Работя, цедя се на ръка, но май имам проблем...

  • 639
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте, първо поздрави на всички и много благодаря на всички онези мами, които ми даваха съвети за увеличаване на кърмата и избягване на дохранването!   bouquet Постигнах успех за нула време, даже щях да пускам похвали и благодарности в съответнта ми тема, но... (тя с проблемно заглавие, аз благодарности ще пиша, че нямам проблеми...  Rolling Eyes)

Но сега май пак имам проблем!  Cry Тръгнах на работа и понеже пропускам 2 хранения на Билянчето, в часовете, в които тя се храни, се цедя (после събирам-събирам, разпределям вкъщи, замразявам и тинтири-минтири), но се цедя на ръка, защото ми е хиляди пъти по-бързо от това с помпата.  И така вече четвърта седмица, но от вчера забелязах, че едната гърда ме понаболява от долната страна много близо до ареолата. Отбелязвам, че като се цедя, според мен го правя правилно - стискам и опъвам с пръсти само ареолата. Напипвам някакво образувание, но то е като всички ония образувания, които поспадат след изцеждане. Не мога да кажа, че болката е голяма (боли ме само като се цедя), но ме притеснява и заради нея не стискам както трябва и то почти нищо не тече и куп последствия от това. Преди малко цеднах 30 мл от тая гърда и 70 от другата. Ще вземе да ми намалее млякото или да спре от нея и много ще се разочаровам, но пък да не вземе нещо фатално да ми се случи с някое образувание...  Confused Натъртила ли съм се, какво ли?

Това, което ми хрумна и направих е, че снощи и днес сутринта давах на Бибето първо от тази гърда да ми я доизсуче до край и чак после "здравата". Тя пък като суче, хич не ме боли. Но пък тия паузи и неспособност да доя от тази гърда през деня няма ли да имат последствия за спиране на млякото от тази гърда...

# 1
  • Мнения: 6 243
Може да ти се е запушило каналче, така като стане, и гърдата не пуска толкова мляко, колкото обикновено. Ако можеш да си го позволиш, остани в къщи с малкото Бибе до края на седмицата, тя ще ти разкара уплътнението.

А за цеденето на ръка, дето е по-бързо от помпата - направо ме изненадваш. Аз съм с бая опит с ръчното цедене, но Авент Исис е несравнимо по-бърза от мене. Цедих се около 6 месеца с нея, има и друго предимство - по-малко се цапам с кърма. По-точно с помпата изобщо не се цапам, а с ръчното изцеждане цялата ставах на мляко.

Млякото не може да спре току-така, но се погрижи за уплътнението. Ама и ти си едно чудо - на работа с двумесечно бебе. Куражлийка! (моята поне вечебеше на 6 м.)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Хапчице, първите 2 дни се цапах, но не цялата, а само по пръстите, но... Голяма техничарка съм станала - сега всичко е право в шишето, тук-таме нещо се изстрелва настрани. Убий ме, не мога да кажа, как така съм толкова добра с ръцете. Имам помпа на Чико и в началото (т.е. от родилния дом) се цедях с нея след кърмене - вършеше добра работа, но като преоткрих ръцете си, няма връщане към помпата. 74 лева дадох, поне още толкова ще ми струва на Авент. Няма за кога!!!

Иначе, каква ти куражлийка - зор, братче (гледам да не стане така да се върна в офиса и да ми няма мястото), но това е друга тема! Разбрала съм се с шефа да съм на работа до края на месеца и после 2 месеца да съм в отпуска!

Дано да не е фатално за това уплътнение...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Отбелязвам, че като се цедя, според мен го правя правилно - стискам и опъвам с пръсти само ареолата.

Това е неправилно цедене! Ареолата не се пипа, а над нея. Ето ти линк за техника за ръчно изцеждане:
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Отбелязвам, че като се цедя, според мен го правя правилно - стискам и опъвам с пръсти само ареолата.

Това е неправилно цедене! Ареолата не се пипа, а над нея. Ето ти линк за техника за ръчно изцеждане:
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html

Поправям се, зависи от големината на ареолата. Важното е пръстите ти да са на разстояние 2,5-3,8 см от зърното.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Поправям се, зависи от големината на ареолата. Важното е пръстите ти да са на разстояние 2,5-3,8 см от зърното.

