Синузит

  • 23 293
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Оле майко, какво е това чудо! Аз също имам синузит и гадно хронично главоболие, но след като прочетох какво са те правили никога няма да се съглася да ме лекуват така ooooh!. Навремето нагревки ми правеха, някакви соци от лук си спомням че майка ми ми наливаше в носа Twisted Evil - да чукна на дърво скоро кризи не съм имала, дано и при теб се поразмине с нещо по-безболезнено.

П.С. аз.. таковата.. за Флорида кога да стягаме багажа Laughing - гледам само от форума половин самолет синузитни ще успеем да напълним

# 31
  • Мнения: 830
Хайде , хайде .... Ама много е скъп пътя пусто ...а и не само пътя Simple Smile .
Дали ще ни направят отстъпка от самолетните билети като за група ? Mr. Green

Майтапа настрани , но , да няма някаква епидемия от синузити ?!? И аз съм с обостряне , от днес съм на нагревки . И на антибиотик  Close .
И мисля да търся захаросан мед че нямам у нас .....

то , това , нали не се предава виртуално ?!?!?!?!? че от както започнах да пиша по темата ...и вижте какво стана ..... Rolling Eyes Laughing

А , и да ви питам - какви антибиотици пиете ? А посявка от секрет правят ли ви редовно ? За колко време пиете антибиотика ?
Моята лекарка все на Амоксиклав ме кара , но последния път от Клиндамицин ( който е с най-добро костно проникване ) имах невероятен ефект .
А повечето УНГ твърдят че няма голяма файда от посявка освен ако не е взета с .....пункция . Иначе излиза флората от носа , а не от синуса , а тя може и да е различна ,  и да е с различна чувствителност .  Как ви лекуват вас ?

# 32
  • Мнения: 542
Аз не съм ползвала антибиотик, но мои познати са доволни от този локалния - боипарокс, и ирс19.
За заразите - каквото мине през къщи - ме поваля за един ден и минава, но после веднага ме удря в синусите и си карам криза още 1-2 седмици.
А за синузитния полет...казвайте кога, че да си уреждам отпуската....

# 33
  • Мнения: 830
За заразите - каквото мине през къщи - ме поваля за един ден и минава, но после веднага ме удря в синусите и си карам криза още 1-2 седмици.



Същото се получава и при мен ..... Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 1 533
mam4e, не се съгласявай. Аз затова написах без да преувеличавам, но и без да спестявам, защото преди процедурата питах познати някой знае ли нещо - никой нищо не знае, който знаел - вика, дребна работа. После всички си признаха, че не искали да ме е страх и затова не казвали каква е гадост.  Naughty Не обичам аз тъй. Искам всичко да знам.

nadia, Клиндамицин пия и аз, днес ми е седми, последен ден. Добре ми повлия/ Почнах и нагревки, направих три, обаче дребната е със зверски дрисък и съмнения за салмонела та забравих за моите нагревки.
Аман от болести вече!

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Пункцията е един от най-непрепоръчваните методи за лечение на синузит. Не само, че не ти гарантира, че няма синусите да се задръстят с гной отново, но даже и предразполагат за това. На мен са ми правили пункция на 2-та синуса като ученичка, много е болезнено и е точно както описва Калина. Честно казано от тогава всяка зима, и лято (моят синузит възникна на алепгична почва) синузитът е на лице. От лекари знам, че пункции вече почти не се прилагат и бях много изненадана, че и до ден днешен още го правят, при положение, че има толкова медикаменти, които могат да повлияят положително...
По принцип е хубаво да се предприемат мерки още в началото. И на мен медът много ми помага, но не знаех, че трябва да е захаросан  Rolling Eyes, пъхах си в носа с малкото пръсче (и той обира гнойта), ама е супер неприятно като почнат да ти се стичат сополи, с гной, примесени с мед и ти лепнат под носа  Sick Sick Sick
Инхалациите също много добре влияят, с лайка и сода, както и затопляне на синусите (едно време се правеше с морска сол в някакъв плат овързана се нагрява на котлона и се слага на синусите. Много помагат масажите и особено нагревките на кварцова лампа...

# 36
  • Мнения: 1 533
Как не се сетих да я пусна тази тема преди да отида да ме пробиват #2gunfire
Толкова полезни работи научих, както обикновено в този сайт.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
добре де Калина, все поак има ли отърване от синузита? Заслужава ли си след като родя да се подложа на това лечение, има ли вероятност изобщо след трова д анямам синузит? От най-малкото течение започва да ме цепи глава...

Общи условия

Активация на акаунт