Гъбички в устата-млечница при бебе-помощ!

  • 46 026
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте!
Бебчето ми от една седмица и нещо има гъбички.Педито ни предписа дактарин,мажа я 3 пъти на ден,но гадинките не намаляват,даже май са повече.Като дойде на посещение ,след като се прибрахме от родилното ми каза да я мажа и със сода бикарбонат смесена с пудра захар ,но не разбрах да я разтварям ли с вода или не.Та някой ако знае или  е мазал  така, да сподели метода и начина по който става.  Wink
Благодаря!

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 19:33 от kklara

# 1
  • На третия етаж
  • Мнения: 9
Нашето педи препоръча да мажа устата на бебето с Дактарин по следния начин: Купувам от аптеката стерилни марли и увивам около показалеца си марлята, върху нея слагам обилно крема Дактарин и по този начин хубаво отърквам венцити,езика и лигавицата на устата, за да не се увеличават гъбичкити.

Големият ми син като беше бебе нямаше Дактарин, та съм го правила по същият начин, но със сода за хляб върху мокра марля.

Важно е добре да обереш белите петна - млечницата, за да не пламне цялата уста. При нас и двата варианта свършиха добра работа.

# 2
  • Мнения: 119
И ние сме така,все още нямаме млечница,но езика му е бял,слагам дактарин,малко мед на бибата,но ефект няма,почиства се леко,но не нацяло.Какво да го правя,при вас как е?Колко е голям бебока?Ние сме на 2 мес.,а пише,че е за над 6 мец. затова го мажа по 1 път на ден-дали да пробвам по 2-3,като е толкова малък? Thinking

# 3
  • Мнения: 4 053
Дактарина много помага,
а, аз съм чувала за мед и сода, че се смесват и тогава се маже муцката

p.s. също така е много важно след всяко хранене да се изплаква устата с водичка

# 4
  • Мнения: 1 494
Около пръста си навиваш намокрена стерилна марля, натапяш я в сода за хляб и обтриваш местата с бял налеп. Мисля и нистатин ползвах, но може и да греша.

Много внимавйте с меда преди 1 годинка- възможни са алергии. По-добре го избягвайте.

# 5
  • Мнения: 162
Ншикога не съм ползвала мед и сода.Помага само Дактарин и Нистатин +Глицерин.Може да е остаряло лекарство,но помага.Приготвя се в аптеките,разклаща се преди употреба и по същия начин навива се марля около пръста потапя се в лекарството и се обтрива хубаво устната кухина.

# 6
  • Мнения: 2 197
Според мен Дактарина е най-добрия начин за лечение на гъбичките. Но факта, че при нея не намаляват е притеснителен. Трябва да помислиш за следните препоръки:
-Ако използвате шишета за хранене или за вода биберона трябва да се сменя след всяко използване. В противен случай гъбите се връщат при следващото захапване на биберона. Аналогично за залъгалките.
-След хранене задължително трябва да използва вода, за да се отмият остатъците от млякото, защото те причиняват гъбичната инфекция.
-Ако кърмиш трябва изключително сериозно да почистваш мястото преди и след "използване" - с преварена вода, обилно и внимателно. Това също е място, където може да са става кръговрат на инфекцията, даже и ти да нямаш оплаквания.

# 7
  • Мнения: 367
Нашето педи препоръча да мажа устата на бебето с Дактарин по следния начин: Купувам от аптеката стерилни марли и увивам около показалеца си марлята, върху нея слагам обилно крема Дактарин и по този начин хубаво отърквам венцити,езика и лигавицата на устата, за да не се увеличават гъбичкити.

Големият ми син като беше бебе нямаше Дактарин, та съм го правила по същият начин, но със сода за хляб върху мокра марля.

Важно е добре да обереш белите петна - млечницата, за да не пламне цялата уста. При нас и двата варианта свършиха добра работа.


На 1 месец и 12 дни сме.Лекарката  предписа да се маже поне 2 пъти на ден.Та искам да ги редувам-сутрин и вечер дактарин ,а през другото време содаа с пудра захар(не ползвам мед.поради опасност от алергии,както и abigale e казала  Peace)
Boto,плакна й устенцата след всяко хранене,биберона и шишетата ги мия след всяко хранене,само този с водата не  newsm78 Ще почна и него да мия всеки път,благодаря,че ме подсети,как може да съм толкова завеяна ooooh! Ще пробвам всичко,пък дано минат!
Благодаря  bouquet

# 8
  • Мнения: 119
Незнам при вас как е,ама ние като се намажем и вечер много плачем,затова се мажем само по веднъж,4е не ми се мисли ако е по 2-3 как ще е...

# 9
  • Мнения: 119
А при нас е само езичето,яде си спокойно детето,ама ако не го почиствам,ще стане по зле

# 10
  • Germany
  • Мнения: 1 577
И на моето бебе му побелява езика. Проблема е, че отказва категорично да пие вода - като я усети и започва да плюе и да се напъва да повръща. Как да отмивам тогава млякото?

# 11
  • Мнения: 421
Дано сте се оправили вече де,но все пак да кажа,че гъбичната инфекция от устата обхваща цялата храносмилателна и отделителна система и може да не стане само с мазане в устната кухина.Трябва да ти предпише и нещо за приемане вътрешно и евентуално крем за дупето  (при нас се беше обринало от гъбичките). Спокойно ще се махнат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт