Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Варна

Заглавието е по идея на Karacheviyska   Hug

Ние сме 130 бремелинки и очакваме 131 сладки бебчета
18 принцески и 27 принца

86 пухкави бебока още не искат да се покажат

preggoНашият отбор

01.12.2008
San4esstork-girlСофия,
miIV- Варна,
evita76 stork-girl- Шумен

02.12.2008
iv4e6aralieva

03.12.2008
Invisiblestork-boy- София,
 sacura stork-boy- София,
 Каспър stork-boy (втора бременност)- Пловдив,
 Leny stork-girl (втора бременност)- София,
 abelstork-boy- София

04.12.2008
ankaa stork-girl,
 mama_na_misho (втора бременност),
eternity (втора бременност)- София,
 shivacheva.1978 stork-boy- Варна,
lilitka2- София

05.12.2008
wondergirl stork-boy- София,
 maiski,
 zuerich stork-boy- Варна,
Mila_N (втора бременност),
Tedi_Nikolova stork-girl(втора бременност)- София-Лозен

06.12.2008
harem style stork-girl(втора бременност)- Варна,
 alessia stork-boy (втора бременност),
 DIDKA_87,
penkova stork-girl- Варна,
bella 99stork-boy(втора бременност)Варна

07.12.2008
k jordanova
plam
 daniela jd
 denibs
 Adi_AS stork-boy- Варна

08.12.2008
bubabo stork-boy- Бургас,
 Sun. stork-boy- Варна,
newradost,
Roritka stork-boy,
desi jul (трета бременност),
6u6inka stork-boy

09.12.2008
Poli stork-girl( първа бременност) Варна
nolita,
maigto  stork-boy- Варна

10.12.2008
дани т,
stassi - София

11.12.2008
fineti (втора бременност),
BIBI SZstork-boy- София,
cveti & petyo73 stork-boy

12.12.2008
beborina (втора бременност) stork-boy,
 mimeto-rz- Разград,
Илияна Калоян (втора бременност),
 Yammy stork-girl

13.12.2008
елинор (втора бременност),
@->--wild flower  stork-boy(втора бременност),
liliiv stork-girl

14.12.2008
Pupinka stork-girl,
Didi*,
mi_ivanova1982
-  (първа бременност) -Сарагоса /Испания/

15.12.2008
Сасано- София

16.12.2008
bebenceto,
ruseto - София

17.12.2008
Mari M,
 donichka t,
Deny`

18.12.2008
desitka^ stork-boy,
 jelaniestork-girl (трета бременност),
 gerri_as

19.12.2008
soufi

20.12.2008
amber (втора бременност)- Варна,
nikolina-pikolina newsm06- София,
Karacheviyska- Варна,
misscool- Велико Търново

21.12.2008
andreaivano stork-boy- Пловдив,
Elmina- София,
 bambi25 stork-girl - Варна,
 bg_desi stork-boy

22.12.2008
neda.dikova,
 maria_taushanowa,
 maya198,
 rosidre (трета бременност)- Пловдив

23.12.2008
Meryl,
 Steil  stork-girl- София,
 KrisDiMar (втора бременност)

24.12.2008
bokita,
 eses stork-boy,
 ninanb (втора бременност)- София,
sakrovi6te

25.12.2008
Love Revolution- Пловдив,
pav111stork-boy- Харманли,
Чаено момиче stork-boy (втора бременност)- София,
kika (втора бременност),
geni23 (втора бременност),
 mellie,
 sisi_87

26.12.2008
kabzi

27.12.2008
Славея,
Сбъдваща мечти stork-girl (трета бременност),
 Вени (втора бременност)- Варна

28.12.2008
shark- София,
Eqisihora (втора бременност),
sunkaa

29.12.2008
pipi fifi
krastavichka- Ямбол

30.12.2008
Nennastork-girl,
anhelito,
 миминаstork-boy (втора бременност)- Варна,
silvanka,
rrhh,
Гевито,
jenaroza - Варна,
 mira_georgieva stork-boy- София

31.12.2008
Бръм- София,
yoyoana - Варна,
Dani_cat,
barboran4e,
 Aнели,
 velizara_82- София
01.01.2009
.svetlanka. (втора бременност) -София

Бремелинки с все още неопределен термин:
alek sandra (втора бременност), petia ta, zor4eto, Jojobba, marinex, stasi76 (втора бременност), latka- София,
summer beauty, gerines, cveta, hipi, Ванина-, alex og97, radka 74, bebe to, tsveta_pile (втора бременност), Киша (втора бременност)

smile3509Нашите муцунки
потребителско име: tengri_t
парола: december
Нашите тумбачета
потребителско име: dek2008     
парола: 2008-1

Полезно за четене и разглеждане
Какво ни е необходимо за бебето?
Всичко за бебето от 0 до 1 годинка
   Полезна информация за мамчетата
Калкулатор-бременност
Калкулатори
Размери на бебето по седмици
3D календар на бременността
Какво поема здравната каса
Витамини и бременност
Календар на бременността по седмици
Ръководство за успешна бременност
Бременност и повръщане
Депресията при бременните
Бременност и кръвно налягане
Съвети за добър сън
Бременност и домашните любимци
Здравословното хранене по време на бременност
Ползата на организма от плодове и зеленчуци
Можем ли да контролираме теглото си?
Калкулатор на килограмите през бременността
Ние чакаме бебе - Дневник-календар
Биология на вътреутробното развитие
Развитие на сетивата при бебето
Видове ултразвукови изследвания
Пренатална диагностика
Фетална морфология
Биохимичен скрининг

Имената и астрологията

Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

Старите ни темички
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17 
,

Предложения за нови теми
"Навън горещо стана вече, а в нас расте си декемрийското човече" по идея на Mila_N
"През ДЕКЕМВРИ на ръце с най-красивото дете!"   по идея на дани.т
"Макар ДЕКЕМВРИ за другите да е далече, кроим ний планове за малкото човече." по идея на Karacheviyska
"ДЕКЕМВРИ може и да е далече, но чакаме го с появата на малкото човече!" по идея на Karacheviyska
"Балони, песни и дъга радват ДЕКЕМВРИЙката сега!" по идея на Чаено момиче
"Хайде през ДЕКЕМВРИ идвай малко бебче, че мама е нетърпелива вече!" по идея на Didi*

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 12:22 от ˙·٠Poli٠·˙

# 1
  • варна
хайде аз да съм първа този път че гледам никой нищо не е писал. дано тук има само радостни новини  Hug

# 2
  • Сливен
Здравейте на всички, които се включвате в този сайт. От много време следя всичко, което се пише. Едва сега, когато и аз ще ставам майка реших да се включа. Казвам се Мария и живея в Сарагоса /Испания/. Чакам първото си бебче през декември.

# 3
  • Сливен
 Laughing

# 4
  • Варна
Добре дошла  mi_ivanova1982   bouquet. Кога ти е термина и знаеш ли какъв ще е пола на бебчето?
bambi25 дано наистина от тук нататък има само добри новини и декември здрави бебчета  Praynig

# 5
  • Сливен
Все още не знам какво е бебето.Надявам се за момиче.

# 6
hopp- zapis:o)

# 7
  • варна
mi ivanova равей и добре дошла  Hug

# 8
 скок   jumpuu

# 9
  • DE
Добро утро на всички , присъединявам се към пожеланията за само хубави новини в тази темичка.
Харем, чакаме с теб. Сигурна съм, че резултатите ще са перфектни!

# 10
добро утро, мамчета  Hug И аз се присъединявам към пожеланията за хубави новини, дано това е една щастлива темичка  Hug
Добре дошла, mi_ivanova1982, желая ти лека и безпроблемна бременост!   
Приятен ден и усмивки на всички през днешния по-прохладен ден!!!

# 11
  • варна
аз май токущо усетих бебо .нещо много странно малко като болка абе и аз не знам точно но определено нещо ми мърдаше в корема и то няколко минути без прекъсване  newsm03 ще чакам повторно включване .сега постоянно ли трябва вече да го усещам от тук нататък? ако може някой пак да обясни за онова поверие когато мръдне колко месеца се прибавят и т. н. защото не го запомних  Rolling Eyes

# 12
Добро утро и от мен майчета
Новата ни темичка е супер дано да е изпълнена само с радости и щастие Praynig Praynig Praynig
На чакащите резултатие  майчета пожелавам добри новини  bouquet
Добре дошла, mi_ivanova1982, желая ти лека и безпроблемна бременост!

# 13
  • София
Добро утро на ранобудните мамчета! Искрено се присъединявам към пожеланията за прекрасни новини!  Hug  Hug
След този ужасен дъжд - порой и в това мрачно време никак не ми се работи, но няма как...
mi_ivanova1982, добре дошла сред нас!   bouquet
Аз май с това секцио ще се изместя в край на ноември, но твърдо си оставам в нашата темичка!  Peace

При мен нищо ново - в четвъртък съм на ФМ пак, да видим сърчицето как е. Голямо въртене и ритане пада. На бебо не му харесва като съм седнала, иска само да се разхождам.  Joy
Чакаме новини от мамите с притеснения - сигурна съм, че всичко ще е наред!!!  Peace

# 14
  • София
Добро утро! Много хубава темичка, дано само с хубави новини да я пълним  Praynig
mi_ivanova1982, добре дошла сред нас  Hug

# 15
  • София
Добро утро, бремелинки!  Grinning Как сте в този дъжд?  Mr. Green

mi_ivanova1982 добре дошла при нас и лека бременност!

Поздравления, Поли за чудната темичка!

# 16
  • София
Добро утро в този дъждовен ден  Simple Smile

Поли страхотна темичка  Hug smile3501

mi_ivanova1982 добре дошла при нас   bouquet Hug

така ми се спинкаааа  Tired чудя се дали да не пия едно кафе...

# 17
  • Пловдив
Добро утро, поздравления за темичката Поли. Grinning

# 18
  • София
Привет и от мен! Досега четох, четох и реших че е време и аз да се включа в темата.  Laughing Терминът ми е на 01.01.2009, но предвид факта, че ме чака секцио си се записвам при вас  Blush

# 19
  • Пловдив
И аз да се запиша в новата тема. Дано само хубави новини да има. И моята амниоцентеза мина вчера, но цял ден лежах и Ви четох, не ми се пишеше. Сега остава само да чакам резултатите. Успех на всички момичета, които чакат като мен.
И добре дошли на новите мами...

# 20
  • София, в момента в любимото ми село Железница
mi_ivanova1982   .svetlanka.   добре дошли  и лека бременност1 Hug
Дано тази темичка да ни е пълна само с хубави новини.

bambi25 към датата на първият силен ритник, а не побутване и чудене дали е бебето! Прибавят се 4месеца и 15дена.

# 21
Светланка добре дошла при нас  bouquet и аз ще съм секцио и значи че ще раждам през ноември но си останах при декемврийките, защото тук ми е много добре.
Инвизибълче защо се чудиш дали да пиеш аз ако не пия едно кафе с мляко наден и ме зацепва тиквата

# 22
  • Пловдив-Харманли
Здравейте и от мен. И аз май усещам вече бебо, но не съм много сигурна. Да ви кажа вече не ми се работи, доста ме домързява. Аз със краката съм много зле- оттичат ми чак до колената. Има ли и други като мен?

# 23
  • София
pav111 и моите отичат, не чак до колената, но ако е много топло и се позастоя седнала ставата като възглавници, а това е толкова нетипично за мен. Как ли ще е до края?
Аз нали се тегля всеки вторник и за една седмица не съм мръднала, та до момента съм +4 отгоре. При мен килограмите трябва добре да се контролират, иначе страшно. Tired

# 24
  • Sofia
Здравейте и от мен днес!
Ама не може да се отрече че сме толкова активни че привличаме нови мами в темата, добре дошли  Hug и дано бебетата на всички да са добре и само да се увеличава броя им   Peace  Praynig Grinning
Този дъжд за мен е благословен  Peace, през нощта спах много добре и сутринта нямах нито сърцебиене нито тежко дишане както преди в жегите. Само като напълних дробовете със свеж влажен въздух и ми стана едно приятно  Party е жалко че трябва да се затворя тук в офиса и само да гледкам капките навън, но какво да се прави - трябват и жертви...
Заглавието на темата е супер Poli напомни ми, че никога през живота си не съм чакала зимата с такова огромно нетърпение  Hug, защото като засипе снежеца и .... Heart Eyes ох нещо се замечтах май.
Само дано всичко е наред и да се радваме повече отколкото се притесняваме.

# 25
  • София
Добро утро и от мен! Пожелавам ви прекрасен ден, въпреки дъжда навън!
Поли - страхотна темичка!!!
Стискам палци на всички мамчета, на които им предстои амнио или чакащи резултати от нея.
Добре дошли и на новите мамчета!
Нинаб - ако смятаме термина по този начин, на мен ми излиза термин 18.11 Simple Smile така че не знам колко е вярно.
Мамчета, аз пак да питам, че се притеснявам - всеки път като тръгна да се разхождам от 1 седмица и ме заболява ниско долу, ама отляво и отдясно, по средата не, придърпва ме там където би трябвало да са яйчниците май, мисля че е под матката. И като седна или легна ми минава. Моята доки каза, че били контракции и да пия магнезий, но според мен не прилича на описаните контракции в Интернет, а и тя май ме слушаше с половин ухо. Ама аз си мисля, да не е ниско разположена плацента. Защото нали се препоръчва лежане при такава. Моля мамчетата с ниско разположена плацента да споделят имат ли подобни болки и някой друг ако има подобни, че се притеснявам и гледам много да не се разхождам...

# 26
  • варна
Здравейте и от мен newsm47!
Добре дошли на новите мами!
Стискам палци на всички,дето чакат резултати и са притеснени Praynig!
ninanb ,колко силен трябва да е ритника Laughing?
Сасано,какъв дъжд  Rolling Eyes,тук умряхме от жега sweating,аз съм като риба на сухо Sad
Поли,поздравления за темата   newsm10!

# 27
  • София
Светланка добре дошла и на теб   bouquet

стискам палци за резултатите на всички  Hug

Инвизибълче защо се чудиш дали да пиеш аз ако не пия едно кафе с мляко наден и ме зацепва тиквата

и аз незнам все гледам да го избягвам пък тук в офиса нямам мляко трябва да го пия чисто  Confused

и на мен хич не ми се работи  ooooh! Tired

да и аз питам колко силен трябва да е че аз първия път като го усетих си беше ритниче ама в 17 г.с ...ако смятам значи трябва термина ми да е на 20.11  newsm78

утре ми се изнасят майсторите от вкъщи нямам търпение всичко е такъв прахоляк че ми става лошо.  #Crazy

# 28
Хоп и аз да се запиша.
Здравейте, момичета.
Поли, чудесна темичка   bouquet

Добре дошли в отбора на mi_ivanova1982 и .svetlanka. Hug
Леко бременеене и здрави бебоци през Декември.

Днес май пак ще ни мори жегата във Варна   Nature Sunny

# 29
  • София
Добро утро, бъдещи мами  Simple Smile

mi_ivanova1982, svetlanka. , добре дошли  Hug

Аз с нетърпение  (и с известно притеснение) чакам следващата седмица, когато съм на преглед и на ехокардиография. Дано кажат, че нещата са добре.

Усмихнат и лек ден (въпреки мрачното време)  Simple Smile

# 30
  • София
АА zuerich  и при вас може да дойде този проливен дъжд, поне е хладно и е само за сън това време.  smile3524

# 31
  • Бургас
 Добро утро и от мен kaffeetrmker_2
 Ако знаете само как завиждам на мамчета при които е хладничко и вали...(благородно разбирасе) тук в бургас е пак една жега ooooh!
 За поверието с ритничетата-аз съм чувала,че след първото премърдване се добавят 4 месеца и половина(т.е. точно средата на бременността) въпреки че термина се премества сякаш доста напред newsm78 .Предполагам,че това важи за майки чакащи първо детенце,понеже се предполага,че ще почувстват за първи път около 20-та седмица...както и да е,а иначе аз за първи път го усетих бебонко на 1 юли (не бях убедена,че е то)и след това чак след 10 дена пак-тогава вече разбрах със сигурност,че е то понеже направо ми се появяваше подутинка на корема,разбрах,че и първия път е било то...От тогава насам всеки ден си ме поритва по няколко пъти на ден Heart Eyes

# 32
За отоците аз само в колената отичам. А за ритника всеки осеща нещата различно. С първото ми дете аз много рано почнах да го усещам -14г.с., а силният ритник 15г.с. Тогава като ми казаха това поверие не повярвах, но както вече казах при мен се случи с разлика 5дена и родих 38дни приди термин. Сега усещам все още само побутвания и няма силни ритници.

