Ако всички емигранти се завърнат в БГ внезапно, какво ще стане?

  • 3 295
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
И  не ми харесва уклона, който е взела темата.
Разбирам въпроса на Албена по-скоро като социално-демографски.
А не видите ли да се върнем и облагородим останалите в БГ българи.

Не, няма да пренаредим строя, нищо няма да се промени.
Само мама и тате ще ни се радват.




# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що не ти харесва?
на мен това ми дойде на акълеца, вие го подминете пък щом не ви харесва.
знае се, че от нас нищо не зависи

# 17
  • Мнения: X
аз не вярвам, че ще успеем да променим нещата към по-добро
ще ни клъцнат крилцата много бързо

но съм сигурна, че ще вдигнат цените много скоростно и ще станем най-скъпата държава в света

# 18
  • Мнения: 7 605
Та ако се върнат всички емигранти, то само ще загуби икономиката ни, защото няма да има кой да налива това, което се налива сега от нас чрез родителите ни.

Дали го има сега?  Thinking

# 19
  • Мнения: 502
    Елате си бе хора,все убави люде сте,ще ви се радваме! Laughing

# 20
  • Мнения: 2 786
Mma Ramotswe, реално погледнато и сега сме една от най-скъпите  Wink
За българите, де ... не за чужденците.
Като сравним какъв процент от приходите (легалните) отиват за храна, наем и сметки, транспорт ... и сравним числата с други държави ... няма да е в наша полза.
Попаднаха ми цифри за Норвегия през 2003 ... 26% от приходите за жилище, електричество и отопление, 20% графа "други", 17% транспорт, 13% култура и развлечение, 11% храна и алкохол, 7% мебели и ремонт на дома, 6% дрехи и обувки.
За България какви ли са процентите в тези области, не мога да намеря данни ... със сигурност храната е много повече от 11%, а разходите за жилището и сметките са повече от 26%.
Е, коя държава е по-скъпа? ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 367
Мисля че ако разграфим държавата на "върнали се  от....(по контитенти или държави)" без право да се пресичат много границите би се постигнала видима промяна Laughing
*
Аз както работя тук никъде не съм,хич вече не вярвам на прехваленото бг трудолюбие,ма хич

# 22
  • Мнения: 1 147
Аз съм съгласна с Толумбата, в България работех повече от тук. Дали с по-голяма ефективност, друга тема. Във всеки случай, под повече напрежение, с повече крайни срокове, доста хаотично, винаги след работно време, с много задачи, част от които изчезваха също така спешно само няколко седмици след като са били зададени..

Ако внезапно всички се приберат ще бъде ужасно интересно. Претенции, недоволства, справедливи очаквания.
За едно съм съгласна, на летището ще е ужас  Mr. Green
Много хубав въпрос..

# 23
  • Мнения: 991
Едва ли ще донесем нещо ново, навярно ще се завърнем с големите си и голи претенции към всичко и всички.
О'Хара  порядките ги следваме когато сме навън, иначе не сме се променили.
Когато започвах работа ,започнах в една немска компания, най-интересното е че на 3-4 ден от престоя си в България собственника (немец), започваше да действа точно като нас.
Много е възможно е да си права...

# 24
  • Мнения: 806
Добро утро,
Какъв е извода от повечето отговори

- Не се връщайте хора, ще пропадне държавата!  Party

Определено ще настане голям хаос, а за работа и кой къде да не говорим.  Ще се видим в чудо.  Претъпкани улици, жилищни сгради, заводи, предприятия, нови бизнеси.  Училищата ще изнемогнат.
Хайде да си ходим!  bowuu

# 25
  • Мнения: 5 710
Не мисля, че нещо ще се промени и строя няма да се пренареди.
Едни ще намерят работа за 15 минути, но повечето ще са трайно безработни дълго време. Ще се сблъскат с много повече дискриминация, отколкото в чужбина в това отношение.
Аз сигурно ще се завърна в ритъма " залудо работи, залудо не стой" ( Зора е обяснила защо) - много зор за съмнителни резултати.
Според мен в началото завърналите се ще се опитват да наложат своята придобита чужбинска нормалност,  но ще бъдат посрещани с " кога стана циганин, кога ти почерня г.за", което обвинение  ще им омръзне бързо и ще изберат мълчанието.
И така, в крайна сметка ще се оцелява.

# 26
  • Мнения: 3 461
А ако всички се върнат в София? Wink

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А ако всички се върнат в София? Wink

Само това липсва. Mr. Green То и без това в момента е пренаселено и София само дето не се пука по Шевовете #Crazy

# 28
  • Мнения: 11 307
Копирам си мнението от другата тема, която даде тласък на тази
А замисляли ли сте се над варианта, ако се върнат наистина всички емигранти, какво ще стане, ако поискат да въведат същите порядки като навън, по-добри закони, ще са много и ще могат да се гласуват свестни закони, ще има свестни политици.
А може и сегашното население, свикнало на беззаконие и ред, тогава да тръгне да бяга, щото не им оттърва Joy
Само да допълня, че виждам нещата напълно сериозно и може да се промени наистина нещо. Не е задължително всички да се тъпчат в София, все пак тя не е цяла България.
Както сме свикнали на спокойствие, а страната ни е малка, вероятността да се напълнят селцата е много голяма.
Това ще доведе до още един плюс - селцата ще получат най-накрая канализация и чист и спретна вид като по комунистическо време.
Мисля, че от това ще спечелят всички.
Калинка, малко черногледо виждаш нещата. Дръпването на икономиката ни с толкова до момента изтекли мозъци ще се отрази далеч по-благотворно на бюджета и може тогава да се отпуснат по-високи пенсии.

# 29
  • Мнения: 2 786
Добре, де ... а защо никой не пита емигрантите дали искат да се върнат в България?  Wink
Разбира се, че политиците искат да върнат емигрантите и да присвоят парите им ... но дали емигрантите го искат?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт