Не е много приятно

  • 7 852
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X

 Въпросът е на кой му стиска.

Извинявай, ама това изказване граничи с простотията - поредното доказване коя е "по-майка" от типа децата в детската градина - "пък аз мога да стоя на тъмно". Голям праз, че си родила нормално - на мен пък не ми стискаше да рискувам живота на детето си с тесния си таз или моя живот с ниския си ръст, само за да се тупам в гърдите коооооолко съм се мъчила, като че съм първата или последната! Да едно време и ток са нямали, ама не съм видяла някой да стои на свещи в днешно време!

Ейииииииии, като почнете да се доказвате с тия раждания, кърмения и тем подобни "майчински изпитания"

# 46
сигурно съм единствена тук, която не намира кадрите са прекрасни.

А, не - и аз като теб.
Не намирам нищо красиво в раждаща жена.  
Не искам да ме виждат такава...

# 47
  • Мнения: 3 200
Събрахте ми очите в точка  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 7 186

 Въпросът е на кой му стиска.

Извинявай, ама това изказване граничи с простотията - поредното доказване коя е "по-майка" от типа децата в детската градина - "пък аз мога да стоя на тъмно". Голям праз, че си родила нормално - на мен пък не ми стискаше да рискувам живота на детето си с тесния си таз или моя живот с ниския си ръст, само за да се тупам в гърдите коооооолко съм се мъчила, като че съм първата или последната! Да едно време и ток са нямали, ама не съм видяла някой да стои на свещи в днешно време!

Ейииииииии, като почнете да се доказвате с тия раждания, кърмения и тем подобни "майчински изпитания"
И аз това се опитвах да кажа.Много се дразня например от жени,които са имали тежко раждане и после едва ли не се гордеят с това и се считат за някакви героини.Някои дори отказват епидурална упойка при нормално раждане-искали всичко да усетят.Кел файда... newsm78.Еми не знам,ама не я разбирам тази логика.Има толкова добри начини за обезболяване и на нормалното и на оперативното раждане,че всяка една жена може да си роди без никакъв зор и излишна болка.А майка,която е родила в болница,с упойка нормално или секцио не мисля,че това я прави по-малко майка от другите.Не обичам старото твърдение,че едва ли не ако не изпиташ болката от раждането няма да си обичаш детето достатъчно или не си пълноценна майка.Глупости на търкалета...Или аз живея еди къде си и съм родила вкъщи-чудо на чудесата!

# 49
  • Мнения: 7 186
сигурно съм единствена тук, която не намира кадрите са прекрасни.

А, не - и аз като теб.
Не намирам нищо красиво в раждаща жена.  
Не искам да ме виждат такава...

немой тъй дума душо, ке ни тепат Laughing Laughing Laughing Laughing

сега сериозно, намирам ги даже за доста ужасни.

сега си представям как изригва вулкан от майки Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И аз си предствям Mr. Green  bash box newsm66 tantrum #Snipertooth

# 50
  • Мнения: 9 895

немой тъй дума душо, ке ни тепат Laughing Laughing Laughing Laughing

сега сериозно, намирам ги даже за доста ужасни.

сега си представям как изригва вулкан от майки Mr. Green Mr. Green Mr. Green
споко, и аз се присъединявам към отбора.....

# 51
  • Мнения: 6 315
 hahaha По вкус и цвет товарищ нет!  hahaha

Всеки да прави каквото пожелае и да се чувства както му харесва. Защо толкова се чудите, че някои жени искат да родят така? Аз бих искала, но никога няма да го направя заради това, че може да стане нещо я с мен, я с бебето. Макар че, като се замисля си давам сметка, че като започна раждането хич не ми пукаше къде съм и с кого съм - просто исках да свърши по-бързо.

# 52
  • Мнения: X
Аааа, добре. Тъкмо мислех, че хептен не съм в ред, ама мноооо гнусна тая работа с раждането......благодаря, предпочитам да се показвам пред людете, когато съм по Убава Crossing Arms

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз намирам снимките за не особено лицеприятни. Не виждам грам красота и не пробуждат никакъв приятен, за умилителен да не говорим, сантимент у мен. Освен това, намирам подобно изпълнение за безотговорно. И двете ми деца са родени с усложнения и ако бях си позволила лукса да ги родя вкъщи (макар че лукс съвсем не е точната дума), нямаше да имам и едно живо дете. Така че, повикът на природата никак не ме влече, а пък колко било естествено или не - мерси ще кажа аз за естествения подбор. Безкрайно задължена съм на купищата лекари, които се грижиха за мен и децата ми и благоарение на които те са живи. А пък аз не се имам за изключение, а за нормална статистическа единица.

# 54
  • Мнения: 3 861
Според мен това е меко казано безотговорно...О.К. ако не и пука какво може да се случи с нея при евентуални усложнения би трябвало поне за бебка да помисли така мисля аз !!! 
А и това че в миналото така са раждали - ДА ТАКА Е! Ама я помислете за това колко е била ВИСОКА СМЪРТНОСТТА при бебетата и родилките...

# 55
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Както едно животно може да роди само, така можем и ние. Въпросът е на кой му стиска. Раждането е нормален физиологичен процес, нещо като ходенето до тоалетна (извинете за сравнението Embarassed) и сменянето на зъби. Вярно, че винаги има патология, но нека не бъдем черногледи.
Какво значи на кой му стиска?Ще се правим на смели или какво?Аз съжалявам,че си нямаш и идея как едно "елементарно" раждане би могло да доведе до фатални последици.Понякога и нормалното раждане се усложнява и трябва да се действа за секунди,понякога се минава към спешно секцио,което не търпи отлагане,защото губиш бебето,а понякога има опасност и за живота на майката.Съжалявам,че не си усещала момента как може да изгубиш човешки живот,особено на млада жена-родилка и бебе и колко усилия коства понякога спасяването му.Наистина не винаги и не на всеки се случват усложнения,особено тежки,но не мисля,че трябва да си играем на руска рулетка с два живота.Извинявай,обаче сравнението на раждане с ходене по малка нужда и сменяне на зъби е абсурдно,както и приравняването на човека с животно.

Използваш "съжалявам" 2 пъти, ти сериозно ли "съжаляваш", че Jade не е изпитала това?
 ShockedЗвучи малко като грозно пожелание. Доста гадно....

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Просто в България майките са научени да мислят за бремеността и раждането като за болест, да не говорим за това, че трябвало конкретен лекар да присъства при раждането ................................................. Само ще спомена, ще аз с първото бебе бях наела една жена, дула им викат, която не е даже акушерка, а просто има опит при раждането на деца (тя самата е родила 5, и работи чрез агенция за дули), и си седях в къщи в началната фаза и ми беше много спокойно, когато отидохме в близката болница, бях с пълно разкритие, значи там имаше няколко часа напъване, но ако не беше дулата с мен, нямаше да мога да родя естествено, защото както във всяка голяма болница, какфонията ми забави контракциите, и само това, че пулса на бебето си беше нормален, ги накара да чуят призива на дулата (от мое име, както се бяхме уговорили) да ги помоли да ме остаят да се напъвам още малко преди да започнат интервенциите. Много се надявам (но това е божа работа) и второто раждане да е така, да си стоя в къщи повечето време, и да отида в болницата само да го "снеса". Тук също, ако бебо е добре, можеш да  помолиш да те изпишат 6 часа след раждането. Аз за себе си знам дали предпочитам да лежа в атмосферата на родилно отделение (пък дори и да е в самостоятелна стая), или да си почина в къщи, да си взема душ в моята баня, да си гушна и другото дете и семейството ми да сподели и първите дни от живота на новия член.
Сега пък и болест, моля Ви се.  Аз и без дула отидох тук в БГ с почти пълно разкритие в болницата - 9 сантиметра, изтекоха ми и водите по пътя. И какво, да не би да ми се забавиха контракциите в болницата, глупости. След 1 час бяс с едно прекрасно бебе на ръце, веднага след като се роди ми дадоха да го подържа, после го миха, теглиха, ваксинираха и всичките им там процедури. Всичко е до психика според мен, ако си шашкалник по природа и при първата контракция хукнеш към болницата много ясно, че ще висиш там и слушайки виковете на родилките ще си се паникьосваш. Но да се правя на смелчага и да се натискам да раждам в къщи не мисля. За нищо на света не бих рискувала нито живота на детето, нито своя.

# 57
  • Мнения: 4 244
е, все пак - никой не ме кара да гледам насила де, аз просто да си кажа мнението, не виждам нищо красиво в раждаща жена.
Ама кой е казал че е красиво?
Темата беше че е неприятно.
А кой как и къде иска да ражда - има право на избор, варианти бол

# 58
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз не виждам нищо неприятно Все пак раждането е един съвсем нормален акт Аз родих с цезарово сечение и затова сигурно ми е интересен самият акт на раждането Но ако имам възможност, със сигурност няма да родя в къщи! Като знам какви усложнения могат да се получат.... Направо настръхвам Sick

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ама кой е казал че е красиво?...

Е как кой? Половината писали по-горе майки го намират за красиво.

Общи условия

Активация на акаунт