Спешно за кучето

  • 1 486
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Миналата седмица видях на гърба към опашката на кучето няколко малки ранички и помислих, че някое куче от селото го е хапнало и това са следи от зъби. Мазах с йодасепт и ми се стори, че нещата се оправят. Но днес забелязях, че малките дупчици са се увеличили. Кучето ги ближе, но явно това не помага. Какво мога да направя като начало, защото едва утре ще мога да я заведа на лекар- нямам кола в момента.Кучето го гледаме в апартамент.

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
По-добре нищо, защото може раните да са  причинени от различни причини - бактерии, микоза, паразити и т.н.
Едно лекарство помага на едно, но вреди за друго, а и дозировката...

Ако можеш снимай го, ако има ветеринар във форума и познае какво е ... Но на мене приятелка ветеринарка ми е отказвала да ми каже по телефона каквото и да било за нахапване например; веднага ме накара да заведа добичето на лекар!! За съжаление са им крехки душичките !

# 2
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Здравей! На моята болонка така и е от бебе. Разбира се не знам дали става въпрос точно за същото, но на такова прилича по твоето описание. Явно я сърби, защото се чеше на холната ни маса, която е доста ниска и и върши чудесна работа. Това е нещо на гъбична основа, което периодично я сърби. Пръскахме я с някакъв спрей преди време и и беше минало, после пак се появи и така. Тя вече е на шестнайсет години и това никога не е било чак такъв проблем.
Все пак заведи я на ветеринар да и изпишат нещо. Но не звучи притеснително според мен.

# 3
  • Мнения: 183
Според мен са вид гъбички.Заведи го на чичо доктор.Според вида на гъбите ще му назначат и лечение на кученцето.

# 4
  • varna
  • Мнения: 676
Най-вероятно е микоза.Задължително го заведи на ветеринар,за да не ви го лепне и на вас.Може и аналните му жлези да трябва да се изцеждат.Понякога се получават подобни кожни проблеми ако не са изцеждани отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт