Обрив от слънцето !?

  • 9 832
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 645
Мами,споделете вие имали ли сте такъв проблем с бебчовците.
Почти цялото му телце е на червени петънца и пъпчици,така стоят сляти на области,малко по гушката и зад ушетата също,по лицето-няма...
Не е от храна-нищо не съм променяла в менюто му.
Работата е там,че баба му го води на плаж и най много ми прилича на обрив от слънцето.От крема няма да е също-ползваме го дълго време.От пясъка ли да е?От водата ли?
Но както казах най много ми прилича на слънчев обрив,защото и аз съм имала такъв.Пускам снимка.Ако имате идея какво може да е и с какво да го намажа,или просто така да оставя-кажете,ще съм много благодарна.
Да идем ли и до доктора или да поизчакам да видя дали ще попремине???
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mariyana_blazheva/detail?.dir=138b … 6.jpg&.src=ph

# 1
  • Мнения: 431
Много е вероятно да е от слънцето, не се шашкай!  Simple Smile Нашто голямото, понеже е беличко, до към 3-4 годинки беше така след всяка слънчева баня smile3511 И на плажа стоеше с тениска, но пак-по вратлето и гушката и избиваше, нямаше спасение. Лекарските съвети бяха - на плажа с тениска и на сянка, времето прекарано на плаж да е по-малко, да не се мажат пъпчиците с мазило, ще го израсте Twisted Evil Ама вярно се оказа - на 4тата година вече нямаше такива неща след плаж. Ако имаш възможност да го види бебо и доктор - най-добре, ще си по-спокойна.

# 2
  • Мнения: 431
Бе,  newsm78, не му ли е раничко на сладура за плаж?

# 3
  • Мнения: 6 155
Заведи го на лекар!

# 4
  • Мнения: 590
Прилича на слънчев обрив Cry Би трябвало ужасно да го сърби горкото Cry Без лекар май няма да ви се размине. Бебета по 1 г. могат да се водят на плаж рано сутрин преди 10.30 или следобед след 16.30.  През летния  сезон се препоръчва половин час преди излизане, всички открити части на бебето да се намажат със слънцезащитен крем с минерален  филтър и дори тогава бебето да е под сенник и с шапка.  А  не сте ли го мазали и по кое време е бил на плаж?

# 5
  • Мнения: 4 358
При толкова много пъпки аз бих го завела веднага на лекар.
Дори да е от слънцето, нека го е казал лекарят, а не 10 мами от форума  Wink

# 6
  • Мнения: 1 034
И при Ици се получи обрив от претопляне. Миналата година, когато се роди, беше много горещо и пак имаше такива пъпки /около 2 месеца - юли и август/. Сега се появиха по бузките и по ушенцата след като го возих в колата в 14 ч. в най-големите горещини/няма климатик/. Вече една седмица стои и ако го изведа на слънце, пъпчиците стават по-червени.
Аз също не съм променяла нищо в менюто му, нито в праховете за пране или кремовете. Тогава беше намазан с "Виши", фактор 60, но това не помага срещу топлината.
При прегледа нищо не ни предписаха за мазане.

# 7
  • Мнения: 410
не виждам много добре на снимката, но ако е от слънцето е много неприятно. Аз самата имамм такъв проблем и сърби ужасно.
Ходила съм с блузи с дълъг ръкав и висока яка по цяло лято!

Не го мъчете сплажове, ако е това.

Дори и през дрехите дразни!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Отивайте на лекар! Може да е от слънцето, от пясъка, може да е шарка, може да е друго....

П.С. рано му е още за голи слънчеви бани

# 9
  • Мнения: 827
Виждала съм и по  вратлето на моя такива,когато му стане топло.Но сл. бани не сме правили.След 1-2 дни всичко изчезва.Но ще се съглася с другите мами-отивайте на лекар!

# 10
  • Мнения: 1 645
Ами,хайде де-рано му  е!!!И аз така мисля,ама върви разправяй на баба му.Хей  всичко  знае,нищо не слуша #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Взеха да се  махат,та за сега отложих  посещението при  лекар,ще го наблюдавам...

# 11
  • София
  • Мнения: 203
Мими23, аз мисля, че е слънчева алергия (все пак не съм лекар). Имах същия проблем, но аз съм голям човек на 27  Simple Smile. Тогава ми биха урбазон, пих антихистаминови таблетки, стоях вкъщи на щори като вампир - никакво слънце и бедна на белтъчини храна, плодовете и зеленчуците да не са със семчици или мъх. Много е гадно чувството, много изнервящо сърби, като че те боцкат с хиляди иглички. С някакъв противоалергичен крем се мажех, но име не помня. Сякаш е рано за плаж на бебчето ти, а и това слънце е толкова агресивно! Най-добре посети детски алерголог. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт