Колко плащате при гинеколог?

  • 26 439
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 132
Здравейте!
Интересува ме колко плащате при гинеколога си за преглед включващ взимане на проба за хламидии,цитонамазка и микробиология? Включва ли цената изследването или отделно плащате за лабораторията?
И още нещо- издават ли ви гинеколозите касови бележки? Simple Smile
Ако може да се включат мами от Пловдив ходещи при др.Амалиев ще съм им много благодарна  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Преглед-30 лв
Микробиология -15
Цитонамазка-15 лв

Не съм плащала вземането на секрета за хламидии, защото си платих самото изследване в лабораторията,където си занесох сама взетия секрет.

# 2
  • Мнения: 2 132
Микробиология -15
Цитонамазка-15 лв
А тези цени включват ли изследванията в лабораторията?

# 3
  • Мнения: 3 459
40 лева.
Последния път като ходих и аз се учудих, ама се оказа че ехографа явно се таксува отделно.
Изследванията си ги правя в Торакс, в сайта им може да видиш цените  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 790
40 лв платих последния път - преглед, ехограф и цитонамазка. Дадоха ми касова бележка.

# 5
  • Мнения: 1 844
аз ходя в торакс-пловдив.
преглед 20 лв
цитонамзка 20 лв
микробиология 20 лв
хламидия 18 или 20.. Thinking
ехограф 20 лв
касова бележка винаги ми дават.

# 6
  • Мнения: 2 132
Питането ми е заради една приятелка. Тя е платила на гинеколог 55лв за въпросните неща, но това е без изследването в лабораторията. Отделно в лабораторията е платила още към 60лв. Та на мен ми се видя много само за взимането на проби да даде толкова пари на гинеколога.
Вашите цени включват ли и лабораторията?

Отделно като е отишла да покаже резултатите и е взел още 25лв без да я преглежда , а само за да ги погледне и да и изпише лекарства.. Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Определено лекарката на приятелката ти е обирджия.За доктор Амалиев ли става въпрос?Ако да,младши или старши?

Аз плащам за тези манипулации 55лв/преглед,цитонамазка и микробиология/.Взимам си резултатите от регистратурата на клиниката /Селена/ и после при моята лекарка.Не  ми взима пари за тълкуването за резултатите и изписването на лечение.Не плащам отделно и за лабораторията.

# 8
  • Мнения: 1 900
Кои е този лекар?
За гинекологичен преглед и вземане на проби за цитонамазка и микробиология последния път гинеколога ми взе 20. Отделно в лабораторията си платих двете проби, едната 18 другата 12 лв.
Иначе на ехограф като ме гледа ми взе 20лв.

# 9
  • Мнения: 2 132
Питах я - каза, че ходи при Илия Амалиев. Това бил бащата.

# 10
  • Мнения: 5 173
Аз винаги ходя с направление и плащам минимални суми.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 423
Паричките не включват таксата в лабораторията, но все пак за хламидийното изаследване платих 30 лв през зимата,а не 60. Множко ми се виждат да ти вземнат 25 лв за вторичен преглед и за изписване на лекарства! Аз съм попадава в София на такива обирджийки!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 541
лелеееееееее евтиния аз платих 70 за преглед и цитонамаска (на частно) doctor

# 13
  • Мнения: 3 459
40 лева платих за преглед, ехограф, вземане на цитонамазка и микробиология.
Изследванията си ги плащам отделно, тъй като ги взимам от лекарката и ги нося в която лаборатория искам аз  Peace

# 14
  • Мнения: 1 900
За бащата само съм чувала, че е добър. Виждала съм го, но не съм имала контакт с него. Сина е нормален лекар, доволна съм от отношението му макар само по впечатление от визитациите в родилното.
Иначе на моита лекарка цените по лично мое мнение са ниски, но и това което ти си споменала ми се вижда повечко. Но всеки лекар сам преценява, колко да иска.
Лично аз бих платила повече само в случайте за които имам сериозни притеснения, става дума за лекар които е наистина много добър.
Също не пестя пари и средства когато се отнася за мед. грижи за сина ми.
Иначе всичко е въпрос на личен избор. Ако приятелката ти е доволна от обслужването може да ходи при този лекар въпреки цените. Peace
п.с. Моята АГ за вторичен не ми иска парите.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз за Амалиев съм чувала много подобни неща т.е. че взима скъпо, на една приятелка само за инжекции й взимаше всеки път по 20 лв, отделно самото лекарство тя си го купуваше.

