Нискоминерализирана кърма

  • 1 282
  • 19
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 918
Е, дойде и моят ред да се оплача от лекар Sad
За щастие не от нашата педиатърка, която както и друг път съм казвала, не е привърженик на късното захранване и изключителното кърмене, но пък ми се радва, че успявам да го правя и дори отчасти ме подкрепя.

Днес обаче ми се наложи да заведа Тони на контролен кардиологичен преглед (тя се роди с дефект на сърцето, който за радост на всички беше израстнат още на 3 месеца Grinning) при кардиложката, която е и педиатър...

На въпроса как се храни детето аз отговорих:
- С кърма.
- Ама как??? Shocked Само кърма Shocked Shocked Shocked
- Ами, да, само кърма, нито вода, нито сок, нито пюре - казвам гордо аз Mr. Green
- ЛОШО, ЛОШО, МНОГО ЛОШО... Трябва поне пюренца да яде! Вие знаете ли, че това дете има нужда от витамини, а и желязото в кърмата не е достатъчно?
- В моята кърма - казвам-витамините са предостатъчно, имайки предвид нейните розови бузки и темпа и на растеж, а желязото в кърмата се усвоява много по-лесно от което и да е друго мляко. Пюретата не съдържат желязо.
При което тя видимо смутена от моята убеденост и "нахаканост" ме контрира, че детето имало нужда и от минерали, които се съдържали в пюренцата.

...абе, какво да ви кажа, в стремежа си да ме убеди, че е права, ако бяхме поспорили още малко може би кърмата щеше да излезе противопоказна за детето Close

Та, ядосах се и исках да ви се оплача, както и да питам за така жизненоважните минерали от които лишавам детето си. Има ли ги в кърмата или да бягам за пюренце от магазина докато не е станало прекалено късно newsm78

# 1
  • Мнения: 1 722
Е, Jade, аз това се чудя от известно време насам  newsm78, направо ме разкъсват съмнения  #Crazy, абе като го гледам и моят е с розови бузаци и си расте, ама всички наоколо критикуват невъвеждането на витаминки, минерали и желязо "отвън".

# 2
  • Мнения: 8 459
Тези дни преведох статия по въпроса.Бу ще я пусне след малко.
Прочети я!
Това са пълни глупости-ние сме с хемоглобин 122 само на кърма.

# 3
  • Мнения: 819
Аз нали ви казах какво ми обясни моята лекарка..... че желязото, натрупано в бебешкия организъм по време на бременността се изчерпва към 6 месец и затова след него се въвежда месото. Поради това повечето бебета са с нисък хемоглобин в този период. Така че, е добре според мен (като гледам сте навършили 7 месеца) да започвате по   малко захранването. Това е мое мнение де  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 243
Не са навършили 7 месеца, на 6 стават.
Jade,
Ама и аз ти се чудя какво се моташ с тия цицета. А беж за сланината! С праз! И пюрета. Детето има нужда от храна, ей го на виж -  няма още 15 кила, не е високо 165. Ей, туй младите се разхайтихте. Ние как си гледахме децата...

# 5
  • Мнения: 819
Не са навършили 7 месеца, на 6 стават.
Jade,
Ама и аз ти се чудя какво се моташ с тия цицета. А беж за сланината! С праз! И пюрета. Детето има нужда от храна, ей го на виж -  няма още 15 кила, не е високо 165. Ей, туй младите се разхайтихте. Ние как си гледахме децата...
Ок, сбърках.... но не мисля че трябва да се пише по този начин.....Не искаш да кажеш че и сега е рано за захранване, нали?

# 6
  • Мнения: 6 243
Ок, сбърках.... но не мисля че трябва да се пише по този начин.....Не искаш да кажеш че и сега е рано за захранване, нали?
Jade знае какво искам да кажа, аз не трябваше да го обръщам на чат, ама силно се изкуших Embarassed

# 7
  • Мнения: 7 106
Аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. Щом се храниш балансирано и разумно, всичко с кърмата ти е на ред. Виж тази статия за повече информация за това, кои витамини и минерали се влияят от хранителният режим на майката :
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29

# 8
  • Мнения: 6 243
А най-често задавания въпрос по темата в линка на Шали е зададен от мен
(тук се пъча гордо)

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Джейд, не го казвам на теб, ма айде малко повторение- минералите в кърмата са напълно достатъчни, в точното количество и съотношение, не се влияят от приема на минерали от майката, та дори тя да не приема такива, в кърмата ще се извлекът от организма й.
За кой ли път ще дам тоя линк: Does My Baby Need Vitamins?  

Колкото до желязото, погледнете резултатите от анкетата, дето е закачена горе. Доста добре говори, за мита за анемията при кърмените бебета. Пък и резулататите от подобните анкети в адапт. мляко и в майките е красноречив.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. Щом се храниш балансирано и разумно, всичко с кърмата ти е на ред. Виж тази статия за повече информация за това, кои витамини и минерали се влияят от хранителният режим на майката :
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29
Браво, Шали.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 918
Така че, е добре според мен (като гледам сте навършили 7 месеца) да започвате по   малко захранването. Това е мое мнение де  Simple Smile
Е да, де, разбира се че ще започна със захранването тези дни, но тя ме критикува, че вече не съм го направила.

Благодаря за линковете ба Шали и Ива, много ми бях полезни Grinning
Ей, момичета колко време ми спестявате така ,вместо да си играя да търся и да пресявам инфото, вие ми го сервирате готово Hug

А най-често задавания въпрос по темата в линка на Шали е зададен от мен
(тук се пъча гордо)
Полека да не ти се скъса сутиена newsm48

# 12
  • Мнения: 1 722
Jade, сори, че ти се набърквам в темата, ама разгледах страницата на Ганчев - има сокове над 9 седмици - а аз като не ям плодове и зеленчуци /мразя ги  Sick/, да му давам ли на моя по 1-2 лъжички от такъв сок, все пак в статията на Shali пише, че витамините А и С се внасяк в организма на бебето чрез кърмата. Аз пък като не ги ям, откъде ще дойдат?

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 918
Как така ,бе жена, ми ти от какво живееш Wink
Никакви плодове и зеленчуци ли не консумираш, само на мръвка и хлебец ли караш?  Shocked

# 14
  • Мнения: 1 722
Как така ,бе жена, ми ти от какво живееш Wink
Никакви плодове и зеленчуци ли не консумираш, само на мръвка и хлебец ли караш?  Shocked

... и на шоколадец  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт