Класация на лекарите в Майчин Дом-София

  • 249 210
  • 688
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 323
Винаги съм била на мнение , че във всяка една болница има както много добри спец.така и пълни некадърници. Не може никой да ме убеди , че в дадена болница са само добри лекари.
И аз съм попадала на няколко некадърници в МД , но ме мога да отрека , че има и много добри и за щастие съм пациент на една от тях. Разбира се това си е само мое лично мнение.

# 661
  • Мнения: 11
catty m, не "отписвам болница заради един лекар", но не желая да си пробвам късмета на сляпо повече. Освен това лекарите, които се изложиха в МД, бяха двама, а не само един и имам основателни съмнения за квалитетността на апаратурата там. Малко неприятно ми е всичките ми проблеми да се омаловажат и отхвърлят с три изречения, в които на два пъти се говори за "нормално", все едно аз нещо съм се чалнала и съм хукнала през полята да гоня щъркелите.

След изчетеното тук във форума и след препоръките, които са ми дали приятелки, от целия МД бих се записала спокойно само при д-р Дяволов. Той обаче не работи със ЗК, а аз вече си имам доверен лекар за контролни прегледи, при когото да ходя на частно (д-р Асенова). Търсех си АГ-специалист по здравна пътека, който да ми дава направления за необходимите изследвания. Въпросната здравна пътека стигна до задънена улица при д-р Ковачева и личната ми лекарка НАИСТИНА не може да ми издаде веднага ново направление за същото, а т.е. "избор на специалист по програма "Майчино здравеопазване"". Ако направлението не беше ползвано и регистрирано, можеха да го унищожат и да получа ново, но Ковачева го е приела и е пуснала по него ненужни за мен изследвания (ЧХГ 2 поредни дни за потвърждаване на извънматочна бременност). Т.е. ако желая да се възползвам от полагащите ми се услуги по ЗК, трябва да се обръщам пак КОНКРЕТНО към Ковачева близкия месец. Логично е да се запитам, дали няма да е по-разумно да си направя всичко на частно и на моя глава и да отида някъде, където да не ме подмятат като ланшна кървавица?

Никъде не съм писала, че за напиването ми е виновна лекарката. Но несъмнено е виновна за погрешната диагноза, която ми постави, както и за това, че се изхвърли с думите "100 % гарантирам". Не съм съгласна, че е "повече от нормално" да ме гледат само вагинално на 8 г.с., особено пък ако аз самата им казвам, че това може да не е достатъчно. В Правителствена болница при когото и да съм попадала на преглед преди (занапред смятам да си ходя при д-р Асенова) са ме гледали ЕДНОВРЕМЕННО с вагинален и с външен ехограф. Както на 2 г.с., така и на 6 и на 8 г.с. Не си позволяваха пропуски, колкото и да е малък шансът да ги има. Апаратът, на който ме гледаше Ковачева, беше оборудван само с вагинална наставка. Казах й няколко пъти, че плодът се е визуализирал само с външна наставка, в надеждата да ме прегледа с друг апарат. А тя ми се изсмя и ме превърна в жертва на статистиката и на бързането си. Ако поне ме беше преслушала за сърдечна дейност на плода, щеше да я засече. Не го направи. Знаеше, че имам миома, но не допусна, че миомата може да закрива плода, нито тя, нито колегата й. Не знам дали лекарите са били най-добрите или най-лошите от целия екип на МД, не знам дали са били претоварени, уморени, самонадеяни, и/или апаратурата им е зле и кът, но не искам и да уточнявам на свой гръб.

Пострадах от тъпо отношение - претупване, пренебрегване на информацията, която давах като пациент, отхвърляне на всичките други снимки и изследвания, които им бях донесла. Десетки родилки (мои познати включително) са се оплакали от ужасно отношение в МД и никоя гък не е казала за Токуда. Сестра ми е бременна с второ дете и се преглежда в Токуда. Там мога да се следя по ЗК и да родя в болница с добра неонатология, внимателен персонал и стриктна хигиена. Раждането там няма да ми излезе съществено по-скъпо, отколкото в МД с избор на екип. За мен не е "ненормално", а повече от нормално да се ориентирам натам, вместо да убеждавам следващата "всезнаеща звезда" на МД, че трябва да си направи труда да ме прегледа с външен ехограф, с какъвто не се знае дали разполага.

Извинете ме за словоизлиянието, но още съм малко така  #Crazy

Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 19:27 от mirna2

# 662
  • София
  • Мнения: 6 268
Успокой се малко. Не съм те нарекла "чалната". Но първо, отхвърляш цяла болница на база един плачевен опит от Медицинския център. Дяволов и един куп наистина добри специалисти НЕ преглеждат в Медицинския център. Ако се разровиш назад по темата, ще видиш и разбереш, че в този център не може да разчиташ на добро, т.е. сигурно обслужване. Аз лично не би отишла там за установяване на бременност, особено ако знам, че имам и друг медицински проблем.

Второ, ти не си лекар, за да казваш на лекарите как да те преглеждат. Аман вече от специалисти, знаещи повече от тях. Искрено се съмнява, във 2 г.с. д аможе да се установи бременност с коремен ехограф, но тъй като не съм мед. лице, ще ти повярвам, че може.

Трето, аз не оспорвам избора ти на Токуда. Но интересно, че сега го правиш, въпреки явно положителния опит на други твои близки. Защо не се насочи направо там?

Четвърто, да се напиеш, при условие, че знаеш, че си бременна, е меко казано безотговорно. Но всеки има глава на раменете си.

Моля, не ми отговаряй повече.

Искрено ти желая лека и безпроблемна бременност и раждане и малко повече мисъл преди емоционални изблици (че тепърва те чакат сериознии такива).

# 663
  • Мнения: 11
Малко е странно сама да коментираш мненията ми, а после да ме молиш да не ти отговарям:) Особено ако ми слагаш в устата думи, които не съм казвала. Смятам, че имам правото да се аргументирам.

1. Ще трябва да се повторя - не съм отхвърлила цялата болница, но просто наистина не мога да намеря сигурна информация относно това кой специалист от работещите със ЗК там е "безвреден", а и има шанс да съм си изпатила заради недостъпност на необходимата апаратура.

2. На мен това ми е първа бременност и макар да съм чела с дни тук из форума в опити да се ориентирам към подходящ специалист, не съм експерт в това на кой етаж и в коя сграда на МД са некадърниците и къде са светилата:) Макар че рових, рових много. Дори съм пуснала тема с въпрос за ВМА, в която никой не ми отговори.

3. Не съм казвала на лекарката как да работи - дадох й ценна и обективна информация относно аномалиите в протичането на предното ми УЗИ. Редно беше тя да си направи изводи от това, особено след като беше видяла снимката на плода, който НЕ Е БИЛ визуализиран с вагинален ехограф. За жалост, вместо да я "науча как да работи", й се доверих - и за вагиналното УЗИ, и за "липсващия ембрион" в снимката ми от 6 г.с. Трябваше да си спестя тия нерви и да се доверя на собствената си логика, която гласи "Ако веднъж не е могло да се види вагинално, може и втори път да не се види вагинално".

4. Не съм казвала, че във 2 г.с. е била установена бременността. Установиха я на следващия преглед на 6 г.с. Казах само, че дори и на по-ранни от 8 г.с. седмица прегледи са ме гледали и с външен ехограф.

5. За Токуда допреди броени дни не знаех, че работи със ЗК, знаех само, че няма договор със ЗАД "България", с чиято карта ходя в Правителствена болница. Сестра ми ходи в Токуда на контролни прегледи платено, а аз, както обясних, търся лекар, работещ със ЗК.

6. Когато пиех, знаех не че съм бременна, а че според ДВАМА опитни специалисти и 1 професионален апарат в "най-добрата" АГ-болница в столицата 100 % не съм бременна или още по-зле - бременна съм извънматочно. Иначе не съм близвала алкохол още откак усетих първите признаци на бременността преди очаквания цикъл. На всяка би й се поразклатила "главата на раменете", ако й дадат гаранция, че вече няма бебе, но пък има опасност за живота и репродуктивните си органи и едър тумор.

Аз далеч не съм необуздано емоционален човек, даже според хората около мен се отличавам с железен самоконтрол. Отговарям ти, не защото съм неспокойна или нервна, а защото тенденциозно изопачаваш казаното от мен и после вече го критикуваш. Мое право и задължение е да поясня думите си, за да не бъдат разбрани превратно. Фразата за чалнатата и щъркелите беше проява на чувство за хумор във връзка с натрапчивата тавтология на думата "нормално" в мнението ти Wink Все така не смятам, че има нещо ненормално в действията ми, решенията ми и недоволството ми от лекарската грешка, макар на теб явно много да ти се иска да повярваш, че съм приказваща безсмислици, взимаща прибързани решения, емоционална обидена фръцла, безотговорна пияница и/или претенциозна пациентка, която нагло дава ненужни съвети на лекарите  hahaha Това впрочем е известен факт в психологията - когато на някого му се случи нещо лошо, хората са склонни да си оправят вярата в доброто, като представят проблема като заслужено наказание;) Например като изнасилят някоя, да си кажат "А, тя си е била к*рва", "С това деколте си го е просила" или "Да не е ходила по тъмно сама". Така че не ти се сърдя, естествен и почти животински инстинкт е.

Ако не искаш да отговарям повече, не коментирай случай, в който не си нито свидетел, нито потърпевш, нито независим експерт  Simple Smile

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 01:21 от mirna2

# 664
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз далеч не съм необуздано емоционален човек, даже според хората около мен се отличавам с железен самоконтрол. Отговарям ти, не защото съм неспокойна или нервна, а защото тенденциозно изопачаваш казаното от мен и после вече го критикуваш. Мое право и задължение е да поясня думите си, за да не бъдат разбрани превратно. Фразата за чалнатата и щъркелите беше проява на чувство за хумор във връзка с натрапчивата тавтология на думата "нормално" в мнението ти Wink Все така не смятам, че има нещо ненормално в действията ми, решенията ми и недоволството ми от лекарската грешка, макар на теб явно много да ти се иска да повярваш, че съм приказваща безсмислици, взимаща прибързани решения, емоционална обидена фръцла, безотговорна пияница и/или претенциозна пациентка, която нагло дава ненужни съвети на лекарите  hahaha Това впрочем е известен факт в психологията - когато на някого му се случи нещо лошо, хората са склонни да си оправят вярата в доброто, като представят проблема като заслужено наказание;) Например като изнасилят някоя, да си кажат "А, тя си е била к*рва", "С това деколте си го е просила" или "Да не е ходила по тъмно сама". Така че не ти се сърдя, естествен и почти животински инстинкт е.

Ако не искаш да отговарям повече, не коментирай случай, в който не си нито свидетел, нито потърпевш, нито независим експерт  Simple Smile

 ooooh! ooooh! ooooh! Прекрачи всякакви граници вече. Ти си достатъчно компетентна явно, не виждам какво търсиш тук тогава, след ато не искаш мнения.

Винаги съм била на мнение , че във всяка една болница има както много добри спец.така и пълни некадърници. Не може никой да ме убеди , че в дадена болница са само добри лекари.
И аз съм попадала на няколко некадърници в МД , но ме мога да отрека , че има и много добри и за щастие съм пациент на една от тях. Разбира се това си е само мое лично мнение.

Ето това казва много, ако искаш да го помислиш.

Лека бременност. Не мисля да продължавам този разговор с теб.

# 665
  • Мнения: 11
Публикувах тук, за да осведомя хората кой лекар е допуснал грешка. Да, разчитах на мнения, но полезни, а не "според мен не реагираш нормално", "според мен са те прегледали нормално" и "сама си си виновна, че си пила". Надявах се да получа препоръки за други специалисти, а не да изслушвам нечии съмнения в това, че проблемът ми с направлението е реален и че аз сигурно акъли съм давала на лекарката как да работи, "аман от такива". Изказванията от рода "не може всички да са лоши там" с нищо не ми помагат. Както казах триста пъти, не отричам наличието на добри специалисти в МД, просто не разполагам с надеждна информация кои са. За всеки "похвален" тук ще се намери и мнение, че е кръстоска между касапин и убиец. Не смятам да хвърлям боб и да се пробвам пак на сляпо в МД.

Погледни си мненията назад и сама прецени дали си дала някаква полезна за някого информация;) Аз представих факти за лекарска грешка и за спънки с направлението ми. Тези факти наистина могат да бъдат от полза за някого. Ти с лека ръка и мото "струва ми се" ги представи като мит. Не е готино така  Peace

# 666
  • Мнения: 1
Главувам за професор С. Иванов. Познавам го като изключително голям специалист, еродиран човек и отзивчив лекар. Той е моят акушер-гинеколог от около 5 години и той изроди дете ми.

# 667
  • Мнения: 83
Здравейте! Не съм бременна и не ми предстои раждане - имам друг проблем, за който се надявам да ме упътите към специалист. Laughing Вече трети месец лекувам ЧПВ и имам нужда от преглед. Не съм от София и този форум е единственото място, от което мога да взема адекватна информация и да си избера при кого да отида. Моля посъветвайте ме. От това, което чета, се колебая между д-р Дяволов и доц. Доганов.

НО те могат ли да помогнат за моя проблем или са по-скоро специалисти в областта на израждането и следенето на бременности?

# 668
  • Мнения: 189
Някой има ли впечатления от д-р Русева и д-р Нашар? Занимават ли се с проблемни бременности? А също и как се свързвате с избрания от вас лекар? Не видях в сайта никакви координати на д-р Нашар и не зная как бих я намерила.

# 669
  • Мнения: 3 191
Аз раждах при Сузи Нашар. Имах уговорка с друга лекарка пак в МД, но т.к. родих преждевременно, тя беше на смяна. Аз съм супер доволна от нея, много позитивна, без да ми създава излишна паника и нерви. Чака ме почти 16ч да родя, защото бях със спукан околоплоден мехур, но нямах дори скъсяване на шийката, а не исках цезарово сечение. Погрижи се да ми осигурят самостоятелна стая, веднага след раждането, а след излизане от интензивното на бебето, то да си остане при мен. Идваше да ме вижда, когато е ма смяна и има време. Ако не намериш контакти, пиши ми ма ЛС, ще ти пратя телефон.

# 670
  • Мнения: 50
Моята предпочитана лекарка от майчин дом не е в този списък. Казва се д-р Мария Атанасова.

# 671
  • Мнения: 6
Записвам се за да следя . Може би ще имам нужда от тази информация за в бъдеще.

# 672
  • Мнения: 3
Какво ви е мнението за Д-р Камелия Кръстева?

# 673
  • Мнения: 13
С две ръце за д-р Веселин Дяволов!
Прекрасен човек и много добър доктор!В края на октомври ми предстои трето раждане секцио.

# 674
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
С две ръце за д-р Веселин Дяволов!
Прекрасен човек и много добър доктор!В края на октомври ми предстои трето раждане секцио.

Този Дяволов е същият дето се занимава с проблемните бременности, нали?Аз съм се насочила към него само и само да успея да забременея.Надявам се, че с негова помощ ще избутам до живо и здраво родено дете...

Общи условия

Активация на акаунт