Село Орехово в Родопите-селски туризъм

  • 4 211
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
   Някой ходил ли е там?По телевизията чух ,че било чудесно място,предлагащо селски туризъм/предполагам частни квартири в къщи/.Само толкова казаха.Знаете ли нещо по този въпрос?
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 528
Само съм минавала от там...ето какво намерих http://selo.bg/village_of_the_week.php?id=58&lang=bg
Звучи обещаващо Simple Smile

# 2
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Била съм в Ковачевица, Лещен, Долен и Огняново - всички са села в Родопите.

Невероятно красиво и спокойно е, а и Гърция е на една ръка разстояние.

Ако те интересува нещо конкретно - питай  Peace

# 3
  • Мнения: 1 640
Да,благодаря много за предоставения линк.  bouquet
 Интересува ме къде да идем семейно/двама възрастни и едно 4-год.дете/,търсим разумни цени,даже ниски,тъй като смятаме да идем не за броени дни, а за 2 седмици,т.е.,да направим истинска"смяна на въздуха" за детето с нужния оздравителен ефект,затова и трябва да постоим по-дълго.Лукс не търсим,не щем ни басейни,ни механи,а полянки,горички и всякакви красиви местности ,подходящи за игра и пикник.Ще бъдем с кола и бихме могли всекидневно да прескачаме до близки евентуално градчета,където да си пазаруваме и да се храним,така че не е нужно да имаме кухня или ресторант в базата,където отседнем.По принцип не обичам да стоим на едно място,не се заседяваме по кръчми,обичаме разходките на открито,така че смятам да опознаем околностите.То и детето не би ни оставило,де.Все е в движение.
 Търсим една стая с три легла,чист планински въздух и отмора.И спокойствието ,което липсва ,уви,във Варна през този сезон.
 Може и да не е в Родопите, а в Странджа.Там никога не съм ходила.
  От Варна сме.

# 4
  • Мнения: 1 986
В село Орехово бяхме за два дни по майските празници
Красиво е- природата ,но има и по-красиви места.Може би аз бях настроена от инфото в Интернет и очаквах нещо повече- в смисъл стари къщи,калдъръми и т.н.
Като цяло селото е поизоставено ,има нова част ,където може да се преспи .
Лично на мен не ми хареса и никога не бих отишла отново там.
Не препоръчвам на никого къща "Слънце" в селото!
Феята - прочети за село Загражден!
http://www.vbox7.com/play:5aaf9921

# 5
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ето го сайта на къщата в Загражден http://etnokoichevi.com/index.htm

# 6
  • Мнения: 1 640
Благодаря ви.

# 7
  • Мнения: 3 447
Това е моето село, баща ми е от там  Simple Smile Не съм била като туристка и не мога да препоръчам места за спане. Има няколко вили, мисля, че къща Рая не е лоша. Има една нова кръчма в центъра на селото, има магазин, в съседното село Хвойна също може да се пазарува. Хубаво е, китно е, има къде да се ходи наоколо, но не е от типа на Лещен и Ковачевица, ако очакваш нещо такова, ще се разочароваш.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 не съм ходила от много време, но си го обичам селото  Crazy
за преспиване не мога да дам инфо, ние си имаме къща там.

от Орехово до Персенк са около 3 часа път пеша, а оттам има стар римски път до Чудните мостове  Laughing
между селото и Персенк има едни големи поляни, на които правят събора.
на събора е интересно, има надпяване, курбан и чеверме.
за жалост незнам кога е. Confused

в селото има и тепавица, май вече и няколко кръчми  Sunglasses
май и мандра има.

повече от 3 дена престой там са ми много newsm78
на мен ми е скучно.
иначе аз си събирам билки, то друго незнам какво може да се прави. Thinking

имаме роднини, които се занимават със селски туризъм, ако решиш пиши да ти дам координати,
пиши на лични, ако те интересува, но днес, че утре заминавам...

хм, Дона, да не излезем рода?

# 9
  • Мнения: 3 447
Ха, нищо чудно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт