Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
В повечето теми на ДБМ тези дни доста често споменаваме за Ели, Юри и мъничкия Себастиан, затова прецених, че е назрял момента да отворя самостоятелна тема, в която да пиша какво се случва с тях, от какво имат нужда и т.н.
За начало искам да поясня, че Ели е израстнала в дома в с. Доганово, познаваме я от няколко години. Нейна кръстница е МЕРЕЛИН. Себастиан се роди на 20.07., 2900гр. в София. За съжаление раждането беше тежко, бебчо не успя веднага да се адаптира към новата среда и се наложи да го сложат в кувиоз. Както и да е. От днес живее извън кувиоза, храни се с кърма и мляко.
Очаква се в петък да бъдат изписани.
В момента Ели и Юри са в период на преместване от една квартира в друга - нова. Доста неща са си набавили за новия член на семейството, но за съжаление в последния момент се оказва, че има различни недоразумения и доста важни пропуски.
Роси и Криси са отделили чувал с дрешки, които ще им занесем следващата седмица.
Към този момент успяхме да осигурим и прахосмукачка и кошарка-легълце, които през уикенда ще бъдат занесени по предназначение. Гери, благодаря ти. Hug
В момента очаквам окончателно потвърждение за количка и кошче за носене на новороденото. Praynig

Чувам се по 2-3 пъти с Ели на ден, идната седмица ще отида и да ги видя в новото жилище. Периодично ще пиша тук. Надявам се в темата да се включат и други желаещи, които да помогнат с каквото могат...

Предварително благодаря!

# 1
  • у дома
много ми е мъчно,че съм дале4 и не мога да помогна ли4но на Елка а и да нагушкам малкия сладур в първите му дни-обещавам да го направя съвсем скоро-имам основателна при4ина да дойда до софия Wink
момичета,моля ви-не оставяйте кръщелницата ми(не 4е се съмнявам в това)-тя ще има нужда от съвети за гледането на беб4о-аз ще се разбера с нея какво й е най-належащо и ще й пратя колет също,но пишете наистина какво сте занесли тук
ВЕСЕ голямо мерси  bouquet Hug Heart Eyes

# 2
  • casa solare
Записвам се да следя темата и да видя, с какво мога да съм полезна.

# 3
  • София
Е как ще я оставим. Hug За първи път намерих нещо хубаво в местоположението на офиса ми - на 300-500 метра е от квартирата на Ели. Grinning Аз съвети и опит няма как да й дам, колкото и да искам. Laughing

Ама сме смешни доста, защото желание да й помогна във всичко имам огромно...бърз пример:
Ели: Веси, защо така странно ме захапа, когато го кърмих за първи път.
Веси: Ми, знам ли Ели...пробвай да го повдигаш, за да не увисва на гърдата ти - все пак още няма зъбки.
Ели: Ама то аз бях легнала, как ще увисне.
Веси: Значи при всяко кърмене - усещането ще е такова. Спокойно ще свикнеш.

Едва след като затворихме се сетих какви ги наприказвах.

Моля не ми се смейте, просто се опитах да бъда полезна. Blush

Ети, на Ели казах за спешни и бързи нужди да клипва на мен първо /защото ти също си си предложила помощта/, вместо на теб...защото по този начин се получава препредаване на информацията според мен. От тук мисля можем да реагираме с един ден по-бързо. Добре съм й казала, нали? Не се сърдиш?
Ети, чакам те с абсолютно нетърпение да дойдеш към София! Heart Eyes Hug  bouquet
Dencho, благодаря!

# 4
  • casa solare
Само да попитам с какво мляко го дохранват?

# 5
  • София
Не знам, нямам никаква представа. Да питам освен?!

# 6
  • casa solare
Не знам, нямам никаква представа. Да питам освен?!

Да, моля

# 7
  • Pyce
И мен ме бройте!

Ще следя темата Peace

Да е жив и здрав малкия Себастиан,всичко най-най в живота му занапред Hug

# 8
  • sofia
сега се замислям и връщам лентата назад Rolling Eyes
преди три години Ети й стана кръстница,беше по4ти дете........Гледам и снимките от Кръщенето Twisted EvilКОга беше..........кога стана майка.Моля се само с Юри (и той е възпитаник на Доганово) да се разбират и да запазят любовта си Praynig

каквото можем ще им помагаме,винаги Hug
НИе с Криси сме заделили дрешки и игра4ки,хавлийка..........Спално бельо също има PeaceКосмонавт за зимата също намерихме в склада и е заделен......

е,още едно беб4е Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
живо и здраво да им е  bouquet

# 9
  • София
А аз какво да кажа, след като и по-малките започнаха да ме изпреварват! Twisted Evil Мисля, че трябва да въведем някаква йерархия. Crossing Arms Mr. Green
Не знаех, че и Юри е възпитаник на дома в Доганово...всъщност аз едва днес разбрах от Ели, че изобщо е отгледан в дом. Не го познавам /все още Mr. Green/ момчето, но имам силното усещане, че е свестен. А предвид на това, че и "нашето" момиче е страхотно...силно вярвам, че заедно ще бъдат много щастливи!

Аз също ще разровя този уикенд каквото имам вкъщи...имам някакви спомени, че съм складирала някога си бебешко. Толкова съм ентусиазирана, че само страхът ми ме възспира да слезна и да започна да ровя из огромните торби. Денчо, утре като се чуя с Ели ще я питам за мляко.
Мисля, че заедно - успешно ги стегнахме за началото поне! Hug

# 10
  • София
И аз се записвам да следя темата.  Simple Smile

Вчера също се разрових из къщи и намерих една неупотребявана хавлийка, ще им я занеса и нея заедно с другите неща.