# 33
Здравейте момичета Hug
И аз да се запиша в новата тема. След малко отивам на 4D ехограф да се видим с моето бебче. Стискайте палци всичко да е ок fingerscrossed
Приятен ден момичета  bouquet

# 34
Здравейте, сладурки  Hug
Поли, страхотно оформление   bouquet
Стиснати палци за Кика, Харем, Сбъдваща и Адреаивано  Praynig  Praynig
Роритка, ще чакаме хубави новини от теб  Hug

Биби, и аз имам същите усещания от време на време, моята доки също каза, че са леки контракции и когато ги усетя да взимам по 2 нош па... Но аз не винаги взимам, все пак са лекарства, а болката отминава много бързо... Все пак трябва ли да ги приемам всеки път? newsm78

Елмина, Мира - благодаря за успокоението. Сега вече с нетърпение чакам датата за ФМ  Grinning Има ли други мами, които са решили да правят само ФМ в 20-22 седмица?

А за хладничкото Вярно, че сутринта ме наваля здраво, ама ми беше кеф  Laughing

# 35
Здравейте момичета Hug
И аз да се запиша в новата тема. След малко отивам на 4D ехограф да се видим с моето бебче. Стискайте палци всичко да е ок fingerscrossed
Приятен ден момичета  bouquet
Стискаме Роритка на 4d е много вълнуващо после ще разказваш

# 36
  • Пловдив-Харманли
Аз също ще правя само ФМ през 20 г.с.

# 37
  • София
shark - и на мен ми каза лекарката да пия но шпа като усетя болката, ама аз понякога пия, понякога не, то си минава като седна така или иначе, ама не знам дали трябва да се пие винаги ...  newsm78
И аз ще правя ФМ в 22 седмица. Всъщност си направих и в 17-та, но то беше само да си видя бебчето и при по-малко известен лекар. Сега ще съм при Димитрова за всеки случай.

# 38
  • plovdiv
Здравейте мили мами ,
И аз да се разпиша  Grinning
Аз също ще правя  ФМ в 20 г.с
Пих магнезий , много добре ми се отрази , нямам никакви болки вече ниско долу , надявам се и за напред да е така.
Леко бременеене на всички   bouquet
Лек ден

# 39
  • Бургас
Привет на всички!
Много готина страничка Grinning
Нещо не мога да си кача снимките в snimka.bg и аз не разбирам защо. Някой може ли да помогне newsm78

# 40
  • София-Лозен
mi_ivanova1982 , svetlanka, заповядайте в нашия весел отбор. Сигурна съм, че ще ви хареса!

stassi, то май и мойта работа с термина натам отива. Едва ли толкова скоро след първото секцио ще ме чакат да се доближа до 5 декември! От тук не мърдам и аз обаче, харесва си ми при вас!   bouquet Hug

bubabo, кажи къде точно е проблема? С кое не можеш да се справиш, де запъна?

Топло ми ееееееееееееее. Нали уж щеше да е по-хладно днес! ? ! ? ! ? !

# 41
  • София
Привет и то мен,

аз малко да ви се оплача... Събудих се тзи нощ в 2 със силни болки в корема, после ме почна разстройство, повръщане... Пих 2 но-шпа, но без ефект. И така та до рано сутринта Sad

Сега болката поутихна вече, че бях взела да се притеснявам за бебока - дали е ок, ако аз имам такива стомашни спазми... Снощи вечеряхме навън, но само аз имам проблем - или е от храната или е онзи гаден вирус...
Някой беше споменал, че го е изкарал - да споделите за колко време минава?
Горките ми коремни мускули - така ме болят... Днес си останах да работя от къщи, но ако се наложи от утре ще си пусна болничен... Ама как и се иска да ми мине Simple Smile
Иначе краката ми отичат избирателно - понякога много, друг път малко... Най-явно е на глезените - ставам като мечка, чак близките се притесняват, но освен за дискомфорт не го броя за проблем - изследванията са ок, значи си е нормалното.

Хайде дано в новата темичка да чуваме само за хубави резултати от БХС и амнио Simple Smile
Лек и усмихнат ден на всички   bouquet

# 42
  • Бургас
Ами вчера опитах в нашето албумче, днес в моето да ги кача. Следвам си стъпките  - отивам на "качи снимки в албума", от там и по двата начина пробвах да ги кача и накрая албума е празен. Снимките са записани на моя компютър с разширение .jpg и са по-малки от 5 МВ. Незнам защо така става

# 43
  • Варна
Цял предиобед нямах интернет и вие сте изписали страници-страници-страници.
Привет на новите мами! Hug
Аз да ви се похваля - от утре съм в отпуска... за цял месец. Ще си се включвам редовно от вкъщи, хубаво е че имам нет и там. Чакам с нетърпение и в същото време гледам да приключа колкото се може повече работа. Heart Eyes
С тези положителни мисли, които отправяме към вас, момичета с притеснения, няма начин всичко да не се оправи. ВЯРВАЙТЕ и поемайте от тази положителна енергия, която ви пращаме, за да ни се похвалите скоро с добри резултати. Praynig  bouquet

# 44
  • София
Здравейте и от мен,

Миналата темя я пропуснах( само успях да ви прочета вчера)....ама вие много активно пишете..Нямаше ме 3-4 дни и хоп- нова тема, че и изписана даже #Crazy

Привет и то мен,

аз малко да ви се оплача... Събудих се тзи нощ в 2 със силни болки в корема, после ме почна разстройство, повръщане... Пих 2 но-шпа, но без ефект. И така та до рано сутринта Sad

Уф...и мен заради този гаден летен вирус ме хвана липсата от форума..Много е прилепчив- и малкия изболедува и мъжът ми( с повръщане , разстройство и Темп), а сега сигурно е ред и на мен. Хубавото е че за 1-2 дни минава. Но Abel, пий повече течности, дори и да не ядеш...Поне айранче.

Svetlanka, Tedi_Nikolova, Shiva4eva.....моят термин пък е за 3. Януари, но по всички калкулатори в нета ми дава 30-31 Декември и затова се записах тук......После пък се отвори и Януарска Темичка и там  от вереме на време пиша....тъка че момичета  не се притеснявайте- навсякъде сте добре дошли Hug

И аз усещам бебо от 14 г.с- просто като леко побутване...ритник още не съм усетила, но чакаме с нетърпение, защото и татито иска да го усети.

Invisible , и аз сутрин пия по едно кафенце- задължително. Следобедното, обаче вече си го спестявам, защото мисля че ще дойде множко на бебо. Доки иначе казва по 1 кафе няма проблем.

# 45
  • София
Здравейте мами,
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА
аз искам да ви се оплача, вчера бях на ФМ при Мазнейкова,прегледа продължи не повече от 10 мин ,като съвсем обикновен преглед,аз даже не разбрах че това е ФМ до като накрая не я попитах за ФМ и тя ми каза - Ами това е  Crossing Arms дадох и диск да ми запише клип,оказа се че диска е нещо кофти (чисто нов от шпингел с 10 диска си купих) та диска и забил апарата и не се записало нищо,това аз го виждам в къщи и се обаждам и питам може ли да се върна да ми запише клипа наново.Връщам се и тя започва да ми крещи че диска ми щял да и прецака апарата,все едно аз съм го произвела този диск,направи ми записа на  нейн диск и ми взе 2 лв  Close циганска работа,но както и да е, за тоззи преглед взима 80 лв все пак. От както съм при нея не ми е взимала кръв,освен за БХС,не ме е мерила единствено БХС и ФМ вчера  #2gunfire И сега съм в дилема, мисля да не ходя при нея повече, уважавам професионализма за който се говори че има но аз лично не мога да се убедя в такъв при нея.осигурена съм при ЗОИ и  те поемат всичко по бременоста и раждането ми,имат договор с майчин дом и шейново и се чудя на къде да се ориентирам и кой лекар да търся. Добре че ходя и по здравната каса при д-р Михайлов в 3 гр защото той найстина си върши работата.Отделно споменах на Мазнейкова че имам камъни в жлъчката и тя даже не ме погледна,да не говорим да ме консултира нещо.Дайте съвет на къде да се ориентирам?
ПС да не говорим че Мазнейкова даже не ме е питала пия ли някакви хапчета и да ми предпише поне витамини  #2gunfire

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 13:29 от eses

# 46
  • София
Аз ходя на ЖК в поликлиниката и на частно в болницата на Щерев. Обаче за раждането още не съм се ориентирала и се чудех кога би трябвало да се срещна с лекаря, който ще води раждането, да се договоря с него. Чудя се заслужава ли си да се ражда в частна клиника или другият ми вариант Шейново е по-добър  newsm78

# 47
  • София
Eto me i men! Eses, mila, napravo q zareji tazi Mazneikova. Ti ne si purvata koiato se oplakva. Bambi 25 ako ne se luja predi vreme prati edin link s neino gostuvane po Nova televizia v Zdravei Bulgaria i ot togava si kazah NE. Za sujalenie ne sum hodila pri nqkoi v MD i Sheinovo i neznam kakvo da te posuvetvam. 4uvala sum mnogo dobri otzivi za Bogoslovova v Sheinovo.
Dobre do6li na vsi4ki novi mami Simple Smile Svetlanka, ti mai si imala rojdennik v4era? Da ti e jiv i zdrav i mnogo da te radva!