Сега трябва да хода да меря, макар че знаеш ли за каква ареола става дума при мен  #Crazy?!

Ами тя беболината за колко ли време може да оправи едно такова запушване - не ставали от 1 път  Praynig

# 6
  • Мнения: 6 243
При мене става за два дена, най-често. Имала съм и по-леки, и по - тежки случаи.
Абе сега като се прибереш вкъщи, лягаш с нея, вземаш си нещо за четене, ядене и т. н. и до сутринта сигурно ще си по-добре. Дано!
(любимия е поверен на собствените си сили, да не те търси му кажи, а сам да си слага за ядене)

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Зависи от запушването. Ако продължаваш да усещаш болка, със сигурност не се е разкарало и е добре 24-48 часа да слагаш често бебето или да се изцеждаш(второто е по-неефективно). Изобщо прегледай Библиотеката за запуш. канали/мастит и др. такива теми.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
Много мерси, момичета! Преди малко пак ходихда се цедна и бая си внушавах да ме заболи пак, ама май не ме болеше илил ми е претръпнало  newsm78, но случаят слава богу още не е толкова тежък,че какви ли не неща съм чувала. Сега изцедих от двете по 40 мл. Най-вероятно съм го била понатъртила мястото, без да се осъзная и дано!!!

Ще докладвам утре пак - вече така съм решила - да докладвам, е утре като чете някой с подобен проблем, да види и резултата!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Нали обещах бюлетин, та... Heart Eyes

Една много готина пмпичка си имам вкъщи - яко дърпа, та и гълта, кръстила съм я Билянка  Mr. Green, голама работа е детското сукане, брей! Откакто се прибрах, та и докато заминах днес сутринта на работа, все от "проблемната" гърда й давах да започва тадокато я изсуче цялата и започне да дърпа и пуска и пак да я връхлита. После давах от другата да си дояде. В резултат на това - днес нищо не ме боли и от двете гърди издоих по 55 мл от 1 път! Почти съм крава рекордьорка та даже се чудя дали да не спретна едно ЕООД и да се запиша в Асоциацията на млекопроизводителите!

Между другото, обърнах си много специално внимание на ръчното изцеждане, че нали Ива ме хвърли в размисъл вчера - значи хващам в действителност на около 3 см от зърното (то и пред и зад пръста - ареола да искаш  Laughing) и придърпвам напред, но искам нещо да отбележа - не става така, както на картинките - като дръпна към зърното и тя ареолата се сбръчква напред, а не като на картинката да остане с непроменена форма и гърдата ми да се издължава. И към онези мами дето ми се чудят на бързата производителност при ръчно доене - аз го правя наведена напред, така че гърдите ми висят като конуси към земята (абе точно като виме на коза или крава), докато с помпата такова положение не може да се заеме и може и оттам да ми е идвала сравнителната непроизводителност!

Чао, че и други теми да поразгледам и ако мога да дам ъкъл (че в главата ми бая има)  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 6 243
Бравос!
Ние сме кандидати и за млекопроизводителите, и угоителите (справка няколко други теми).
Чудесно, че толкова бързо ти се размина, но ти здраво се зае с решаването на проблема.
Продължавай в тоя дух и с тоя ведър оптимизъм, че като ти знам дините под мишниците, освен акъл Wink се иска и смелост.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Една много готина пмпичка си имам вкъщи - яко дърпа, та и гълта, кръстила съм я Билянка  Mr. Green
И на мен тази помпичка ми помогна преди един ден, ама моята е с друго име Wink Общо взето установих, че за 2 дни запушването се оправя, ако имаш специалната помпичка де  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Чудесно, много се радвам! Simple Smile

Я кажи, успяваш ли да задействаш мех. на потичане?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
Чудесно, много се радвам! Simple Smile

Я кажи, успяваш ли да задействаш мех. на потичане?

На кое  newsm78?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 121
Официално обявявам Валя за най-надъханата за кърмене априлка! Бравос! Само така!

Общи условия

Активация на акаунт