Каша със сирене

  • 10 372
  • 12
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Момичета , дайте ми някаква рецепта за такава каша, че търсачката не работи. Мерси. Hug

# 1
# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 496
В съседна тема писах за яйчената каша на баба, а тук виждам рецептата/последната от четирите в предния пост/...
За другите не знам, но тази става страхотна!

# 4
  • Мнения: 407
Ето рецептата, която аз имам за каша със сирене:

Запържва се до златист цвят 4 равни лъжици брашно с 5-6 лъжици мазнина. Разрежда се с гореща вода. Кашата се посолява леко и се оставя да ври на слаб огън 10-12 минути. Прибавя се 3-4 - 1 чаша настъргано сирене и се разбърква. Като поври още 5-6 мин., кашата се насипва в чинии и се полива отгоре с по 1 лъжичка масло, запържено с малко червен пипер.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 992
Ето и моята рецепта: 3 с.л. брашно 5 с.л сгорещено краве масло 1ч.чаша натрошено сирене 34 яйца щипка сода за хляб и евентуално щипка сол ако е бесолно сиренето.
Препичаме брашното, в/у него слагаме нагорещеното масло и наливаме по малко вода дао получаването на рядка каша.След като кашата се сгъсти прибавяме натрошеното сирене и яйцата които сме рабили с щипка сода.

Аз никога не спазвам точните пропорции и става много вкусна!

Да ви е сладко!

# 6
  • Мнения: 1 428
Ето рецептата, която аз имам за каша със сирене:

Запържва се до златист цвят 4 равни лъжици брашно с 5-6 лъжици мазнина. Разрежда се с гореща вода. Кашата се посолява леко и се оставя да ври на слаб огън 10-12 минути. Прибавя се 3-4 - 1 чаша настъргано сирене и се разбърква. Като поври още 5-6 мин., кашата се насипва в чинии и се полива отгоре с по 1 лъжичка масло, запържено с малко червен пипер.


и аз я правя така и става много вкусна

# 7
  • Мнения: 572
много вкусно звучи... ще опитам Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Замислила съм да я правя за обяд. Ще пиша за резултата Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 607
Аз слагам половината вода, половината - прясно мляко.  Peace 

# 10
  • Мнения: 2 821
Ето и моята рецепта: 3 с.л. брашно 5 с.л сгорещено краве масло 1ч.чаша натрошено сирене 34 яйца щипка сода за хляб и евентуално ...........

Изтървала си тиренцето Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
Ето и обещания снимков материал на кашата със сирене
Сиренето го натроших с вилица, а не го настъргах и така има и по-твърди парченца, а не е гладка каша.
Към водата добавих и същото количество прясно мляко, като мазнина използвах царевично олио.
Отгоре сложих студен сметанов сос, който след това като се разбърка с още топлата каша - става много вкусно!

Много е вкусничка, благодаря за рецептата.  bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 newsm10 много я обичам тази каша, но за съжаление нито мъжо, нито детето я харесват. Правя я много рядко заради тях.

Общи условия

Активация на акаунт