ПОЛИНЕВРОПАТИЯ

  • 29 568
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,откриха ми полиневропатия с ЕМГ изследване.Някой може ли да ми каже нещо повече за тази ужасна болест.Имала съм я от малка но чак сега разбирам за нея.
Ако някой знае нещо за тази болест,как се лекува,какви изследвания още се правят или някой друг сс такъв проблем-моля ви пишете ми.

# 1
какъв вид е твоята полиневропатия - вродена ли е ? имате ли други заболявания освен полиневрпопатията?

# 2
  • Мнения: 24
Незнам дали е вродена,вероятно,понеже от малка я имам(чак сега я диагностицираха).Имам една неясна температура от години 37.3 около.Имам и Хашимото.

# 3
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Това е хронично заболяване,доколкото знам и е   множествено поражение периферните нерви.
Това поражение може да се появи при различни болести на вътрешните органи и в някои случаи е наследствено.Съществуват около 130 различни форми на това заболяване,но 75% от най-често срещаните е диабетната и алкохолната невропатия.Чувала съм за множество препарати и нелекарствени терапии,но първо трябва да бъдат изяснени причините и да бъде подбрана терапията от специалист-невролог и ендокринолог.Така че не отлагай.Успех
 

# 4
Вероятно се касае за една от вариантите на Наследствените моторни и сензорни невропатии (Перонеални мускулни атрофии или болест на Charcot-Marie-Tooth/Шарко-Мари-Тут/) .Това са най-честите вродени полиневропатии.Това се хетерогенна група от вродени заболявания дължащи се на различни генетични дефекти(за определяне на варианта най-добре е да се направи ДНК-анализ) и с различна клинична изява.Някой се проявяват в зряла възраст,но трябва да се изключи придобита полиневропатия(алкохолна,диабетна или друга).Бих  препоръчал консултация с Проф. Ивайло Търнев от Неврологичната клиника на Александровска болница към МУ-София,който е най-големия експерт в областта на наследствените неврологични заболявания в България (ако се касае за наследствена полиневропатия)Иначе лечението не се различава съществено от това на другите полиневропатии : витамини от група В-миогама,а-липоева к-на-тиогама и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт