Опасни шишета? Да ама не!

  • 3 082
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Мили настоящи и бъдещи мами, във февруарския брой на списание "9 месеца" е била публикувана статия със заглавието на темата във връзка с нашумелите напоследък заплахи, че пластмасовите шишета за бебета са опасни. Моля ако някоя от Вас има възможност да сканира статията и да я публикува във форума, за да може да се запознаем с нея. Благодаря!

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 17:04 от zlato80

# 1
  • Мнения: 577
http://trud.bg/showarchive.asp?statid=60393&rubr=0&izd=2 … id=25&iy=2008
 на бързо мога да ти предоставя тази статия във вестник труд.

# 2
  • Мнения: 3 157
За какво всъщност става въпрос?Поредната тема за шишетата ли?И какво ще рече в случая-,,да ама не,,?

# 3
  • Мнения: 1 062
И аз питам, какво означава - "да, ама не"? Имаш доказателства някакви за нещо ли?

# 4
  • Мнения: 1 919
 newsm78 ако може авторката да поясни какво има предвид.Темата за шишетата вече я дискутирахме. Thinking

# 5
  • Мнения: 3 069
Бяхме в началото с шишета на д-р Браун, след това на Чико.
И двата вида вида са пластмасови.

# 6
  • Мнения: 59
Наскоро посетих училище организирано от списание "9 месеца". На срещата ни казаха, че вредата от бисфенола е преекспонирана, това е някаква търговска битка и български учен експерт в тази статия обяснява доколко всъщност са вредни пластмасовите шишета и по-точно че далеч не били толкова вредни защото бисфенол се отделя едва ако се получи загряване на 300 градуса по Целзий, което практически няма как да стане в ежедневието. Поради тази причина ми се искаше да прочета цялата статия, но не разполагам с този брой на списанието.

# 7
  • Мнения: 577
бисфенол се отделя едва ако се получи загряване на 300 градуса по Целзий, което практически няма как да стане в ежедневието.

Затова не се препоръчва да се затопля в микровълнова фурна водата за хранене когато е в пластмасови шишета. Не че може да стигне 300градуса, но все пак. Като се замислим 50% от нещата който консумираме са в пластмасови опаковки.

# 8
  • Мнения: 4 555
Естествено, че така ще кажат, нали Авент са им спонсори. Представяте ли си само колко майки са задали въпроса за бисфенола по време на презентациите на Авент, които са едва ли не на всяка лекция. Ако не намерят начин да убедят майките, че проблем с бисфенола няма, могат директно да си закрият училището за беременни. И те са предприели каквото са могли.

# 9
  • Мнения: 577
Ето малко инфо от самата страница на Авент, относно това кои техни продукти съдържат Bisphenol A (BPA) и кои не:

Bisphenol A (BPA) is a chemical used primarily in the production of polycarbonate plastics and epoxy resins. Philips AVENT reusable bottles, such as the AirFlex, are made from polycarbonate plastic.

The Philips AVENT Via Feeding System and Magic Cup range (Cups and Sportster) are made from polypropylene or polyethylene, neither of which contains BPA.

Източник: http://www.avent.philips.com/en_US/products/philips_avent_on_BPA.asp

Т.е. бутилките за многократна употреба, например AirFlex, съдържат такъв химикал. А AVENT Via системата, както и Magic Cup серията не съдържат.

# 10
  • Мнения: 4 629
Най-сигурно е да се ползват стъклени шишета.

Те докато изяснят вредни ли са или не пластмасите ние вече си отгледахме децата с тях  #Cussing out Нямам им вяра

# 11
  • Мнения: 4 292
И аз мисля да карам на сигурно, докато приключат маркетинговите си войни и всевъзможни разногласия. Междувременно отгледах синът си с пластмасови шишета.  Tired

# 12
  • Мнения: 9 973
не мисля да сменям шишетата
досега му няма нищо,сега да ги сменям...
то ние само вечер ползвама шише

# 13
  • София
  • Мнения: 2 004
И аз още отсега се чудя. Истина ли е или антиреклама newsm78
Тъкмо всички майки ще сменят пластмасовите шишета със стъклени и ще се окаже, че и те имат нещо вредно. А и повече от половината храни, които ядем са в пластмасови опаковки. Плодовете и зеленчуците имат нитрати, сума ти храни са генно модифицирани... Може би трябва да преминем на фотосинтеза.

# 14
  • Мнения: 3 034
аз също не съм сменяла Авент шишетата. в случая не само фирмата, но и други източници (съжалявам, но не ми се рови пак, има инфо на английски) разясниха при какви условия въпросното вещество може да бъде опасно. такива условия в едно стандартно отглеждане на дете не съществуват. спонсор или не, в конкретната ситуация истерията около фирмата беше базирана на хипотетични рискове, а такива съществуват за повечето неща, които ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт