За постригването!?!

  • 1 713
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 069
Виктор го подстригвам още преди да навърши една годинка и няма никаква промяна.
Всичко си е до гени.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Аз нямам резерви към съвети, които обаче са основателни...явно това за постригването си е чист мит  Wink

Мит си е  Simple Smile Сина ми е с много гъста коса, но има заложено от доста роднини  Wink , няма ли си ген детето, няма оправия и да се подстригва.

# 17
  • Мнения: 9 814
Имаше същата тема в "Нашите деца".
Гъстотата на косата е генетично заложена.
Започнах да подстригвам дъщеря си като имаше вече достатъчно за целта коса.
Не, не се сгъсти косата, просто започна да расте по-интензивно.

# 18
  • Мнения: 559
Ако генетично не му е заложено на детето да бъде с гъста коса, как от подстригване това ще се случи?! newsm78
И аз това четох преди време като ме караха да постригвам малката, пишеше че броя на космите са генетично заложени и се отказах, да я обръсна както ме дрънкаха бабите.

# 19
  • Мнения: 4 335
И аз мисля,4е вси4ко е ген PeaceНяма зна4ение кога ще го пострижеш.

# 20
  • Мнения: 46 488
Ген е.
И аз много се радвах на косата, за първи път я водих на фризьор (махна само връчетата) на 2г. и 7м. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
Нормално е след първото подстригване бебешката коса да даде път на "истинската"коса,но и аз знам,че е ген това,дали
ще е гъста косата.Племенницата ми 2пъти я брънаха 0№ като беше бебе,от това косата не и се промени особено.Докато
дъщеря ми я подстригах доста след първата годинка,и следващата и коса беше по-гъста и от моята. Peace

# 22
  • Мнения: 676
Не мисля, че се сгъстява и на мен ми беше жал да подстрижа сина си, но той много се поти и сега съм станала маниак на другата крайност - подстригвам го на 2 седмици.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Генетично е.
Сина ми се роди с ужасно много коса, на 6 месеца го подстригах за първи път с машинка и свалих къдрици над 10 см. От тогава постоянно го подстригвам, просто детето си има чудесна коса - гъста и къдрава.

# 24
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 558
В бебешката ми възраст са ме поДстригали "0 номер". Сега ми е гъста косата, но дали е от това  newsm78 

# 25
  • България
  • Мнения: 181
Генче, генче.... Мила Viliko, аз като гледам ти каква хубава коса имаш, дано детенцето да е взело твоя ген  Hug

# 26
  • Мнения: 1 303
Ген,няма начин от подстригване да стане по-хубава.След бебешката мека косица израства по-дебела коса при всички случаи.И много ме е яд да видя обръснато бебе,така да ги загрозяват #2gunfire

# 27
  • Мнения: 7 947
Оф, ако можеха и бабите ни да прочетат темата, за да ме оставят на мира  Laughing

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Всичко е до ген.

Не мисля, че подстригването би довело до сгъстяване на косата, и не само не мисля, ами съм и убедена с примери пред очите си.

# 29
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше с много малко и много рядка коса. На годинка, на кръщенето му попът нямаше къде да хване кичур от косата, за да отреже. Голям майтап беше. Много се притеснявах от този факт, защото всички и в двата ни рода - и в моя, и на съпруга ми - са с гъсти коси. Косата му започна да расте след 1 годинка, но рядка. Стана сравнително дълга, но все си стоеше рядка. Подстригахме го, защото не му отиваше с тази дълга и безформена коса. И така, с всяко подстригване косата му става по-гъста.

Общи условия

Активация на акаунт