6% комисионна!

  • 4 071
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 434
Ако имаше закони, агенциите щяха да работят спокойно, защото са сигурни, че ще получат възнаграждението за услугата, която предлагат и нямаше да се налага да прибягват до такива глупости.
Което не значи, че одобрявам този начин на работа.

... Един адвокат при всички случай ще поиска доста по-малък хронорар от това което взима една агенция ...

Брокерите не са юристи, документите така или иначе минават през адвокат (лично аз предпочитам Нотариус), но той не може да ти намери отсрещната страна, за да се стигне въобще до нещо ...

# 31
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Захир, чак сега схванах какво искаш да кажеш doh но аз така и не мога да я примема комисиона като ж.р. на комисион, не ми звучи добре  Rolling Eyes но пък краткото "комисионна" вместо комисионна сума, комисионна сделка и т.н. е примеливо Simple Smile

syn, много е.
Освен, ако не става дума за някакъв много евтин имот, например 2000 лв., а възнаграждението, за такива от 1000 до 10 000 например да е твърдо (150 евро да кажем), а не процентно.
Става въпрос за ново строителство.Деиствието се развива по-морето миналата година.Жената получава от строителя няколко апартамента.От една агенция са и предложили 14% да вземат комисиона и да продават апартаментите.Естествено не се е съгласила.

# 32
  • Мнения: 46 434
14% за 1 апартамент?

# 33
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
За няколко апартамента.Това беше наи високия %, които са и поискали.Накрая е намерила агенция за 2,5% комисиона.

# 34
  • Мнения: 46 434
Да не се е объркала и да е смятала 2.3% х 6 апартамента = 14% newsm78 защото ми звучи като легенда 14% Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 183
Какво ви претеснява в тези 14%? По ски курортите предприемачите сами предлагат по 15% на агенциите само, че няма търсене. Една сериозна агенция влага доста в платени обяви, сайтове или изложения, за да привлече купувачи. Освен това тези проценти важат за ваканционните имоти, а не за жилищни.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Между другото има и много обяви пуснати като от частно лице, а като се обадиш се оказва че е агенция, наскоро търсих апартамент за мои познати и поне 3 от 5 обяви бяха точно такива
Това пък защо го правят  newsm78

# 37
  • Мнения: 917
В крайна сметка на продавачите трябва или не трябва да им вземат комосионна? Вземат или не вземат?
ако майка ти е пускала обяви и търсила купувачи - не трябва да плаща нищо
когато имаш брокер/агент на твоя страна, то той работи за теб и твоите интереси
занимава се с това да рекламира имота ти, да води хора на огледи, да търси купувачи, да отстоява цената, която ти си определила
с една дума - даваш ключ и не се занимаваш с нищо, освен да изповядате сделка и вземеш парите
друга тема е какви са брокерите в милата ни родина и как всеки гараж става агенция

# 38
  • Мнения: 3 621
Между другото има и много обяви пуснати като от частно лице, а като се обадиш се оказва че е агенция, наскоро търсих апартамент за мои познати и поне 3 от 5 обяви бяха точно такива
Това пък защо го правят  newsm78
Ами защото хората неискат да плащат на агенции и първо се обаждат на частните обяви и ако не намерят нищо , гледат обявите на агенциите

# 39
  • Мнения: 917
Между другото има и много обяви пуснати като от частно лице, а като се обадиш се оказва че е агенция, наскоро търсих апартамент за мои познати и поне 3 от 5 обяви бяха точно такива
Това пък защо го правят  newsm78
това или се прави от гаражни агенции, с цел клиента си мисли,че обявата е от собственик и няма да плаща комисион
или е от агенция, която търси купувач за клиента си и не иска комисион от купувача

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Между другото има и много обяви пуснати като от частно лице, а като се обадиш се оказва че е агенция, наскоро търсих апартамент за мои познати и поне 3 от 5 обяви бяха точно такива
Това пък защо го правят  newsm78
Ами защото хората неискат да плащат на агенции и първо се обаждат на частните обяви и ако не намерят нищо , гледат обявите на агенциите
Имам в предвид, защо и е на  агенцията да лъже, че е частно лице, нали така или иначе после ще се разбере newsm78

# 41
  • Мнения: 46 434
Защото един и същ апартамент се предлага от 5 агенции, а купувачът ще звънне първо на тази, която лъже, че е частно лице, за не плаща комисионна.

# 42
  • Мнения: 1 176
Защото един и същ апартамент се предлага от 5 агенции, а купувачът ще звънне първо на тази, която лъже, че е частно лице, за не плаща комисионна.
Добре са го измислили,но някакси е непочтено.Не им прави чест на такива "агенции".

# 43
  • Мнения: 46 434
... Не им прави чест на такива "агенции".[/left]

Не им, и към клиентите не е коректно, и към другите агенции, защото си е нелоялна конкуренция.

# 44
  • Мнения: 2 100
Ето вчерашна случка.
Обаждат се на майка ми по тел. и я питат за апартамента. Майка ми пита дали разговаря с частно лице, отсреща женски глас я убеждава, че е частно лице, на което е писнало да се занимава с тъпи агенции. Съответно майка ми дава координати на апартамента и подробности за същия. Жената казва, че ще говори със съпруга си за оглед и т.н. След проверка, се установява, че това е агенция  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт