Използвате ли слънцезащитни продукти?

  • 3 606
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
аз мажа с чико ф50

# 16
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, благодаря ви за бързите отговори. Аз също разхождам бебето само сутрин до 12 часа и вечер след 17. Не го излагам пряко на слънце. В количката му отварям и чадърчето, но както знаете слънчевите лъчи проникват и през него. И тъй като бях чела, че до 6 месеца не е хубаво бебето да се маже със слънцезащитна козметика реших да се допитам до вас. Иначе нашата педиатърка препоръча крем с фактор 50+.
На повечето слънцезащитни кремове и лосиони пише,че не се препоръчват за деца под 6м.
И нашата педиатърка ми е казала,че не препоръчва употребата им в тази възраст.А и излагането на слънце(директно)
е направо нежелателно,Синът ми е роден май месец,и първата година не съм го мазала,а той е светъл,за разлика от сестра си Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 080
Ами купих си, но не го ползвам - въпреки, че Педи казваше да го мажа!!!

# 18
  • Мнения: 1 586
Миналото лято го мазах в началото на слънчевите дни,сега го мажа само като ходим на плаж,използвам кремчето на Чико 30 фактор,доволна съм!

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Използвам с фактор 50, но дъщеря ми вече е на 11 месеца.

# 20
  • Мнения: 1 763
Започнах да го мажа, когато беше на 4 месеца, преди това не е имало нужда. Мажех го само в началото, сега вече си има тен. На морето пак мисля да го мажа. Изполвам Себамед 50-ти фактор, на него пише, че може да се ползва от първия ден, но не знам дали наистина е така.

# 21
  • Мнения: 1 919
Изполвам Себамед 50-ти фактор въпреки това детето ми е с аграрски тен-ръкави и панталонки

# 22
  • Мнения: 3 069
Наистина е мъничко бебчето.
Не е нужно да го излагаш дълго на пряка слънчева светлина.
Не съм го мазала с нищо до 1 г. и 1 месец.

# 23
  • Мнения: 2 908
Не съм я мазала с нищо миналото лято,когато беше на 7/8/9 месеца,просто я криех от силното слънце под чадъра в количката.Чак сега я мажа.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 073
не бих с чико....избери мустела бебе или микросън на дейлонг.
но за мен толкова малко дете не се маже с такива кремове, а просто се извежда когато слънцето е по-слабо или стои на дълбока сянка....

# 25
  • София
  • Мнения: 308
но за мен толкова малко дете не се маже с такива кремове, а просто се извежда когато слънцето е по-слабо или стои на дълбока сянка....
Изцяло подкрепям.  Peace
Беборана е с много бяла кожа и въпреки това до 6 месец избягвах да я мажа със слънцезащитен крем. Просто се опитвах да я предпазвам колкото мога от преки слънчеви лъчи и не ми се е зачервявала нито веднъж. Дори и сега я мажа само по изключение - гледам да не прекалявам с козметиката. Иначе ползвам А Дерма 50+ и много лесно ми се размазва.

# 26
  • Мнения: 991
Колкото по-малко химия, толкова по-добре. Не мажа дъщеря ми със слънцезащитни кремове, въпреки че е много беличка. Просто внимавам да е на сянка. Оставям да я огрява слънчице сутрин или вечер, когато не пече така силно.

# 27
  • Мнения: 2 015
Мажа само лицето, ама той по рождение си има малко тен, та не е изгарял.Ама какво да се прави, от скъпата боя сме Mr. Green!

# 28
  • Мнения: 3 034
да, използвам, слънцето тук е убийствено, за нищо на света не извеждам без протектор. ползвам местна марка, фактор 50. на моят крем пише дословно: "ако бебето ви е под 6 месеца, консултирайте се с педиатър преди да ползвате продукта". така и направих, педиатърът ми даде зелена светлина, тъй като синът ми няма никакви алергии, чувствителности или каквито и да боло противопоказания. мисълта ми е, вместо да се чудиш, прочети какво пише на самото шише - забранен ли е продукта за бебета под 6 месеца или просто те съветват да се консултираш. все пак има голяма разлика.

п.п. мажа, въпреки че стои само на сянка. раково рисковите лъчи преминават през повечето материи, например на количките.

# 29
  • София
  • Мнения: 295
Да, мажа я, защото е с ужасно бяла кожа! Много лесно се зачервява от слънцето, когато съм забравила да я мацна, дори да е била само за 5 мин. навън.

Общи условия

Активация на акаунт