Юлски бебчета '08 (тема 84)

  • 12 242
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Върнах се от зъболекарката Simple Smile Засега нищо кой знае какво не може да се направи за мен, само ми изпили зъба, да не ме дращи и каза като родя да заповядам за коронка. Хубавото е, че нищо няма да ми стане от изчакването - до 3 месеца мога да отлагам без вреда Peace Ох, успокоих се Simple Smile

За даващите добавка мами - не се чудете, че бебетата стават все по-мързеливи и неохотни в сукането, така е. Добавката е най-бързият начин за отбиване при 9 от 10 бебета - неприятно, но факт Confused

Бамбола, нищо лошо  не мисля за предизвиканото раждане, особено с паднала тапа. Аз лично в момента, в който я видя моята, тръгвам за болницата със или без контракции Laughing Иначе рискувам да изпусна момента за упойката - и друг път съм писала, че с предното ми раждане контракциите така и не ги усещах и не бяха болезнени, а родова дейност си имаше и шийката ми вече беше 5 см. разкрита. Явно съм по дебелокожо създание hahaha

Пърли, к,ва е таз магия с водичката? Я светни нас напросветените Rolling Eyes Аз по принцип знам, че когато бебето е нервно, малка баня оправя нещата - дори на Ники му пълня коритото да плицика, когато много започне да истерясва. Но за измиване на очите с гасена водичка чувам за сефте и ми звучи..мхм...като премиването през метла против уроки Joy

# 46
  • Мнения: 142
Майра, мерси за темичката  Hug Страхотна сладурка си имаш Heart Eyes
Пърли, и аз щях да питам за гасената водичка  newsm78 Чувала съм за светена вода при плач на бебето. Не се сетих вчера. Иначе и мен цял ден Самито ми проплакваше. Заспиваше само на ръце и цял ден го разнасях напред назад. Изгледах сума серии на "Сексът и градът" докато спи в мен. Реших че има колики и поръчах на Пламен да вземе чайче на Хип. Приготвихме го, обаче той супер отвратено го изплю Tired Много кофти ми мирише и на мен, на анасон  Sick Обаче го надхитрихме накрая Wink - изцедих кърма и смесих с чайчето - излапа всичко и се успокои. После цяла нощ е спал - чак в 7:30 сутринта станахме. Не знам - колики ли бяха или нещо от времето, че явно и другите бебенца са били неспокойни вчера  newsm78 Ама ужасна работа е това да ти плаче детето и да не знаеш как да го успокоиш - неведнъж ревах и аз Cry Баща му и той се побърка  ooooh!
Бамбола78, аз преносих 8 дни, разбирам те напълно. Но изчакай търпеливо, ако бебо е добре няма причина да се предизвика раждането. Докторите ще преценят най-добре. Най-хубаво е детето само да си избере кога да се роди, ако няма причини за притеснение ще те изчакат. Peace
НБМ, на мен кърменето много ми харесва  Blush В началото ме болеше, но сега ми е приятно, защото облекчава гърдите. Иначе и аз тека само ако си помисля за Сами, а ако заплаче става страшно, цялата къща накапах. Няма как без подплънки.

# 47
  • Мнения: 690
Ауу, те и Белинда и Майра са злато  Heart Eyes И без двете не мога. Като златна мина със съветите са си Peace

Пърли, я наистина светни що за чудо е това 'гасената вода'?

Момичета, вашите бебета обръщат ли се в леглото? Ния я слагам настрани да спи, но когато и да отида е все по гръб и глава настрани. А като се събуди почва и главата да си върти. Страх ме е, че няма да я усети и да не я изтърва ако повърне.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Здравейте и от нас, аз май се оказа, че се шашкам повече отколкото трябва. На всичкото отгоре нашия татко лепна летнияя вирус и не се е прибирал от 2 дни. Добре, че майка ми е вкъщи, защото аз пък бях с Тн39 2 дни зарди гърдите, изобшо ужаса е пълен. Засега смятам, че кърменето е най-гадното нещо на света. Сега едната ми гърда в резултат на задържане на кърма /заради която имах Т/ пуска много малко /просто не произвежда достатъчно/, другата е ОК . Вие как разбирате колко да дохранвате?
Та аз давам по 15 мин. от двете гърди, не знам дали е правилно. Сигурна съм, че е коментирано, но ... Та после цедя. Но ако само цедя без да подавам гърда  от едната излиза 20 гр. едва, а от другата може и 70 гр., което ми се струва, че не стига.

# 49
  • Мнения: 64
Маймунка, аз от чистенето минах направо на цикъла. Егаси работата! Все едно имам мензис месец и половина!!! Sick
Пърли, сподели за "гасената"водичка, моля! Praynig
Лиана, благодаря за успокоението! Hug Ти как даваш Биогайа? На нас ни казаха веднъж на 24 часа. Но не знам по кое време е най-добре да ги давам. newsm78
Току-що бебо заспа, но въпреки това още суче биберона-залъгалка. Скъсах се от рев заедно с него преди малко.  CryКато не знам как да го успокоя!Пробвах какво ли не. И `що нашите колики са по всяко време? Нали казват, че надвечер се появявали? newsm78

# 50
  • Мнения: 690
Оле, стана ми много тъжно за мамите без сън поради колики. Ето какво ми сподели една мама от форума вчера как се е справила с коликите на дъщеря си  - през деня е давала едни капки Бейби Кучу (не беше сигурна как се пише), които са на билкова основа и можело да се дават неограничено. На основата на лайка били и са за колики. Помагали да бебката да спи спокойно. А вечерно време давала Инфакола или Себ Симплекс.

# 51
  • Мнения: 2 171
Майра, мерси за темата  bouquet! Ноеми е голям бонбон, много е сладка и пухкавка Heart Eyes Grinning.

Честита месечинка на Дари! Да расте здрава и хубава, да папка и спинка Hug!

Вещи, Маймунка, и вашите беборани са големи красавици Heart Eyes.

Пърли, и аз да попитам каква е тази "гасена вода"? На мен една приятелка ми беше дала преди време едно шишенце с някаква вода, в която плуват нещо като малки въгленчета. Обясни ми каква е, но вече не помня. Знам само, че ми каза че може да се пръска с нея като със светена вода. Чудя се дали е същата newsm78?

Бамбола, аз нямам нищо против предизвиканото раждане (често пъти е наложително), НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОБЕЗБОЛЕНО!!! Предизвикано и без упойка е нещо, което не пожелавам на никого Naughty!

НБМ, аз съм от мамите, на които кърменето им доставя удоволствие Grinning. Вярно че с Алекс в началото ми беше кошмар докато нещата влязоха в релси, но се радвам, че тогава не се отказах. Сега, благодарение на опита ми отпреди, още от самото начало кърменето ми е много приятно. Много ми е хубаво като взема Илия изгладнял и той започне да върти главичка и да души като кученце докато намери гърдата. И след това блаженото му спокойствие след като я намери и неволните му усмивки докато суче, това са моменти, които наистина си струват Heart Eyes.

Мами, аз да ви питам за оригването. По колко време чакате бебчетата си да се оригнат? Аз го държа по 5 минути, но той изобщо не се оригва. Дали не правя нещо както трябва newsm78?

Тази сутрин се видях с Крейзи. Днес сигурно ще ги изпишат. Вече няма търпение да се прибере. Видях снимка на бебката й, много е хубавка и сладичка Heart Eyes.

П.П. Голяма съм блейка ooooh! Embarassed. Пенелопе, честито ти момченце  bouquet! Да ти е живо и здравичко и да сте много щастливи заедно!

# 52
  • Мнения: 185
И аз вече 3 нощи не мог да спя заради тези колики. Тази нощ от 1,20 до 6,30 сутринта не сме спали. Напараво е ад. И ми се къса сърцето като го гледам как се мъчи горкичкото и не мога нищо да направя да й помогна.
Кетито, за съжаление компа е в хола, където спят свекърва ми и брата на мъжа ми и няма как да седя на компа като не спим през нощта, само си я разнасям оттатък на ръце и не мога нито тв да гледам, нито на компа да седя  Confused
Вчера бяхме на първата разходка, но нещо не й понесе май много добре, почна да плаче, повръща и чак в колата се успокои  Cry, дали не съм я извела твърде рано  Tired
Днес взехме снимките за паспорт, само дето малката е със затворени очички, дано да не ни направят проблем  Praynig, ама тя по цял ден почти само спи, как да я накарам да си отвори очите  Crossing Arms
И аз се чудех вчера за тази млечница, даже четах статията, която Майра е пуснала, но пак не знам има ли или няма  Thinking. Това гелче безвредно ли е? Мога ли да й давам ако не съм сигурна дали има или няма?
Майра, голяма сладурана е малката и какви бузки има само Simple Smile, да ви е жива и здрава.
Успех на всички, които им предстои да раждат.

# 53
  • Мнения: 1 584
Аз поръчах на каката торта, че другата седмица ми е рожденичка. Ама още не съм измислила подарък - ако някой има идеи за 2г дете - приемам Hug Мислехме колело, ама се оказа много малка Rolling Eyes

НБМ, напълно те разбирам Hug Аз с първото дете се чувствах по същия начин. Тя беше много отслабнала, със силна жълтеница, в комбинация със скъсена юздичка на езика първите дни - която се наложи да срежат.. Четях във форума - всички мнения тогава ми се струваха много крайни - как едва ли не АМ е отрова, за нищо на света да не се дава, че следвало моментално отбиване, колко жени кърмели без проблем, как нямало жени, които нямали кърма и още повече се нервих ... Кърмене, добавка, цедене..и докато мине всичко станало време за следващото кърмене, пак добавка, ...Като добавиш и "ценните" съвети и шашкания на бабите, вренето в пазвата на свеки - "Ама пак ли яде", "Пак ли е гладна"  Twisted Evil смятай. Накрая си казах - "Майната му"  Embarassed Колко деца са израстли на АМ, моето няма да е първото и последното ако се наложи ще мине изцяло ... Продължих да я кърмя, пиех чая за лактация, ядях овесени ядки - след това додавах АМ. Тя постепенно заякна и започна да суче по-ефективно. Така на около 2.5м - добавката намаля на 30мл само във вечерните часове. Използвах една седмица, когато бяхме съвсем сами вече - бабите си заминаха, дори таткото беше командировка и я спрях от раз. За тази седмица се кърмихме по-често първите дни и накрая нещата съвсем се регулираха. След това даже както "нямах" кърма успях да натрупам достатъчно запаси, за да има когато на 6.5м се налагаше да се върна на работа Peace Да не говорим, че за тези 3-4м така беше свикнала с гърдата, че после пък се наложи да я уча от биберон да пие ooooh!

Та след цялата тирада дето изписах - смятам, че наистина ако имаш воля и желание нещата могат да се оправят. (Белинда не чети нататък плс Wink )  А пък ако не се оправяш с кърменето - има АМ - бебчето има най-вече нужда от здрава и спокойна мама Hug Hug Hug

Гасена вода майка едно време правеше като пускаше 3 запалени клечки кибрит в чаша вода.

За слагането на спящо бебе в легълцето - 2 трика от мен. Първо - изчаквате бебето да заспи дълбоко - усеща се по това, че се отпуска съвсем, дишането става по-тихо и по-равномерно. Второ - за тези които имат възглавничката с костилки - слагате затоплената възглавничка веднага на коремчето.

# 54
  • София
  • Мнения: 53
Нип, кураж миличка, ще му размине скоро на детето Hug

Мои братовчеди също споделиха, че "гасената водичка" много им помагала. Обаче не запомних как се правеше - клекчи кибрит се подреждат и палят в някакъв ред.. Pearly помагай:) Има много нуждаещи се тук!

Днес сутринта взеха кръв на малката от веничка на ръката за да я изследват за билирубин. Не мога да се позная направо! Ако е за мен, какво ли няма да изтърпя, но за Маги всичко ми се струва страшно Cry Милата ми тя, много плака, но пак се успокои по-бързо от мен Heart Eyes Добре че беше Ники, да я държи докато трае процедурата, аз не знам как щях да я понеса!

Въпрос към мамите с две и повече деца: наистина ли колкото по-големи са децата толкова по-трудно става?
Вчера в кабинета на докторката всички майки с по-големи дечица гледаха с голяма носталгия бебка, въздишаха и обясняваха колко лесно било сега, като само си спинка. А пък аз си мислех, че първите няколко месеца ще са най-трудни #Crazy

# 55
  • София
  • Мнения: 371
Благодаря ви Астарта , Аелиа , Белинда и Маймунка :hug:, надявам се скоро да тръгне самичко , след малко отиваме за тонове и ще докладвам .Вчера ми отлепи околоплодния мехур и пак нищо , а аз си мислех че ще подейства, ама е инатче
  bouquet. Можело и термина да ми е объркан , сметнат за 28дни цикъл , а моя е 30дни ,
до скоро , въоръжавам се с търпение Simple Smile

# 56
  • Мнения: 66
Честити бебчета на Индия,Кита и Пенелопе!Да са им живи и здрави!Много да папкат,спинкат и слушкат!  bouquet
Ауу, те и Белинда и Майра са злато  Heart Eyes И без двете не мога. Като златна мина със съветите са си Peace

Пърли, я наистина светни що за чудо е това 'гасената вода'?

Момичета, вашите бебета обръщат ли се в леглото? Ния я слагам настрани да спи, но когато и да отида е все по гръб и глава настрани. А като се събуди почва и главата да си върти. Страх ме е, че няма да я усети и да не я изтърва ако повърне.
Джолити,гледам твоята линийка и виждам,че моя юнак е по-малък от вас,но и той вече си има собствено мнение как да спи hahahaАз го слагам надясно-след малко той се обърнал наляво или обратно.И не само това,ами и спи по диагонал ooooh!Мисля си отсега такова шило,а после като заякне #Crazy
 Момичета,имам питане-може ли бебо да има колики през ден,два т.е. днес има утре -не,на третия пак и може ли да се появяват само когато се е  изакал/щото ние акаме 1-2 пъти на два-три дена/ и тогава надава едни пронизителни писъци #Crazy?

# 57
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте мамчета,до сега ви четох...май няма нови бебчета от снощи...ние също не сме се родили newsm78...ще си откараме до Август знам си аз.
Искам да ви споделя,че сте ни много полезни/всички вече родили/аз чета и попивам и си записвам даже някои неща Hugблагодаря ви
Е после сигурно пак ще има въпроси,но вие ще ни изтърпите,нали?

пп.збравих-аз от днес пия желязо,хемоглобина ми е 90 #Crazy,а това е такава гадост...на едни огромни ампули Sick

# 58
  • Мнения: 4 199
И ние вчера изкарахме кошмарен ден с ревове. От следобеда се почна едно неспане, рев, рев, с вид на много гладна, яде си ръцете, гризе си ръкавите, свива крачета, плюе биберона, вода отказва. Храних на около 2 часа, суче едва - едва, после се унесе за 10-15 мин и пак същото. Накрая почнах да слагам на гърда през 30 мин. Някъде всред тоя порочен  кръг успя да се изака едно хубавичко  и след поредното ядене, вече доста по-активно, заспа. Будила се е в 3 и в 6 сутринта, после почна пак да търси ядене на час и половина. Почвам да си мисля, че не достига кърма. Предишни вечери опитвах да дохранвам, но изпива 10-15 мл и отказва категорично повече - плюе биберона. Залъгалка отказва. На моменти мисля, че ме ползва мен за залъгалка и както ме болят зърната, не съм очарована да ме дъвче  за успокоение, но няма алтернатива.  Предишни дни ака по средно 3 пъти на ден, сутрините откарваше и по над 3 часа между яденетата, сега не знам какво става. Или рязко ми изчезва кърмата, или има нещо друго.
Още има жълтеница, по склерите се вижда как имат жълт оттенък. Евентуално досега да е била успана от жълтеницата, пък сега да се чисти? От следобеда ще почна да давам 5% глюкоза след ядене. Пъпа - падна в родилния дом, сутринта преди изписването, но остана отворено пръстенче, което постепенно се свива и затваря. Казаха ми да не къпя във вана, а на течаща вода и да третирам със спирт 70% и някакъв антибиотик на пудра. Имаше много пъпчици, по лицето, най-много по коремчето - на червена основа, направо дифузно беше се зачервило цялото коремче и отгоре бели пъпчици. Според педиатърката не ставало дума за възпалителни промени, били израз на алергия и то съвсем типично при бебета?! Даде ни да пием Са глюконат 2х1,5 мл и дали благодарение или въпреки лечението, пъпките изчезнаха за 4-5 дни.
За лохиите - току спрат, току тръгнат пак, вчера бяха направо кървави, днес няма.
Та така я караме.
Ине, къде записахте педиатър и ако е тука, кой?
Шада,  и аз бях после на 12 етаж, сигурно сме се виждали по коридора и дори говорили?

# 59
  • Мнения: 4 199
Нещо обърках с линийката. извинете ме.

Общи условия

Активация на акаунт