Мнения и съвети за едно меню - измишльотина

  • 1 120
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 054
Положението е следното: Брат ми, снаха ми и малката се прибират от моренце към София и решихме да погостуват един ден. И аз започнах да мисля какво да им сготвя. С всеки се посъветвах какво им се хапва, но освен племенницата ми друг не каза нищо конкретно. На нея й дай да има само цалавицка (царевичка), семки, сладолед, торта и шоколад. Та измислих следното:
Салатата:
Домати, краставици, зеле, царевица, сусам, подправена с малко лимонов сок, зехтин мааалко унисос.
Основно:
Свинско месце (възможно най-нетлъсто), картофки, сметана, малко черен пипер, чубричка, дафинов лист, вегета. Месото мисля да го накисна от днес вечерта в сметаната с малко черен пипер, вегета и сладък тъмен соев сос. Утре ще го запека на тефлонов тиган и ще го сложа в тавичка да се изпече. Картофките ще ги обеля и ще ги сложа да се сварят с чубрицата, дафиновия лист, малко сол и черен пипер. После ги намачквам и ще ги шприцовам в тавата върху месцето, за да се запекат и те отгоре.
Торта:
Бишкоти, сладолед, течен шоколад, мюсли с плодове, натурален сок.
бишкотите ги мажа от едната страна с течен щоколад съвсем тънко, а от другата страна потапям в сока. Така ги нареждам в купа с шоколада навън. Облепвам купата с бишкотите. Мюслите смесвам с останалия шоколад и слагам един пласт на дъното на купата, отгоре разстилам сладолед. Оставям във фризера да замръзне отгоре пак от мюслите с шоколада и завършвам със сладолед. Утре като я извадя ще я потопя в гореща вода и ще обърна върху голяма чиния. Ще гарнирам с разбита сметана и топинг.
Та... кажете си мнението и дайте някакви съвети как да доразвия рецептите. Семейството ни не обича да експериментира с различни подправки, та за това съм заложила на тези, че да не остане неизядено... Тортата вече я започнах та нея едва ли ще мога да я променя вече (замръзва първия пласт сладолед... Хайде за сега това, че стана дълго  Rolling Eyes Чакам мнения  wavey

# 1
  • Мнения: 1 176
Ами ти всичко вече си измислила.Ако мен ме посрещнат с това меню,ще остана доволна.Ако обичате салати,предложи още един вид,а може и таратор да направиш.Към основното,аз обичам да е с повечко гарнитура.Бих добавила например  печени или мариновани червени чушки,или кисели краставички.Или пък някакво сосче.Има и други варианти,зависи какво обичате.Десертът ти звучи чудесно.Сигурна съм,че каквото и да им сготвиш,семейството на брат ти ще останат доволни.Личи си,че с любов и внимание ще ги посрещнеш.

# 2
  • Мнения: 1 054
Благодаря за отговора, Еклат  Hug не се бях замисляла и за повече гарнитура, но е много добра идея. Може би ще се възползвам от печените червени пиперки, но ще им сложа и нещо друго. Утре ще снимам и ще ви покажа какво съм сътворила както и ще споделя отзиви от гостите Wink

# 3
  • Мнения: 3 036
Менюто е страхотно подбрано.
Апетита ми се възбуди чак.
Само бих купила сладолед и плодове.
Можеш да направиш и мелба и само плодове ако някой иска.
Все пак е лято и е горещо за торта,
но пък ти вече си я почнала ,
така ,че смело .

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на мен ми се струва малко тежкото менюто за лятото  newsm78
аз бих се наяла само със салатата  Laughing

бих махнала зелето от салатата, по-добре рукула, домати и малко сос, да се възбуди апетитът.
за основното бих направила освен картофената гарнитура и някаква друга зеленчукова.
задушено броколи пасва добре на сметановия сос от месото.
месото не бих го задушавала и пекла. според мен и само в тигана може да се приготви, без да се подлага на двойна термична обработка.

ами това е от мен, успех Peace

# 5
  • Мнения: 22 867
на мен ми се струва малко тежкото менюто за лятото  newsm78
аз бих се наяла само със салатата  Laughing

.......ами това е от мен, успех Peace



asyalein, то и аз се наяждам само със салата, ама мЪжовете .............. newsm78 Така че нека си им наготви момичето, да има манджа, пък ако рекат да ядат само салата, ама не вярвам.

BubolecheMeche, хубаво ти е менюто според мен, като направиш всичко, което си замислила, друго не ти трябва. Весело изкарване пожелавам! cheers

# 6
  • Мнения: 1 054
Благодаря, че се отзовахте... То и мен само салатката ми стига дори тя най-ме съблазнява, но брат ми без месце почти не сяда, снахата пък го харесва със сметана, малката също търси да има сметанка и нещата, които ви изброих, колкото до моя мъж... преди малко хапвахме, аз ядох едно печено бутче, а той уж само една пържола да хапне, че дояде и моето и сега ходихме до магазина за "още нещичко, че нещо ми стърже"  Joy Това бяха думите му... и така.
А Labrex не съм съгласна, че друго не трябва... ами бирата  Mr. Green Благодаря ви още веднъж!  Hug

Все се каня да ти кажа нещо labrex ... та сега се сетих да допълня... целуни оня прекрасен, мокър, черен нос от мене... ама хубаво го нацелувай  Hug

# 7
  • Мнения: 22 867
А Labrex не съм съгласна, че друго не трябва... ами бирата  Mr. Green Благодаря ви още веднъж!  Hug

Все се каня да ти кажа нещо labrex ... та сега се сетих да допълня... целуни оня прекрасен, мокър, черен нос от мене... ама хубаво го нацелувай  Hug

Е, бира, ракийка или каквото там предпочитате, то се разбира от само себе си - иначе ще ви присяда! Grinning А оня черния.........с най-голямо удоволствие!  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 435
Аз бих махнала зелето,някак си без него ми се струва по-добре.
И свинскто ми идва тежко за лятото,особено щом ще има и сметана,картофи и т.н. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 054
Не обичаме телешко... аз обичам, но пък само аз Wink Пилешко бях решила да е ама брат ми като чуе и му става лошо  Crazy Преди беше На курс в Шумен и като се прибираше в края на седмицата и снаха ми само с пиле го посрещаше 3 месеца, та взех свинско и добре го почистих от всяка ципичка и сланинка... А рецептата си я представях единствено с пилешко бон филе Simple Smile Ще го стъкмя някой път като сме си сами с мъжлето ми с пиле  Peace

Аааа всъщност колкото до зелето тая салата я ядох в един китайски ресторант и МНОГО ми хареса с малко зеле нарязано на съвсем тънко и краставиците на тънък жулиен, а доматите на по-дребни кубчета, соевия сос и сусама довършват оня вкус дето още ми е в устата и все мисля да направя такава салатка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 435
Е,тогава става свинско.
А салата със китайско зеле не беше ли? Rolling Eyes Аз съм яла такава и беше супер.
Много добре ще се справиш. Hug

# 11
  • Мнения: 1 054
3 пъти я хапвах и само веднъж бяха склонили да купят китайско, а тука аз не видях никъде да продават около нас Wink Благодаря на всички за мненията Simple Smile  Hug Днес е деня!  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 435
Дано всичко мине по вода.Чакаме да се включиш после да разкажеш,и санимки ако има още по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт