Използвате ли слънцезащитни продукти?

  • 3 595
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Здравейте момичета. Имам един може би малко глупав въпрос. Използвате ли слънцезащитни продукти за бебетата си? Моят син е на 2 месеца и лекарката ми препоръча да го намазвам с крем фактор 50+ когато го извеждам на разходка. Но някъде бях чела, че не е хубаво бебе под 6 месеца да се маже със слънцезащитен крем. Моля ви споделете вашият опит. Изключително благодарна ще съм на всички, които ми отговорят. А ако темата се дублира, нека модераторите да я затворят или да ми дадат линк към предишна подобна. Благодаря още веднъж.     bouquet

# 1
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Най-добре се консултирай с педиатъра си, защото бебенцето наистина е много мъничко още  Hug

# 2
  • Мнения: 1 371
afinora, бебето ми е зимно, не съм го мазала със слънцезащитни кремчета на тази възраст, започнах някъде към четвъртия му месец. Той е доста бял, рус... Но с 50+. Ако те интересува марка - Мустела, сега е с Виши. Но не трябва да го излагаш директно на слънце, ако не го защитиш. Помня веднъж, като беше на два месеца и изгря някакво великолепно слънце и аз го опънах на двора на 10 -15 минути, прибирам го вътре, свалям залъгалката от устичката му и какво да видя - личицето му червено, а около устичката му огромно кръгло бяло петно.  Той изгорял на биберон. Rolling Eyes EmbarassedЕто ти една темичка: клик.

# 3
  • Мнения: 552
Аз започнах да го мацотя като беше на 4 месеца,защото по-рано не  е имало нужда Peace
Незнам да  проблем мазането Wink
А иначе ползваме на Виши 50+...имам и на Рок,но ужасно трудно се размазва и чисти после-като крем Здраве е ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 335
Мажа синьт си то4но от два месе4на вьзраст и продьлжавам. PeaceИзползвам Бюбхен 50 фактор.Има сль4езащитни продукти и  за новородени.

# 5
  • Мнения: 1 440
Предполагам,че специално направената за бебета медицинска козметика не би навредила.

# 6
  • Мнения: 6 713
Аз отскоро мажа  Peace Бюбхен с ф-р 30.

# 7
  • Мнения: 4 292
Мажех му откритите части на тялото - крака, ръце и лице.

# 8
  • на дъното
  • Мнения: 1 542
Беше на 3м и го мажех естествено с детски слънце защитен крем.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Да, използвам. Бебето ми е родено през месец декември и в началото на месец май започнах да го мажа със слънцезащитен крем. В момента ползвам на AVON 50 фактор.

# 10
  • Мнения: 2 171
Не използвам. Разхождам го, когато слънцето не е силно и винаги е на сянка. Струва ми се, че колкото и да е "бебешка", слънцезащитната козметика си е химия и предпочитам засега да се въздържам от нея.

# 11
  • Мнения: 247
Момичета, благодаря ви за бързите отговори. Аз също разхождам бебето само сутрин до 12 часа и вечер след 17. Не го излагам пряко на слънце. В количката му отварям и чадърчето, но както знаете слънчевите лъчи проникват и през него. И тъй като бях чела, че до 6 месеца не е хубаво бебето да се маже със слънцезащитна козметика реших да се допитам до вас. Иначе нашата педиатърка препоръча крем с фактор 50+.

# 12
  • Мнения: 577
Когато беше на 1 месец започнах да го мажа с 50+ на Mustela. но след 5-6 мазания му се обринаха бузките. .Кремчета който съдържат цинков оксид пак предпазват кожата ако слънцето не е силно.  За разходки с количката, обикновеното кремче на бочко за подсичане върши перфектна работа. с него мажа бузките. Сега купих защитен крем на Бочко но още не съм го пробвала. За морето вече си трябва 50+

# 13
  • Мнения: 1 467
Никога не съм ползвала. Eмма е пролетно бебе и това й е второто лято - просто я пазя повече и никога не се е случвало да изгори.

# 14
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Мазала съм го от 8-мия месец и то само краченцата и ръчичките. Просто преди това не ми се е налагало. Ползвам Виши 40 фактор и не сме имали никакви проблеми до сега. Продуктите които са произведени за бебета и деца, са съобразени с нуждите им.

# 15
  • Мнения: 9 973
аз мажа с чико ф50

# 16
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, благодаря ви за бързите отговори. Аз също разхождам бебето само сутрин до 12 часа и вечер след 17. Не го излагам пряко на слънце. В количката му отварям и чадърчето, но както знаете слънчевите лъчи проникват и през него. И тъй като бях чела, че до 6 месеца не е хубаво бебето да се маже със слънцезащитна козметика реших да се допитам до вас. Иначе нашата педиатърка препоръча крем с фактор 50+.
На повечето слънцезащитни кремове и лосиони пише,че не се препоръчват за деца под 6м.
И нашата педиатърка ми е казала,че не препоръчва употребата им в тази възраст.А и излагането на слънце(директно)
е направо нежелателно,Синът ми е роден май месец,и първата година не съм го мазала,а той е светъл,за разлика от сестра си Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 080
Ами купих си, но не го ползвам - въпреки, че Педи казваше да го мажа!!!

# 18
  • Мнения: 1 586
Миналото лято го мазах в началото на слънчевите дни,сега го мажа само като ходим на плаж,използвам кремчето на Чико 30 фактор,доволна съм!

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Използвам с фактор 50, но дъщеря ми вече е на 11 месеца.

# 20
  • Мнения: 1 763
Започнах да го мажа, когато беше на 4 месеца, преди това не е имало нужда. Мажех го само в началото, сега вече си има тен. На морето пак мисля да го мажа. Изполвам Себамед 50-ти фактор, на него пише, че може да се ползва от първия ден, но не знам дали наистина е така.

# 21
  • Мнения: 1 919
Изполвам Себамед 50-ти фактор въпреки това детето ми е с аграрски тен-ръкави и панталонки

# 22
  • Мнения: 3 069
Наистина е мъничко бебчето.
Не е нужно да го излагаш дълго на пряка слънчева светлина.
Не съм го мазала с нищо до 1 г. и 1 месец.

# 23
  • Мнения: 2 908
Не съм я мазала с нищо миналото лято,когато беше на 7/8/9 месеца,просто я криех от силното слънце под чадъра в количката.Чак сега я мажа.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 031
не бих с чико....избери мустела бебе или микросън на дейлонг.
но за мен толкова малко дете не се маже с такива кремове, а просто се извежда когато слънцето е по-слабо или стои на дълбока сянка....

# 25
  • София
  • Мнения: 308
но за мен толкова малко дете не се маже с такива кремове, а просто се извежда когато слънцето е по-слабо или стои на дълбока сянка....
Изцяло подкрепям.  Peace
Беборана е с много бяла кожа и въпреки това до 6 месец избягвах да я мажа със слънцезащитен крем. Просто се опитвах да я предпазвам колкото мога от преки слънчеви лъчи и не ми се е зачервявала нито веднъж. Дори и сега я мажа само по изключение - гледам да не прекалявам с козметиката. Иначе ползвам А Дерма 50+ и много лесно ми се размазва.

# 26
  • Мнения: 991
Колкото по-малко химия, толкова по-добре. Не мажа дъщеря ми със слънцезащитни кремове, въпреки че е много беличка. Просто внимавам да е на сянка. Оставям да я огрява слънчице сутрин или вечер, когато не пече така силно.

# 27
  • Мнения: 2 015
Мажа само лицето, ама той по рождение си има малко тен, та не е изгарял.Ама какво да се прави, от скъпата боя сме Mr. Green!

# 28
  • Мнения: 3 034
да, използвам, слънцето тук е убийствено, за нищо на света не извеждам без протектор. ползвам местна марка, фактор 50. на моят крем пише дословно: "ако бебето ви е под 6 месеца, консултирайте се с педиатър преди да ползвате продукта". така и направих, педиатърът ми даде зелена светлина, тъй като синът ми няма никакви алергии, чувствителности или каквито и да боло противопоказания. мисълта ми е, вместо да се чудиш, прочети какво пише на самото шише - забранен ли е продукта за бебета под 6 месеца или просто те съветват да се консултираш. все пак има голяма разлика.

п.п. мажа, въпреки че стои само на сянка. раково рисковите лъчи преминават през повечето материи, например на количките.

# 29
  • София
  • Мнения: 295
Да, мажа я, защото е с ужасно бяла кожа! Много лесно се зачервява от слънцето, когато съм забравила да я мацна, дори да е била само за 5 мин. навън.

# 30
  • Мнения: 247
Момичета, отново благодаря за отговорите. Нашата педиатърка ни препоръча слънцезащитният крем на "Себамед" с фактор 50+. На самото кремче пише, че може да се използва от първият ден от раждането.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 13:31 от afinora

# 31
  • София
  • Мнения: 1 809
Използвам с фактор 50+ на Sebamed още от 1 мес.(той е подходящ за новородени) И аз съм чувала, че преди да навърши 6 мес не е хубаво и точно затова се посъветвах с педиатърката ни и тя каза да ползваме. По-добре да е защитено бебето, отколкото да изгори , че по тези жеги само докато се разхождаме я хваща слънцето. Но все пак всеки сам си преценява. Аз съм за мазането.

# 32
  • Мнения: 1 674
Клоран,фактор 30+

# 33
  • Мнения: 422
на нас педито още на първата ни консултация ни каза да се мажем,Ема утре прави 2 месеца и досега съм я мазала 2 пъти с VICHY F50,и аз съм на мнение че колкото по малко химия толкова по добре но все пак слънцето вече е толкова опасно трябва да се грижим за малките съкровища Peace

# 34
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да мажа го с Бюбхен 50.
Той е зимно бебе и започнах някъде от 4-я месец да го мажа.
Не бих рискувала да го изведа на вън без да е намазан Naughty

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ползвам на Чико

# 36
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми е зимно бебе и започнах да я мажа едва на 5 месеца.Използвам Бюбхен 30 фактор.

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моята педиатърка ме посъветва да избягвам изоплзването на слънцезащитни продукти поне докато не стане на 6 месеца. С много уговорки от страна на мъжа ми сме използвали само веднъж (на Мустела, фактор 50+), защото отивахме в планината. До другото лято нямам намерение да използвам, освен при крайни случаи.

# 38
  • София
  • Мнения: 408
Да , използвам - крема на мустела. Беше под 6 месеца когато започнах.

# 39
  • Мнения: 259
И аз съм чела, че не е хубаво да се използва слънцезащитна козметика преди да се навършат 6 месеца. Родени сме април и първото лято не сме се мазали с нищо, но съм се опитвала я предпазвам. Започнах да я мажа около 10-тия месец с Мустела, фактор 50, но доста трудно се размазва. Сега сме с Eucerin kinder фактор 40, спрей.

# 40
  • Мнения: 247
Момичета, отново благодаря за отговорите. Както бях писала преди и аз съм чела, че до 6 месеца бебешката кожа не трябва да се третира със слънцезащитни продукти. Но никъде не получих убедителен отговор какво би станало, ако се използват. Ако някоя от вас има по-конкретна информация нека да ми я пусне. Ще съм изключително благодарна.

# 41
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ние сме на 3месеца и половина и не използвам слънцезащитни кремове Peace

# 42
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, отново благодаря за отговорите. Както бях писала преди и аз съм чела, че до 6 месеца бебешката кожа не трябва да се третира със слънцезащитни продукти. Но никъде не получих убедителен отговор какво би станало, ако се използват. Ако някоя от вас има по-конкретна информация нека да ми я пусне. Ще съм изключително благодарна.

Може да развие алергия към самите продукти или алергия към слънцето.

# 43
  • Мнения: 543
Нямам конкретна информация, но педиатърката ми така ме посъветва - до 6 месеца да не се маже. Не съм питала защо. Но бебето ми е зимно, та нямаше проблем. Иначе е с много бяла и чувствителна кожа и сега я плескам като за световно Simple Smile На самите кремове може би също има указания от колко месеца може да се ползват. Казвам може би, защото на моя няма Simple Smile - Себа мед е. Наистина най-добре се консултирай с твоя лекар, моето бебенце е предразположено към алергии, затова за всичко си питам.

# 44
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Предполагам,че специално направената за бебета медицинска козметика не би навредила.


 newsm10
и Мишката е зимно бебе, но от както е  grinning039, мажа бебка с Бюбхен 30 фактор, но въпреки това гледам да е колкото се може по на сянка

# 45
  • Мнения: 121
бебето ми е зимно и от скоро ползвам такъв крем чувала съм че когато е много малко не е много добре но питай педито

# 46
  • Мнения: 1 341
Мажех му откритите части на тялото - крака, ръце и лице.
И аз процедирах по същия начин. С 50-ти фактор.

Общи условия

Активация на акаунт