Фенове на Тери Пратчет- да се преброим

  • 38 745
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 255
Е надявам се наистина просто още да не са ни надушили  Joy То да си призная и аз рядко чета тук, но.. винаги попадам на интересни неща  Peace

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Едн линкче за опресняване на темата:

http://www.paulkidby.com/news/index.html

# 32
Надуших вииииииии! Пишете и мен във фен-клуба! Обожавам Керът и гаджето му! И Ваймс...Цитати - мноооого са.

# 33
Дами, обичам ви! Откога си търсех Тери на английски! Току-що се сдобих с цялото му творчество, благодарение на една щедра душица, която е пуснала линк. newsm81  newsm44 Само че ми образувахте проблем - кой ще учи за държавен изпит докато аз чета Тери...

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 00:41 от darkpassenger

# 34
  • Мнения: 537
А добре дошла на darkpassenger  Hug Мерси на firebird за линка.

# 35
Мерси, огнена птицо!  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 280
Оо благодаря за линк-а firebird и аз се записвам. Първата, която четох е "Ерик" и май си ми остана и любима, "Морт" също  и така кат се замисля всичките са страхотни  Grinning

# 37
  • Мнения: 167
И аз се записвам фенка на Тери Прачет. Напоследък не съм чела нищо от него и ми липсва разведряващото въздействие  на книгите му. Често си повтарям една негова фраза: "Истината ще те направи прободен!"
Съжелявам, че ми е трудно да ги чета в оригинал. Но пък и шапка свалям на преводача, според мен много добре се е справил!

# 38
  • Мнения: 455
И аз съм тук  Simple Smile, сега виждам темата! На мен са ми любими магьосниците от Университета, имам и любим цитат, обаче сега книгата не е пред мен.

# 39
  • Мнения: 537
И аз се записвам фенка на Тери Прачет. Напоследък не съм чела нищо от него и ми липсва разведряващото въздействие  на книгите му. Често си повтарям една негова фраза: "Истината ще те направи прободен!"
Съжелявам, че ми е трудно да ги чета в оригинал. Но пък и шапка свалям на преводача, според мен много добре се е справил!

Аз съм ги чела някой в оригинал, но не знам защо, може би защото не съм много добре с английския, но много ми харесва стила на преводача, супер ги е превел и ми е било много по - смешно. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 12
един линк и от мен:

http://www.sfbg.us/authors/t/terry_pratchett/index-txt.html

и един цитат от "Морт" - "-КАК СЕ НАРИЧА КОГАТО ТИ Е ТОПЛО И НЕ ИСКАШ НИЩО ДА СЕ ПРОМЕНИ?
-Щастие... предполагам"

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И аз съм сред феновете, просто не бях попадала скоро тук.
Много мъдрост и истини за живота открих в книгите му. Харесва ми онзи момент в който Сюзън мрънка, че трябва да замести дядо си, а тя не е подготвена и не е честно. Тогава Албърт отговаря :
- Сериозно? Че що не почна с това? ... Тъй всичко ще се оправи ей сегичка самичко. На твое място ще изляза навън, ама веднага, и ще изтърся на Вселената, че не било честно. Хайде на бас, че тя ще ти отвърне: " Ами добре тогава, извинявай за безпокойството, оставям те на мира".
Много, ама много е вярно това.
И друго нещо вярно открих:
- Не е справедливо!
- СПРАВЕДЛИВОСТ НЕ СЪЩЕСТВУВА. СЪЩЕСТВУВАМ САМО АЗ!

Знаете от кого е цитата нали Wink
За огромно съжаление и във верността на това се убедих лично.
Книгите на Пратчет ми помогнаха в най-трудния момент от живота ми и за мен той ще си остане велик писател.


п.п. ето един линк и от мен http://www.chitanka.info/lib/author/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%B8+%D0 … D1%87%D0%B5%D1%82

# 42
  • Мнения: 537
Мерси на bilba и pesheck за линковете, ще поровя да видим дали има нещо, което не съм чела Simple Smile Както съм без работа сега той ми действа доста ободряващо със свежият си хумор. Ето още един цитат от мен Simple Smile

– ЗАРАДИ ЖЛЕЗИТЕ – късо обясни Смърт. – АДРЕНАЛИН И ТАКА НАТАТЪК. И ЕМОЦИИТЕ. ВЕЧЕ ГИ НЯМАШ. ВСИЧКО, КОЕТО ТИ Е ОСТАНАЛО, Е САМО МИСЪЛТА. – Очевидно високата фигура
стигна до някакво решение. – ТОВА Е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕРЕДНО – промърмори той, очевидно на себе си, – НО, ОТ ДРУГА СТРАНА, КОЙ СЪМ АЗ, ЧЕ ДА СЪДЯ?
 – Наистина кой?
 – МОЛЯ?
 – Казах кой си наистина?
 – Я ДА МЛЪКВАШ.

# 43
  • Мнения: 455
Намерих си цитата ( по-скоро мъжа ми ми го намери ), от "Последният континент", когато магьосниците попадат на необитаем остров и намират храсти и дървета, по които расте всичко. Става въпрос за храста с цигарите.

-Както и да е, сър-дипломатично се измъкна Пондър, -по едно то вид не стига. Има и друга загадка. Кой пуши цигарите? Тоест.....Храстът е устроен така, че някой трябва да разхвърля фасовете, за да посее семената.
-Е, и?
Пондър въздъхна.
-Сър, най-важното в плода е, че служи като примамка. Някоя птица ще го изяде, а после ще....ъ-ъ, остави семената някъде.Така се размножават растенията.Но на острова намерихме само птици и гущери.
-Ясно ми е какво те мъчи-грейна Ридкъли.-Питаш се:"Коя ли птица би се отбила до храста да изпуши набързо една цигара?"
-Пушената птица - подсказа Ковчежникът.

# 44
  • Мнения: 537
Вайда, бях го забравила Последният континент, също една от любимите ми книги, трябва да си го препрочета  Mr. Green То на мен май всички са ми любими де.

Общи условия

Активация на акаунт