Има ли бременилки, наддали от витамини

  • 5 326
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 539
Здравейте, мами - бъдещи и настоящи. Въпросът ми е следния - от известно време вземам витамините Пре-Натал на Джеймисън по препоръка на доки. Имам чувството, че това е причината, да се закръгля изведнъж (макар че може и да е нормално - първа бременност ми е и не съм съвсем сигурна)  newsm78 При вас случвало ли се е да напълнеете от витамини?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 998
Не съм забелязала промяна в килограмите или апетита ми от витамините. Пила съм различни марки, но странични ефекти не е имало. А за закръглянето е индивидуално - на мен ми личеше от третия месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 174
Една приятелка, без да е бременна, твърдеше, че при нея се появява ефект напълняване от витамините, защото апетитът и здравата нараствал.
Но от витамините сами по себе си, няма как да се напълнее. Поне според мен Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 973
аз не съм,но съм чувала

# 4
  • Мнения: 2 658
Аz съм чувала,но не мисля,че е вярно.Май си е само пораzдут слух  Peace .И с двете бременности съм пила,а с таzи почти преz цялото време.Скоро влиzам в 9тия месец,качила съм към 11кг.А може да е индивидуално,като всичко останало..

# 5
  • Мнения: 1 930
Въпреки Матерната, която приемах, не мисля, че качените килограми бяха в последствие на приема и.

# 6
  • Мнения: 4 753
Но от витамините сами по себе си, няма как да се напълнее. Поне според мен Simple Smile

 Peace 

# 7
  • Мнения: 5 940
Смятам, че по време на бременността няма нужда от допълнителен прием на витамини. Здравословното хранене-много плодове и зеленчуци, месо, мляко, зърнени храни е достатъчно. Изкуствено добавеният прием не помага на нищо. Напълнявала съм от допълнителен прием на витамини, но не по време на бременността. Тогава не пиех нищо, просто се хранех добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Не, аз пиех други - такава слава им се носеше, но не са ми се отразили.
Всъщност 4-5 месец е нормално да вземеш да се позакръглиш Simple Smile
То точно ти почва трупането на кг-ми, особено ако до сега си имала гадене и т.н....
Аз лично от 4тия месец до края пиех витамини и се тъпчех като прасенце нарочно и въпреки това качих за цялата бременност 12 кг Wink

# 9
  • Мнения: 1 919
пълнеееш от задържане на вода, не от витамини...и от хапване повечко...като сложиш и полудяли хормони

# 10
  • Мнения: 1 539
Благодаря за отговорите, момичета   bouquet
Това, което ме притесни е, че в рамките на 4-5 дни изведнъж ми "изскочи" коремчето  Laughing а преди това не ми личеше почти никак.  След успокоителните думи, продължавам с витамините и ще приемам по-спокойно закръглянето.  Grinning

Валери, аз също бях твърд подръжник на твоята теория, но се наложи да взимам витамини  Peace

# 11
  • Мнения: 1 763
Аз пък мисля, че от витамините се пълнее. Пиех Центрум матерна от петия месец на бременността. До тогава бях качила само два кг, а за цялата бременност общо 25, при положение че по принцип нямам склонност към пълнеене и никога не съм тежала над нормата. Но родих голямо и здраво бебе и при следваща бременност пак ще  пия витамини. Моят съвет е да не се притесняваш за килограмите, важното е с бебето да сте добре. Аз сега седем месеца след раждането тежа 48кг при ръст 167см.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 049
Пия матерна от 4 месец, след като спрях фолиевата киселина. До тук съм качила 7 кг - т.е. 7 месеца = 7 кг, мисля че е съвсем нормално. Не вярвам, че от витамините се пълнее, а има в тях съставки, които с нормален прием на храна не може да се набавят.

# 13
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз не съм пила , но съм чувала за такива случаи

# 14
  • Мнения: 203

Но от витамините сами по себе си, няма как да се напълнее. Поне според мен Simple Smile

и аз така мисля едва ли е от витамините, по скоро от самата бременност...има някои майки на които от самото начало им личи Wink !

Общи условия

Активация на акаунт