Moga li da kyrmia dokato sym v depresia???

  • 2 152
  • 15
  •   1
Отговори
Zdraveite, maiki! Molia za syvet - imam mnogo gadna sledrodilna depresia i veche dva meseca bez 6 dni ja vlacha okolo vrata si:( Chuh, che ako kyrmia dokato sym depresirana, shte predam na dyshteria si vredni hormoni i emocii i shte i navredia. Iskam mnogo da kyrmia i za da uspeem dosega, sme minali prez njakolko seriozni prepiatstvia - lipsa na dostatychno kyrma, polzvane na silikonovi zyrna zaradi ploski zyrna, posle pak silikonovi zyrna za ulaviane na silna struia, ta da ne se davi bebcheto mi i t.n. i t.n. Znam, che kyrmata e super polezna, no dali ne "trovia" dyshteria si????

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моето лично мнение е, че точно кърменето може да помогне да излезеш от това състояние. Намери начин да се разведряваш- множество разходки, срещи с други кърмачки и ако е удобно- нека някой ти помага вкъщи. Може да излизаш сама или с приятелки за час - два междукърменията, ако има на кого да оставиш детето.

# 2
  • Мнения: 141
Аз също бях със следродилна депресия, вследствие на трудно раждане. Някъде бях чела че кърменето помагало да се излезне по-лесно от депресията, та затова много държах да си кърмя, и честно казано не се бях замисляла че му предавам  негативна енергия. Минах през много трудности но не се отказах да кърмя! Наистина намери начин да излезнеш някакси от депресията и не забравяй че най-добрата храна за бебчо е майчиното мляко!

# 3
  • Мнения: 405
Четох някъде преди време, че следродилната депресия я свързват не само с хормоналния дисбаланс, но и с липсата на помощ след раждането. Та ако ти е възможно възлагай повече от домакинските задачки на някой друг, а ти си почивай с бебчето. А тази връзка и аз мисля, че кърменто може да помогне, на мен ми беше най-спокойното време това, да се гушнем с бебчето и да се кърмим, почти винаги успяваше да ме приспи. Simple Smile

# 4
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Ето ти една тема, която може да ти е полезна: Минава ли стресът в кърмата?
Не знам от колко време следиш форума, но обърни внимание на мнението на hedra по въпроса, която определено е авторитет тук:

Стресът не преминава в кърмата, но бебетата са ужасно чувствителни към настроенията на майката и ще те усеща, че си напрегната, независимо дали го кърмиш или даваш АМ. Щом е до теб, те чувства и веднага възприема какво става. Понякога повишеното желание за сукане, буденето и т.н. са опит да те успокои, защото след кърменето се отпускаш поне малко заради хормоните.
Няма такъв филм,че е по-добре да не кърмиш, ако не си спокойна Laughing  Hug

Кърми си бебчето и успех в справянето с депресията!

----------------------------------------------------
Който желае, може да даде гласа си за две български бебчета, участващи в канадски конкурс. Линковете за конкурса са в подписа ми. Може да се гласува всеки ден по един път от един компютър и за двете бебчета. Само при най-първото гласуване се получава обратен имейл, от който трябва да се потвърди, че се гласува от истински имейл адрес. Имейлът ви не се заспамва. БЛАГОДАРЯ!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 055
Здравей, за "тровене" и дума не може да става! Ще успееш да излезеш от депресията като на първо място спреш да слушаш подобни неща от когото и да е. Ти си чудесна майка и кърмата ти също е чудесна и доказано най- полезната храна за твоето чудесно бебче.
Съвсем друг е въпроса с кърменето ако се налага да пиеш лекарства за депресията. Ако си наистина в тежко състояние се консултирай със специалист.

Кураж и пиши как вървят нещата, за да дадеш кураж и на други да се оправят също като теб!  bouquet

# 6
Много благодаря за окураженията! Срахувам се, че малко съм закъсняла със спокойствието - и моето, и на бебчето ми, защото тя вече ми бойкотира едната гърда. Аз все се надявам, че е от силната струя, но дано не е защото усеща колко съм нервна. Продължавам да я кърмя, дано нещата се нормализират, за да е спокойна и щастлива тя. Започнах да взимам хомеопатични лекарства, които майка ми ми прати от България. Сега имам и помощ в лицето на свекърва си, която дойде в началото на втория месец, но аз още имам кошмари от неуспеха ми да се справя успешно с плачещото си бебе - целия първи месец плачеше неутешимо по 7-8 часа на ден. Оказа се, че ми е била малко кърмата, и като започнах да я дохранвам и да се цедя, за да увелича количеството, нещата се нормализираха (поне с количеството). Но депресията остава. Ще ви кажа дали хомеопатичните лекарства помагат. Още веднъж - хиляди благодарности на всички вас за добрите думи и съвети!

# 7
  • Мнения: 376
Евелина, твоята ситуация ужасно ми напомня на моята, аз също минах през всичките тези проблеми - малко кърма, плоски зърна, цедене, АМ, силни струи, слаби струи, ненаддаване на бебче, кръв в акото повече от месец, и т.н. -- и през цялото време особено първите 3 месеца - ужасна депресия. Най-вече защото кърменето не минаваше безпроблемно, и тъкмо се справиш с един проблем, и веднага почне друг. Непрекъснато променях, търсех, опитвах варианти на хранене, на цедене, на какво ли не.  Но това че малкия отказваше да суче ме съсипваше най-много. Въпреки всичко, като минаха трите месеца, нещата малко по малко се оправиха, малкия заякна и почна да суче, а от шестия почнах и захранване, и оставих и дохранването с шишета, и всичко си дойде на мястото. Затова искам да ти кажа че скоро и ти ще можеш да видиш наградата от всичките си усилия, повярвай ми. Истинското ти желание да кърмиш ще надделее над депресията.  И аз съм имала хиляди моменти в които съм си казвала - край, до тук, минавам на шишета, но сега съм благодарна че не съм го направила, защото усещането да кърмиш детенцето си и несравнимо, просто несравнимо. Сега си го кърмя само от гърда, и всичко е много много по-лесно и хубаво. Пожелавам ти от сърце и ти да преодолееш всички трудности, и скоро да усетиш радостта от кърменето. Ти си борбена и силна майка, и ще се справиш! И знай че кърменето само ще ти помогне. Още по-лошо е ако не кърмиш и си в депресия.  Сега поне даваш на детенцето си това от което то най-много има нужда. 

# 8
  • Мнения: 336
Можеш разбира се  Peace. Аз минах през такъв период. На моменти май още ми се случва  newsm78. Какво да ти кажа - бебо е добре, наддава перфектно (роди се 3,400 вече минава 8 кг.) . Имам кърма. Е наистина нощем се буди по два пъти, през деня е сигурно поне по 5 часа на ръце Simple Smile най-малко. Но важното е, че му давам най-доброто от което има нужда-кърма. И никога не съм се притеснявала от това, че съм депресирана след раждането. Ако има кой да ти омага поне от време на време всичко ще се подреди. Успех.

# 9
Martani i Jjoy, mnogo vi blagodarja!
Neka popitam slednoto  - ako sega moga da ja dohranvam samo s izcedena kyrma (Tea pak otkaza kategorichno da suche ot men snoshti v 6 i 9 chasa, posle prez noshtta jade v 3 i v 5 ot gyrdite mi, a na sutrinta v 8 otkaza pak da suche i se skysa da plache i da pishti), to kak shte ja vyrna na gyrdata si za postojanno, kato stane na 3 meseca? Njama li da e otviknala totalno da suche ot istinska gyrda? Az polzvam shisheta s ortodontichno pravilni zyrna, koito maksimalno prilichat na gyrdite, no vse pak e drugo? I posleden vypros- ako se nalozhi vse pak da ja hranja postojanno s shishe - ot tova shte namalee li kyrmata mi i ako ne - do koga moga da prodylzhavam? Trjabva da pojasnja, che zhiveja v USA i njamam majchinstvo (tuk davat po 2 do 6 sedmici neplateno i az trjabvashe da pochna rabota na 4-tata sedmica). Kazvam tova, zashtoto ne razpolagam s vyzmozhnostta da stoja s detenceto si v kyshti i da go hranja na poiskvane ili prosto da go ostavja na gyrdite si s chasove, za da i mine stresa i otkaza? A iskam da jade kyrma i iskam da kyrmja kolkoto e vyzmozhno po-dylgo!  Tired Praynig

# 10
  • Мнения: 376
Martani i Jjoy, mnogo vi blagodarja!
Neka popitam slednoto  - ako sega moga da ja dohranvam samo s izcedena kyrma (Tea pak otkaza kategorichno da suche ot men snoshti v 6 i 9 chasa, posle prez noshtta jade v 3 i v 5 ot gyrdite mi, a na sutrinta v 8 otkaza pak da suche i se skysa da plache i da pishti), to kak shte ja vyrna na gyrdata si za postojanno, kato stane na 3 meseca? Njama li da e otviknala totalno da suche ot istinska gyrda?

 ako se nalozhi vse pak da ja hranja postojanno s shishe - ot tova shte namalee li kyrmata mi i ako ne - do koga moga da prodylzhavam?

Да, разбирам те много добре, много по-трудно е с работа и почти без майчинство. Хубаво е че малката още суче през ноща. Задръж нощното кърмене, то ще прерастне и в сутрешно и вечерно, като заякне детенцето.  При мен нощното кърмене запази цялата идея и детето не отвикна от гърда, въпреки че повечето хранения бяха от шише в продължение на месец два.  Мисля че и твоето дете няма да отвикне. Иначе кърмата няма да ти намалее ако цедиш и храниш от шише, може така да кърмиш и година и повече , но според мен си запази кърменето от гърда. То ще ти дава много енергия като порасне детето, и няма да те изтощава, напротив, ще те зарежда положително. Играй си с детето максимално много, изгради му рутина на игра и време прекарано само с теб, особено преди храненията, това ще ти помогне, релаксирай и ти преди кърмене, топъл душ, аромо терапии си прави, ако трябва си пийни две глътки винце или шампанско да те отпусне (ot nego mejdu drugoto karmata poticha mn ogo, da ne napravi niakoia oshte po-silna struia? newsm78), опитай се да се отпускаш максимално, играй си с малката не с фикс-идеята да я накърмиш.

Пращам ти и цитат на Бу как да се накарат децата да сучат, и една скорошна тема в която и аз писах на една мама  (не знам дали съм помогнала newsm78, тя нищо не каза newsm78), и стискам силно палци да се успокоиш и да намерите общ ритъм с детенцето ти! И ние сме с теб! Praynig

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313453.0

ot Boo:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0;all

Отказът от хранене често се случва вечер. Това са часовете, когато обичайно който е бил извън къщи, се връща, готвене, оправяне на къща - изобщо, в дома настъпва оживление. Бебетата лесно се превъзбуждат и реагират с плач понякога, или с отказ от хранене. Можеш да опиташ да я храниш преди да е дошъл обичайният час за вечерно хранене, преди да се оживи къщата. Иначе няма основания за тревога - освен дето е уморително да плаче бебето и малко изнервящо да не иска да яде, щом после си яде добре, не остава гладна.
Бебетата на 3-4 месеца много често се разсейват. Това е периодът, в който започват да осъзнават все повече света около тях (оттам и горния "проблем", който си е нормално нещо) и да искат живо да го опознават. Някои бебета например се опитват да видят какво става зад гърба им - както си сучат, без да пускат гърдата, с рязко извъртане на главата. Ох.
Опитай когато я кърмиш в часовете, когато най-много се разсейва, да окачиш на врата си гердан с ярки разноцветни маниста, с различни елементи. Да стига горе-долу дотам, че да може да го стига с ръчичка. Така ще има какво да гледа и пипа, докато суче. Ярък шал понякога също помага. Още можеш да пробваш да я кърмиш на по-тихо, по-спокойно място (някои майки кърмят на затъмнено в този период), за да има минимум разсейване. Нова поза, която да позволява да гледа повече какво става наоколо може да проработи също.


Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 16:35 от Martani

# 11
Strashno blagodaria! Cheta i se usmihvam, koeto e riadkost s tazi prokleta sledrodilna depresia:)) Imam da spodelia edna radostna novina - Tea zapochna da suche snoshti - mahnah i silikonovo zyrno i biberoni. Mislja, che razbrah kakyv e problema, no mozhe i da gresha. Eto kakvo otkrih, dano, ako sym prava, da pomogna i na drugi majki:
Spriah da pia laktagonen chai. Mislja, che mozhe bi bjah prekalila s nego, no njamashe nikakvo upytvane kolko vreme da go pia i az izpih 5 opakovki (okolo mesec). Kyrmata mi se uvelichi ot 40ml. na gyrda, do 80-100 ml. na gyrda, koeto e chudesno, no i struiata mi se beshe uvelichila silno i daveshe bebeto mi. V denja v kojto spriah chaia, vidjah promiana - pu-pu-pu! Dano sega veche se hranim uspeshno i bez plach!
Mili dami, mnogo vi blagodaria za vsichkata pomosht, statii i syveti i naj-veche za podkrepata. I tuk v USA zapochnaha da davat podkrepa na kyrmeneto, no ne mogat da se sravniavat s Bulgarskite majki vyv tozi forum!

# 12
  • Мнения: 336
БравоЧ Дано да е така и за напред и да я пребориш тая следродилна депресия, че като знам какво е не искам и да си помислям как се чувстваш далеч от родината.

# 13
# 14
  • Мнения: 4 017
егалова, помисли си само, че има и майки, които са нещастни, защото искат да кърмят, по различни причини не могат - така освен , че дават АМ,  със сигурност вредят още повече на бебоците и заради  своята нервност и тревожност
Успешно кърмене ти желая и най-скоро да се почувстваш най-гордата и щастлива майка на света Hug

Общи условия

Активация на акаунт