Чудотворните икони във Варна

  • 3 030
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

Този Старинен храм за първи път го чувам. Някакви идеи къде се намира?

# 31
  • Мнения: 769
Ходих още първия ден, отидах към 9 сутринта и имаше опашка около 20метра. Чаках половин час, през това време опашката стана тройна.
Чувствам се добре, че отидах..

# 32
  • Мнения: 2 803
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

Този Старинен храм за първи път го чувам. Някакви идеи къде се намира?

Тъй наречената Малка Света Богородица, намира се към гръцката махала, до Дирекцията на МВР. Между ул.Хан Крум, ул.Тича и РДВР Варна.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=dcb086d0969de8a859995bc1a71340 … p;ix=32&iy=28

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

Този Старинен храм за първи път го чувам. Някакви идеи къде се намира?

Тъй наречената Малка Света Богородица, намира се към гръцката махала, до Дирекцията на МВР. Между ул.Хан Крум, ул.Тича и РДВР Варна.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=dcb086d0969de8a859995bc1a71340 … p;ix=32&iy=28

И защо е тази психоза около Катедралата в такъв случай, нали може да се види по всяко време на оригиналното и местонахождение? newsm78

# 34
  • Мнения: 2 803
Заради събирането на двете икони /Бачковската и нашата/.
Казват, че силата на двете събрани заедно икони е много голяма.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Заради събирането на двете икони /Бачковската и нашата/.
Казват, че силата на двете събрани заедно икони е много голяма.

Е, пропуснала съм момента. И в София все ги пропускам. Явно така е трябвало. Успокоява ме това, че не ми е нужна особено църквата като институция, за да вярвам.
Благодаря за инфото, ще ида да я видя в близките дни, пък било то и без Бачковската Peace

# 36
  • Мнения: 1 277
Аз също успях да ги видя. В 23 часа се наредих на опашката и в 3,30 бях в храма.

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 840
Аз ходих в Шумен. Беше невероятно. Като изживяване... Бачковската икона я наричат, ако не се лъжа, Плачеща. Цялата беше като че ли изпотена, мокра отгоре. И самата "рисунка" не се виждаше изобщо. Памучето го намокрят от тази влага. И аз онемях...някак  набързо се помолих само да сме живи и здрави. А съм ходила 3-4 пъти в Бачковския манастир, но тази икона не съм я виждала. До колкото разбрах, там май я държали някъде затворена. Може и да греша, но не помня да съм я виждала.

# 38
  • Мнения: 1 120
Снощи се наредих на опашката в 22.15 и в 03.00 успях да вляза.
След излизането от храма умората от чакането беше изчезнала, а чувството на успокоение беше невероятно.
С памучето,което ми дадоха натрих челата на децата , за здраве.
Какво се прави след това с това памуче? Има ли някакво поверие?

# 39
  • Мнения: 1 254
за памучето-първата вечер можеш да го сложиш под възглавницата си и да го държиш една седмица вкъщи, след това се изгаря

искрено се надявам да донесе успокоение и вяра.  Party

# 40
  • Мнения: 2 803

Какво се прави след това с това памуче? Има ли някакво поверие?


Не бива да се изхвърля и пр. Имам и от други светини, мощи и от кръста памучета. Пазя ги в една кутийка и когато чувствам някъде болка  ги слагам на местото. Ако имам проблем със съня си ги слагам в калъфката под възглавницата. Наистина помага. От тях съм късала и давала на хора с проблеми, на близки и роднини. Дай Боже всекиму здраве!

# 41
  • Мнения: 1 120

Какво се прави след това с това памуче? Има ли някакво поверие?


Не бива да се изхвърля и пр. Имам и от други светини, мощи и от кръста памучета. Пазя ги в една кутийка и когато чувствам някъде болка  ги слагам на местото. Ако имам проблем със съня си ги слагам в калъфката под възглавницата. Наистина помага. От тях съм късала и давала на хора с проблеми, на близки и роднини. Дай Боже всекиму здраве!
Ще си го прибера и аз в кутийка и ще го пазя. Много благодаря за отговора.

# 42
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 840
Да, една съседка ми каза да си го пазя това памуче и ако не ми е добре да си потъркам челото с него. Така са й казали в църквата.

# 43
  • Мнения: 1 699
Понеже и аз не знаех как да си съхранявам памучето и питах една жена от Катедралата и тя ми каза че и тя има отдавна и си го носи в чантата.И аз съм си го сложила там но може и да го изместя за не взема до го изгубя като си сменям чантите.

Общи условия

Активация на акаунт