висока температура седми ден

  • 1 712
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Детето ми е болно от скарлатина от миналия четвъртък.Даваме Аугментин,но температурата не спада седми ден.Периодично се покачва до 38.4.Консултирахме се много лекари и всички вдигат рамене,че уж трябвало да спадне вече температурата и ние все чакаме и се надяваме,но уви.Правихме изследвания -утайката и левкоцитите са високи.Утайка -41,левкоцити-12.6.Утре сме отново по лекари и дано този път някой каже какво е.
Това нормално ли е според вас?Какво да правя?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Гърлен секрет пускахте ли? Доколкото знам това се прави, за да се установи инфекциозният причинител.
Левкоцитите не са толкова високи.
Не знам доколко е нормално толкова дълго време да поддържа висока Т.

Виж какво открих, може да си го чела-

Тежка форма – протича с тежка интоксикация, много висока температура, обилен обрив.
Лабораторни изследвания: Установява се левкоцитоза с олевяване, ускорена СУЕ, може да има умерена еозинофилия.

Тук- http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2549/alpha/209.html

# 2
  • Мнения: 1 428
Благодаря!
Да чела съм го-всичко що е в нета го изчетох,но никъде не пише за това колко време може да се потдържа температура-затова ми е притеснено.Правихме изследвания и на гърлен секрет ,но учудващо за всички не показаха никакъв стрептокок. newsm78

# 3
  • Мнения: 2 732
Добре де никой лекар ли не реши да смените АБ с друг ?-този може да не ви действа.Не мисля ,че от скарлатината може да поддържа толкова дни температура .Още повече ,че трябваше да се повлияе от АБ.

# 4
  • Мнения: 1 428
Ами според всички лекари това бил най-добрия антибиотик за лечение на скарлатина.Дори от днес вече и него не пие ,защото свърши шишенцето.Ще видим утре какво ще кажат.

# 5
  • Мнения: 2 732
Ами според всички лекари това бил най-добрия антибиотик за лечение на скарлатина.Дори от днес вече и него не пие ,защото свърши шишенцето.Ще видим утре какво ще кажат.
Shocked-ужас .Сега има ли температура ?

# 6
  • Мнения: 1 428
Сега няма,потдържа я само слетобед и след прием на нурофен веднага спада.

# 7
  • Мнения: 914
След  5  дни  темп   се  прави  изследване  на  урината  и  ехо  на  бъбреците 



какво  стана   днес  е  вече  28  юли

# 8
  • Мнения: 1 428
Днес детето е добре.От петък няма температура ,ще спираме и антибиотика вече.Сега само трябва да се възстанови от дългия прием на атибиотик и се чудя с какво ?

Общи условия

Активация на акаунт