Споделят ли мъжете ви чувствата си?

  • 1 672
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте, аз чета редовно, сега вече се престраших и да пиша.
Голямата ми мъка е, че мъжът ми не споделя никакви свои чувства, как е при вас?
Може ли, когато негов близък човек почина(преди 4 години), абсолютно нищо да е казва, а само да си плаче? Нормално ли е?
Нормално ли е да НЕ ми казва за какво са се сдърпали с родителите си? Дори и да е заради мен?
Нормално ли е да не ми разказва как е минал денят му?
Ние сме женени от 5 години, имаме датенце. И преди не споделяше особено много, но сега е още по-зле.

Ние съпругите не сме ли тези, които да ги изслушват, успокояват.... аз съм отворена към него и вече много дълго време чакам  той да се отпусни, но дали? Трудно е да се живее с такъв човек.
Какво е вашето мнение по въпроса?

# 1
  • Мнения: 750
Ха!Все едно описа бившия ми съпруг.
Тежко е да се живее така,знам го от опит.
Така аз изкарах 8 години и си казах 'стига'!
Съвет немога да ти дам.И аз минах през този ад.
Сега с вторият ми съпруг не е така.Споделя всичко.
Винаги говори за чувствата си.С него разбрах,че живота с мъж всъщност може да бъде и лек.
Съчувствам ти.
Дано имаш сили да живееш така,защото никак не е лесно.Знам го!

# 2
  • Мнения: 3 016
Хората са различни .Едни по затворени, други по- разкрепостени  .Не всеки обича да си казва всичко .Но мисля, че не нормално пък съвсем да мълчи. Все пак затова сте семейстно, за да си споделяте и добро и зло .Опитай се да го накараш да поговорите все пак , принуди го по някакъв начин .

# 3
Мисля че трябва да го предразположиш, а не просто да чакаш да започне да говори ей така.
Има много хора които се отпускат доста трудно, да говорят свободно, било то за чувства или каквото и да е.
Пробвай ти да започнеш първа, налейте си не6то за пиене (каквото и да е) и започни първо ти да споделяш как ти е минал деня, какво те е зарадвало, какво не, дори и най незначителните не6та. Ако не започне сам, това го попитай, ^а при теб как беше^, така лека по лека 6те започне да се отпуска, и най накрая няма да има нужда от подканяне. Успех   bouquet

# 4
Наистина е трудно да се живее така, но страхът, дали ще си намеря по-добър? ме спира  Sad

Да го принудя да говори? Няма нещо, което да не съм изпробвала. 2 дена е що годе добре, после пак си живее в своя свят. А когато аз искам да споделя, ме обвинява че много говоря  #Crazy

# 5
  • Мнения: 1 259
Ние ако не си споделим... ми някък остава нещо недовършено... Обикновенно когато сме си сърдити за нещо, не си споделяме, но това тряе максимум 1-2 дни и после си разказваме какво се е случило точно в тези "мълчаливи дни".

Ако и преди не е споделял, трудно ще се получи, но се опитай...,ако не е всеки ден, то поне веднъж седмично излизайте наразходка, на кафе... и си говорете... но бъдете само двамата, и с детето, де, имам в предвид без приятели и познати...
Успех!

# 6
Това за принуждаването просто го забрави, няма как да принудиш когото и да било да говори.
Ако това което ти казах не върши работа, май 6те е най добре да си поговорите доста сериозно по въпроса, и ако трябва му кажи че все пак си се омъжила за човек, а не за дърво. Знам че звучи ужасно, но в крайна сметка е така.
И моя беше спрял да говори по едно време, но след като заминахме за 1 седмица сами на почивка, не6тата си дойдоха на мястото...
Желая ти много успех   bouquet

П.П. А той кога спря да говори с теб??

# 7
Наистина е трудно да се живее така, но страхът, дали ще си намеря по-добър? ме спира  Sad
Добре де, от колко време е така, и какво имаш в предвид с това че, страхът дали 6те си намериш по добър те спира??? Не6то не сха6там.... newsm78

# 8
  • Мнения: 750
Мисля че трябва да го предразположиш, а не просто да чакаш да започне да говори ей така.
Има много хора които се отпускат доста трудно, да говорят свободно, било то за чувства или каквото и да е.
Пробвай ти да започнеш първа, налейте си не6то за пиене (каквото и да е) и започни първо ти да споделяш как ти е минал деня, какво те е зарадвало, какво не, дори и най незначителните не6та. Ако не започне сам, това го попитай, ^а при теб как беше^, така лека по лека 6те започне да се отпуска, и най накрая няма да има нужда от подканяне. Успех   bouquet
Ти на колко години си?
Що за съвети! ooooh!
Тя трябвало да го предразположи.Е,на челна стойка ли да му застане,че оня да си отвори устата да си побъбре с женичката.
То като си е темерут,темерът ще си остане.
Лека полека щял да се отпусне...ко да се отпуска бе,те да не са заедно от два месеца! Crazy

Лиля,
девойче мило,решавай сега!
Усещам как всичко в теб креши,че искаш да сложиш край на това.
И ако това е всичко което искаш.Направи го!
В живота втори дубъл няма.
Играй сега.

# 9
  • Мнения: 3 423
Да, нормално е. Стига да те устройва това.

# 10
Ти на колко години си?
Що за съвети! ooooh!
Тя трябвало да го предразположи.Е,на челна стойка ли да му застане,че оня да си отвори устата да си побъбре с женичката.
То като си е темерут,темерът ще си остане.
Лека полека щял да се отпусне...ко да се отпуска бе,те да не са заедно от два месеца! Crazy

Лиля,
девойче мило,решавай сега!
Усещам как всичко в теб креши,че искаш да сложиш край на това.
И ако това е всичко което искаш.Направи го!
В живота втори дубъл няма.
Играй сега.

[/quote]


Личи си кой  е изпитвал същото като мен.
Благодаря за думите, страшно ме трогнаха!

# 11
Миличка за6то не си каже6 че си търсиш причина да се разведеш, няма смисъл да обвиняваш мъжа си че не искал да си споделя чувствата.
Нямаше и смисъл от 2 теми, едната как го обичаш и виждаш ли той не искал да говори, а другата за6то след 5 год брак вече не го обичаш

# 12
Наистина е трудно да се живее така, но страхът, дали ще си намеря по-добър? ме спира  Sad
Добре де, от колко време е така, и какво имаш в предвид с това че, страхът дали 6те си намериш по добър те спира??? Не6то не сха6там.... newsm78


Понякога и аз се питам "от кога е така?" Било е винаги, но преди не ми е правило впечатление, други неща са били важни за мен; интелект, външност...
Дали ще си намеря нещо по-добро? Мъж, който да ме приеме с детето? Човек на място, интелигентен, способен, но и разговорлив?
Сега става ли ясно какво имам пред вид? Ами ако не мога да намеря по-подходящ, дали да остана, въпреки, че страдам?

# 13
 Laughing катя ти ме разсмя! наистина си като агент. Надявам се да си замълчиш за истинския ми ник, ако го разбереш, че не искам познатите да ме четат.
Проблема ми е сериозен, не си търся просто причина да се разведа, а искам да разбера, дали въобще трябва.

# 14
 Laughing Ок Кате, няма проблем. Желая ти Успех, дано скоро разбереш и намериш това от което имаш нужда   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт