Когато не може да се намери компромисен вариант?

  • 2 392
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Рядко пиша, повече чета. Сега ми трябва съвет. Със съпругът ми имаме различно мнение по един въпрос (относно отглеждането на децата). И двамата сме категорични. Аз съм убедена в правотата си (прочетеното във форума затвърждава мнението ми), а въпросът е с голяма важност за мен. Обаче съпругът ми само като чуе за това започва да се нервира и не желае да отстъпи за нищо на света. Поставя ме в положение да избирам между него и принципите си.
Докъде трябва да стигат компромисите в семейството? Знам, че няма формула, валидна за всяко семейство, но знам също, че тук има хора с повече опит и натрупали повече мъдрост от мен.

# 1
  • Мнения: 662
Ако не е тайна, напиши по какъв въпрос имате различия, за да може да ти помогнем повече.

# 2
  • Мнения: 2 401
И при нас ги има тези различия, обаче по-умния отстъпва, демек отглеждаме ги както аз си знам  newsm47

# 3
  • Мнения: 40
Проблемът не е в естеството на въпроса (тогава бих го поставила в Нашите деца), а в това, че не можем да намерим компромисно решение. Никой от двама ни не отстъпва и въпреки, че не става въпрос за нищо жизненоважно, бракът ни е поставен на карта. Нормална ли е такава ситуация?

# 4
  • Мнения: 393
 Така без да се знае твоята позиция и неговта гледна точка-де да знам,може би има пресечна точка някъде.Просто говорете.

 Не е нормално да не може да се разберете за нещо обикновено,но се случва и в най-добрите семейства.Успех!

# 5
  • Мнения: 25 441
Ами май винаги в един момент човек трябва да избира - дали да живее с принципите си, или с хората, които обича.
Въпрос на личен избор е.

# 6
  • София
  • Мнения: 392
 Ами попитайте самите деца, кой вариант предпочитат, все пак трябва да е добър и за самите тях, не само за вас. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 476
Как Сийка е била права,болезнено права.

# 8
  • Мнения: 190
Проблемът не е в естеството на въпроса (тогава бих го поставила в Нашите деца), а в това, че не можем да намерим компромисно решение. Никой от двама ни не отстъпва и въпреки, че не става въпрос за нищо жизненоважно, бракът ни е поставен на карта. Нормална ли е такава ситуация?
За какво точно не можете да намерите компромисно решение, че бракът ви е поставен на карта. Щом бракът ви зависи от това, значи трябва да е нещо важно.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Компромисите стигат дотам, докъдето им позволиш, ти слагаш границите. От компромиси винаги има нужда, разбира се, но не във всичко и не на всяка цена. Примерно, за твоя проблем - бих си замълчала ако мъжа ми покаже афинитет към едно от децата ни, бих се опитала да го разбера, не бих се развела за такова нещо, въпреки че е в абсолютно противоречие със собствените ми чувства и разбирания. Но - ако мъжа ми счита, че деца се възпитават с побой и го видя да ми млати слънчицата - ще е последният път, в който ни вижда. Това е - компромиси с граница Peace

# 10
  • Мнения: 40
Ами попитайте самите деца, кой вариант предпочитат, все пак трябва да е добър и за самите тях, не само за вас. Simple Smile
Те самите не са на едно мнение.

За какво точно не можете да намерите компромисно решение, че бракът ви е поставен на карта. Щом бракът ви зависи от това, значи трябва да е нещо важно.
Не, че не е важно, но не там е проблемът. Проблемът е, че той не иска да разбере, че съм правя, противопоставя се, налага се и иска да ме подчини.

Как Сийка е била права,болезнено права.
Да, така е за съжаление Sad
Опитах се пак да говоря с него като му казах, че няма да отстъпя. Той също. Изглежда няма да се разберем, въпреки, че и това не е най-доброто за децата. А не е нещо, за което не сме говорили още преди да се съберем, но той се промени.

# 11
  • Мнения: 46 434
Печели този, който изкара по-добри доводи, в защита на тезата си.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Май, не в споменатото решение, ви е проблема. Гледам, все още водите борби за "територии" в брака, предполагам, че не сте с дълъг семеен стаж. Изчисти си ума от излишни емоции и претегли вариантите отново. Истината е някъде по средата, както обикновено.

# 13
  • Мнения: 6 577
Компромисите стигат докъдето ти приемаш, че трябва.
Да е поставен обаче бракът ви на карта само за един въпрос относно отглеждането на децата не звучи много добре.
Не казваш какъв е толкова важният въпрос и е трудно да се даде отговор така.
Аз не бих правила компромис с физическо насилие върху детето ми.  Или пък с основни морални ценности, но те са различни за различните хора.

# 14
  • Мнения: 197
Всеки сам  си решава до къде стигат компромисите, просто в един момент и да искаш да правиш не става. А по отношение гледането на деца-преценете кое е в техен интерес и кое не и тогава си пренастройте принципите. В крайна сметка по-важни са здравето и щастието на децата , а не принципите на този или онзи...

Общи условия

Активация на акаунт