какви храни приготвят в детските кухни?

  • 1 867
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
това ме интересува какви храни приготвят основно в детските кухни?

# 1
  • Мнения: 1 512
В детските кухни се предлага доколкото знам от познати  мами храна за деца след 7-8 месец  : супа,основно и десерт.За по- подробна информация се интересувай от менюто към кухнята от където смяташ да вземаш храна.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Може да се ориентираш от сайтовете на частните кухни. Във всички има меню:


Детски кухни "Ози"

Детски кухни "Junior Menu"

Детска кухня "Хер Бебе"
Линкът е даден от Lulova

Частна детска кухня "Първа лъжичка"-Пловдив

Кухнята на мама Люси
Линкът е даден от Candygirl

За общинските-зависи. В някои градове кухните са на групи-според възрастта. В София от 10м. до 3г. хрната е една и съща за всички деца.
В нашата кухня предлагаха супа, основно и десерт. Или супата, или основното, бяха с месо.
Готвеха с пилешко, пуешко, заешко, агнешко и телешко. Риба нямаше. Нито кайма или кренвирши.

# 3
  • Мнения: 27 524
В нашата кухня - супа - фиде, сирене, домати....
Основно - винаги пилешко - фрикасе, яхния....
Десерт - млечен крем или кисел.  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Супа- с месо или постна, лятото и таратор
Основно- постно или с месо(телешко, заешко, пилешко, пуешко)
Десерт-крем, кисел, малеби, грис, мляко с ориз

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Във Варна ДК е разделена на 2 групи- І от 6м до 1г и ІІ - от 1 до 3г.
За І-ва гр- супите са постни или с пилешко/телешко месо, сезонни зеленчуци, фиде или ориз и застроени със сварен жълтък обикновено. Основното винаги е на основата на картофено пюре с някаква добавка - месо, сирене, друг зеленчук. Десерта- винаги кисел.

ІІ-ра гр- супите са еднакви с І-ва гр, основното е боб, леща, различни яхнии с месо или без, като вече има и свинско. Кюфтета в някакъв сос и т.н. Десертът освен кисел вече включва и мляко с ориз, грис, бисквитени торти, разни други пасти, както и пресни плодове.

# 6
  • Мнения: 259
При нас ДК е от 6 м. до 2 г.-супа, основно и десерт.
Вторнник и четвъртък  супата е постна (напр. сирене и праз, борш), иначе е супа-топчета или пилешка с вариации.
Основното ястие в понеделник е постно (леща, яхния-боб ???). През другите дни е пилешко или кайма: фрикасе с пилешко или кюфте; кюфтета по чирпански или с картофи (малко може да им обърквам наименованията); пиле-яхния; с много лук; ориз; зелен фасул;зеле; руло със сос; понякога риба (хек); понякога пържени кюфтета с картофено пюре и др.
Десерт-нектар или плодово пюре (рядко), най-вече розов крем, крем шоко, ванилия и др., кисели, мляко с ориз, грис, бисквитена торта (по-точно крем с бисквити).

# 7
  • Мнения: 396
това ме интересува какви храни приготвят основно в детските кухни?

ВКУСНИ!
Поне в нашата беше така. Дъщеря ми си изяждаше всичко! И си сигурна, че всичко е балансирано.
Много ми е мъчно , че сега няма да мога да се възползвам - тук такива работи не съществуват.
Не искам да съм груба, но тук захранването в повечето случаи става и с пържени картофки и с мръвки месце , редом с пюретата. /прекаляването със сладкиши и как това се отразява на зъбите, няма да коментирам/ Резултатите са на лице - много голям процент на затлъстяването в детска възраст!
Ще запрятам ръкави и ще готвя аз!

# 8
  • Мнения: 9 973
телешко и пилешко
само това

# 9
  • Мнения: 5 940
телешко и пилешко
само това
Е това не е вярно въобще. Не знам коя е вашата кухня, но от тази, която взимах имаше почти всички видове меса и риба всяка седмица.
Мисля дори отново да почна да взимам, защото вкъщи много по-често се получава:
телешко и пилешко
само това

# 10
  • Мнения: 2 172
Гадни  Sick Незнам за вашата кухня,но три пъти взимах от една частна в Пловдив(няма да споменавам име) и трите пъти се изяде само крема другото в мивката,дори аз не мойах да го изям.Абсолютна безвкусица,рядко и няма вкус на нищо.Да не говорим ,че седмичното им меню е изключително еднообразно.Предимно кайма(поне да беше приготвено хубаво)  Thinking А моета беба предпочита пиле ,пуйка и риба,да не говорим,че домашно кюфте яде с охота,а тези от кухнята,реве и не иска да погледне даже.Незнам как са вашите кухни,ама като гледам се оказва,че в държавните готвят вкусно,а в частните НЕ  Thinking

# 11
  • Мнения: 5 940
Нашата е частна-Ози. Според мен е най-добрата, само да не бяха гадните нишестени кремчета.

# 12
  • Мнения: 1 251

Аз определено се интересувам от мнението ти за коя частна става въпрос, защото смятам да почна да взимам от едната, но не съм решила още от коя! Hug А в държавната до нас готвят пилешко и телешко, уж било вкусно спаред майките, ама ми се струва еднообразно!

# 13
  • Мнения: 46 488
Разредени с водица и сгъстени с брашънце.
Приблизително еднакви като използвани продукти, но с различни завъртяни имена, за да не можеш да разбереш, че е същото.
В повечето кухни десертът се изчерпва с нишесте с оцветител.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
Без подобни обобщения, моля!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт