • Мнения: 653
единственото "лошо" на приспиването на ръце е, че детето расте, тежи, а мама си люшка ли люшка  Wink

аз наистина си решила да го отучиш от приспиване в кошчето, действай смело, с постоянство и за няколко дни сте готови

Въведи нов ритуал - нова музикална лампа, песен и т.н.  Hug
Плач ше има, но ако много искаш да заспива само, трябва да си упорита  Confused
това и моето мнение, направи така,че и в леглото да му е интересно и да иска да ляга там

# 9
  • Мнения: 1 919
сина ми и той така беше...люшкане на таз кошара до припадък...но както са казали другите всяко чудо за 3 дена...е при нас беше 1 седмица и се отучи. Вечер къпех, млякото, 2-3 играчки, изгасях лампата, светвах нощната и излизах от стаята.Първите дни реввв...отивах давах му някоя играчка ...играе 10 секунди излизах от стаята пак рев....накрая заспиваше.Постепенно свикна, играе си с играчка и заспива.желая ти успех.

# 10
  • Мнения: 259
И ние се приспивахме на ръце до 1 г и 7-8 м. А тежи, тежи..... Имало е случаи да не заспива над 1 час, а й се спи, изморена е. Сега се люшкаме на легло с пружина и когато заспи, я пренасям на нейното легло. В последно време ме усеща и започнах да я пренасям в "покоите й" чак, когато си лягам. Аз просто намах волята да я отуча от това. Дано ти да си по упорита и да имаш повече късмет.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря беше свикнала да я преспивам на ръце,но веднъж я оставих на спалнята до мен и тя заспа без проблем

# 12
  • Мнения: 9 973
ние се люшкаме на люлка

# 13
  • Мнения: 396
Аз се научих от баба и да я люлям на краката си, като слагам възглавницата към стъпалата, а краката са към мен.
Люлея съвсем леко...за секунди е отнесла!
Доста време продължи това и да си призная ми харесваше да я наблюдавам как заспива така!
И ето вече е голяма и не мога дори на ръце да я приспя!
Затова - наслаждавайте се на всеки един момент когато можете да гушкате бебетата си - това не е разглезване!
Тези моменти не продължават вечно, а са толкова приятни!

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
След като бебето е свикнало да бъде люшкано... имаш два варианта. Или спираш и минавате през един неприятен период, докато свикне, или изчакваш самичко да се отучи. Моя син е приспиван на ръце някъде до годинката. Не ми се влиза в подробности как стигнахме до там, но той сам се отказа. Просто един ден не пожела вече да го люлея и започна да си заспива в кревата. Аз лягах до него и така заспиваше. Опитвала съм доста споделени тук "хитрости" за отучване, но при нас не помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт