40 гр. температура ?

  • 2 687
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте мили мами.Проблемът ни е следния ,през последните 6 месеца на всеки 7-10 дни моето мом4енце което е на 2 и половина вдига температура над 39,5-40,3 гр(стигал е до 41).В на4алото го водех на лекар и му исписваха всякакви антибиотици.Обиколили сме и вси4ки специалисти в града/педиатри,хематолог,алерголог.../ Няма никакви други симптоми , само много висока темп.Установих 4е като му дам едно хап4е преднизелон то4но за 1 4ас смъква под 37 гр. и все едно не е имал нищо,има апетит, играе си.След семица вси4ко се повтаря.В4ера пак вдигна 39,8 с хап4е я смъкнахме , но днес пак е същото и ве4е не знам какво да правя.Моля помогнете със съвет при какъв специалист да отидем.По принцип с корсикостероиди се лекуват алергий ,автоимунни заболявания и др. но как да установим какво му е? Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 46 477
Какви изследвания са му пускали?

# 2
  • Мнения: 33
Правили сме скенер,ЯМР с контр. в-во,всякакви кръвни изследвания,изследване на урина,гърлен секрет и вси4ко е отрицателно или в нормите .Само когато е с висока температура левкоцитите се вдигат на 16 , гранулоцити на 13,9 и 87,1% ,пръ4коядр.гранул. на 0,07,а СУЕ е 7 и казват ,4е стойностите са несъвместими,4е не е нормално.И след 2-3 дни когато темп. е нормална и пуснем нови изследвания (в същата лаборатория) стойностите ве4е са в рамките на нормалното.Просто не зная какво да правя.В момента пак изгаря в температура.

# 3
  • Мнения: 46 477
... Само когато е с висока температура левкоцитите се вдигат на 16 , гранулоцити на 13,9 и 87,1% ,пръ4коядр.гранул. на 0,07,а СУЕ е 7 и казват ,4е стойностите са несъвместими,4е не е нормално.И след 2-3 дни когато темп. е нормална и пуснем нови изследвания (в същата лаборатория) стойностите ве4е са в рамките на нормалното.Просто не зная какво да правя.В момента пак изгаря в температура.

Левкоцитите за 2.5 годишно не са толкова високи, границите са от 5.5 до 15.
Пуснете изследвания в друга лаборатория като начало и след това потърсете лекар извън вашия град, щом не могат да поставят диагноза Tired

# 4
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Заведете детето на добър лекар в друг град(по възможност в София),за тази температура има някаква причина и тя трябва де открие.

# 5
  • София
  • Мнения: 708
Освен тая температура има ли други оплаквания? Някакви болки...?

# 6
  • Мнения: 914
А      стерилна   урина   давали  ли  сте  когато е  в  температура  newsm78

тя  се  дава  само при  по  висока  от  38  гр да  евентуални   бактерии  ние  сме с бъбречно  заболяване и дори  да има  грип   вдигне ли  38гр  веднага  пускаме  стерилна

направете в  друга  лабо

сканер  на  какво сте  правили  по  точно

успех

# 7
  • Мнения: 1 428
Може детето да е с много силна имунна система и затова да реагира тялото с такива високи температури.Но за всичко си има причина и вие трябва д а разберете каква е.Търсете лекар специалист или имунолог.

# 8
  • Мнения: 33
Не, прави само много висока температура без никакви други симптоми или оплаквания.И то всеки път я вдига в рамките на 30 минути ,ляга и запо4ва нещо като треска  докато я вдигне и после се отпуска и по4ва да гори.Стерилна урина са ни вземали в болницата(беше вдигнал 41)но беше отрицателна.Скенер и ЯМР са му правили по друг повод, но и там сме в неведение.В рамките на последната година  ве4е 5 пъти за около два  4аса  всеки път му става нещо и не може да пази равновесие.Не може да стои прав или ако се задържи прави кра4ка и пада като пиян.През цялото време си е контактен и не дава никакви признаци да го боли нещо,дори се усмихва.(но имам 4увството 4е му се вие  свят ,но не може да ми обясни, защото още  не говори хубаво).Второто ЯМР го правихме в Русе с контрасно в-во и снимките са добре няма никакви проблеми в мозъка.Ходили сме три пъти в София и при проф. Бусарски и при други доктори.А за имунната система то4но обратно има предположение 4е може да има автоимунно заболяване и ни предложиха тест(за около 300 лв. който се правел само в Плевен или някъде др.)

# 9
  • Мнения: 215
пуснете и тромбоцити -дано да няма проблеми с тях .ако има отидете на хематологСъпруга ми беше със същите симтоми излезе хемотологично заболяване .
Успех и не се придавай търси причината там е решението

# 10
  • Мнения: 433
На мен за автоимунно заболяване ми направиха изследване в ревматологията на Урвич в София.Преди 5 години струваше 30лв.Какъв е този тест в Плевен?Какво изследват?

# 11
  • Мнения: 33
 tedi15 висока температура ли вдигаше или имаше проблеми  с  равновесието?А  ина4е тромбоцитите са ни в норма 360 при 140-440.За теста ми обясниха 4е трябва да се изследва за много неща ,4е здравната каса не поема нищо и понеже в момента не можех да ги отделя стопирах нещата до там.Ако съм сигурна ,4е ще установим нещо ще го направя може би веднага.

# 12
  • Мнения: 215
Имаше проблем с равновесието но малко тромбоците ти му и левкоците варираха постояно .Беше също умалял .Но не се притеснявай и не мисли за лоши неща а търси причината за състоянието .Докато не откриеш причината не се знае нищо .Просто нямаме кадърни лекари който да се интересуват и да обрьщат внимание -затова ние блиските сме хората който трябва да помагаме на лекарите да си свършат работата.
Успех и кураж ти пожелавам от сърце

# 13
  • Мнения: 1 428
Не, прави само много висока температура без никакви други симптоми или оплаквания.И то всеки път я вдига в рамките на 30 минути ,ляга и запо4ва нещо като треска  докато я вдигне и после се отпуска и по4ва да гори.Стерилна урина са ни вземали в болницата(беше вдигнал 41)но беше отрицателна.Скенер и ЯМР са му правили по друг повод, но и там сме в неведение.В рамките на последната година  ве4е 5 пъти за около два  4аса  всеки път му става нещо и не може да пази равновесие.Не може да стои прав или ако се задържи прави кра4ка и пада като пиян.През цялото време си е контактен и не дава никакви признаци да го боли нещо,дори се усмихва.(но имам 4увството 4е му се вие  свят ,но не може да ми обясни, защото още  не говори хубаво).Второто ЯМР го правихме в Русе с контрасно в-во и снимките са добре няма никакви проблеми в мозъка.Ходили сме три пъти в София и при проф. Бусарски и при други доктори.А за имунната система то4но обратно има предположение 4е може да има автоимунно заболяване и ни предложиха тест(за около 300 лв. който се правел само в Плевен или някъде др.)
Не, прави само много висока температура без никакви други симптоми или оплаквания.И то всеки път я вдига в рамките на 30 минути ,ляга и запо4ва нещо като треска  докато я вдигне и после се отпуска и по4ва да гори.Стерилна урина са ни вземали в болницата(беше вдигнал 41)но беше отрицателна.Скенер и ЯМР са му правили по друг повод, но и там сме в неведение.В рамките на последната година  ве4е 5 пъти за около два  4аса  всеки път му става нещо и не може да пази равновесие.Не може да стои прав или ако се задържи прави кра4ка и пада като пиян.През цялото време си е контактен и не дава никакви признаци да го боли нещо,дори се усмихва.(но имам 4увството 4е му се вие  свят ,но не може да ми обясни, защото още  не говори хубаво).Второто ЯМР го правихме в Русе с контрасно в-во и снимките са добре няма никакви проблеми в мозъка.Ходили сме три пъти в София и при проф. Бусарски и при други доктори.А за имунната система то4но обратно има предположение 4е може да има автоимунно заболяване и ни предложиха тест(за около 300 лв. който се правел само в Плевен или някъде др.)



При автоимунно заболяване имунната система е преактивирана,работи на пълна пара,обърква се и напада собствени клетки и тъкани.Добре е да направите и такъв тест.Най-добрия вариант според мен е да влезете в болница за доуточняване и изясняване.Там ще направят всички необходими изследвания без дори да ги заплащате,но е добре да сте в голяма и добра болница,в София например,където разполагат с всякаква апаратура.Не губете време,сами да търсите причината.Доверете са лекарите и най-добре това да стане в болнична обстановка.Може и нищо сериозно да не е но по-добре да се разбере навреме.
А детенцето имало ли е проблеми при самото раждане,доносено ли е,от какво е боледувало?

# 14
  • Мнения: 33
Трето детенце ми е така, 4е раждането мина добре(доносено ,нормално бебе).На  30 дни прекара варицела.

Общи условия

Активация на акаунт