Отговори
  • София
  • Мнения: 489
Консултирала съм се с лекар, казаха ми да пия много течности, кока-кола, айрян, даже пия енергийни напитки. Положението се оправя, но временно и не напълно. На следващата сурин пак съм като парцал. това трае вече доста време, повече от месец. Пояснявам също, че съм много слаба в момента, храня се по мъничко, още ми се гади, а и стомахът вероятно ми се е постеснил от неядене. 7-8 кг съм отслабнала. Въпросът ми е, ако някой е бил в подобно положение - има линадежда този проблем да отшуми? Перспективата да изкарам така до края на бременността ме плаши, това са още поне 4 календарни месеца!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За съжаление това се случва много често като сме бременни. Лично на мене ми действа само пиенето на айрян с много сол. Кола и кафе не ми помагат. Ако се подуваш обаче, айряна със сол не е препоръчителен. Не излизай по жегите, стой на хладничко и търпение му е лечението май.

# 2
  • София
  • Мнения: 489
Не се подувам, притеснява ме това състояние до кога ще продължи, сутрин просто не съм на себе си, правя и нервни кризи, не издържам!

# 3
  • Мнения: 4 784
На мен нормалното ми кръвно е толкова. По време на бременността още падаше. Не се притеснявай. Пази се, повечко си почивай. Аз не работех и се бях отдала на пълен релакс.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не се подувам, притеснява ме това състояние до кога ще продължи, сутрин просто не съм на себе си, правя и нервни кризи, не издържам!

Поговори с лекаря си за това.

# 5
  • Мнения: 543
И аз съм с много ниско кръвно по принцип - 100/80 ми е нормално, а през бременността, естествено, се смъкна още. Горе-долу като твоето, така си изкарах цялата бременност. Нямах апетит, но се тъпчех заради бебето, гледах да ям нещо, от което не ми се гади в момента. Но понеже имах и други проблеми, ударих го на лежачка, почти през цялата бременност бях в болнични, не съм си давала зор за нищо. Успокой се, пий повече течности - колата и кафето не помагат много, поне при мен е така, защото ми вдигат рязко кръвното и после го смъкват също така рязко. Аз пиех много вода. Не се шашкай, почивай си повечко. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 489
Благодаря за отговорите! Аз съм вкъщи, но почти през цялото време лежа, то не е почивка, чувствам се ужасно. А относно кризите - това е когато сутрин не ми е добре и се плаша много, през другото време съм по-спокойна.

# 7
  • Мнения: 199
и на мен нормалното кръвно е около 100/70 
сега през бремеността на ЖК не са ми измерили веднъж над 90/60.
и до клокото знам е добре да ти е ниско, дори по-ниско от нормално, кръвното. 
в 19 г.с и аз се чувствах като утрепана, но аз тогава още си повръщах и въобще беше кофти. почувствах се човек някъде към нач. на 7ми месец. 
мисли си, че високото кръвно пък е опасно за бебока  Peace

# 8
  • Мнения: 2 197
Лежането по цял ден също не е добра идея.  По-добре изпий една кола или едно кафе и излизай да се разхождаш. Така само се самонавиваш и става по-лошо.
Аз винаги съм била с ниско кръвно. Пия промишлени количества кафе. Кола и газирани неща не обичам. Докато бях бременна ограничавах кафето и си изкарах цялата бременност с ниско кръвно (на мен след сутрешното кафе кръвното ми е 90/60). Не съм лежала и един ден и не спрях до последно да работя. Нямах абсолютно никакво време да се занимавам с глупости като лежане. Правихме и ремонт последните месеци. Ако си намериш някакво занимание ще спрат и кризите, сигурна съм.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Нормално е да си с ниско кръвно по време на бременност  Peace . Аз по принцип съм с ниско кръвно, а през бременността бях с ужасно ниско  ooooh! . Айрян със сол е решението. Повече шоколадче и почивка  Peace . Кафе лично на мен не ми помагаше. Колата също  Naughty

# 10
  • Мнения: 99
Аз също изкарах с много ниско кръвно 60/90,дори след сутрешното кафе бях/съм като парцал.Лечение няма!Има временно подобряване на състоянието,както казват момичетата след прием на кафе,айрян със сол,кола.Още повече това чувство на отпадналост се засилва от ниските нива на хемоглобина,за това се пие желязо.Не е хубаво,това слабеене обаче Rolling EyesСтарай се да хапваш и дано има подобрение  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 340
А как ти е било кръвното преди бременността? Моето си беше и е ниско, но не ми е проблем. А другите ти изследвания как са и най-вече хемоглобина? Да не би да правиш някаква анемия /без да претендирам, че разбирам много!/? Задължително кажи на лекаря си как се чувстваш. Нормално е да не ти е добре по време на бременност, ама чак пък толкова .. и най-вече с това отслабване  newsm78. Стискам палци скоро да се оправиш и да се наслаждаваш на бременността си!

# 12
  • Мнения: 4 335
Аз по принцип сьм с такова крьвно 90/60,до шестия месец сьвсем падаше и аз така се 4увствах много отпаднала.От седмия месец запо4нах да го вдигам 140/90 е това ве4е беше убийствено за мен.Моми4етата ве4е са ти казали айрян,кола,по4ивка.А защо си отслабнала толкова?

# 13
  • Мнения: 93
Здравей,

и моето кръвно е ниско 100/60 или 50, казаха ми да пия по 2 литра вода и да хапвам солени храни...Иначе аз съм в 31 седмица, но съм така от самото начало. Но много важни са положителните емоции, по-добре е да се разхождаш и да мислиш за хубави неща или да намериш някакво занимание, за да минават по-леко дните ти и да престанат кризите... Grinning В крайна сметка ще имаш бебче, какво по-голямо нещо от това! thumbsup
А иначе всички имаме болежки от 10 дни аз съм със силни болки в десния крак, защото бебчо ми е притиснал нерв, но мисля за хубавото, което предстои и се занимавам с различни неща, които ми харесват и така забравям за болката !
спокойно кризите ще отминат, донякъде са нормални Wink

# 14
  • Мнения: 93
И за слабеенето, найстина си обърни внимание, какво казва доктора?

Общи условия

Активация на акаунт