За половото възпитание на децата

  • 747
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 844
Сигурно се чудите какво точно искам да ви питам. Ами възпитавате ли някак у детето това, че принадлежи към определен пол - примерно казвате ли му тези дрехи са за момче, тези за момиче, тази игра или играчки са момичешки, тези момчешки. Ще ми е интересно да чуя мнения, тъй като нашата кака има някакви комплекси от това, че е момиче и не знам къде е проблема, дали от това, че предпочита да си играе с момчета?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 741
това за принадлежноста към даден пол го осъзнават доста рано
ограничение на дрехите не правя, стига и на мен и на нея да ми харесат.
Само съм казвала "не" когато Дияна ми е искала да й купя пистолет, пушка или меч ... обяснявала съм защо Simple Smile Вярно, че минавам за по-лесно с думите "ти си момиченце, тези играчки са за момче", но пък това не пречи да имаме кола с дистанционно и много други колички Simple Smile

# 2
  • Мнения: 844
О, явно не сте толкова тежък случай! Не знам защо си е втълпила, че да си момиче е лошо и иска да като момчетата. В магазина като отидем и иска примерно панталона дето й купувам да е мъжки, недай си боже да има нещо в розово, не може да мине номера. Напоследък не иска да носи поли и рокли, щото били женски, вчера например склони да си сложи едно много хубаво костюмче с пола, но щом се наспали в ДГ и си облякла резервните панталони. Иска да й купуваме пистолет, играе с всички момчета на Юги-О, естествено има купени такива карти и го раздава първа картаджийка, а като и споменеш за кукли "Барби" и вика какви са тия глупости. #Crazy
Моля, дайте ми съвет, дали е временен период и трябва ли да правя нещо!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 741
най-вероятно е нещо временно
аз лично съм минала от там към 1ви клас. Все с момчетата играех, поли и рокли не исках да нося. Учителката се оплакваше на мама, че нали разбирате вашата дъщеря прави водни бомбички с момчетата в мъжката тоалетна. И нали у-щето било до нас ... аз съм се прибирала сама, но съм закъснавала и мама ме търси ... а, аз в храстите до съседния блок (нали са ни хванали вече веднъж в тоалетната) пак правя водни бомбички ... и т.н.
Ще мине

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
....Не знам защо си е втълпила, че да си момиче е лошо и иска да като момчетата...
Много е патриархално все още обществото и кой знае как са успели да я убедят в тази глупост. Първо не разрешавай на никой да говори глупости на детето на подобни теми. Ти пък ще успееш леко, леко да й внушиш, че двата пола са абсолютно равностойни, като разликите всъщност са предимства  Grinning за всеки. Децата лесно попиват и съм сигурна, че ще измислиш ситуации, в които да й внушиш тези неща. Разбирам те прекрасно, защото с големия ми син бях в обратната ситуация - беше попил отнякъде, че мъжете са велики и доста трудно успях да го разубедя, защото пък трябваше и да щадя егото. Сега смея да кажа, че уважава еднакво представителите на двата пола, въпреки, че няма приятелки. Да знаеш, че подобни ситуации са преодолими с много такт  Grinning
Успех!

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Може и мъжкаранка да расте-нищо де!Те почти всички преминават едни такива етапи!Нашия хубавец,а и другите момчета в яслата,ще изтрепят момиченцата да им бутат количките с куклите #Crazy #Crazy smile3503Всичко това е преходно smile3521

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
О, явно не сте толкова тежък случай! Не знам защо си е втълпила, че да си момиче е лошо и иска да като момчетата. В магазина като отидем и иска примерно панталона дето й купувам да е мъжки, недай си боже да има нещо в розово, не може да мине номера. Напоследък не иска да носи поли и рокли, щото били женски, вчера например склони да си сложи едно много хубаво костюмче с пола, но щом се наспали в ДГ и си облякла резервните панталони. Иска да й купуваме пистолет, играе с всички момчета на Юги-О, естествено има купени такива карти и го раздава първа картаджийка, а като и споменеш за кукли "Барби" и вика какви са тия глупости. #Crazy
Моля, дайте ми съвет, дали е временен период и трябва ли да правя нещо!

съвет не мога да ти дам, мога само да ти разкажа за голямата ни племенница, която беше същата. първата песен, която научи като дете беше "ние сме войници, ще вървим напред...". като я питаха каква иска да стане като порасне, отговаряше "момче". играеше само с момчета и като открила, че някои отказват да ритат топка с момиче, представяше се за мартин, а не марта, както всъщност се казва. учителките в детската градина "тактично" съветваха зълва ми(такава ли ми се води сестрата на мъжа ми  Thinking ?") да и пусне дълга коса, да изхвърли всички панталони  и да и накупи рокли и полички... ами не стана отказването и от предпочитанието на момчешките игри с обличането на рокли... постепенно надрастна този период. като влезе в пубертета откри хубавите страни да си жена. започна да забелязва, че привлича повече вниманието на момчетата като носи рокли, а не панталони с мъжки кройки. и продължи да се интересува живо от момчета, но по друг начин  Wink...

# 7
  • Мнения: 7 821
А дали не иска да прилича на малкото си братче и за това да иска да е момче  Rolling Eyes ? Понякога децата реагират странно на появата на бебето и изразяват ревността си по-различни начини.
Иначе аз не бих обръщала внимание на всичко това, щом иска да ходи с панталони да го прави и не бих се впускала в много обяснения относно това е за момчета, а това за момичета.
От друга страна може да си организирате някой женски забавления само за вас двете (без бебе и татко  Wink ), покажи и, че е хубаво да си момиче, без да го натрапваш. Може да се разходите по магазините, да си направите маникюр и т.н.
Успех  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 792
 Димана е някакъв подобен вариант, но в по-мека форма, в последните години започна все повече да харесва поли и рокли и сега те са преобладаващи в гардероба. Иначе в игрите, уж твърди, че си играе с момичетата, но и в детската все съм я заварвала да си играе с момчетата, има огромно тесте карти Ю-ги-о, които постоянно менка, по градинките, все с момчетата търчи, да играе "Звездни рейнджъри", само се тича и  крещи "Сила на земята", "Сила на водата"....
 Има кукли Барби, но с тях,повече си играе брат й, ако има на гости приятелка и тя сяда да играе с тях, но бързо и писва, няколко пъти я хващах да ги използва за баскетболна топка и да цели с тях коша Crazy
  На мен лично, много ми допада начина, по който общува с момчетата, никога не влиза в конфликт с тях и те никога не са агресивни с нея, не знам как го прави, но бързо им печели уважението и симпатията, така че според мен, това е доста полезен опит, който трупат за момента Grinning
   Колкото, до това, че иска да бъде момче, мисля че е нормално, преди известно време Димана страдаше, че няма пишка, като Момчил Rolling Eyes, а той самият сега иска да ходи облечен с рокли и му е много тъжно, че не му давам да ходи навън с такива. Да си призная в къщи съм давала да облече, някоя и друга рокля или пола, колкото да му миряса главата, при него това е нормално, защото се опитва да се оприличи, на обожаваната от него Димана, нали е по-малък и все тича по петите й  и я гледа какво прави Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
А, при нас пък е точно обратнот. Не дай си боже нещо да е малко по-тъмно на цвят или да няма съответно красотички от сорта на панделки, картинки или копченца и коланчета, моментално се обявява за момчешко и така си остава в гардероба.
Дори ми отказва напоследък и чорапи в по-неутрален цвят.
Откъде тази мания по розово, не знам - като бебе нямаше една розова дреха, но сега елате да видите - направо да те заболят очите като отвориш дрешника и.
Но и много се влияят едни от други в градината - неизбежно е.

# 10
  • Мнения: 1 071
О, и при нас всичко е в червено ,розово или лилаво.Ако купя нещо синьо се обявява за момчешко и не се облича.И нищо не помага.А пък ако има блестящи паети,сърчица или нещо от тоя сорт,това става любимат дреха.И всичко трябва да е с картинки,даже и бельото. Rolling Eyes
 

Общи условия

Активация на акаунт