Чудотворните икони във Варна

  • 3 031
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 180
Иска ми се да ги пипна и да се помоля за здраве. Днес отидох по обяд, но имаше огромна опашка от чакащи. Вие ще ги посетите ли? А знаете ли кога отваря и затваря Катедралата?

# 1
  • Мнения: 250
Знам само, че ще бъдат изложени за поклонение до 31.07. и аз искам много да отида но сигурно ще има наплив до края.

# 2
  • Мнения: 2 180
Научих, че храмът е отворен за посещения от 8.00 до 18.00 часа.

# 3
  • Мнения: 2 803
Естествено, че ще отида. Мисля да е в по-късните часове.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1


http://www.dveri.bg/content/view/7037/29/

# 4
  • Мнения: 1 699
Прочетох че замислят Канедралата  да е отворена 24 часа за да могат да се помолят всички желаещи.Някой има ли информация дали е така?Много искам да отида но съм на работа до 5.30 и едва ли ще успея ако затварят в 6

# 5
  • Мнения: 2 180
Обадих се в Катедралата, малко ми беше смутено да звъня, но явно жената там е приела много подобни обаждания с въпроси и ми каза, че храмът ще е отворен денонощно до 31-ви.  Hug

# 6
  • Мнения: 1 120
Джини  страхотна новина  Hug Така и аз ще мога да отида. Дано вечер опашката намалява.

# 7
  • Мнения: 1 699
Оооо идеално аз отивам още днес тогава дано да няма прекалено много хора

# 8
  • Мнения: 2 180
И аз мисля ако не вали да отида към 18 часа.

# 9
  • Мнения: 49
Категорично няма да отида... като си представя и каква лудница ще е... безсмислено ми се струва

# 10
  • Мнения: 2 180
Ей сега влизам - чаках точно 2 часа, но си струваше! Като застанах пред иконата забравих за какво съм там, загубих и ума и дума както се казва! Толкова е внушителна - само стоях и я гледах. Дават памуче, с което да се обтрие иконата и да се натърка челото на някой болен вкъщи, за да се излекува. Аз забравих да я докосна с ръка, а беше важно....само с памучето пипах. Някои дори я целуваха. Аз толкова се бях глътнала, че дори не се прекръстих пред иконите, много съм разочарована от себе си.
Поне записах имената на цялото си семейство за молитвата за здраве, която ще се отслужва в четвъртък преди да потеглят иконите обратно по места.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Момичета, кажете ако някоя от вас е ходила по-късно вечерта дали има много хора? Ясно е, че през деня няма да се наредя да чакам. А какво е това памуче, за първи път чувам, да си го носим ли или някой ги дава?

# 12
  • Мнения: 2 180
Да, дава се памучето вътре, за да може после да се занесе у дома и да се трие челото за здраве. И аз не знаех, че се прави така, но свещеника ми обясни. А колко имаше хвърлени пред Катедралата, направо ми стана мъчно! Имаше и един екземпляр, който пита за какво е опашката! Бяхме чакали вече час и половина, бяхме почти пред входа, а той се намърда и влезе 5-6 човека пред нас без да е чакал. Беше много грозно.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 09:05 от Джини

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кажете повече за иконите...

# 14
  • Мнения: 3 675
Според мен иконите помагат стига да имаш вяра и да си пожелаеш това, което наистина считаш, че ти е нужно в момента.Има и един такъв момент, ако имаш молба и Господ или Богородица не я изпълнят веднага, това не означава че не я чули.Просто за всяко нещо си има време и място на изпълнение.Моя колежка все ходи по църкви да се моли, защото мисли, че са й направили магия, а после казва, че това е излишно, че Бог не й помага.Че как ще й помага като вярата й не е иМного хора се отказват от вярата си именно заради това, че това за което се молят не се сбъдва веднага или че има много хора примерно.И аз съм разочарована от поведението на хората в храма, говорят, дъвчат дъвка досами чудотворната икона.Иначе те са три-едната е в бачково, втората в рилския манастир, а третата се намира в троянския.Инфо може да се намери в интернет.Четете хора, там си пише. Hug

# 15
  • Мнения: 3 675
когато вярата не й е искрена и вярва повече на баячки и гледачки.Много хора са такива, вярата им съчетава православие и нещо като езичество.Сори за пропуснатото в предишния постинг.

# 16
  • Мнения: 1 699
И аз се наредих вчера на опашката.Чаках два часа но си заслужаваше.Усещането е невероятно като застанах пред Иконата.Не мога да го опиша сякаш нещо влезе или излезе от мен незнам как да обясня.Загубих ума и дума.Аз вярвам силно и никога не обвинявам Бог или Богородица че все още не съм постигнала това за което мечтая или се нуждая.
ГОСПОД ЗАБАВЯ НО НЕ ЗАБРАВЯ

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Колко са иконите в крайна сметка? От линковете в поста на doro по-горе разбирам, че е една - от Бачковския манастир. Обаче ту се говори за иконА, ту за иконИ

# 18
  • Мнения: 1 699
Две са  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 423

Сега ще задам сигурно най-тъпия въпрос, обаче не съм ходила до сега като има такива чудотворни икони. И пред двете ли можеш да застанеш, колко седиш (все си мисля, че при такова струпване на хора сигурно има някой, който да те подканя да привършваш по-бързо, нали и другите трябва да минат)? Питам, защото според мен молитвата трябва да е спокойна, а не да бързаш и да се притесняваш, че бавиш другите.

Никой не каза нищо за ходенето в по-късните часове, има ли голяма навалица?

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
ходихме снощи. наредихме се на опашката в 21:20 и в 23 вече бяхме излязли от Катедралата. и в този час опашката беше колкото и в 21:30, дори ми се стори, че беше и по-дълга.
иконите са поставени една до друга. никой не те подканя да побързаш.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 423
ходихме снощи. наредихме се на опашката в 21:20 и в 23 вече бяхме излязли от Катедралата. и в този час опашката беше колкото и в 21:30, дори ми се стори, че беше и по-дълга.
иконите са поставени една до друга. никой не те подканя да побързаш.

Благодаря за отговора Hug Значи чакане и търпение му е майката.

# 22
  • Мнения: 2 180
Само на мен ли ми се изпари мисълта като застанах пред иконите?  Rolling Eyes Каква ти молитва! Главата ми беше абсолютно празна!

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
Джини, не си единствената Wink! само за живот и здраве се помолих за всички нас (за близките хора си мислех). обаче животът е шибан и днес в 7часа ни събудиха с най-лошата вест, че дядото на моя приятел е починал Cry

# 24
  • Мнения: 2 803
Току що се прибрахме. Опашката е все голяма, може би като за последно. Това което си мисля след 4 часово чакане е, че някак се чувстваш по-смирен /в смисъл с мир в душата/,не  беше изнервящо чакане. Струваше си и заради тази лекота , която почувствах в душата си. Имаше за толкова неща да се помоля, но онемях. Само за здраве се молих.Радвам се, че го преживяхме и отидохме. Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 529
И аз ги изпуснах. Имах голямо желание да отида, но така се стекоха нещата, че не успях. Жалко.

# 27
  • Мнения: 2 803
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

# 28
  • Мнения: 2 180
Казаха ми, че снощи опашката е била до подлеза - спирката от страната на Катедралата! А си мислех, че наплива ще е в първите дни... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 803
Казаха ми, че снощи опашката е била до подлеза - спирката от страната на Катедралата! А си мислех, че наплива ще е в първите дни... Rolling Eyes
Снощи бях там, защото си мислех, че последните дни хората ще оредеят. Около 22 часа беше почти до подлеза. Пак ще кажа, че това чакане не ни изнерви, напротив усещаш някакво смирение. А вътре ....... незнам как да го опиша думите не ми стигат, трябва да се почувства. Прибрахме се с едно чувство на лекота в сърцето, мир в душата и някак всичките проблеми, грижи и тревоги, започваш да ги гледаш от високо и те ти се струват малки и нищожни. Чувстваш една благодат, не ми се тръгваше от храма, дори детето не се изнерви.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

Този Старинен храм за първи път го чувам. Някакви идеи къде се намира?

# 31
  • Мнения: 769
Ходих още първия ден, отидах към 9 сутринта и имаше опашка около 20метра. Чаках половин час, през това време опашката стана тройна.
Чувствам се добре, че отидах..

# 32
  • Мнения: 2 803
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

Този Старинен храм за първи път го чувам. Някакви идеи къде се намира?

Тъй наречената Малка Света Богородица, намира се към гръцката махала, до Дирекцията на МВР. Между ул.Хан Крум, ул.Тича и РДВР Варна.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=dcb086d0969de8a859995bc1a71340 … p;ix=32&iy=28

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък ги пропуснах, въпреки всичкото ми желание. Наложи се да пътувам. Едната е от Бачковския манастир, а другата от къде е? Да знам поне ако имам път, да ида да ги видя на място...

Двете чудотворни икони на св. Богородица са: “Умиление” от Старинен храм гр. Варна и св. Богородица от Бачковски манастир.

http://mitropolia-varna.org/index.php?option=com_content&tas … 1045&Itemid=1

Този Старинен храм за първи път го чувам. Някакви идеи къде се намира?

Тъй наречената Малка Света Богородица, намира се към гръцката махала, до Дирекцията на МВР. Между ул.Хан Крум, ул.Тича и РДВР Варна.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=dcb086d0969de8a859995bc1a71340 … p;ix=32&iy=28

И защо е тази психоза около Катедралата в такъв случай, нали може да се види по всяко време на оригиналното и местонахождение? newsm78

# 34
  • Мнения: 2 803
Заради събирането на двете икони /Бачковската и нашата/.
Казват, че силата на двете събрани заедно икони е много голяма.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Заради събирането на двете икони /Бачковската и нашата/.
Казват, че силата на двете събрани заедно икони е много голяма.

Е, пропуснала съм момента. И в София все ги пропускам. Явно така е трябвало. Успокоява ме това, че не ми е нужна особено църквата като институция, за да вярвам.
Благодаря за инфото, ще ида да я видя в близките дни, пък било то и без Бачковската Peace

# 36
  • Мнения: 1 277
Аз също успях да ги видя. В 23 часа се наредих на опашката и в 3,30 бях в храма.

# 37
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Аз ходих в Шумен. Беше невероятно. Като изживяване... Бачковската икона я наричат, ако не се лъжа, Плачеща. Цялата беше като че ли изпотена, мокра отгоре. И самата "рисунка" не се виждаше изобщо. Памучето го намокрят от тази влага. И аз онемях...някак  набързо се помолих само да сме живи и здрави. А съм ходила 3-4 пъти в Бачковския манастир, но тази икона не съм я виждала. До колкото разбрах, там май я държали някъде затворена. Може и да греша, но не помня да съм я виждала.

# 38
  • Мнения: 1 120
Снощи се наредих на опашката в 22.15 и в 03.00 успях да вляза.
След излизането от храма умората от чакането беше изчезнала, а чувството на успокоение беше невероятно.
С памучето,което ми дадоха натрих челата на децата , за здраве.
Какво се прави след това с това памуче? Има ли някакво поверие?

# 39
  • Мнения: 1 254
за памучето-първата вечер можеш да го сложиш под възглавницата си и да го държиш една седмица вкъщи, след това се изгаря

искрено се надявам да донесе успокоение и вяра.  Party

# 40
  • Мнения: 2 803

Какво се прави след това с това памуче? Има ли някакво поверие?


Не бива да се изхвърля и пр. Имам и от други светини, мощи и от кръста памучета. Пазя ги в една кутийка и когато чувствам някъде болка  ги слагам на местото. Ако имам проблем със съня си ги слагам в калъфката под възглавницата. Наистина помага. От тях съм късала и давала на хора с проблеми, на близки и роднини. Дай Боже всекиму здраве!

# 41
  • Мнения: 1 120

Какво се прави след това с това памуче? Има ли някакво поверие?


Не бива да се изхвърля и пр. Имам и от други светини, мощи и от кръста памучета. Пазя ги в една кутийка и когато чувствам някъде болка  ги слагам на местото. Ако имам проблем със съня си ги слагам в калъфката под възглавницата. Наистина помага. От тях съм късала и давала на хора с проблеми, на близки и роднини. Дай Боже всекиму здраве!
Ще си го прибера и аз в кутийка и ще го пазя. Много благодаря за отговора.

# 42
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Да, една съседка ми каза да си го пазя това памуче и ако не ми е добре да си потъркам челото с него. Така са й казали в църквата.

# 43
  • Мнения: 1 699
Понеже и аз не знаех как да си съхранявам памучето и питах една жена от Катедралата и тя ми каза че и тя има отдавна и си го носи в чантата.И аз съм си го сложила там но може и да го изместя за не взема до го изгубя като си сменям чантите.

Общи условия

Активация на акаунт