Какво мислите за тази статия/интервю?

  • 5 868
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 662
"В България положението е като в някоя африканска страна, това повече не може да се търпи", казва в интервю за Дойче веле германският експерт граф Филип фон Валдердорф...

Ми да отговоря на авторката:

Граф Филип сигурно се е натровил с диоксиново "българско" кисело мляко.
Затова не забелязва как БГ-то вече не е африканска република, откакто в него "инвестират" страните от ЕС-то.

Айде и аз по темата-напълно съм съгласна с казаното от теб.  newsm10

# 121
  • Мнения: 2 480
Ами то, като че ли не остана и свястно кисело мляко. Каквото и да купим напоследък, все не става! Дали е заради многото нишесте? Ако знаете някое качествено моля посочете го! Вече не знаем какво да купуваме. Интересен е случаят с "Елена". В Русе то е качествено, а в София-не.

# 122
  • Мнения: 335
...Валдердорф...е бизнес-консултант и експерт.
Интересът му към България датира от десетилетия, в момента графът също работи по проекти, свързани с България...

Ами то, като че ли не остана и свястно кисело мляко...


Време е значи за драстични санкции на страната ни заради масово отровителство на европейски графове, проектиращи нова България.

Аз питам само, защо точно сега Филип се е натровил, след като интересът му към родината ни датирал от десетилетия? Да не е свързано с някой реализиран проект едва напоследък?!

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
Другата май се казваже стрептококус термофилус?  newsm78 Да не съм написала някоя от гадните бактерии?

въх! Ами бифидус есенсис ( така ли се пише!).
Не ядеш редовно Активия, Радостина. Черна точка за твоето храносмилане.

Има към 900 вида млечнокисели бактерии ( така каза Гугъл), а комбинациите закваски кой знае колко стотин са. 


Доколкото си спомням от уроците по биология преди 20 години споменатите две са най-разпространените по нашите географски ширини. По-нашенски са, демек.

Активия и прочее продукти не употребявам. Падам си единствено по нашенското кисело мляко.

А за данонската ето в уикипедията - http://en.wikipedia.org/wiki/Bifidobacterium_animalis

Мен ме заинтригува много частта с търговските марки. Нека някой специалист да даде  мнение.

# 124
  • Мнения: 7 837
Не знам, дали изобщо остана "нашенско" кисело мляко, май само в Япония го правят. Китайците завземат прогресивно пазара и на сухите смески (или както там се наричат) за производство на йогурти и подобни. Та, има някакви бацили, но най-вероятно присъствието на LBB вече е под въпрос.
А наскоро попаднах и на изследване, че все повече се предпочитат "плодови млека" на българския пазар. Захар, аромати и някой друг набор от бацили за цвят. Такава е тенденцията в световен мащаб.

# 125
  • Мнения: 3 826
ние сме го донесли от Азия ( киселото мляко ) , обаче нали са кръстили бактерията на нас  Blush , и това дава поводи за небивала национална гордост  Grinning

# 126
  • Мнения: 2 759
...А наскоро попаднах и на изследване, че все повече се предпочитат "плодови млека" на българския пазар. Захар, аромати и някой друг набор от бацили за цвят. Такава е тенденцията в световен мащаб...
                      Да бе, да. То затово 'био'-то на такива цени  Tired... Не че има нещо общо с био, ама явно има пазар...

# 127
  • Мнения: 335
Радвам се, че проблемът на графа се изясни.

Прие се, че бил пил фалшифицирана българска мътеница.
Създадена по изпитаната рецепта на бабата на европейски инвеститор у нас, работещ по собствен проект (или по дедовия си).

Дано покрай мътеницата на Филип да му се изясни поне изкупната цена на млякото тук.
И като гътне правителството, дето го дразни, да пусне пак някой петак от "помощите си" в капата на българския производител.
Че кой ще пълни бидончетата на инвеститора-преработвател, дето да му клати и занапред мътеница - вече точно според вкуса му.


# 128
  • Мнения: 2 480
Радвам се, че проблемът на графа се изясни.

Прие се, че бил пил фалшифицирана българска мътеница.
Създадена по изпитаната рецепта на бабата на европейски инвеститор у нас, работещ по собствен проект (или по дедовия си).

Дано покрай мътеницата на Филип да му се изясни поне изкупната цена на млякото тук.
И като гътне правителството, дето го дразни, да пусне пак някой петак от "помощите си" в капата на българския производител.
Че кой ще пълни бидончетата на инвеститора-преработвател, дето да му клати и занапред мътеница - вече точно според вкуса му.

Да, графът е имал проблем! Но ние не! Да кажем 1 голя-я-я-ямо МЕРСИ на нашите мъдри, талантливи и почтени управляващи и нека да си стоят на власт докато са живи!!!!

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 09:53 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт