За боядисването и боите.

  • 29 042
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Опитах да се боядисам сама тази сутрин. Правя тази грешка вече трети път, като грижливо избирам от 'скъпите' бои, в случая L'Oreal Excellence Creme, огледах табличката с очаквания нюанс на косата след боядисването, харесах. Е няма и следа! В срок е боята, чувствах окислителя, че работи ( има окислител).  Искам да попитам защо във фризьорския салон стават боите Л'Ореал, а купени от козметика не? Освен, че загубих към 20 лева , сега трябва и да чакам, преди да отида на фризьор, не било полезно веднага да се боядисваш пак. Да не говорим, че ако бях дала малко повече пари нямаше да я има тази тема, а щях да се боядисам на фризьор. Писнало ми е от рекламите им, с развяните им коси в страхотни нюанси. Трети път боите им не работят или ефекта е почти невидим. Чувствам се, като рибка на кука   Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 4 736
Аз съм доволна от боите им- и Екселенс, и Рецитал. Майка ми също изпозлва тях и е много доволна, а е пробвала какво ли не (вкл. професионални). Не разбирам какъв е при теб проблема, по-светла ли се правиш или по-тъмна?

# 2
  • Мнения: 5 710
Ами аз съм с тъмно кестенява коса. Обикновено на табличката има 3 варианта начален и краен нюанс, моя е винаги най-тъмния ( начален). Т.е при всички положения по-светла с 1-2 нюанса.
Същия нюанс в салона ще го направят. Спазвам инструкциите винаги.
Тоест, от боята е. Ако съм светла, ще стана по-тъмна, но ако съм по-тъмен нюанс, светлия е под съмнение.  Confused

# 3
  • Мнения: 490
задаван е хиляди пъти под различни форми  и все пак :
коя е хубавата трайна боя за коса?
Аз съм 40% побеляла коса, боядисвамсе с какво ли и ефекта е 10-15 дни,освен  къната е малко по-трайна.
Възможно ли е в домашни условия с професионална марка за боя  да
има траен резултат?

# 4
  • Мнения: 164
Боите на Лореал са много добри,казвам го от личен опит.Но на по тъмна коса няма как да хване светлата боя.Без предварително обезцветяване нама да стане с никоя боя.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 736
Боите на Лореал са много добри,казвам го от личен опит.Но на по тъмна коса няма как да хване светлата боя.Без предварително обезцветяване нама да стане с никоя боя.

Не е така, аз съм си правила корените тъмно руси с бои на Лореал. Не съм имала проблем.Естествения ми цвят е средно кестеняв.

# 6
  • Мнения: 3 453
Има много голяма разлика от боите Лореал в магазинната мрежа  и професионалните по фризьорските салони Wink

# 7
  • Мнения: 2 388
Аз пък не съм доволна от тази марка, която продават по магазините.
Почти никога не ми се получава цвета. Ако пък се получи се измива за отрицателно време.
Не я ползвам вече.

# 8
  • София
  • Мнения: 461
Има много голяма разлика от боите Лореал в магазинната мрежа  и професионалните по фризьорските салони Wink

Взе ми думите от клавиатурата Mr. Green Говорила съм с фризьорки, изобщо не са същите боите, които се използват в салоните.

# 9
  • Мнения: 5 710
задаван е хиляди пъти под различни форми  и все пак :
коя е хубавата трайна боя за коса?
Аз съм 40% побеляла коса, боядисвамсе с какво ли и ефекта е 10-15 дни,освен  къната е малко по-трайна.
Възможно ли е в домашни условия с професионална марка за боя  да
има траен резултат?

Имам чувството, че казваш нещо важно, но поради липса на препинателни знаци ми е невъзможно да го разбера.


Аз мисля, че след като Л'Ореал са си направили труда да предложат 3 варианта за това как ще изглежда косата след боята, и след като моята коса е един от тези 3 варианта, би трябвало резултата да е гарантиран 99 процента. Още повече, че са ми сложили още куп гаджети да стане това лесно и ефикасно. От ръкавиците, през новия гребен апликатор до серумче за подготовка   Sick  Не е въпроса дали ще те 'хване' и кое най-ефикасно 'хваща'.  И с лукови обелки да се боядисам, сигурно ще хване.
Въпросът е, че боя в срока на годност, за която съм дала не малко пари задължително трябва да ме хване. Това ми е проблема - аз им платих реални пари, а насреща получих нищо, което дори не мога да докажа, че е нищо, за да подам иск някъде. В крайна сметка не провеждам научен експеримент, за да документирам стъпките, а се боядисвам.
Сори, ама съм много ядосана, и то не за първи път.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 736
10 cent's, естествено, че ще си ядосана. Мен ме дразни, че много бързо им падаше цвета  ама нямало как да е хем щадяща, хем трайна. Това беше, когато ползвах кафяви тонове.

Иначе м/у професионалните и обикновените бои има разлика ама не е кой знае каква. Освен ако не сравняваме някоя боя от 5 лв с професионална. От непрофесионалните съм ползвала само Лореал.

# 11
  • Мнения: 17 401
НЕ съм доволна от Рецитала, изобщо. Лореал хич не е най- добрата боя за коса, какво се превъзнасят, не знам.
Има десетки други- пробваш и избираш своята! Simple Smile

# 12
хайде и аз да се включа Grinning
Когато бях с руса коса съм пробвала почти всички бои на пазара. Идеята ми беше да се изсветли без обезцветяване, един вид "наслагване" русо в/у русо...НЕ СТАВА!!! Докато не отидеш на фризьор, да те обезцвети и отгоре боя......Една моя приятелка е руса и така прави - обезветяване и лореал рецитал отгоре...много е готино...като фолк звезда Grinning
В интерес на истината тогава най- положителен резултат при мен имаше Палетте...
Сега съм с кестенява коса и на три месеца приблизително се боядисвам с Лореал кастинг,долу-горе моя естествен цвят и съм доволна...правя го само за блясък и наситеност на цвета...но все още нямам бели коси...
Майка ми има бели коси и с какво ли не се е боядисвала....и при фризьор...с професионални бои...стои добре долу-горе един месец и пада..израстват й корените...изобщо...иска се постоянна подръжка....не е лесно да си жена!!! Grinning

# 13
  • Мнения: 289
Аз също не съм доволна изобщо от непрофесионалните Лореал. Пробвала съм червени, руси и кестеняви нюанси и никога не съм била очарована от резултата. Хем си знам, че тази марка при мен не дава добри резултати, но въпреки това на няколко пъти съм се подлъгвала от хубавите цветове на картинките. Единственият им продукт за домашно боядисване, от който съм доволна, е един комплект за кичури - с него за 10 минути върху боядисана кестенява коса ми станаха почти бели кичури.

Последния път се боядисах с това:
 

Води се средно златисто кестеняво. Основата ми беше в същата гама, исках само да си освежа корените ... е стана ми тъмнокестеняво, почти черно. Ами, няма да повторя.

# 14
# 15
  • София
  • Мнения: 1 998
Кестенява съм с доста бели коси и се боядисвам с естествения си цвят. В два различни фризьорски салона са ме правили с Лореал и ефекта е почти нулев. Белите косми прозират, а след две миенета на косата няма и следа от боя. Или косата ми е странна, или просто боите са кофти. Вече от една година ползвам Лонда и нямам забележки.

# 16
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
И аз не съм доволна от Лореал. Боядисвала съм се в салон и в къщи и цвета все бързо пада.Доволна съм от Крамър и сега пробвах -Биопоинт и цвета е същия като на опаковката.За мен това е боята.

# 17
  • Мнения: 1 259
А защо не помолиш някоя приятелка да те боядиса..., аз преди боядисвах майка ми, а сега това е дело на татко, защото рядко се прибирам  там...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 132

Когато бях с руса коса съм пробвала почти всички бои на пазара. Идеята ми беше да се изсветли без обезцветяване, един вид "наслагване" русо в/у русо...НЕ СТАВА!!! Докато не отидеш на фризьор, да те обезцвети и отгоре боя......Една моя приятелка е руса и така прави - обезветяване и лореал рецитал отгоре...много е готино...като фолк звезда Grinning


Не съм съгласна. В момента съм светло-руса от кестенява без обезцветяване. Е, не като фолк звезда, ама и не искам. И не стана от първия опит, а както пишеш по-горе с наслагване - постепенно минавах напо-светли нюанси.

Иначе боите на Лореал не ми харесват - какъвто и нюанс да взема , ставаше все едно и също. Забелязала съм, че при непрофесионалните бои/пък и при някои от професионалните/ трябва да се ползва един-два тона по-светъл нюанс от избрания, за да се получи горе-долу искания цвят

# 19
  • Мнения: 1 030
Тъмните коси няма как да станат като цвета, показан на картинката. Аз се боядисвам с Лореал, тъмно кестенява съм и за да стана светлокестенява - вземам малко по-светъл цвят от този, който искам да постигна. Доволна съм от Фериа, много по-трайна е при мен от Екселънс. С тази разлика, че Фериа е младежка серия и изобщо не покрива бели коси / аз почти нямам бели/.
Иначе в салоните се ползват професионалните серии на Лореал - Majirel - Majiblond - Majirouge / не съм сигурна в правописа/. Имам възможнос да си купя от тях от чужбина, но те се продават без оксидант и не ми е ясно как ще улуча точния оксидант и количеството newsm78
Иначе Фериа ползвам за просветляване на основата / на тънки кичури съм и стои грозно русото върху тъмнокафевия ми естествен цвят/

# 20
  • Мнения: 1 800
Цвета на косата е с номерация от 1до12 (ако не се лъжа). Ако цвета, е 1 (черно) или 2 и искате 6-7, няма да хване. Също, ако косата е боядисана и искате да я изсветлите с боя, шанса е почти нулев. Първо правило на фризьора- боя не изсветлява боя   Wink

Има два вида бои- перманентни и не перманентни. Само първите покриват 100%  и голяма част от белите коси,  по-голяма част остава в/у косъма за постоянно. Не перманентните само  ги маскират и по принцип трайността им е около 10 измивания.

Боите във фризьорските салони са професионални, пигмента в тях е в пъти повече отколкото тези по магазините.

Имам възможнос да си купя от тях от чужбина, но те се продават без оксидант и не ми е ясно как ще улуча точния оксидант и количеството newsm78


по принцип всяка марка боя, има и оксидант към нея, дори да се купуват отделно. Задължително на боята или на оксиданта пише съотношението, по принцип е 1:1 Peace

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:50 от benson10

# 21
  • Мнения: 5 710
Е за какво е тогава цялата индустрия? За балъците ( като мен)?
Да кажат " Боя, която ще хване, ако сте с по-светъл нюанс" , а  не " защото го заслужавам".  Кое заслужавам - теслата?

# 22
  • София
  • Мнения: 4 736
Въобще не е вярно, че не можеш да изсветлиш косата си постепенно с бои. Моята е много светла вече, а не е обезцветявана. От един път наистина не става, но с 3 боядисвания бях средно руса от кестенява, доста тъмна.

# 23
  • Мнения: 1 800
Въобще не е вярно, че не можеш да изсветлиш косата си постепенно с бои. Моята е много светла вече, а не е обезцветявана. От един път наистина не става, но с 3 боядисвания бях средно руса от кестенява, доста тъмна.

това е възможно само с непермаментна и не професионална боя, която се е измила и естесвения цвят е светъл. Когато от светло се прави тъмно, без допълнително попълване с пигмент преди слагането на боя, боята пада много лесно, както има и коси, които не задържат боя.
И зависи за какъв период от време е постигнато. Ако  е от няколко месеца - ново-порасналата коса си поема без проблеми от светлата боя.   Също зависи от структурата на косъма. Peace

Естествено има заключения, но това е първото правило, на което учат кандидат фризьорите в курсовете и има защо Simple Smile



Е за какво е тогава цялата индустрия? За балъците ( като мен)?
Да кажат " Боя, която ще хване, ако сте с по-светъл нюанс" , а  не " защото го заслужавам".  Кое заслужавам - теслата?

не професионалните бои са добри за евтин и краткотраен(най-често) резултат, но всичко е с риск от страна на клиента.
 
Към професионалните бои има по няколко вида оксиданти. Такива, които могат да изсветлят косата само с едно ниво и най- много до 4.
Боите от магазина са само с един оксидант и за това не може да има един и същи резултат при всички клиенти. Също зависи от ъндър тоновете на косата, дори на външен вид да изглежда един цвят от ъндър тона зависи крайния резултат. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 736
benson10, честно казано не схванах отговора ти, който е след цитата с моето мнение Rolling Eyes При мен стана с професионални трайни бои, и от естествено тъмна станах руса.

# 25
  • Мнения: 1 800

benson10, честно казано не схванах отговора ти, който е след цитата с моето мнение Rolling Eyes При мен стана с професионални трайни бои, и от естествено тъмна станах руса.

това естествено тъмно, твоя естествен цвят ли е?



# 26
  • София
  • Мнения: 4 736
Да, в първото мнение съм писала, че съм с тъмна коса. Не знам дали има някакво значение, че като дете обаче косата ми си беше доста светла, изведнъж потъмня.

# 27
  • Мнения: 1 800
illy, сега разбирам защо нищо не си разбрала от моите писания.

аз имам впредвид боядисана в тъмно коса(не естествен цвят) да се изсветли само с боя до русо (например)....тогава е невъзможно

снощи късно писах, днес рано ....

 да, когато косата е естествено тъмна, може да се изсветли само с боя Peace


зависи от оксиданта и ъндър тона на цвета.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 20:51 от benson10

# 28
  • Мнения: 2 388
Въобще не е вярно, че не можеш да изсветлиш косата си постепенно с бои. Моята е много светла вече, а не е обезцветявана. От един път наистина не става, но с 3 боядисвания бях средно руса от кестенява, доста тъмна.

Разбира се, че не е вярно. Аз съм с естествено черна коса. Изрусявах се с Палете ( боя, а не обезцветител). Изсветляваше определено. Peace


 да, когато косата е естествено тъмна, може да се изсветли само с боя Peace


Така си е. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 76
Винаги се боядисвам в къщи сама.Ползвам най-често боя на palete и не съм имала такъв проблем като теб.Мисля,че в теб е проблема тъй като казваш,че при фризьорката ти се получава.Моят съвет е да я попиташ или да следваш всичко ,което тя прави на косата ти.

# 30
  • Мнения: 633
Смятам, че боите на Loreal са щадящи косъма на косата. Но, наистина и при мен резултатите са изненадващи: аз съм с естествен кестеняв цвят, сложих новата Кастинг с цвят кафе - фрапе и.... станах почти черна!!! Sick Shocked Close Бях обезумяла - уж безамонячна боя и резултата би трябвало да е ефирен и лесно измиващ се, но... не е така.
Въпреки всичко , ще продължа да се боядисвам с Loreal, защото всички други бои - Garnier, Вела и т.н. направо са ми съсипвали косата и са я правили да изглежда като метла , въпреки всички маски и балсами... И ако искам да стана нормално кестеняво ще си взема светло русо!!!
В този форум бях питала за разликите между екселенс и преференс - значи определено всички казаха, че преференс е по- добрата.

# 31
  • Мнения: 147
и аз се боядисвам сама в къщи.последно от черна вече съм руса.направих си 2 пъти кичури и след това с боя и в момента съм пепеливо руса.ползвах кастинг на лореал за черното и съм много доволна от тази боя.а сега за русото съм пак с лореал

# 32
  • Мнения: 76
А дълготраяен ли е ефектът на loreal,да взема и аз да опитам.Щом и е по-щадящ .

# 33
  • Мнения: 633
А дълготраяен ли е ефектът на loreal,да взема и аз да опитам.Щом и е по-щадящ .

При мен издържа поне месец и половина. Косата ми е средно дълга, имам бели коси, но не много.

# 34
  • Мнения: 137
Има много голяма разлика от боите Лореал в магазинната мрежа  и професионалните по фризьорските салони Wink

Да, определено е така. Тези по магазините не са професионални, в салона са щели да те боядисат с професионална боя. За мен разликата е наистина огромна.

# 35
  • Мнения: 164
Да се оплача.
И аз вчера се боядисах,с боя Framesi-професионална,в каталога изглеждше лешниково,нооооооооо след цялата процедура стана някакво бежаво и то само в корените а по дължината изрусеното не мръдна.
Въобще не ме хвана и белите коси не се покриха.А боята е много агресивна,едва я изтърпях много ми щипеше и накрая косата стои суха.
Не искам вече да съм руса,но немога да се отърва от русото много е упорито.Това ми е третия опит за потъмняване,първите два пъти постигнах цвета,но се изми много бързо.
Моля Ви помогнете ми,каква боя да си взема с която ще постигна желаният цвят и няма да ми се отмие.

# 36
  • София
  • Мнения: 231
10 cent's, смени марката мила! На мен веднъж ми се случи същото, и то с цвят почти като основата ми, просто не покри нищо - ни корени, ни коса  #Crazy
L'oreal от търговската мрежа са пълен компот, да не говорим че от известно време ги правят и пълнят окислителите тук и качеството логично няма нищо, ама нищо общо с който и да е магазинен L'oreal навън.
Цветовете им си стават с около 2-3 нюанса по-тъмни от оказаните в каталога/кутията и при светла основа, просто защото не отговарят, да не говорим за бързото отмиване...
Аз доста време си взимах Ферия и Речитал с вярата, че са по-щадящи и все пак по-добри от останалите в масовата мрежа, ама нъц...може и по-лъскаво да изглежда, но да трепериш всеки път какво ще се получи  Naughty 
За тези пари можеш да си купиш доста по-добра боя, даже и професионална ако си я поръчаш от дистрибутор

# 37
  • Мнения: 137
Аз бях много години руса и ми омръзна косата ми да е изтощена. Просто имам тънък косъм, за съжаление, а се харесвах руса. Боядисах се черна, няколко последователни пъти. Обаче не предполагах колко бяла коса ми расте отдолу.  Sad Сега съжалявам, че не се направих кестенява, за да не е толкова голям контрастът. Боята ми не пада въобще, а искам да ми е кафява. Сега се чудя как да премина към кестеняво, вече и на фризьори трудно имам доверие...

coke2k, мисля, че ако си искала да си потъмниш цвета е трябвало да се използва нисък процент на окислителя, при положение, че си руса. Щом ти е щипело, значи са използвали силна боя, а мисля, че не е трябвало. Това са ми поне знанията от дългото блондинстване.

# 38
  • Мнения: 164
Аз бях много години руса и ми омръзна косата ми да е изтощена. Просто имам тънък косъм, за съжаление, а се харесвах руса. Боядисах се черна, няколко последователни пъти. Обаче не предполагах колко бяла коса ми расте отдолу.  Sad Сега съжалявам, че не се направих кестенява, за да не е толкова голям контрастът. Боята ми не пада въобще, а искам да ми е кафява. Сега се чудя как да премина към кестеняво, вече и на фризьори трудно имам доверие...

coke2k, мисля, че ако си искала да си потъмниш цвета е трябвало да се използва нисък процент на окислителя, при положение, че си руса. Щом ти е щипело, значи са използвали силна боя, а мисля, че не е трябвало. Това са ми поне знанията от дългото блондинстване.

Миналият месец се боядисах със Лореал професионал с 6% окислител и въпреки,че потъмних цвета в корените и по дължините имаше разлика.Боята се отми за около 10 дни.
Препоръчаха ми боя Селектив,някоя от вас момичета ползвала ли я е?
Чудя се към коя марка да се насоча без да се притеснявам какъв ще крайният резултат и да е трайна.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Моето мнение е, че освен с добра боя трябва да разполагаш и с добра фризьорка, не е само едното мацане и готово! Пък и резултатите в различните салони го доказват, дори и ако работят с еднакви продукти!  newsm78

# 40
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
аз пък спрях да се боядисвам и си върнах жизнеността на косата. почти всичко, което се продава тук е боклук. изключвам Кастинг, която обаче се отмива бързо (поне при мен) и безамонячната на Вела са проф. употреба, която обаче е 20 лв...

# 41
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
аз пък спрях да се боядисвам и си върнах жизнеността на косата. почти всичко, което се продава тук е боклук. изключвам Кастинг, която обаче се отмива бързо (поне при мен) и безамонячната на Вела са проф. употреба, която  е 20 лв... работила съм в дрогерия и хората бяха много доволни от Лореал.

# 42
  • Мнения: 5 370
Боядисвам се само и единствено от години с Лонда Волкано. Харесвам червеното като цвят, а на моята коса само Волканото прави отличен резултат.

# 43
  • Мнения: 387
да ви кажа за боите може и да има смисъл в скъпите бои, но аз съм ползвала от най-скъпите в салоните до най-евтините...предпоследния път се боядисах с боя от два лева, на която и името не запомних...днес се боядисах с Garnier ...най-често се боядисвам с нея и съм доволна...но русото си е русо и е трудно за подръжка, независимо с каква боя...корените рядко стават като основния цвят,ако го правиш сам вкъщи...затова давайте смело и упорито...като мен...аз бях черна към 6 години и когато реших да се правя руса си отрязах косата много късо...сега вече е до рамената, но пък съм руса и си имам удължения, така че със сегашните методи за удулжаване е лесно...затова давайте смело наистина...няма нищо по-хубаво от това да си различна....

# 44
  • Мнения: 17 401
Чудя се, докога, ще се въртите около Лореал Laughing
КАстинг и аз го хвърлям на боклука, ако ме питате. Не му виждам щадящото, та затуй. Grinning

# 45
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
Чудя се, докога, ще се въртите около Лореал Laughing
КАстинг и аз го хвърлям на боклука, ако ме питате. Не му виждам щадящото, та затуй. Grinning
ми то няма какво друго да се ползва. ако имаш някаква идея, хайде кажи я.
казах вече за Вела. някак си не ми се дават 20 лв. за боя + пари за боядисване на фризьор.
по едно време даже се чудех дали да не почна да се къносвам (имам няколко бели косъма), но за сега отлагам.

# 46
  • Мнения: 78
Аз също съм почитател на боите на Л'ореал и по специално на Ферия-3Д Simple Smile

# 47
  • Мнения: 141
Навремето имаше ако не се лъжа на ЛОреал една боя обезцветител - Еклер Клер мисля че се казваше или нещо подобно, страхотно добре изрусяваше, ама нещо от години не съм я виждала. След като родих приключих с русото, скоро се боядисвах с безамонячната, уви дори не покри белите коси. Сега съм решила да се правя на кичури, мислех дирекно от сайта им да си поръчам професионална руса боя, ама  се замислям дали ще ми свърши работа?! 

# 48
  • Мнения: 17 401
НЯма друго ли? Как да няма, има. Аз си казах още вначалото, ама не предизвиках интерс, явно Grinning
Мъчете се с Лореалите, тогаз! Grinning

# 49
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
аз за други безамонячни, освен споменатите вече не съм чувала, пък не знам.
пак съм назад с инфото, значи.
много трудно вече ще си сложа амонячна боя тип Палете, Лонда, Гарние, да не говорим за българските. защото не ми се остава отново без коса, благодаря. то не е за всеки.

# 50
  • Мнения: 1 312
Моят 16 годишен опит с боите показва,че най-добри са Jalid Technical и Cramer.
Двойно по-скъпи,но и двойно по-големи/150 мл,за моята коса тъкмо за едно боядисване/.
Какво ли не съм пробвала-тези са ми фаворити.
От половин година обаче си пускам естественият цвят на косата/не помня вече какъв беше Rolling Eyes/и не съм в час,така,че може и нещо по-добро да има на пазара.

# 51
  • Мнения: 17 401
karmacoma, Салерм, Индола, Елгон, Виталитис,, Йънсей- все безамонячни. Има и още, и още Grinning
МОите фаворити са Елгон, ИНдола, Лакме, Жалид и Салерм/за амончните говоря/. ПОследно се спирам на Индола и Лакме.

# 52
  • Мнения: 3 413
боите на alfaparf са най-добрите!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 132
боите на alfaparf са най-добрите!

Заради тях ли се регистрира?

# 54
  • Мнения: 3 413
Polly N.
кви са тия тъпи въпроси,а?

# 55
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Противно на предните мнения, аз съм доволна от L'Oreal Casting. Ползвам го от може би 3-4 години и с едно боядисване изкарвам около 2 месеца. Е, нямам много бели коси Wink, но скалпът ми е много "проблемен". Слагам един и същи цвят, но сега в новият крем-вариант го няма и ще сменям окраските  #Silly

# 56
  • Мнения: 1 303
Аз пък ползвам Крамер,имат едно матово русо,което успява да убие най-добре жълтите оттенъци без да зеленее Simple Smile

# 57
  • Мнения: 247
На L'Oreal боите ползвам и съм доволна. Поне засега.Важното е да не пресушава косъма. Че то има едни бои, които направо ти съсипват гривата. Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 215
Според мен си има някакви техники в нанасянето които обикновенния потребител не ги знае  newsm78 Аз на моята коса съм пробвала какви ли не бои - скъпи, евтини, черни, руси, че даже и зелена веднъж, ама бяхме млади  Joy Та получават ми се цветовете, ама много нетрайни - след 2 седмици стават едни блуууууууудкави, мишести... Не ме кефеше  Naughty
Последно си харесах много много съвсем случайно на една боя от 3-4 лв (май Фара?) цвета, ама се влiuбих направо, и се тръшнах че го искам и отидох на фризьорката ми (преди това с приятелки се боядисвахме една друга, щото е забавно  hahaha ) - цвета си стои вече трета седмица както в деня на боядисването. Затова казвам, че според мен потребителите пропускат нещо, защото не ми се вярва да е чак пък толкова вълшебна тази боя  newsm78

# 59
  • Мнения: 12 648
Не се ядосвай и не вярвай, че всичко дето фърчи, се яде. Фризьорството и то е наука. Тя преценява цвета, косата. Забелязала съм, че никога не слага само 1 боя - поне моята. Прави разни там смески, алхимии.
След като няколко пъти си се боядисала на фризьор и си харесала цвета може да опиташ да го поддържаш сама.

# 60
  • Мнения: 17 401
 Доколкото знам, фризьорите смесват бои, за да се получи желаният цвят/понякога, де/

# 61
  • Мнения: 5 710
karmacoma, Салерм, Индола, Елгон, Виталитис,, Йънсей- все безамонячни. Има и още, и още Grinning
МОите фаворити са Елгон, ИНдола, Лакме, Жалид и Салерм/за амончните говоря/. ПОследно се спирам на Индола и Лакме.

Прощавай, ама откъде купуваш Лакме в София?
Последно с Лакме работиха Душкини преди няколко години , след това мисля, че минаха и те на Л'Ореал.
Но в обикновен магазин аз бои на Лакме и други техни продукти не съм виждала.

# 62
за мен има разлика от салон и домашни условия. Миналата седмица ходих да се боядисвам и мацката слага  и нещо допълнително. Не съм питала какво, но резултатът беше супер. Моята коса е кестенява и я изсветлявах.

# 63
  • Мнения: 97
Здравейте:) Аз съм абсолютно нова във форумите, но цял ден ме тресе треска около боядисването на косата и реших да се поровя и споделя. Тази сутрин бях на фризьор и съм невероятно доволна от резултата! Сега съм идеално руса  Grinning Само че това удоволствие ми струва скъпо... Боядисаха ме с Лореал Majirel. Въпросът ми към вас същност е знаете ли къде се предлагат професионалните бои от тази серия? В zlatnaribka има, но не всички номера Sad...

# 64
  • Мнения: 17 401
10 cent's, много се извинявма за закъснението, аз съм от Варна. От магазини съм я купувала- продават я на 2-3 места.

Общи условия

Активация на акаунт