Гавра с потребителя или...нормално за България?????????

  • 3 557
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
... че са ми ги заклали, без да ги оскубят.

Става въпрос за добре или зле свършена работа...

Споко бе.
Права си!
Просто се сетих как преди това са им казали, че са "Свободни кокошки".

# 31
  • Мнения: 804
За каква гарва с потребителя говориш?  Naughty Това е нормално за България ,..... smile3502 smile3534
Наскоро мисля, че в Италия откриха някаква фирма, която прави сирена от развалени млечни продукти и такива с изтекъл срок на годност. Тъй че не е до страната а до производителя. Не е нужно за всичко да сме така категорични. Мърлячи има навсякъде.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Мисиз Дел Форси или буля Делта Дюкановца мислиш ли ,че ще промениш нещо ,като им се обадиш?

Веднъж попаднах на мухлясал продукт на Бела. Проблемът най-вероятно не беше в производителя, а в разпространителя, но аз им писах и още същия ден получих няколко телефонни обаждания с извинения, а вечерта техен представител ми стовари у дома две торби с техни продукти.

# 33
  • Мнения: 5 710

Често ми се случва да си купувам лайняни, непочистени воденички. Но те поне не са отровни. А онова зеленото е.

Нормално - не, но ежедневно ми се струва българския потребител яде лайняни воденички и жлъчки.
Не ми се струва нормално да се предлага изобщо карантия за човешка консумация, но това е др. тема  Laughing

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От карантия до карантия има разлика. И на мен ми е странно защо карантията на рибата е толкова почитана и скъпа, аз не обичам хайвер. Но обичам дробчета и воденички и сърца. И миризливо сирене не обичам, но някои видове са по-скъпи от немиризливите.

# 35
  • Мнения: 5 710
И на мен ми е странно защо карантията на рибата е толкова почитана и скъпа, аз не обичам хайвер.

Хайверът на рибата не е карантия. И между плесен и мухъл  има един рак разлика.  Whistling

# 36
  • Мнения: 335
... И между плесен и мухъл  има един рак разлика.  Whistling

Вервай й, Лили.
Тоновете фъстъци, дето ги изядохме напоследък, бяха мухлясали. Не плесенясали.

За американската царевица от 90-те вече не помня как беше  Laughing


# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, аз не съм казала, че сиренето е мухлясало, а само, че е миризливо, има разлика, нали.
А за карантията - за мен е все едно, мирише повече от рибата, даже и да не е в графа карантия, докато пилешката не мирише. Какво да се прави - робувам на носа си, колкото и да ми се иска да се съглася с качествата на някои сирена.

# 38
  • Мнения: 5 710
Естествено, че ще ми вярва. Laughing  Мухълът е ултра канцерогенен, а някои плесени спасяват живот ( eй туй семейство по-конкретно http://en.wikipedia.org/wiki/Penicillium). То се използва и при сирената. Мухъл и плесен принадлежат към различни класове Гъби и е хубаво да не отбираме мухлясалото от на баба ни консервите. Вервай ми, разбирам от систематика на нисшите растения.

Хайвера е яйца. И аз обичам шкембе, обаче, както и дроб сърма. Но не често.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ми напомняй за онези фъстъци, че вече не купувам никакви вафли и други захарни изделия, вкоито може да има фъстъци.

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 01:20 от RadostinaHZ

# 40
  • Мнения: 851
Аз пък веднъж купувайки замразени дробчета и в последствие размразявайки ги открих че са пълни с червеи! Разкошотия! Много се изкефих и с чувство ги хвърлих в тоалетната. На никого не съм звъняла, защото да си призная нямам тоя навик, нито пък имам доверие в българските институции. Не бъдете като мен. Трябва да почнем да си търсим правата, пък белким някой ден почнем и да си ги намираме Thinking

# 41
  • Мнения: 2 401
Ами отговора на въпроса ти зависи от от действията, които си/не си предприела  във връзка с находката.
Ако всеки подходи активно и двете споменати опции ще бъдат неверни.
Ама какво ли  пиша, като гледам как се хвалите коя какво намерила..

# 42
  • Мнения: 335
...робувам на носа си, колкото и да ми се иска да се съглася с качествата на някои сирена.
Бяло българско саламурено сирене - бабите ни хем са робували на носа си, хем на качеството.

Сега е друго. Ама така е - като ни спряха помощите    Laughing



# 43
  • пак там
  • Мнения: 2 885
...робувам на носа си, колкото и да ми се иска да се съглася с качествата на някои сирена.
Бяло българско саламурено сирене - бабите ни хем са робували на носа си, хем на качеството.

Сега е друго. Ама така е - като ни спряха помощите    Laughing


Че те помощите ни ги спряха тия дни. А подобни боклуци ни продават от доста време Simple Smile Карантийки обичам, но засега, да чукна на дърво, май не съм попадала на много скапани. Но пък избеснявам, когато в магазина тръгна да си взимам нещо вакуумирано - било то кренвирши, салами, пушени истории или нещо подобно - и то се дави във вода. Бяха попрестанали с тази практика, ама явно пак се е възродила...

# 44
  • Мнения: 335

...така е - като ни спряха помощите    Laughing


Че те помощите ни ги спряха тия дни...

Да търся ли емотикони със сълзи и сополи, че един Лолчо май не е достатъчно изразителен   Laughing

Или да ги пазя за утре - като почнат с глобите за "недостатъчни ползи" от интереса им към България...

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 13:41 от Холограма

Общи условия

Активация на акаунт