# 48
  • варна
ама тези доктори ече прекаляват #2gunfire #2gunfire #2gunfire от както съм бременна с такив идиоти се сблъсках че направо не мога да повярвам Shocked Shocked Shocked най -лошото е че не стига че си плащаме а и получаваме такова ужасно отношение .. ама те къде си мислят че се намират ?аууууууууууу направо съм бясна и аз в петък съм на жк и ще видя моята доки как ще се държии нали и тя ми се узъби като имах проблеми но аз ще си го кажа все пак и плащам и то солидна сума почти колкото струва едно раждане така че не смятам да си мълча накрая ще отида в една държавна болница и поне няма да се сърдя на никой за отношението но и пари ще спестя #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 49
  • варна
есес не ес тревози просто  я забрави и това е .
 за болките и аз имам ниско долу но интересното е че са винаги ниско долу в дясно само в дясно -винаги и не мога да си обясня защо .преди време имах възспален десен яйчник и може сега да става някаква реакция но се надявам че не е нещо страшно пия магнерот и нош па и това е

# 50
  • София
Здравейте и от мен в новата темичка!

Есес, и аз съм осигурена от ЗОИ и ходя в Токуда. Засега ми възстановяват всички разходи, дори ми казаха, че и раждането с избора на екип ще ми възстановят, но това ще го приверя пак, като им видя ценоразписа. Иначе знам, че в Шейново се записваш на ЖК, но всеки път те преглежда различен лекар, който е на смяна. Което мен не ме устройваше. Имам колежка, която ще ходи тази седмица на ЖК там, ако искаш мога да пиша след това с повече инфо.
Но наистина смятам, че такова отношение и претупване е прекалено, за парите които взима! Няма смисъл да се ядосваш всеки месец, като ходиш на преглед. Naughty

# 51
Чаено момиче днес ли е на листовки Peace стискам палци fingerscrossed

# 52
  • София
есес не ес тревози просто  я забрави и това е .
 за болките и аз имам ниско долу но интересното е че са винаги ниско долу в дясно само в дясно -винаги и не мога да си обясня защо .преди време имах възспален десен яйчник и може сега да става някаква реакция но се надявам че не е нещо страшно пия магнерот и нош па и това е
Bambi25, i az imam bolki ot vreme na vreme nisko dolu, no moite sa vlqvo. To4no pod 6kembaka Simple Smile Lekarkata mi kaza, 4e nai-veroqtno e ot trudnoto hodene do WC-to. I az gledam da ne se 6a6kam i si pia no-6pa.

# 53
  • София-Лозен
eses, аз оставам безмълвна относно Мазнейкова, но на твое място бих я сменила. Прекалено много кофти отзиви вече чувам по неин адрес!  Hug Hug Hug

maiqto, аз съм абЦалютно ЗА Шейново. Родих Вяра при д-р Богословова /сори че се повтарям/ и не мога да кажа нищо, ама нищо лошо. Прекрасен и много сериозен човек. За това раждане разчитам отново на нея.

abel, и аз имах много сериозен стомашен проблем онази нощ. Ужасно силни болки и разтройство, направо си мислех, че няма да мога да издържа, беше ужасно болезнено. Странно, остана си там проблема, на другия ден си бях ок и сега съм без никакви проблеми или последствия.

# 54
  • Люксембург
Здравейте,
Добре дошли на всички нови мами и само с хубави новини да ни радват!   bouquet

Все повече се радвам, че ми се дублираха часовете при Мазнейкова и така и не стигнах до нея. Горещо препоръчвам Димитрова от МД/Фемина, но не знам дали работи със ЗОИ.

Днес за пореден път резултатите от амниото не излязоха  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Не знам вие как се свързвате с генетиците от МД, но на мен ми е по-лесно да отида лично, отколкото по телефона. Това е абсурд!!! Казаха, че за резултати се звъни от 12 до 14, и аз звънях през 2 минути. То не беше заето, свободно, заето, свободно, на няколко пъти даже ми затвориха, без да вдигнат, после доцентката я нямаше, после пък беше заета, и накрая - ми и днес няма резултати...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Утре ще станат две седмици, откакто ми я правиха, и вече съм  #Crazy А и за тези две седмици бебо така се разрита, че ще ми става все по-трудно да взема онова решение, ако се наложи... Егати държавата! Снаха ми работи в Испания и ми каза, че там резултатите от амниото излизат за 48-72 ч, а тук две седмици сменят машината и осигуряват безсънни нощи на сума ти майки и татковци... Бясна съм!!!  #2gunfire

# 55
  • софия
есес аз съм към закрила  и ти ли си къ тях защото не съм чувала това съкращение

# 56
  • София
Tedi_Nikolova  дано си права,цял ден пия чай за бременни, чай за стомах и глюкоза - дано не се повтаря, че много ме боля, а и е много неприятно  ooooh! Sick

Иначе за Фемина - аз ходя там. Със сигурност работят с Доверие - аз там съм осигурена.
Цената на прегледа е височка, защото апарата им е много нов - по някое време април им го докараха.
Аз преди да стане бебо хдих на контролен, моята доки ме прегледа и искаше да ме види на новия апарат, който бил много по-добър, и каза да отида средата на април, когато го чакаха.
Е, аз отидох, но вече бяхме двама...  Laughing Wink
Като цяло са добри УЗ специалисти там, последния път имаха човек от друга клиника, когото обучаваха на новия апарат.
Основно ме гледат на 2Д, 3Д(4Д-то) е основно за нас. За съжаление плацентата ми е предна, заради което не могат да станат толкова ясни клипчета на малчугана. При предна плацента леко се разстройва образа на 3Д(4Д-то).

На чакащите резултат от амниото - разбирам ви, но не се ядосвайте - толкова неща има дето човек не може да промени в БГ, пзете си нервите. За да не се налага като ви излязат резултатите и ви кажат че всичко е ок /в което съм сигурна Wink/ да се чудите дали с толкова нерви не сте навредили на малките човечета!
Те всичко усещат! След всеки спазъм тази нощ малчо ме подритваше - сякаш за да усетя, че е добре и да не се шашкам!Стискам ви палци да станат готови скоро! Hug Hug

# 57
  • София
liliiv не са едно и също, преди бяхме към закрила но ни преместиха към ЗОИ защото предлагат по добър пакет. Не зная къде да отида и кой лекар да търся, честно казано малко ме обезнадеждиха тези лекари, слава богу че сме добре с бебчо щото иначе щях тотално да се побъркам. За фемина незнам дали ни осигуряват, мисля че не.А за токуда, там май си плащам всичко и после ми осребряват фактурите, но аз предпочитам да имат договор за да не се налага да се изваждам всеки път

# 58
  • София
есес аз съм към закрила  и ти ли си къ тях защото не съм чувала това съкращение

Liliiv, i az sum kum Zakrila i hodq v Tokuda kudeto izob6to ne davam pari (te imat dogovor), no mnogo se pritesnqvam, 4e dogovora ni e do kraya na October i posle nakude neznam... ooooh! Mnogo se pritesnqvam dali 6te go podnovim ili 6te sme kum nova klinika i dali tq 6te ima d-r s Tokuda. Hi4 ne mi se iska da sum hodila tolkova vreme na edno mqsto i nakraya da rajdam na slqpo...

# 59
  • София
Moje li da mi kajete ZOI ot kakvo e sukra6tenie?

# 60
  • София

Здравно осигурителен институт!

# 61
  • софия
аз съм към закрила и ходя в токуда само си показвам картата и не ми иска никакви пари.а там се насочих заради д-р кирякова.тя реди беше в поликлиниката и ходих при нея.много съ доволна затова израх токуда и а ще раждам живот и здраве.една колежка роди там и е н доволна та и аз.есес съжулявам че мазнейкова така е претупала нещата.аз съм пре нея във вторник дано всико мине добре.както казах мен пък марков ме попретупа така да се каже и не ми аправи снимки защто поред мен не му стигна времето и не видя всичко някои важни неща но както и да е.а при димитрова няма часове. важно бебчовците да са добре и така ще бъде.   Hug
елмина нашия д-р сега го подновиха и пак си останахме със закрила даже ни намалиха таксата е не с много но с лев.може и  вашия да го преподпишат надявам се защото наистина е мн.гадно пак да се луташ по нови лекари.а и с тях съм нямала никакъв праблем до сега.

# 62
  • София

Здравно осигурителен институт!

Mnogo blagodarq, prostete za nevejestvoto Simple Smile

# 63
  • Варна
Намерих интересен сайт с калкулатори за най-различни неща около бременността. Ето го http://www.calculatori.com/index.php?p=calc&src=16

# 64
  • Люксембург
Abel, така е, права си, че трябва да си пазим нервите - аз принципно съм спокоен и оптимистичен човек, но явно чакането и неведението ми се отразяват зле... Tired Извинете ме за гневния изблик и както се рабрахме, отсега нататък само хубави новини в тази и следващите декемврийски темички  Grinning

# 65
  • варна
karacheviyskA тои сайт наистина е доста интересен ако може да го сложим на първата ни страничка

# 66
Eses, не се ядосвай, ама не може такова отношение. А на всичкото отгоре си и плащаш. Докторите някой път се самозабравят. Това че са по-известни не им дава право да се държат така. #2gunfire 
Bambi25, и мен ме боли само отдясно долу, някой път ми се е случвало и като спя и се обърна, но и аз не знам на какво се дължи. И аз мислех че е яйчник, но като споделих с една приятелка, тя ми каза 4е като е била бременна я е боляло там, питала докторът, а той и се изсмял, защото нямало как да боли яйчник, защото те не фукционирали през бремеността. Една позната ми каза, 4е се дължало на наместване на органите. Не се притеснявай-сигурно е нормално. Следващия път като съм на преглед ще питам Wink

# 67
Здравейте само 2 дни не съм влизала във форума а колко много сте изписали през това време.Вчера ходих при доц.Томова на ФМ всичко е добре освен едно нещо което много ме притеснява откри кисти в плексуса т.е някъде окло мозъка  искам да попитам някоя от вас имала ли е този проблем.Докторката каза че в повечето случай те изчезват до 24 седм. но аз съм много притеснена.

# 68
  • София
maiqto, аз съм абЦалютно ЗА Шейново. Родих Вяра при д-р Богословова /сори че се повтарям/ и не мога да кажа нищо, ама нищо лошо. Прекрасен и много сериозен човек. За това раждане разчитам отново на нея.

Tedi, благодаря ти за отговора.  Hug А тъй като не ходя на консултации при лекар от Шейново, кога трябва да се уговоря с него? Дали не трябва вече да съм решила къде ще раждам и при кого?

# 69
  • KUSTENDIL
Здравейте на всички мамита!

Добре дошли на новодошлите!! И пожелавам най-добри новини за чакащите!!!

Аз днес пътувах и се върнах безаварийно и бях на ФМ при Мазнейкова!!!  В общи линии всичко е под контрол, плацентата ми "пълзи" нагоре, бебенцето отговаря на всички норми за възрастта си и .....     ще връзвам панделкиииииии....  Grinning Grinning Grinning Grinning  живи и здрави ще си имаме куклича през ноември/декември....  в момента съм най-щастливия човек на земята Grinning Grinning Grinning

Докторката за момент ни обърка, защото пъпната връв бе застанала много подвеждащо и ни заяви че е момченце, /в което разбира се няма абсолютно нищо лошо/, но мъжът ми каза че съм гледала така шокирано, че тя реши да преразгледа това си становище и съответно след много извинения категорично каза че е МОМИЧЕНЦЕЕЕЕЕ.

Само да ви кажа, че от както съм видяла двете чертички, в съзнанието ми непрекъснато стои едно момиченце, просто някаква майчина интуиция, че в случаите в които се насилвах да мисля за момченце, все едно не става въпрос за мен.

Най-важното е че всичко е наред, и сега просто много дисциплинирано с много умерена работа и почивки трябва да напредваме към 1ви декември!!!

Пожелавам на всички  много много спокойствие, и безоблачно бременеене!!

САнчес

# 70
  • Бургас
Намерих интересен сайт с калкулатори за най-различни неща около бременността. Ето го http://www.calculatori.com/index.php?p=calc&src=16
Много са готини тези калкулатори.  Grinning
Аз вчера за ФМ дадох 15 лв в центъра по Образна диагностика и още 10 лв за 3Д и диск. При вас доста скъпичко newsm78
Утре ще звъня на докторката ми за резултатите от БХС, че минаха 2 седмици вече.
Вашите бебета колко тежат?

# 71
Санчес честити ти розови гащички! Много е радосно когато чуеш някой така да се радва на пола!  Hug

# 72
  • Бургас
И какъв е пулса на бебето?

# 73
  • София
ЙЕ, ЙЕ, ЙЕ! Взех си листовките с 3 наказателни точки! Mr. Green
Черпя!

Есес, я не се впрягай, а спри да ходиш при нея, за да не усвоява пари. Като започне да й намалява дохода ще се замисли за какво се дават 80 лв! Това ми е на мен половината месечен доход, тя какво си мисли!
Закъснявам за преглед, извинете ме моля, после ще пиша! Hug

# 74
  • София
И аз мислех че е яйчник, но като споделих с една приятелка, тя ми каза 4е като е била бременна я е боляло там, питала докторът, а той и се изсмял, защото нямало как да боли яйчник, защото те не фукционирали през бремеността.

Интересна логика има тоя доктор. Да, не може да те боли яйчникът като при овулация, но от механичното му притискане от матката и др органи може да си боли и още как Wink Моят доктор също потвърждава, че яйчникът си боли през бременността по чисто механични причини.

# 75
Чаено момиче ЧЕСТИТО!

# 76
Санчес, честито ти розовко вързопче Simple Smile Ухилих се до уши като ти четях поста  newsm47

И на новия шофьор честитка.
Чаено момиче, безаварийна ти желая!

# 77
  • софия
 San4es мн.се радвам че всичко е наред.добре дошла при розовите мами.моляте да сподилиш как се е държала мазнейкова как мина и направи ли ви снимки и клипчета защото аз съм при нея на преглед във вторник.
чаено момиче честито

# 78
  • Варна
Привет от мен.Радвам се ,че ви е харесала темичката,запазих няколко мотивчета от предната темичка защото много ми харесаха.  newsm51
Направих корекцииките сложих и калкулаторите, но си мисля че mi_иванова си беше в списъка за 14.12.08.
Добре дошла и на Светлито   bouquet
Приятен ден на всички!

# 79
  • София
Честито на Санчес и Чаено момиче за хубавите новини  bouquet

Пулса не го запомних, но тегло - миналата седмица (началото на 21 седмица) доки каза, че сме около 380 грама  Laughing

# 80
  • Пловдив
ДА НИ Е ЧЕСТИТА НОВАТА ТЕМИЧКА И САМО С ХУБАВИ НОВИНИ ДА Е ПЪЛНА ТЯ  Praynig   bouquet!СПОКОЙНО БРЕМЕНЕЕНЕ НА ВСИЧКИ МАМИ  preggo
˙·٠Poli٠·˙smile3501
Чаено момиче -ЧЕСТИТО И БЕЗАВАРИЙНО  newsm01
San4es - ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА  4470
karacheviyskA - МНОГО ПОЛЕЗЕН САЙТ  Peace

Не се дразнете на лекарите , с тях оправия няма.Аз днес бях на ЖК.Пусна ми урина ,а преди това каза , че ще пускаме изследвания за хемоглобин.Обърка ли се или какво,но каза , че и се виждам бледа и нищо не съм качила по нейния кантар , затова я интересувало хемоглобина.Накрая пуснахме урина и набързо каза , че го оставяме за следващия път.Поне гледа бебчо на УЗ , не направи измервания както първия път каза , че е много дългичък /чка и всичко е наред!Дано е така  Praynig и това е !Добре ,че поне на частно всичко е ок и има на кой да разчитам , че иначе... ooooh!

# 81
  • София
Чаено момиче голямо честито   bouquet лека и безаварийна ти желая Hug

Санчес честити розови гащи много се радвам за вас   bouquet  Heart Eyes а тя вътре пусна ли го твоя мъж, моя не го пусна гадината  Close Close

# 82
  • KUSTENDIL
Liliiv,

за съжаление не мога много много да я похваля! При положение че имах записан час още от преди 20 дни, прегледа ми казъсня с цял час, щото някакси се шмугваха все хора без час, та чак на сестрата й стана неудобно... Прегледът не беше по-дълъг от 10 минути и искренно разчитам, на това, че и до момента имам много добри резултати от БХС и никой от лекарите, които са ме гледали  /а те са доста/ не са виждали проблем в бебенцето.

Не е от разговорливите, особено когато графика вече е изместен с повече от час и пред вратата е цяла опашка от мами със всякакви коремчета.

Аз имах няколко точни и ясни въпроса, които ме интересуваха , във връзка с моите така да се каже дефекти, за да й обърна внимание!!  Моето скромно мнение, че това нещо не може да струва 80 лева. Може и да не съм права!

Иначе направи някакви записи на снимки и клипчета, от които нищо не се разбира, но поне ще падне голям майтап, довечера като направим премиера на най-новото кино "Нашата прекрасна принцеса".... Ще ги оставим домашните да се почудят, аджеба що за чудо е това, и да видим дали ще смеят да си кажат, че на нищо не прилича  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

Важното е веселба да става!!!

Лека и усмихната вечер

# 83
  • KUSTENDIL
Invisible,

пуснаха го нашия татко да, може би вече не гледах много добре пред вратата, та може би не посмяха да си кажат....

Накрая сестрата му връчи касовата бележка с репликата "е и да не си много доволен от резултата, това е ...80лв"  ..  Явно по подразбиране момиченцата са 2ро качеството или де да знам, та се предполага таткото да не е доволен.... Класика в жанра Grinning Grinning

Иначе за протокола в 21 седмица + 2 дни нашата дама е вече 412 гр. Grinning

# 84
  • София
да ясно на мен просто ми се усмихна и каза "80 лв." но за таткото вътре отговоре беше категорично "НЕ"  #2gunfire гаднярка както и да е поне го гледа на клипчето.

вашата мадамка добре върви браво пу пу   bouquet

# 85
  • София
Уффф, съжалявам, че се намесвам, но наистина тази Мазнейкова ми идва в повече.....Нямам нищо против професионализма й обаче с това отношение към майките.....не знам как все още има пациентки...Че то майчинството е безценно, как може така да го опорочава???  #2gunfire

# 86
  • Бургас
Ние от вчера сме 308 гр. По УЗ 19 г.с. и 5 дни. Май е добре това  newsm78
Пулса е 134. Вече не ми го мерят колко е дълъг, само главата и крачето. Те май и така определят колко тежи.

# 87
San4es, честити розови гащи!!! Да ти е жива и здрава красавицата!!!   bouquet
4аено момиче, 4естито!!! Браво!!! thumbsup
bubabo, моето бебче тежеше 250 г и беше дълго 17 см ( цялото с крачетата) - това беше в 17 г.с.
Приятна вечер!!!  Hug

# 88
  • Шумен
Здравейте уф че много сте писали днес  Laughing
Аз бях на ЖК, но пол не се видя милото така се беше сгушило в мен , а на доктора се надупи и не помръдна повече за сметка на това, пък след прегледа 30 мин. ме гъдилкаше от вътре  Laughing
Нищо следващия път да се надяваме, че ще се покаже  Peace
Санчес честита ти принцеска  Heart Eyes
Аз на ФМ ще ходя в 19 седмица може още там до се види пола.
Имам си още една снимка в албума на бебо вече станаха 4 след ФМ се надявам да имаме и диск  Sunglasses
Иначе сме 10 см. но незнам колко тежи нищо не ми каза.Всичко си има и му е наред.Видях как тупка сърчицето страхотно е.Незнам как ще издържа до следващия месец да го видя пак иска ми се всеки ден да ходя и да си го гледкам Hug
Приятна вечер и от мен  Heart Eyes

# 89
  • София
аз съм към закрила и ходя в токуда само си показвам картата и не ми иска никакви пари.а там се насочих заради д-р кирякова.тя реди беше в поликлиниката и ходих при нея.много съ доволна затова израх токуда и а ще раждам живот и здраве.една колежка роди там и е н доволна та и аз.есес съжулявам че мазнейкова така е претупала нещата.аз съм пре нея във вторник дано всико мине добре.както казах мен пък марков ме попретупа така да се каже и не ми аправи снимки защто поред мен не му стигна времето и не видя всичко някои важни неща но както и да е.а при димитрова няма часове. важно бебчовците да са добре и така ще бъде.   Hug
елмина нашия д-р сега го подновиха и пак си останахме със закрила даже ни намалиха таксата е не с много но с лев.може и  вашия да го преподпишат надявам се защото наистина е мн.гадно пак да се луташ по нови лекари.а и с тях съм нямала никакъв праблем до сега.
Liliiv, аз ходя при Евтимова, но мислех да я сменя с Кирякова, защото за нея съм чувала най-хубави неща. Записах си час за 15 Август и изведнъж ми стана съвестно, защото с мен лично Евтимова не се е държала лошо. Малко е груба, но не и лоша. От друга страна, нали при нея са ми всички изследвания...как ще ги дам на Кирякова? Дали имат някаква база данни в компютрите или ще трябва да си ги взема от Евтимова...оффф съвсем се овъртях...незнам какво да правя.

# 90
  • Люксембург
Честита кукличка, Сан4ес, пу-пу, да ти е хубавица! (че как иначе? Нашите декемврийски бебета ще са най-хубави, дума да няма) Grinning

Честити листовки, чаено момиче! Кога и къде си на практически изпит? Стискам палци!

Хубава и прохладна вечер, мами  Grinning

# 91
  • варна
леле като ви чета и аз вече нямам търпение .до сега не си чаках датата за жк защото ми се виждаше много далеко но месеца мина и сег ав петък ще си видя и аз бебенцето - НЯМАМ  ТЪРПЕНИЕ   
   моля някоя от мамите която е ходила при балев да каже някакви подробности защото аз след 2 седмици мисля да отида но как точно да се запиша  newsm78 да ходя в петък сутринт али какво и аз незнам дайте съвет

# 92
bambi25 най- добре на място в петък преди 8. Записват седмица за седмица. Първо записват тези които са там и после ако има още часове по тел. Прегледа прогължава не повече от 15 мин. Може и някой вместо теб да чака за час.

# 93
  • София
Poli страхотна тема.   bouquet
mi_ivanova1982, .svetlanka добре дошли   bouquet
Санчес честита ти принцеса Hug
Чаено момиче честито и ти пожелавам ако нямаш собствена кола, в най-скоро време да получиш подарък-колата, за която мечтаеш.  Grinning
eses аз съм в Шейново при доктор Станков още преди да забременея и съм много доволна от него. Още не съм го питала да раждам при него, но се надявам да не ми откаже. В събота съм си записала час за ЖК в Шейново и тогава ще мога да ти кажа как е.
Моят мъник преди две седмици беше 81 грама, но сигурно вече тежи повече като гледам какво коремче съм направила.  Grinning
Моите глезени също отичат, но забелязах, че това е само ако цял ден стоя на стола (за съжаление такава ми е работата). Обаче през почивните дни когато се разхождам въобще нямам отоци, явно трябва да наблегна на разходките.

# 94
Здравейте момичета Hug
Преди малко се прибрах от срещата с нашата докторка. Бебчо върви доста добре, тежи 462 грама и е дълго 17 см. Голям мъж - каза докторката. Каза ми че вървя с две седмици напред т.е. за 22 г.с. Плацентата ми е добре, влиза достатъчно кислород за бебчо. Сърчицето също е добре. Много се зарадвах. Малко ме смъмри за килограмите ми, защото по принцип аз съм си дебеличка, ама какво да направя, тепърва няма да се слагам на диета. Важното, че и двамата се чувстваме добре и засега си съжителстваме без проблеми.
Приятна вечер на всички  bouquet

# 95
  • Варна морето, сините вълни...
Харем,какво става с теб,излязоха ли резултатите?
bambi25 ,Вчера бях при Балев за ФМ,прегледа беше 10 мин.Записва се всеки петък от 8 ч.,но ти препоръчвам по раничко.Записват за понеделник и сряда.

# 96
  • Варна
Бамби,
И аз ходих при Балев, не е от най-приказливите, почти нищо не казва през цялото време, само накрая, че всичко е наред  Simple Smile Не рискувай да си записваш час по телефона, най-добре отиди в петък към 7:30 на място.
Лека вечер на всички! Simple Smile

# 97
  • У дома
Здравейте,
Добре дошли на всички нови мами и само с хубави новини да ни радват!   bouquet

Все повече се радвам, че ми се дублираха часовете при Мазнейкова и така и не стигнах до нея. Горещо препоръчвам Димитрова от МД/Фемина, но не знам дали работи със ЗОИ.

Днес за пореден път резултатите от амниото не излязоха  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Не знам вие как се свързвате с генетиците от МД, но на мен ми е по-лесно да отида лично, отколкото по телефона. Това е абсурд!!! Казаха, че за резултати се звъни от 12 до 14, и аз звънях през 2 минути. То не беше заето, свободно, заето, свободно, на няколко пъти даже ми затвориха, без да вдигнат, после доцентката я нямаше, после пък беше заета, и накрая - ми и днес няма резултати...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Утре ще станат две седмици, откакто ми я правиха, и вече съм  #Crazy А и за тези две седмици бебо така се разрита, че ще ми става все по-трудно да взема онова решение, ако се наложи... Егати държавата! Снаха ми работи в Испания и ми каза, че там резултатите от амниото излизат за 48-72 ч, а тук две седмици сменят машината и осигуряват безсънни нощи на сума ти майки и татковци... Бясна съм!!!  #2gunfire

Деска,и аз съм бясна мила.Днес за пореден път резултатите не са готови.Звънях,свързах се от втория път-отговорът:
"Госпожо,не мога да ви кажа със сигурност кога ще е готово изследването.Проверявайте всеки ден.Сменяме апаратурата"
Ами сменяйте си апаратурата,ама аз днес имах паническа криза от вас  #2gunfire -писна ми да чакам.И аз като Деси усещам девойчето в мен,което не спира да ми раздава тупаници Simple Smile,от което не се оплаквам.Вече не мога да спя,не мога да се храня,нямам желание за нищо.Страхувам се да не ми се върне депресията,в която изпадам на моменти.Като забременях спрях всякакви антидепресанти,но днес се принудих да взема успокоително,защото докато стане 12 часа да се обадя за резултатите получих криза(за която вече споменах) и чак въздух не можех да си взема.Отгоре на всичко днес сутринта изпратихме сина ни на лагер,че и за него вече ми е мъчно,но поне той се чувства добре.
Стига съм досаждала,казахме само хубави в новата темичка.Аз ще продължавам да се моля за всички очакващи резултати Praynig

# 98
Аз също съм към закрила и ходя в Токуда, не плащам нищо за сега само си показвам картата.
можете ли да ми препоръчате добър специалист за фм в софия?

# 99
  • София
Harem, предполагам, че ти е много трудно и мъчително това чакане, мисълта, че нещо може да не е наред, неведението, но не си позволявай да изпадаш в депресия! Точно сега трябва да си силна и да не товариш малкото човече с такива мисли.Мисли си как всичко ще бъде наред и тревогите ти ще се окажат напразни, както често се случва.   bouquet

# 100
  • София
Ето ме пак,качих едното клипче с моя красавец  Heart Eyes и да ви го покажа,от едната страна не се вижда добре,щото не разбрах в кое се криел.
http://uk.youtube.com/watch?v=9MmAc__fSdY
има още 2 клипчета но много бавно ги аплоудва и по нататък може да ви ги пусна.

# 101
  • варна
мамчета искам да ви потам нещо ,  днес цял ден усещам бебчо но преди малко направо си изкарах акъла много се уплаших .както бях заспала такъв ритник получих че направо подскочих от леглото .незнам защо но като ме рит авсе си мисля че нещо ще ме заболи и се свивам при вас така ли е или още не съм му свикнала усещам го като пулсиране и аз ненам точно като какво ?

# 102
  • У дома
мамчета искам да ви потам нещо ,  днес цял ден усещам бебчо но преди малко направо си изкарах акъла много се уплаших .както бях заспала такъв ритник получих че направо подскочих от леглото .незнам защо но като ме рит авсе си мисля че нещо ще ме заболи и се свивам при вас така ли е или още не съм му свикнала усещам го като пулсиране и аз ненам точно като какво ?

Joy Бамби,няма страшно,миличка.В пети месец нама как да те заболи нещо при наличието на ритници.И аз вече усещам такива силни тупаници,но от тях ми става още по-мило и приятно.Изобщо не се притеснявай.Лягай и спи спокойно. Hug

# 103
Добро утро!

Да ви почерпя с едно кафе   food010, а може и закуска  cook

Хубав ден ви желая мили мами.

# 104
  • KUSTENDIL
Добро утро и от мен!!

Благодаря на всички за сладките пожелания!!

Може би защото е прохладно, аз тази нощ съм спала без да шавна Laughing 

Лек и успешен ден на всички!!

# 105
Добро утро майчета,
Честито на Санчес  за малката принцеска и на Чаеното момиче за листовките.
Харем още малко кураж мила всички се молим за теб Praynig и стискаме палци
Нашите грамове преди две седмици бяха 290гр, не съм си виждала бебчето от две седмици и няма да го видя до 11.08/ тогава съм на преглед и само предполагам че ще го видя Praynig Praynig Praynig/ направо нямам търпение

# 106
  • Варна
Добро утро и от мен! Включвам се вече отпускарски от вкъщи! Stuck Out Tongue Winking Eye
Честито на Чаено момиче, безаварийно каране и само по приятни дестинации. Hug
Харем, още малко, не остана. Опитай се да се успокоиш и да се радваш на ритничетата на малката принцеса. Blush

# 107
  • DE
Добро утро!
Аз днес ще стягам багажа за Майчин дом, утре съм на амнио. Ще пътуваме през нощта.
Спокойна съм (макар че ме преследват едни странни сънища)... само се моля да не ме оставят в болницата и да мога веднага да се прибера, че децата ще луднат.

Дано най-после почнат да казват резултатите от амнио на чакащите , чак аз се изнервих от неизвестността. Времето минава, трябват решения да се вземат (дано не се наложи, но все пак...). Дано днес вече има хубави новини!

# 108
  • София
Добро утро на всички!
Харем, хайде днес вече да са си настроили апаратурата и да ти казват. Ти като се обадиш не изпадай в депресия, ами им обясни най-спокойно /колкото можеш/ как това за теб като бъдеща майка е ужасна ситуация и че трябва да са по-отговорни към темповете на работата си. В крайна сметка не могат да си позволят ту да ги няма, ту да не вдигат, ту да нямат апарат, ту да няма лекар! Това и за другите забавяния говоря, да се окопитят малко, даже ако много те замотаят ги опитай тези изследвания и материала дали всъщност нямат срок, след който да губят сила. Не знам, още не са сложили материала в апарата и не са пуснали маркерите или там каквото е?! Или може би нямат лаборанти? Не ти трябват цифрички, нули и запетайки, трябва ти името и дали има нещо, или няма. Ама ха, започнах и аз да се ядосвам! Thinking
Есес, голям сладур е този момък! Grinning
 Вчера бях в Шейново, при Богословова, много приятна лекарка ми се видя. Не можах да си видя бебочев, но пък беше разговорлива, попита ме за някои неща, каза че съм много малка и не ми личало, че съм вече майка, ама лицето ми и излъчването лъжели /тук ви черпя/  явно, после ми видя секциото и попита "какво се е случвало тук", явно първата операция им се вижда на всичките лекари безумно голяма и мислят, че друго е ставало. Влезнах не само с мъжа ми, понеже го чакахме близо час и пускахме хора пред нас да влизат, за да дойде на прегледа, а и със свеки. Тя ги попита може ли да влезне - и те й казаха  "Разбира се, влизайте и тримата"
Както и да е, накрая като я попитах какво е бебето ако се вижда, тя каза "Според мен е момче" Joy И после ме успокои, че надеждата умирала последна, но аз съм на мнение, че е ясно, че е момче, няма какви надежди да тая, я да си го погалвам и да му мисля мъжко име hahaha
Та, за протокола stork-boy СИНИ ГАЩИ!

За шофьорския, смятам седмица моренце, след което кормуване и чак тогава изпит Mr. Green Дано да го мина, че ще ги удуша ако се правят на интересни.

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 09:35 от Чаено момиче

# 109
  • София
Ето ме и мен.

ще си имаме МОМИЧЕ!!!!!!!!!!!!!!!! Simple SmileSimple SmileSimple Smile Grinning
Просто не мога да повярвам, толко бях убедена, че ще е момче.
та да ви разкажа- ходих вчера на 3 Д в майчин дом. за съжаление мъжът ми не можа да присъства, но с мен беше сестра ми. И като я заразглеждаха хубавицата, двете лекарки се прехласнаха, ама колко хубава била, имала дълги крака (ние сме си високи в рода), имала дълги пръсти, тя милата всичко си им показа, то не бяха пръсти, личице, краченца Simple Smile  А аз през цялото време лежа и нищо не виждам. И когато се надигнах и аз да погледна, тя се сви на кълбо и се скри... побутнаха я малко, та и аз да я видя, ама голямото шоу го пропуснах.
Лекарката разказваше, че когато гледали бебета по-дълго или при амнио те сякаш усещали и се криели, свивали се на кълбо. Много интересно.
Иначе всичко си ни е наред засега, за което съм безумно щастлива!!!
Санчес, честито ти и на теб момиченце! май отборът на красавиците започна да нараства!

# 110
  • На брега на реката
 Добро утро от мен! Поредната трудна сутрин. Пак ми се гади, отпаднало ми е, искам да спя  #Cussing out Да ви се оплача, че се отказахме от морето. Много дълъг пътя, не се знае каква ега ще бъде, пък и за 4 дни не си струва да се търкаляме по пътищата  Cry
 Когато си правите кръвни изследвания и урина, веднага ли носите резултатите на докитата? Или на следващия преглед?
 Честито за момиченцата и момченцата!  Hug

# 111
  • София
исках и да ви попитам- вчера за гъбичките ми предписаха Gyno Dactarin на глобули. Някой слагал ли ги по време на бремеността?
защото лекарката от правителсвена ми каза, че е рано, нищо да не слагам, а другата ми предписа. и сега се колебая какво да направя.

# 112
  • София
Сбъдваща мечти, стискаме ти палци, лек път и безаварийна проба, а после да са добри резултатите!

Кика, кога чакаме твоите?

# 113
  • софия
Добро утро и от мен.

Гледам доста бързо сте изписали темата.

Аз още не усещам бебетата. Защо така? А вече сме в 18 г.с.

Steil ако тези глобули са за бременни, няма проблем. На моя приятелка и изписаха, тъй като се налага да слага. Има киселинност в бялото течение която не е хубава за плода. Така, че слагай ако лекар, който те следи ти ги е изписал.

# 114
Здравей народе...

Днес съм на ФМ, не съм виждала бебката от 3 седмици.. дано всичко да и е наред.

Иначе съм 20 седмица, а все още не усещам ритничета или там каквото е.. що така мойто кротко не знам.. или аз ли съм нещо.. newsm78

Steil, честито за девойката!

Сбъдваща мечти, а дано всичко мине леко и безпроблемно...

Харем, всички чакаме с теб добри новини...

Бамби, за Балев както са ти казали - отиваш на място в петък сутринта и си запазваш час за следващата седмица..

# 115
  • Ямбол
Здравейте настоящи и бъдещи мами, бих искала да се присъединя към отбора на декемврийските мами.Терминът ми е за 29.12. Много харесвам темичките ви и ще се радвам да ме приемете.

# 116
  • гр. Пловдив
Добро утро!
Аз днес ще стягам багажа за Майчин дом, утре съм на амнио. Ще пътуваме през нощта.
Спокойна съм (макар че ме преследват едни странни сънища)... само се моля да не ме оставят в болницата и да мога веднага да се прибера, че децата ще луднат.

Дано най-после почнат да казват резултатите от амнио на чакащите , чак аз се изнервих от неизвестността. Времето минава, трябват решения да се вземат (дано не се наложи, но все пак...). Дано днес вече има хубави новини!
Моля те да си помислиш и да останеш една нощ в покой, не исках преди да го пиша - но имам близка, която си загуби бебчето точно по пътя след амнио към Пловдив... Една нощ не е фатална за никой.

# 117
  • София
mira_georgieva , аз също съм при д-р Станков. Той ни е семеен приятел и още с първото си дете бях при него.  Hug

Честито на момичетата, които знаят какво ще е бебето. Аз другата седмица съм на ЖК в Шейново и ще видим как е бебчето.  Simple Smile

Pupinka , на мен също не ми се пътува, но на 31.07 свеки има юбилей, та за 3 дена ще се друсаме до Варна и обратно. Но няма как да не отидем  Wink

Пожелавам на всички ни по-малко притеснения и тревоги и само добри новини!!!!

# 118
  • Бургас
Добре дошли на новите мами! Hug
Аз ударих едно кафенце 3 в 1, че ми се пие от няколко дни и все не смея, че май не е хубаво да се пие.
Вие чували ли сте го това, че момченцата ритали повече от момиченцата. newsm78 Дали е вярно?
Някъде бях чела, че през корема стига светлина до бебетата. Може би за това така се крият като ги гледат на УЗ. И нашето през цялото време си слагаше ръчичките пред ръцето в отбранителна позиция, а иначе раздаваше къчове. Накрая му писна и ни обърна гръб. Аз ще взема другия път да закарам мама и тати, че да се изкефят да го видят, че по тяхно време е нямало такива техники.
Въпросче към мамите с второ и трето детенце. Според вас каква е най-добрата разлика между 2 деца?
И аз нямам още резултати от БХС в Майчин дом. Ще звъня на докторката ми следобед и дано са пристигнали, но се поуспокоих, че на ФМ всичко е ок и сега ако ми кажат че скрининга не е наред ще откача. На ФМ питах за маркерите на Даун и лекарката обясни, че се виждали 11-12 г.с., толкова късно главата вече приличала на балон, защото ставал отток между кожата и главичката и просто си личало от километри.

# 119
Честито на Чаено момиче за мъжлето, и на Steil за принцеската Simple Smile
И добре дошла на krastavichka  bouquet Дружинката ни се увеличава.

Сбъдваща мечти  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed кураж утре! И послушай Каспър.

И аз вече се настройвам отпускарски, чакам петъка с нетърпение.

# 120
  • София
А сега да ви кажа какво ми каза баба ми тази сутрин - Твоят мъж, щом все момчета прави, е много страстен и повече те обича, отколкото ти него! Понеже на по-влюбените, техния пол взимат бебетата. Така че да знаеш, мъжа ти те обича много! Joy Такова поверие имало - който е по-активен и по-обичащ, негово било бебето. Аз все го успокоявам, че момчетата по-трудно се правят и значи е ок с атрибутите. hahaha

И аз подкрепям майките, които са ти казали, Сбъдваща, да останеш в болницата. Имаш 2 деца, ще те изчакат, ти мисли за третото сега!

# 121
  • София
Стоя си и си гледам снимката на момиченцето. Чудя се вече на коя приятелка още да се обадя да й кажа- вече сигурно досаждам, ама толкова се радвам на вчерашната новина, че щи имам момиченце и че всичко му е наред Simple Smile Искам сякаш целия свят да се радва!!

Nikolina-pikolinа, на мен вчера ми казаха, че вероятно ще различа мърдането на бебето чак в 20тата седмица. това, че не ги усещаш в 18тата е нормално. А за глобулите, мерси за съвета. не знам дали са бременни, ще питам в аптеката.

Четох в една книжка за изследване на бебета, когато за правили амнио. По-голямата част от тях се свивали и криели, а някои били дори вонствени. зарегистрирани са случаи, коато бебето посяга с юмрюче към иглата. Според писателската бебетата чувстват от много рано, имат емоции. също са изследвали близнаци в корема на майката. Установено е, че си общуват, докосват, прегръщат. Много интересно ми стана Simple Smile

Успех на всички, които чакат резултати. Знам колко е ужасно човек да е в неизвестност... Дано по-скоро си оправат апаратурата и да не подлагат хората на това мъчително чакане!

# 122
  • София
хахаха, много смешна теория, Чаено момиче  Joy
стискам палци на чакащите резултати да ги получават по-бързо и да са добри!  Praynig
честити девойки на разбралите мамчета Simple Smile

# 123
  • Варна
Добре дошла на krastavichka  newsm51
Чаено момиче честито  за листовките и за мъжлето stork-boy,Санчес, Steil честото за малките   4470.
Сбъдваща мечти  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Дано всички който чакат резултати днес вече ги научат и те да са само добри  Praynig
В момента гледам 'Часът на мама' и е много интересно  темата е за кърменето.

# 124