# 11
  • София
Имам потвърждение и за количката, и за столче за кола! Евелина, благодаря! Hug

# 12
  • Горна Оряховица
Здравейте!
 Мога да предложа помпичка за кърма , кенгуру,повивалник, а и малко дрешки. Необходими ли са?Другите бебешки вещи още са ми в употреба, а толкова искам с нещо да помогна....
 Сетих се-при мен има бебшки дрешки , от тези , които събирахме за децата в Дебелец, мога и от там да сортирам по-малките.А тук имаме и една майка, която, ако я снабдим с плат, може да ушие спално бельо.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 12:27 от TIHA VODA

# 13
Както вече казах имам чисто нов матрак 70/140, ако е подходящ за леглото го давам веднага.  Wink
Отговорете ми дали са необходими твърд подложка за повиване и анатомична вана.

# 14
  • София
За анатомичната вана, кенгуруто и помпичката не знам - ще питам след малко. Peace
Подложка за повиване май има...тя е към легълцето/кошарка, които ще подари Гери. Grinning
Дрешки засега май няма да й трябват. Peace

# 15
Здравейте, много хубава новина, още вчера я прочетох. И аз искам с нещо да помогна, но тъй като нямам неща за малки бебета ще купя, каквото е необходимо. Може бебешко мляко или нещо друго, каквото прецени майката или Луминоза.

# 16
  • София
Благодаря ти. Ще те имам предвид. Следи темата и ти, защото тук ще пиша за нуждите им. Hug

# 17
  • София
Luminosa, за подложката може да ги питаш по-нататък ако не им е удобна тази към леглото, може да взетете тази от TIHA VODA.

# 18
  • София
Разбира се. Peace

# 19
  • у дома
сега говорих с мам4ето-добре са-беб4о ве4е су4е от едната гърда и тя се изцежда-поспалив е-дано да  така и в къщи-утре ги изписват следобяд-таткото е много щастлив и горд-не се съмнявам,че много ще се грижи за бебо-ставал през нощта да си го гледа на клипче милия,няма търпение дащи
моми4ета,благодаря на вси4ки,които помагате на кръщелницата ми  bouquet

# 20
Анатомична ваничка намери ли се? Имам такава със стойка! Също и плот за повиване - малко е амортизиран, но става! Пелени за завиване на бебето при кърмете или по принцип - от тези шарените от Малечко и обеалца тънки! Комарник и бебепорт/ май така се казваше - едно като сак/, което може да служи и за чувалче през зимата! Две хавлийки!
Казвайте, каквото трябва!

Да им е живо и здраво бебето - мисля, че знам коя е Ели! Май съм я виждала мин. година като ходих веднъж с Не ща и Роси/!
Къде е новата квартира?

# 21
  • sofia
аиде стига
егати новината
аз ще помагам след като се върна от морето ,че утре заминавам , а ми се щеше да обясня на Ели за кърменето ...

# 22
Аз мога да и обясня - кърмих до 1 година и мнооооого четох в кърмаческия, мисля, че съм доста в час!

# 23
  • Нови Искър
Весе питай Ели удобно ли е да и звънна и ако да - пусни ми телефона и на ЛС
ще и обясня някои неща за кърменето, но на теб нищо не ти пречи да влезнеш в кърмаческия, имат си цяла библиотека, принтирав и и го носив
но основно и обясни - кърмене и само кърмене
първо е най доброто за Себастиан
второ е без пари
трето няма да и трудно и да и отнема време
важно е детето правилно за засуква - не само зърното, да не се цеди много, да не предизвика хиперлактация, да слага детето на гърдата когато прецени, че е гладно, ако ще и на 20 минути - за режим в момента не може да се говори. да се храни добре - виж в кърмаческия какво точно препоръчваха, да е спокойна, и най вече - до бебето близко. сега то има най голяма нужда от прегръдката и "цицата" на мама Hug
аз ще следя какво още трябва и ще допълвам също

# 24
  • София
Момичета, преди секунди говорих с Ели! Grinning
Преди малко са се прибрали вкъщи...всички са развълнувани. Таткото е отишъл за памперси. Simple Smile
Относно АМ: Тя самата не знае какво мляко трябва да му дава или изобщо ще му дава. Засега е на кърма бебчето и няма проблеми.
Относно анатомичната ваничка: Представлява такава за къпане на бебето, нали? Нямали. Тамън се чудели в какво ще къпят бебето довечера. ooooh! Така, че Михалко моля те, дай да се разберем как ще я транспортираме до Ботевградско шосе.
Относно помпичката за кърмене и кенгурото: Първото си го е купила, а второто щяла да й го подари нейна приятелка, която имала чисто ново и няма да го ползва.
Относно материалите за кърмене: Подарили са й такива в болницата, а и са й обяснили кое, как...

Ще има нужда и от хавлийки. Peace Всъщност, ако не я бях попитала...изобщо нямаше да се сети за тях. ooooh!
Момичета, мисля че най-големият проблем на Ели е, че никой не й е обяснил през тези 9 месеца как трябва да се действа през първите дни и месеци, след като бебето се появи. Tired В момента тя има много материали, които чете...но съм възмутена /дори от себе си/, че тези неща никой не й ги е изяснил преди раждането. Thinking

Имам един въпрос. Според вас 1-2-3 цигари дневно вредят ли много на кърмата. Ели казва, че прави всичко възможно да не пуши, знае че е вредно за бебето, но понякога се изкушава. Извинявам се за глупавия въпрос, но аз наистина не съм запозната. Blush

Крисче, Ели не можа да се сети коя си, но каза, че който и да й се обади няма проблем...така, че ако прецениш звънкай. Peace

# 25
  • Нови Искър
вредни са
но, ама голяма но и в много големи изключения, ако не може да издържи, вечер, след последното кърмене, пуши една цигара, после се изтисква хубаво.и кърми чак на сутринта примерно
знам ли, Весе кажи и, че е вредно, нека се стегне, много майки, заради цигарите спират да кърмят Confused
моля те само и обясни колко пари би и струвало адаптето - поне 250 лв на месец, само то
предполагам, че до 3-4 дни ще изреве заради кърменето, ако е събота или неделя, може да ме зажедеш да ги жидш,м?
айде после ще се чуем с теб Heart Eyes

# 26
  • София
Сега пак ще й звънна да й кажа. Peace
Айде другата неделя да ходим...че в събота Мими има рожден ден. Heart Eyes
Всъщност чакай първо да ни поканят. hahaha

# 27
  • София
Нека да не пуши  Praynig
Ако трябва ще й купя шоколад, бонбони, кексче и т.н. само да не пуши.
1-2 цигари не са вредни, но определено това трябва да се случва след кърмене и както Чут Чут е написала да се изцеди след това.

