Добър хотел в Шарм Ел Шейх-Египет?

  • 14 353
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
Моля да споделите впечатления от Шарм Ел Шейх!През септември или октомври,когато температурите са по-поносими планирма да отидем на почивка.Имма идея за няколко хотела,но са ми препоръчани от много различни хора и още се чудя кой да избера newsm78 

# 1
  • Мнения: 3 215
Какво разбираш под добър хотел - дай повече ориентири като цена, екстри,местоположение...Има безкрайно много добри хотели там...Или кажи имена на тези,които са ти препоръчани,за да мога да ти кажа нещо.
Иначе куротът е идеален за почивка,а наблизо има достатъчно неща за разглеждане - основни активитети са гмуркането с шнорхел или акваланг,посещение на Синайската пустиня,манастира Св.Катерина,Цветния каньон,планината на Моисей,сафарита с джип,мотори,езда на камили и т.н.Има добри ресторанти,барове и клубове,става и за шопинг.Информация има в нета безкрайно много,а и тук има няколко подробни теми за Египет - разгледай ги в туристическия справочник за чужбина.

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 16:16 от Old Sport

# 2
  • Мнения: 433
Имам предвид хотел 5 звезди и да е с хубав спа-център.Имаш ли инфо защо в повечето справочници тези турове се отбелязват като " опасни"!?Предполагам пътят е стръмен,но чак пък такава квалификация...Някой може ли да помогне и относно"допълнителни услуги по усмотрение на администрацията на хотела",което именно е разликата между Al и Ual?На мен това неопределено нещо ми звучи като теория на вероятностите...

# 3
  • Мнения: 3 215
Кои точно турове се отбелязват като опасни.Малко си пестелива на думи,а искаш да ти се обяснява нашироко  Mr. Green
Имам предостатъчно впечатления,защото съм живяла там.Ето ти моята класация: Hyatt Regency, Four Seasons, Ritz-Carlton, Marriott, Hilton Dreams...Много са.Не знам доколко си пътувала и отсядала в спа хотели по света,но в Шарм и 4* хотели могат да те впечатлят със спа центровете си.Нищо общо с Бг при всички положения.
Най-добре е да кажеш какви хотели ти предлагат от агенциите (предполагам,че с агенция ще ходите),за да не си говорим по принцип, а да коментираме точно определени хотели.
Кажи също какво ви се прави - дали предпочитате да лежите на плажа и край басейна или сте фенове на активната почивка.
Туровете,когато са организирани от съответната местна агенция-партньор на изпращата бг агенция са безопасни.
Съкращенията ти да ги разбирам като All Inclusive и Ultra AI ли?Разликата е,че във втория случай обикновено се включват и допълнителни услуги (не само харана и напитки) - ползване на спортни съоръжения,спа процедури и т.н.Различно е за всеки хотел.

# 4
# 5
  • Мнения: 3 215
Е, аз съм пристрастна към Хаят,но и двата са отлични хотели.Не само в Шарм...

# 6
  • Мнения: 3 461
Е, аз съм пристрастна към Хаят,но и двата са отлични хотели.Не само в Шарм...

Съгласна съм. Peace

# 7
  • Мнения: 433
HYATT REGENCY ли имаш предвид?
Действително ли има включени примерно спа-услуги в цената на ултра ал,защото за Турция така ни излъгаха от Астрал,а нямаше нищооооо... #2gunfire
Хургада съм я изключила като вариант и освен Шарм ел шейх има ли други курорти от този клас,защото честно казано по форумите инфото е доста противоречиво. newsm78 Щом си живяла там предполагам,че ще имаш по-обективна информация от една туристка за по 7 дена.Благодаря ти предварително.
Имам предпочитания към активни занимания,защото лежането на плажа е еднакво и тук и там,а там има места,които не могат да се срещнат никъде по света.Тук нещата опират до друго,което не е предмет на настоящото обсъждане Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 215
Виж сега, Хургада много се разви през последните години,така че не е лош курорт.Друг курорт от ранга на Шарм е Ел Гуна - на 20 км на север от Хургада.Много по-малък от Шарм,но създателите му са с големи амбиции.Има добри хотели - Мьовенпик например.Има красиво яхтено пристанище (Марина) с приятни магазинчета, кафета и ресторанти.Придвижването из курорта и каналите е организирано много добре.Много е спокойно и сигурно.Добър избор е,ако искаш да ходиш до Луксор например,защото от Шарм е много далеч. http://www.elgouna.com/Home.aspx?SectionID=17
Шарм си остава перлата сред египетските курорти.Изрично уточних,че Ултра-та може да включва различни неща в зависимост от хотела.Не мога да ти кажа в кой какво има наизуст.Като имаш съмнения, просто не резервирай тази услуга.Още повече,че казваш,че предпочиташ да не стоите само в хотела,а да обикаляте.В такъв случай изобщо защо искате Ол Инклузив?Това не,че го няма в добрите хотели,но в топ хотелите като цяло не се предлага.Като искаш храна,резервирайте пълен пансион (закуска,обед и вечеря).По мое време Хаят не предлагаха ол инклузив.Съмнявам се,че и сега го правят.Имат няколко отлични ресторанта - Тай ресторантът е сред най-добрите ресторанти в Шарм,а може би и в цял Египет.Спа центърът е прекрасен,реално е разделен на две - за мъже и жени.Процедурите съответно са повече от скъпи,но така е във всички хотели от този ранг.
Малко по-нисък клас,но също отличен хотел е Мариът.Местоположението му е отлично - в центъра на Шарм.
Не знам колко пари искате да похарчите,но според мен като се отсяда в класен хотел е хубаво човек да му се наслади изцяло.Обаче,ако искате да ходите по екскурзии и да не се заседявате много в хотела,защо не си изберете нещо 4* примерно...

# 9
  • Мнения: 1 033
Записвам се да следя мненията.  А на коя агенция сте се спряли за резервациите?

# 10
  • Мнения: 2 175
За Шарм не съм сигурна кой е най-новия хотел, но в Хургада това е Steingerberger - Al Dau Beach..(Немска верига)
Бях там и е чудесен хотел..има си всичко - спа, басейни, плаж, дискотека, анимации, голф, марина, всякакви водни спортове и тн - близо е до центъра на Хургада и до летището..Храната беше чудесна, сервиза -по немски изряден..

# 11
  • Мнения: 1 417
И аз да питам чартъри има ли и от коя агенция?Аз видях само за Хургада.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 397
Вече има оферти от Алфатур, предполагам и от други агенции, които работят с тез тур. Чартърите са с "Bulgaria  Air". Аз също се присъединявам към темата. Планираме една дайвинг почивка и се интересувам за хубав хотел в близост до коралов риф.

# 13
  • Мнения: 1 417
Вече има оферти от Алфатур, предполагам и от други агенции, които работят с тез тур. Чартърите са с "Bulgaria  Air". Аз също се присъединявам към темата. Планираме една дайвинг почивка и се интересувам за хубав хотел в близост до коралов риф.

Още едни дайвъри Simple Smile Да вече видях и аз, че от Алфатур са пуснали оферти. Ние май месец бяхме в Мелиа Синай мисля че беше, имаше страхотен коралов риф точно пред хотела от понтона се бухваш в мноогорбразие от риби, даже манта бяха видели. Всъщност корабите водеха туристи там да се гмуркат.
Хотела като цяло не беше лош, но е далечко от центъра, даже обслужването беше много добро като за египетски хотел, но пък имаше много малко развлечения за деца, а докато нашия татко се гмурка аз по цял ден съм сама с малкия и трябва повече забавления, сега ще разглеждам.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 397
Благодаря ти mi6i. Виждам, че този хотел го има в офертите на Алфатур. Ние ще сме с малката и все още се двоумим между Хургада и Шарм. 

Общи условия

Активация на акаунт