Мога ли да давам сок от диня ?

  • 2 284
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Алерген ли е ? И ако може - каква му трайността т.е. колко време, след като е направен може да стои в и извън хладилник ?
Динята е купена от познат -т ова го уточнявам заради скендълите м.г. за дини, инжектирани с урина.
Благодря предварително.  Hug

# 1
  • Мнения: 299
предизвиква метеоризъм при по-малки бебета - за 8 месе4но незнам.

# 2
  • Мнения: 8 505
А ти опитвала ли си го-на мен ми е  Sick
Иначе не мисля,че има пречки да го даваш.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може.Лекарката каза от миналия месец да почвам с диня и череши.

# 4
  • Мнения: 3 200
Има ли дини вече? Аз още не съм виждала?

# 5
  • Мнения: 2 534
Незнам по книга от кога го препоръчват , аз съм давала на дъщеря ми , когато тя беше на пет месеца . Пак беше домашна и толкова сладка , че просто грехота да не му дадеш ...

# 6
Направо пробвай малки парченца.
Ем има сокче ем ще се учи да дъвче Grinning

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Днес бях при нашата педиатърка и я питах същото и тя ми аз, да не давам диня, защото предизвиквала газове, и можело да го заболи коремчето, но пъпеш може, праскови и кайсии също, но без люспите естествено. Ама аз въпреки това мисля да пробвам, първо по малко за да видя как ще му се отрази и ако няма проблем, ще си давам спокойно.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
предизвиква метеоризъм при по-малки бебета - за 8 месе4но незнам.

-->и действа разхлабващо!
биби - опитай малко, ако не им понесе - спри. Познавам много майки, давали на децата си и не са се оплаквали от "лош" ефект. Аз опитах да дам на синчето - не му хареса  Sick и повече не му предлагах. Сега ПАК отказва Naughty  динята .

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
Дадох. Не им хареса -  Sick Sick Sick Sick Sick. Ще пробвам след 2-3 седмици на парчета .

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Внимавайте при даването на парчета диня. Тя е жилеста и могат да се задавят.
Днес дадохме на Габи смачкана през марля диня и тя си изпи сока сладко сладко. Моето дете не е критерия, защото е унищожител на сокове, но пробвайте те сами ще си покажат.

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз дадох вчера на Мартин само че не сок, защото не обича сакове а едно парченце да си го държи в ръка и да дъвче като внимавах да не се задави. Хареса му и не видях реакция така че днес пак ще дам.

# 12
  • Мнения: 2 807
Може да пробвате парченце диня увито в марля например, за да сте сигурни, че няма да глътне цялото парче.

Аз си имам една такава джаджичка - прилича на дрънкалка, но отгоре вместо играчка има мрежичка - отдолу се отваря и се поставя плодчето или зеленчукът.
Синът ми го обожаваше - само като го видеше и започваха лигите да му текат  Laughing

Пробвала съм дори и да предлагам много студен плод - чудесно е при зъбоникнене, хем си похапва човечето, хем болката се облекчава Wink

# 13
  • Мнения: 2 100
аз давах на мънички парченца и диня и пъпеш и череши
харесва ги и трите и не съм имала проблеми

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Маминка това с марличката ми хареса като идея ама ако можеш да ми кажеш как да се сдобия с такава джаджа като твоята да не се занимавам с марли.

Общи условия

Активация на акаунт