По темата: Взимам си направление и плащам само потр. такса, 2лв за цитонамазка и 2 лв за микробиология и после май 2 лв в лабораторията.  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 685
 PeaceПълна програма --2.50лв с направление-д-рСтавракев-а последния път освен ехографа и мамография +2.50 на регистратура.

# 17
  • Мнения: 140
40 лева за преглед и ехограф - в София.В "Света София" и с направление да си пак така стъкмяват нещата ,че все трябва и ти да платиш.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
М.г. за мануален и ехографски преглед, цитонамазка - към 80-85лв.
Плюс изследванията в частна лаборатория (цито + хормонален тест)...
Към 100-ина лв. излезе всичко.
От АГ д-рката нямам никаква бележка. Дори не разбрах как определя цената, нито видях ценоразпис  Crazy Но имаше толкоз жени, чакащи за преглед при нея, че едва се доредих и аз.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 3 110
С направление от личната-2,20 лв за преглед,включително и ехограф+цитонамазка и още 2,20 лв в микробиологичната лаборатория.

# 20
  • Мнения: 7 201
Аз винаги ходя с направление и плащам минимални суми.
Peace И аз по принцип така,но има и отд. случаи.
А пък цените,които някои споменават са шокиращи!!! Shocked Shocked

# 21
  • Мнения: 220
20 лв по принцип, 30 -с гледане на еходраф  Peace

# 22
  • Мнения: 3 216
Цитонамазка,вагинален преглед, ехографски-30 лв общо-за Пловдив става вьпрос,на частно ,без здравна каса. В лабораторията платих още 8 лв-при Чифчийска . Това,което  платила приятелката ми се вижда бая скьпо.

# 23
  • Мнения: 83
При кого ходиш в Пловдив и доволнали си?

# 24
  • Мнения: 3 216
При кого ходиш в Пловдив и доволнали си?

Мен ли питаш?

# 25
  • Мнения: 14 133
Аз винаги ходя с направление и плащам минимални суми.
И аз така. Изследването на хламидии не се поема от касата. Аз си платих в лабораторията, където си го правих.

# 26
  • София
  • Мнения: 82
Последно платих 40 лв - преглед, ехограф и цито. В тая сума мисля, че се включват и инструментите.

# 27
  • Мнения: 741
35лв за перглед,ехограф и цитонамазка

# 28
  • Мнения: 1 726
А мен един ме прекара да платя, въпреки че бях с направление. Понеже според него то било само за ехограф, след като ми погледна изследванията след една седмица каза, че му дължа пари ,това било консултация. #2gunfire

# 29
  • Мнения: 426
Аз ходя винаги с направление и никога до сега не съм плащала, даже за лабораторията.
А едно въпросче: След колко дена излизат резулнтатите от цитонамазка - ден, 2 или по-вече?

# 30
  • София
  • Мнения: 82
След колко дена излизат резулнтатите от цитонамазка - ден, 2 или по-вече?
1 седмица... поне последния път толкова ми казаха

# 31
  • Мнения: 1 900
Цитонамазката става по-бързо сравнение с микробиологията.

# 32
  • Мнения: 87
Преглед 20 лева
узд 18 лева
цитология 12 лева
микробиология 18
Цените са в Торакс Пловдив.Винаги дават касова бележка и фактура-по желание.
Цитологията става още същия ден,или на другия-зависи кога е занесена,а микробиологията-3 дни.Коментарът на изследванията не се заплаща.

# 33
  • Мнения: 3 216
След колко дена излизат резулнтатите от цитонамазка - ден, 2 или по-вече?

След 10-15 минути са готови.

# 34
Az dosega ne sam xodila pri nikoi ginekolog osven pri Amaliev. Veche niama da stapna pri nego. Nestiga, che cenite sa mu basnoslovni,  ami i laboratoriata,  s koiato raboti  [ SONEL FARMA] ti izkarvat pone 4 ili 5 izmisleni infekcii.  Mislia, che toi e kombina s taia laboratoria i si deliat pari. Na men mi izpisaxa razni koki, razni bakterii, razni gabi,  abe shtom i xlamidii mi nameriaxa [ infekcia , koiato se pridava SAMO I EDINSTVENO po polov pat] napravo me razbixa. Napravix si sashtite izsledvania pri drug ginekolog tochno sled 2 dena i gi pusnax v druga laboratoria. Ami poznaite: na rezultata mi pisheshe" ne se izolirat patogenni mikroorganizmi" Taka, che moia savet e - daleche ot Amaliev.

# 35
  • Мнения: 24 467
...колко плащате при гинеколога си за преглед включващ взимане на проба за хламидии,цитонамазка и микробиология? ...

Нищо, освен потребителската такса. Правя всяка година всичко това с направление от ЛЛ и не са ме връщали. Хламиди и микробиология изследвах миналата есен и тази зима, имах гъбички, но минах по касата и се излекувах /за сега/.

# 36
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Преглед-20 лв
Цитонамазка-20 лв(Торакс)
Микробиология 18-20 лв(Торакс)

Това с лабораторията и измислените инфекции ако е вярно,наистина е много грозно #Crazy

# 37
  • Мнения: 657
Преглед - 25 лв
Цитонамазка - 15
Микробиология - скоро не съм

п.п.Имам горчив опит с частни  лаборатории и посещавам само държавната микробиология към ХЕИ.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 161
а как ви дават направления за профилактичен преглед, личния ми лекар ми каза че трябва да напише някаква диагноза за да ми даде, както и направи де. Иначе последния път ходих на частно -25лв прегллед и 10лв цитонамазка.

# 39
  • Мнения: 24 467
Имаме профилактика първо веднъж годишно уредена служебно, тя включва цитонамазка, освен други изследвания при различни специалисти. Второ- ползвам и профилактичните прегледи от лекуващата лекарка, като за определена възраст се полага гинеколог веднъж на две години, след нея- веднъж на всяка, това се променяше през годините, аз ходя от 18 годишна редовно. Лично аз ходя всяка година, като преди да се уреди служебно въпросът лекарката ми пише също диагноза за преглед. Според мен следвада се направи задължителен прегледът ежегодно за всяка жена.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Преглед, вагинален ехограф, микробиология и цитонамзка - около 80 лв.
Според мен е поносима цената - в крайна сметка не се случва всеки месец, освен това съм доволна от гинеколожката, при която ходя.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 230
Az dosega ne sam xodila pri nikoi ginekolog osven pri Amaliev. Veche niama da stapna pri nego. Nestiga, che cenite sa mu basnoslovni,  ami i laboratoriata,  s koiato raboti  [ SONEL FARMA] ti izkarvat pone 4 ili 5 izmisleni infekcii.  Mislia, che toi e kombina s taia laboratoria i si deliat pari. Na men mi izpisaxa razni koki, razni bakterii, razni gabi,  abe shtom i xlamidii mi nameriaxa [ infekcia , koiato se pridava SAMO I EDINSTVENO po polov pat] napravo me razbixa. Napravix si sashtite izsledvania pri drug ginekolog tochno sled 2 dena i gi pusnax v druga laboratoria. Ami poznaite: na rezultata mi pisheshe" ne se izolirat patogenni mikroorganizmi" Taka, che moia savet e - daleche ot Amaliev.
Offi, прочетох поста ти преди нялколко дена, но умишлено не писах тогава. Изчаках резултата от втората си микробиология.  Laughing Всичко беше ОК, разбира се, след адекватното лечение на д-р. Амалиев. Не мисля, че е редно да си толкова категорична, че са в комбина с лабораторията. Всъщност може, но сам, за да изпраща пациенти там.  Simple Smile  Ходя при него вече година и половина и порължавам и ще продължавам да го посещавам. Grinning
Д-р. Амалиев е специалист и относно цените, за какви баснословни цени говориш? 25лв. преглед ти се вижда много?  Simple Smile
Както една наша съфорумка преди време беше казала по повод на тези неща: Всеки си знае цената! Peace
В крайна сметка е важно жената да е спокойна и сигурна в гинеколога си! Всеки си преценява! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 351
Аз за преглед,цитонамазка и микробиология + лаборатория платих 74лв. последният път!

# 43
  • Мнения: 2 631
Аз винаги ходя с направление и плащам минимални суми.

И аз така.  Party  Цитонамазката ми е 2 лева!  Crazy

# 44
Генеколог (частно) - 10 лв
вземането на цито и за микробиологията - 10 лв
плащам само излседването за микробиологията, тя си поема цитото
ехо - 10 лв

# 45
  • Мнения: 1 322
Последния път /май месец/ преглед с видеозон и цитонамазка - 30 лв.

# 46
  • София
  • Мнения: 964
       Може ли да кажеш къде е тази "евтиния" - всичко по 10 лв. ???? newsm78

  Аз преди няма и две седмици платих - 25 лв. - преглед , ехограф- 40 лв. , микробиология - 25 лв. , цитонамазка - 20 лв., ДНК тест за хламидия, микоплазма и уреаплазма - 55 лв. в лаборатория " Геника".........

# 47
  • Мнения: 33
Днес платих 65 лева за преглед, ехограф и цитонамазка.

Общи условия

Активация на акаунт