Кърменето е върховно нещо, не само за бебето, но и за майката, нещо което не може да се обясни.

А относно това какво да прави първите месеци след раждането, по-добре да й се каже и да й се напише на едно листче.
Тепърва да чете материал....ще й помогне до някъде.

# 28
  • Горна Оряховица
Ами да, напишете и , аз като мама за втори път , много неща бях забравила, като дойде и паниката, стана страшно-педиатърката точно така и направи-написа ми всичко ...Жалко за кенгурото, и моето е чисто ново...
 Ще следя темата, все ще мога и аз с нещо да съм полезна.
 За пушенето виновно ще замълча..

# 29
  • Sofia - TelAviv

Имам един въпрос. Според вас 1-2-3 цигари дневно вредят ли много на кърмата. Ели казва, че прави всичко възможно да не пуши, знае че е вредно за бебето, но понякога се изкушава. Извинявам се за глупавия въпрос, но аз наистина не съм запозната. Blush

Веси, виж ме колко съм зла  #Cussing out 
Кажи и че това е МНООООГОГООГОГО вредно и това дето Криската, една цигара вечер след последното лягане  Crazy  ами ако на детето му се дояде след 2 часа, ако си е лакомичко и първия месец яде и през ноща.
 Naughty  Naughty  Praynig  Praynig  Praynig  Кажи и да не пуши! Имала е глава на раменете като го е правила, ако иска най-доброто за него сега, ще се въздържи някой и друг месец.

Това така, да ви стресна, каква съм зла,като се ядосам  Mr. Green  Веси всичко което изпуши отива директно в кърмата и детето го изпива, така че кажи и че е най-добре да забрави че е пушила някога. И от това ще спести малко пари  Crossing Arms
А иам ли кой да им помогне за първото къпане, в болницата помогнали ли са им, обяснили ли са им? от начало е е трудно не заради това че трябва да го полееш с малко вода, защото то не е и мръсно даже, а защото имаш чувството че ще го изпуснеш и те е страх, да не му влезе вода в учите, да не му намокриш пъпа, ако не е паднал.  Crazy

# 30
  • София
Момичета, говорих отново с нея. Няма да пуши. Тя просто не знаеше, че 1-2-3 цигари ще навредят на кърмата. Shocked
Бях малко ядосана, но Роси ме успокои...тя никога не е била къпана в анатомична ваничка, не е виждала, не е имало кой да й каже и разкаже каквото и да било. Sad
Благодаря ви, че сте толкова отзивчиви, благодаря ви за опората - от името на Ели!
Тя е много ентусиазирана и съм сигурна, че ще направи всичко, което й препоръчаме...за да даде най-доброто от себе си по време на майчинството си! Heart Eyes

# 31
Веси, казвай, ако трябва ще ходим на дежурства и ще помагаме с каквото трябва (аз тъкмо да си припомня Embarassed).

И кааак да не сте поканени?!? В държавен вестник ли да пиша? Mr. Green

# 32
  • casa solare
Аз мога да подаря една хавлийка, но има петънце от риванол. Дали ще е проблем? Ще им трябва и спирт и Тополин или подобна пудра за пъпчето. Мога и термометър за вода да им дам и бебешко олио имат от мен.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 15:41 от Dencho

# 33
Не разбрах за ваничката - има ли вече или...?
Хавлийки? Нещо друго? Ще смеят ли да го изкъпят това бебе? То в началото ваничка не им трябва дефакто поне докато падне пъпчето! За пъпчето дали са и обяснили?

# 34
  • Sofia - TelAviv
Веси, първите дни може въобще да не го къпят във ваната, ако не му е паднал пъпа най-удобно е под мивката. То първите месеци са повече за елементарна хигиена и удоволствие, отколкото да го търкат детето с четка  Mr. Green Ерик го къпахме цял месец на мивката и е много по-лесно , бързо и не се налага да мъкнеш кофи с вода, още повече че сега е лято и ако наистина и заприлича на такова, няма да се притесняват толкова, че ще го разболеят. Първите месеци са по-важни заниманията след банята, гимнастика, масажи и игри даже и на голо в топлите дни. И не е задължително да го къпят вечер, акоим е по-удобно може и в друг час от деня. Новородените бебета не се потят толкова много, не се цапат въобще даже, така че къпането е повече ритуал, за да има навици, а и все пак да го поизчистиш малко  Mr. Green Можеш да и препоръчаш примерно да го държи и в топлитее дни и голичкосамо с горна блузка, без памперс, защото памперса запарява и много бебчета се обриват от него.

# 35
  • София
Нямат ваничка. Михалко предлагаше... Praynig
Хавлийки и ние сме им подготвили. Така, че засега не трябват. Peace

Зари, ще се оправят...и сестрата на Ели - Дани е там, за да помага. Не, че е по-наясно от мен и Ели, де. Mr. Green

# 36
  • casa solare
Luminosa дай ми адрес, ако искаш твоя за да пратя някои неща

# 37
  • София
само да допълня, тия дни е малко хладничко, та ако в банята им се струва хладно нека си го къпят в стаята. Иначе наистина е по удобно в банята. Не трябва да мокрят пъпчето ако не е паднало. Бебчето се държи за коремчето (все едно коте ти е легнало на ръката) и леко се облива с водичка няколко пъти. То това е къпането първите дни. Не се ползват никакви шампоанчета и съпунчета.
Термометърчето за водата ще й е от полза, за да направи водата подходяща за бебето. Само че в момента не се сещам колко градуса трябваше да бъде  newsm78
След като го подсуши пъпчето се "обработва" или с пудричка (Тополин, Топоцин), също може и с бивацин има го и на спрей. до няколко дни трябва да падне.
Оф, страшно обяснявам и аз.
Довечера ще изровя тефтерчето и ще напиша каквото се сетя.
А да , друго което се сетих, преди кърмене помня че си миех гърдите.
Това да го държи без памперс ...мммм, не знам, но като се напишка и наака...става мазано.

# 38
  • casa solare
Gigi не беше ли около 28 градуса темп. на водата? И аз написах същото по-горе в поста си Mr. Green за топоцина де Hug Аз на първо време ще им купя козметика, ще пратя термометъра и каквото се сетя, което ще им е от полза..... дайте адресчеееееее

# 39
  • София
Gigi не беше ли около 28 градуса темп. на водата? И аз написах същото по-горе в поста си Mr. Green за топоцина де Hug Аз на първо време ще им купя козметика, ще пратя термометъра и каквото се сетя, което ще им е от полза..... дайте адресчеееееее

Не знам защо и на мен ми се въртеше този градус (28) в главата, но веднага пуснах търсачката и прочетох че водата трябва да не е повече от 37 градуса. Между 34-37.
Трябва да се води по бебчо, ако му е студено то ще "протестира".

Между другото, дали няма да е по-добре да се сложи един списък на първа страничка от какво ще имат нужда, и по този списък да се водим. И да се задраскват само нещата, за да се вижда че го имат вече, за да не натоварваме темата, а и за улеснение  Simple Smile

# 40
  • casa solare
Gigi да да да с две ръце съм за списък Hug

# 41
Ако потрябват нещата, които имам - пишете!

# 42
По въпроса за температурата на водата за къпане. Не знам градусите, но си спомням, че аз я правех така, че като си свия ръката в лакътя и потопя в коритцето само лакътя не трябва  да усещам нищо, нито топло, нито студено.

# 43
  • Canada
Далече съм и няма как да помогна. Включвам се, само за да "кажа", че няма проблем да се мокри пъпчето. Първото си дете раждах в БГ и когато на 2-я ден след раждането на второто тук, една акушерка ми "накисна" бебето в купа (http://family.webshots.com/photo/1358754262060628980yYDDck), изпаднах в истерия. Оказа се, че тук по правило бебето си се къпе цялото и никой не се съобазява с пъпчето - само се подсушава след баня (с обикновена хавлиена кърпичка). Бях много скептично настроена, но... На първата ми дъщеря пъпчето падна на 17-я ден, след ежедневно полагани грижи за него (без да се мокри + спирт и антибиотичен прах), докато при втората падна на 7-я ден, след ежедневно мокрене и подсушаване само с хавлийка.

# 44
  • Нови Искър
кой къде е поканен и кой не?
Роси, мнооооо си лоша ма Close Close Close Close Close Close Close Close Close Close
Весе, все едно не си чела за едната цигара Hug

# 45
  • София
Чела съм аз, ама мога ли да давам съвети, като нямам грам опит?! Tired
Благодаря ви момичета за съветите!

Dencho, ще ти пиша на ЛС. Peace

# 46
  • Pyce
Идеята за списъка е добра,аз все още не мога да се ориентирам от какво имат нужда.

# 47
  • casa solare
Luminosa трябва ли им термометър-залъгалка? И да питам, имат ли си музикална играчка за креватчето? От тези латерните, като въртележка Hug

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 13:56 от Dencho

# 48
  • София
Термометър и играчка трябват, да. Hug
При първа възможност ще подготвя списък. За целта трябва да отида и да ги видя в квартирата им. Самото мамче все още не е наясно какво ще трябва за в бъдеще, какво ще им е необходимо и т.н....затова трябва лично да се уверя какво имат и какво не. Peace
Още веднъж благодаря за грижите!  bouquet

# 49
  • casa solare
Luminosa виж тук http://www.momentofpeace.net/2008/baby_list има всичко необходимо, което му трябва на бебето. Има и излишни неща, но основните са на лице.

# 50
  • casa solare
Да ви напиша, какво съм приготвила:

1. играчка за креватче
2. термобокс за шише - (прилича на плюшена играчка, тип несесер - тигърче, да не се учудиш какво е  Grinning )
3. кутийка за залъгалка - от тези, които може да се закачат на количка
4. термометър - залъгалка
5. бебешко олио и бебешка пудра
6. бебешки прах за пране и сапун
7. една пеленка - тип тънко одеалце
8. една дрънкалка
9. залъгалка
10. термометър за вода

За сега е това. Пиша тук, за да знаят момичетата какво пращам и да допълват списъка или пък да казват, какво е излишно  Hug

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 17:11 от Dencho

# 51
Ако още не сте намерили ваничка, давам моята малка е и е със стабилна стойка.

# 52
  • София
Пиша набързо...
Преди малко с Роси /лавандулката/ бяхме при Ели, Юри и мъничкия Себастиян. Искам само да ви кажа, че за първи път виждам толкова хубаво бебенце. Като изписан е. Обстановката, в която живеят не е перфектната, но не можете да си представите какво спокойствие и любов струи и от двамата. За щастие съвсем скоро ще се преместят в новата си квартира. Очарована съм от таткото...днес се запознах с него. Изключително грижовен и зрял. Същото мога да кажа и за Ели.

Ваничка ще имат скоро, обещана е вече.

На Ели оставих един дълъг списък с необходимите неща през първите месеци /всъщност същият този, който Dencho пусна тук/. Тя ще го изчете и прецени от какво ще има нужда.

# 53
  • casa solare
Ще видя, какво още да добавя и утре пускам колетчето. Може ли снимчици на този малък принц Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 15:03 от Dencho

# 54
  • sofia
Ще видя, какво още да добавя и утре пускам колетчето. Може ли снимчици на този малък принц Simple Smile

аз ще ка4а малко по-късно ,4е ми свършиха батериите и не съм ги изто4ила още.
За мен Ели винаги е била спокойно дете(каквото си е още де) и съм много о4арована от любовта,която и двамата с Юри излъ4ват към бебето.Наистина е много красив Hug
Пообясних и някои неща,но с кърменето не мога да съм полезна Twisted Evil

# 55
  • casa solare
Педиатъра им трябва да и обясни как да кърми. Чакам с нетърпение малко фото Hug

# 56
  • София
След малко си тръгвам от офиса. И от вкъщи ще пусна снимковия материал. Heart Eyes
Айде още някой да ражда, че след днешната лекция на Роси мога да съм дооста полезна и аз! hahaha
Педиатър са им препоръчали вече. Peace

# 57
  • casa solare
Ааааааааааа мисля ти първо да се отчетеш с отроче и след това, да повторя и аз Whistling

# 58
  • София
Ааааааааааа мисля ти първо да се отчетеш с отроче и след това, да повторя и аз Whistling

И моите планове са такива...ако е рекъл Господ! Grinning

# 59
  • София
Специално за всички допринесли за по-добрите, уютни и удобни дни на малкия Себастиян са следващите кадри! Hug Благодаря ви, момичета! Heart Eyes
Поспаливко!
Усмихвам се дори и на сън!
С мама и тати!
Обстоятелствената лекция на леля Роси не пречи на съня ми!
Джудженце!

# 60
Специално за всички допринесли за по-добрите, уютни и удобни дни на малкия Себастиян са следващите кадри! Hug Благодаря ви, момичета! Heart Eyes

Ох, чак ми се доплака от умиление!  Blush С такива красиви родители много ясно, че ще има красив бебок. Наистина изглежда много чисто и уютно!  Hug

# 61
  • casa solare
Много е красив и оформен. Какъв е мъничък....... Забравила съм какви са фъстъчета, като се родят.

# 62
  • София
Да, аз чак сега осъзнавам, че днес се държах като паднала от Марс. Crazy Непрекъснато коментирах колко са му мънички стъпалцата, пръстчетата, ушлетата, нослето... Подскачах като ужилена всеки път, когато вдишваше или издишваше по-дълбоко. Joy

# 63
  Много е сладък Simple Smile

# 64
Страхотни са и тримата! Да са живи и здрави! Hug

# 65
  • София
Сладурче, да им е живо и здраво  Simple Smile

А дали са успели да сглобят леглото?

# 66
  • София
Да, и много го хвалиха! Hug

# 67
  • Нови Искър
Весе какво стана с кърменето, твърдо ли отпадна Rolling Eyes
имат ли за кревата поставка за повиване - много ще и е удобно, много. Ако нямат да купувамна заплата, тахмън за погачата
и...........дали ще ни поканят на погача - ще си занесем всичко Embarassed

# 68
  • Горна Оряховица
Весе какво стана с кърменето, твърдо ли отпадна Rolling Eyes
имат ли за кревата поставка за повиване - много ще и е удобно, много. Ако нямат да купувамна заплата, тахмън за погачата
и...........дали ще ни поканят на погача - ще си занесем всичко Embarassed
Аз имам-само да кажат, че трябва...
 Аз до колкото разбрах, списъчето по-горе е с вече нагласени за бебето неща. А има ли нещо, което трябва, и се търси?

# 69
  • София
Ели си го кърми бебока. Как ще е отпаднало кърменето, не приближава цигари категорично. Живот и здраве ще си го кърми, докато има с какво.
Относно списъчето, дала съм го на Ели и чакам от нея знак какво ще й трябва... Вчера ми казаха, че всичко си имат. Повивалник не помня дали видях, но мисля че имаше към креватчето. В крайна сметка тези дни се местят, каквото и да й е необходимо ще е най-добре да се носи след началото на идната седмица. Peace

# 70
  • Горна Оряховица
Ами то по-хубаво от това всичко да си имат-здраве му кажи...И аз съм една мераклийка...

# 71
  • casa solare
Luminosa при пеленката съм сложила и една подложка за креватчето или количката, предпазва от напикаване - памперсите пропускат..... Пускам колетчето. Пиши щом ги получиш и дали им вършат работа нещата

# 72
  • София
Ще пиша непременно, щом ги получа. Peace
Сигурна съм, че всичко ще им е от полза. Мерси! Hug

# 73
  • ул. "Мечтание"
От нашия мъник имам артисал около половин пакет памперси 3-6 кг. (около 40 бр някъде), както и някои дрешки, които така и не сме обличали.
Ще ми се да им ги пратя, ако могат да им свършат работа.

# 74
  • Бургас
здравейте,мадами!ще следя темата и с каквото мога ще помагам.нямам бебе още,та не знам с какво ще съм полезна на първо четене  Embarassed .
знам,че още е много рано,но след няколко месеца нали ще трябва да му прави пюрета,та имам един чопър.ще и върши работа.запазен е ,в смисъл,купих го преди 2 години ама бързо му се нарадвах и е почти като нов в шкафа.
разбрах че вече няма голяма нужда от хавлийки,но тези които мога да изпратя са едни китайски дето се накисват във вода за да станат в нормални размери.иначе са с размер  на кутийка за пръстен преди да ги намокриш.
ама и аз съм една обяснителна...
та искам да ги пратя.
Luminosa,май по-добре през теб да минат  newsm78 ,а?чакам адрес Simple Smile

# 75
  • София
Да, към момента мисля, че ще е най-добре който има желание да изпраща нещо за Ели - да го прави на моя адрес, тъй като /както вече отбелязах/ те са в процес на преместване и нямат постоянен адрес. Peace
Ще пускам координатите си на всеки желаещ на ЛС. Peace

# 76
  • у дома
ЕЕЕЕ Сон4е,скоро и ти ще си мама Mr. Green-мерси,че искаш 4ак от бургас да помагаш на кръщелницата ми Wink
старохто е беб4ето-така се радвах на снимките-нямам търпение да го видя
ВЕСЕ-много те оби4ам заради това,4е си до Ели когато аз не мога да съм  bouquet

# 77
  • София
Наистина ли само, заради това?! Tired Thinking newsm78

Ети, знаеш, че за теб съм готова и от Аспаруховия мост да скоча без парашут или въже /то и с тях ефектът ще е същия hahaha/. Heart Eyes Но и мисля знаеш, че не си единствената причина да се грижа за тях...пък и то едни грижи...не мисля, че правя кой знае какво. Все пак се радвам, че си спокойна...знам колко ти е скъпа и колко неприятно се чувстваш, че не можеш да си до нея в този момент. Искам само да ти кажа, че и ти липсваш на Ели. Peace

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 23:15 от Luminosa

# 78
  • sofia
Наистина ли само, заради това?! Tired Thinking newsm78

Ети, знаеш, че за теб съм готова и от Аспаруховия мост да скоча без парашут или въже /то и с тях ефектът ще е същия hahaha/. Heart Eyes Но и мисля знаеш, че не си единствената причина да се грижа за тях...пък и то едни грижи...не мисля, че правя кой знае какво. Все пак се радвам, че си спокойна...знам колко ти е скъпа и колко неприятно се чувстваш, че не можеш да си до нея в този момент. Искам само да ти кажа, че и ти липсваш на Ели. Peace

бе,вие две4ките що не се мляскате другаде Mr. Green
Мацки,малко съм в пове4ко настроение тия дни,ша ма извините Twisted Evil

Ети,споко,добре са,за сега са ок,но знаеш,4е с времето и децата се гледат по-трудно.Дано се справят и за в бъдеще с такава любов. Днес и на Дун4ев показах снимките,много е щастлив Hug

Весето ще си координира нещата,ние ще я подпомагаме от вси4ки страни(с въжета и парашути Mr. Green)и с каквото можем.Сега ще им направя албум4е и ще им го занесем.Ще взема капки за колики.Имат си козметика поне за 2-3 месеца ......Доколкото разбрах само олио нямаха,но е обещано от тук PeaceИдеята за памперсите на Селин е супер   bouquet

за тях си нищо не искаха,но мисля на Ели да й посъбера разни по-така неща WinkТрябва й фризьор малко..........Ще се грижим Ети за кръщелницата ти HugЕ,поне доколкото ни разрешават Twisted Evil
Ети,мляс,мляс Mr. Green

махам сееееееее

# 79
  • София
Ооо, умницата ми...фризьор, едно-друго - чудни идеи, ще ги уговоря тия дни. Twisted Evil
Роси, с Ети се мляскаме и другаде...смили се, 500 км не са толкова много, но не са и малко! Praynig

Момичета, пуснах ви ЛС-та. Peace

# 80
  • casa solare
Олиото вече пътувааа

# 81
  • Бургас
ЕЕЕЕ Сон4е,скоро и ти ще си мама...

ЕТИ,ЕТИ...утре пак ще ми честитят  Mr. Green ама чул те Господ  Grinning

мерси за лс-то ,като ги пусна ще пиша

# 82
  • зад монитора

Себастиян е много красиво бебе Hug И тримата са големи сладури, аз също бях приятно изненадана от Юри и от положителното му излъчване Peace

# 83
  • София
Момичета, можете ли да ни препоръчате нещо за личицето на Себастиян. Кожата му все едно се белила...не е чак суха обаче. Нещо за мазане?! Praynig

# 84
  • ул. "Мечтание"
Момичета, можете ли да ни препоръчате нещо за личицето на Себастиян. Кожата му все едно се белила...не е чак суха обаче. Нещо за мазане?! Praynig

Аз ще пратя една мостричка на Клоран да го пробват кремчето. И ако свърши работа може да се вземе такова. Аз съм много доволна! Peace

# 85
  • София
Да, чудесно! Peace

# 86
  • ул. "Мечтание"
Надявам се утре да пратя нещата. Вероятно обаче ще стане с колетче по пощата, че иначе не мога да се добера.  Rolling Eyes

# 87
  • София

Преварен зехтин, става и за мазане на цялото тяло.
Отсипва се зехтин в едно бурканче и се слага в съд с вода и така ври на водна баня около 15-20 мин. май беше.
Аз само със зехтин съм го мазала нашия.

# 88
  • casa solare
Да, зехтинът е безотказен и полезен Peace  бебоците са със суха кожичка, като се родят.

Luminosa все пак, нека за всичко си питат педиатъра. Ние може да даваме съвети, но нека лекаря си следи бебо и им каже всичко. Сега би трябвало да ходи всяка седмица при тях, докато навърши 1 месец Peace

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 13:42 от Dencho

# 89
  • София
Благодаря за съветите! Hug Разбира се ще се консултират и с педиатър, но исках и вас да питам...
Моля, който праща нещо...ако има възможност да го праща по куриер. Истински невъзможно ми е да ходя до пощата редовно. Надявам се да проявите разбиране. Естествено, искам да подчертая, че който няма възможност за куриер е изключение и ще намеря възможност някаква да получа пратката. Hug

# 90
  • ул. "Мечтание"
Luminosa, ще се опитам по куриер, но най-вероятно няма да мога! По-лесно ще ми е да дойда на място, отколкото куриера!  Sad

# 91
  • София
Luminosa, ще се опитам по куриер, но най-вероятно няма да мога! По-лесно ще ми е да дойда на място, отколкото куриера!  Sad

Добре, не се притеснявай. Няма проблем. Ще измисля нещо. Прати ги по пощата. Hug

# 92
  • Нови Искър
ПЕДИАТЪР
имам една молба, поне що се отнася до здравето на детето. Нека научим Ели, да си пита лекаря за всички Peace
Весе обясни и, че може да зжъни на доктора по всяко време Peace
Моя син се обрина яко от най - чистия и 2 часа преваряван зехтин Peace
така че, най добре е , да пита лекаря, или поне да пробва с каквото и да го маже, първо под мишницата го мазва, ако до 12 часа няма обрив, значи няма алергия. Има добра медицинска козметика на Себамед, на Мустела и тн. Нека пита лекаря какво и аз или някой друг желаещ ще купи и прати Hug
Надявам се, никой от пишещите тук да не ми се разсърди за съвета с лекаря, моля ви, написах го с най - доби чуства и уважение Hug

# 93
  • София
Крис,  Peace!

# 94
  • ул. "Мечтание"
Чут Чут, разбира се, че си права! Но все пак, специално за козметиката докато не се изпробва, няма как да се разбере действа ли, не действа ли, ще се обрине ли. Дори да го изпише педиатър!  Peace

Специално крема на Клоран (също медицинска козметика), за който споменах, ми го препоръча моята педиатърка. Даде ми едно тестерче, за да опитам дали действа и като видях, че му се отразява много добре - вече си купих.  Peace

# 95
  • casa solare
Чут Чут,
Аз съм написала същото по-горе.  Няма място за сръдни.

# 96
  • София

Две мнения потози въпрос няма!  Peace

Досега каквото са ми казали от тук от там, никога не ни е действало или по-скоро не е било правилното, затова винаги питам педиатъра.

# 97
  • София
Искам да се включа, само че ще мога след около седмица, когато ще се върна в София. За мазането ако няма кремче дотогава мога да взема, каквото й е препоръчано.
Аз съм мазала мойто с балсамчето на Др Тайс, в тубичка е, и само по дупето, под мишничките и гушата. Педито ми го препоръча. Струва ми се, че за зехтин е горещо, а и не трябва да се облича много бебето, още не им е добра терморегулацията и лесно прегряват.

# 98
  • casa solare
Аз забравих да питам, дали си имат литература за майката и бебето????

# 99
  • София
За лицето ние ползвахме -Нахткерзен балсам на д-р Таис. Невероятен крем, но за 2 години успях да го раздам. Препоръча ни го педиатъра и само от него му минаха ситните пъпчици от горещината. А също и Себа мед  са добри.

# 100
  • София
Във вторник ще му вземат акта за раждане, без него няма как да се запише на педиатър. Ели вече си е избрала такъв и чака само акта. Препоръчан й е и бил сред най-добрите...или по-скоро хората, които са й го препоръчали са доста доволни. Peace
Вчера бебчо много е плакал...от 23 часа до към 3 часа и чак след това е заспал. Sad Дали няма вече колики се чудим?!
Литература за майката и бебето няма да е никак излишна, така че можете да ни изпратите. Peace

# 101
  • casa solare
Ако са колики - когато си сложат ръката на коремчето му, се усеща нещо като пукане. Може малкия да поема повече въздух, когато суче и за това да го боли коремчето. да не се шашкат, то плаченето те първа ще се усилва Simple Smile
Ще видя, дали не съм подарила книгата си на някого и ако е тук - пращам.
Педито е можела да си го поеме и преди да вземат акта за раждане, но то си е до човека. Аз взех на Ния акта, месец след раждането и.....

# 102
  • София
Тиха Вода също ще изпрати книжки! Peace

# 103
  • ул. "Мечтание"
Luminosa, изпратих колетчето! Дано свършат работа нещата! Peace

Педиатъра трябва да поеме бебето до 48 часа след изрписването от родилното. Официалното записване става, когато се вземе акта за раждане, но това са формалности.

Ели още днес да звънка на педиатъра, който си е избрала и да се разберат.

# 104
  • София
Благодаря! Hug

# 105
  • casa solare
Luminosa дали пристигна колетчето?

# 106
  • София
Нямам известие, Dencho! Confused
Веднага щом го получа, ще ти пиша. Peace

# 107
  • София
Вчера получих известия за два колета - от Яна и Дени. И сутринта рано, рано бях в пощата. Доста обемисти се оказаха, оставих ги вкъщи, за да ги "разфасовам" довечера.
Благодаря ви момичета! Hug

# 108
  • casa solare
Няма за какво, дано съм полезна. Чакам списъче, да видя с какво още мога да се включа Hug

# 109
  • София
Предполагам, че тази седмица като се видя с Ели ще ми даде списък. Извинявам, че не пиша особено редовно тук, тези дни, но времето ми е кът. Ще пиша непременно подробно тия дни, след като се видя с Ели. Днес би трябвало да са взели акта за раждане на Себастиян и да са посетили педиатър. Peace

# 110
  • casa solare
Този педиатър е за бой. Толкова време да не обърне внимание на малък бебо.........

# 111
Момичета, имам прахосмукачка Самсунг, хубава и е работи чудесно. Само, че леко й се скъсал от едната страна маркуча и нашите си купили нова. Ако има нужда младото семейство от нея ще им я закарам където живеят.  Hug

# 112
  • ул. "Мечтание"
Радвам се, че е пристигнал моя пакет! Вече се бях притеснила! Тия от пощата са ми странни! Веднъж за един ден нещата пристига, друг път ги мотат по цяла седмица! И аз чакам списъчето!

Luminosa, пиши после да кажеш, дали нещата са влезнали в употреба!

# 113
  • София
Михалко, вече подариха прахосмукачка. Дори жестът беше майка от тук! Благодаря ти все пак! Hug

# 114
  • София
как са младите и бебето? Имат ли нужда от нещо?

# 115
  • Нови Искър
Благодарение на една добра леля от форума ( а може би и бъдеща моя снаха Praynig Rolling Eyes Grinning) тази вечер Себастиян би трябвало да е получил 2 чувала със зимни страхотни дрешки.
 Peace

# 116
  • casa solare
Ама аз питах, имат ли нужда от дрехи и ми казахте, че няма нужда................... Хайде списъчето къде е?

# 117
  • София
Да, лично попитах Ели иска ли дрешки...тя ми каза, че няма нужда. Няколко пъти!!!
Криси си беше уговорила дрешките без да пита Ели или мен, аз разбрах за тях едва в последния момент...затова се получава това недоразумение. Освен това Ели е възпитано момиче и няма да откаже каквото и да й се занесе - но в момента нужда от дрешки няма, особено зимни... sun  sweating
Списък нямам, защото не съм успяла все още да ида до тях...но, доколкото знам нямат нужда от нищо конкретно в момента.
От понеделник съм в отпуска и ще ги посетя задължително, но тия дни наистина ми беше ужасно сложно...

# 118
  • Нови Искър
дрехите за Ели, които аз приготвих са за зимата, та и след това, големи дрешки, които ще трпшбва да пазят.
може би от тук е недоразумените, за което се извинявам аз Embarassed

# 119
  • casa solare
Момичета, не съм се обидила, не ме разбирайте погрешно. Просто имах нови бебешорси дрехи, но отидоха по направение Simple Smile

# 120
  • София
Момичета, не съм се обидила, не ме разбирайте погрешно. Просто имах нови бебешорси дрехи, но отидоха по направение Simple Smile

Това мисля е най-важното! Grinning

# 121
  • София
Преди малко говорих с Ели.
Добре са всички, бебчо расте...все още е на кърма, но тъй като за 22 дни е качил едва 100 гр. - Ели го дохранва с Фризолак. Имат си от него, но го пиша все пак, защото имам спомени, че тук някой се интересуваше от какво ще имат евентуално нужда.
За съжаление пералнята им се е счупила тия дни...та, са в търсене да купуват нова. Ако случайно ви попадне нещо, моля да ги имате предвид.
Относно списъка...Ели го е прегледала, но каза, че от нещата, които трябват към момента и за в близко бъдеще - нищо няма да им е необходимо.

# 122
  • casa solare
Леле, това с пералнята е лошо. Трябва да следим в Продавалника, какво се продава

# 123
  • Нови Искър
Весе в Дружба има склад за перални втора употреба, около 300 лв са и с 1 година гарнация. Моята е от там и вече 6 години пере бая народ без да е мръднала горката. Peace
А относно качването, нещата са малко...........как да кажа, спорни.
Ако бебчо е спокоен само на кърма, ако му стига и се наяжда, значи няма нувда от дохранване, няма логика кърмата да не му стига, да го слага по - често и да е сигурна, че хубаво я "изцежда".

# 124
  • София
Чух се преди малко с Юри. Ели сменяше памперс. Grinning Добре са, всичко е наред...
Утре ще мина да им оставя едни неща...
И привечер ще споделя впечатления! Grinning Grinning Grinning

# 125
  • casa solare
И снимкиииииии

# 126
  • София
Супер подсказка!
Само да не си забравя фото-то, че каквато съм блейка! Laughing

# 127
  • casa solare
По повод пералнята, вижте тази
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=284478

# 128
  • София
Не ми се отваря линка. Но се надявам до утре да се случи и да им предам инфото. Peace

# 129
  • casa solare
вече може да се отваря линка. Пералнята струва 200 лв и е още в гаранция.

# 130
  • София
Момичета, имате специални поздрави от Ели и Юри! Благодарят ви, че мислите за тях и отделяте от средствата си, за да им помогнете!!!
Себастиян е истинско Съкровище...все още е много мъничък.
Не съм влизала в новата им квартира, че да споделя впечатления, но от вън изглежда доста по-добре. Себастиян спеше на двора...защото не искали "да го разнежват". Grinning Grinning Grinning
Имат си огромна градинка...с лозе, доматки...
Усмихнати както винаги, тръпнат листенце да не падне върху Себастиян. Heart Eyes
За пералнята си поговорихме...съвместно решихме, че най-добрия вариант е да си вземат нова, но с по-обикновена марка - ще излезне същите пари общо взето.
Нямат нужда от нищо конкретно на този етап. Дъщерята на Мистрал ще им купи тия дни някакви продукти...предполагам в последствие ще пише тук.
Решили са да си купуват жилище на кредит. Най-вероятно двустаен апартамент. Помолиха ме да проверя къде, какво се предлага... Ще се опитам да свърша това до събота, че тогава заминавам за чужбина.
Юри го осигуряват на 500 лв, но взима повече и мислят, че биха могли да отделят месечно по около 300 лева, за да си погасяват кредита. Надявам се да намеря нещо подходящо...

Убийте ме, забравих фотоапаратчето и не мога да приложа снимков материал от днес! Blush
Обещавам реванш! Hug

# 131
  • casa solare
Все пак им покажи тази обява. В гаранция е пералнята и е само за 200 лева

# 132
  • София
Ще им кажа утре... Hug
Ние гледахме едни за по 280-300 лв. - нови, с 2 години гаранция. Вярно, че не бяха популярна марка...но пък имат гаранция добра. Peace

# 133
  • casa solare
Нека гледат и марката. Ако е NEO и BEKО, просто да си търсят друго.

# 134
  • София
Да, НЕО беше. Embarassed

# 135
  • casa solare
Нека предвидят 400 лева и си купят стар модел на хубава марка. Продават и на изплащане, няма да ги усетят за 1г