Смесване на кърма и АМ?

  • 491
  • 2
  •   1
Отговори
  • София...........
  • Мнения: 951
Тъй като се изцеждам и давам с шише кърма, но следобяд и вечер някои дни не ми достигат м/у 40-60 мл. и дохранвам с АМ. Но като сменя шишето и хем мрънка/плаче , че иска още хем разликата във вкуса го кара да се втриса и докато започне да пие минават поне 5-10 минути в борби. АМ използвам ФРИЗОЛАК ХА.
Интересува ме мога ли към изцедената кърма да добавя приготвеното АМ (да ги смеся), за да не се налага спиране на храненето за размяна на шишета ???

# 1
  • Мнения: 376
Divna, до колкото знам не е хубаво, поне мен така ме съветваха като питах. Не мога да ти обясня обаче защо, освен че двете са взаимно заместващи а не допълващи, надявам се други майки да кажат. Може да събереш кърма и да я дадеш на следващия ден с тази която си изцедила в последствие, и да редуваш една вечер изцяло кърма , една АМ, а може бе дори 2 вечери кърма, ако ти стига, само една АМ, за да не сменяш шишетата и вкусовете. Кърма в хладилник може спокойно да се съхранява 2-3 дни.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 04:59 от Martani

# 2
  • Мнения: 405
На нас след изписването ни бяха казали да се кърмим и след това да дохранвам с изцедена кърма, защото бебчето беше недоносено и бързо се изморяваше да суче. В изцедената кърма ни предписаха да слагаме по четвърт лъжица АМ на всеки 22мл, така че реално всеки път го смесвахме. Така сме се хранили около 10 дни., След това само на кърма. АМ беше някакъв специален за недоносени бебчета. Това е моят опит, дано и други майки се включат.

Общи условия

Активация на акаунт