Шум в ушите

  • 14 285
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте ,ето и моя проблем-от близо 1 год имам постоянна болка и шум във лявото ухо.Ходих 2 пъти на УНГи ми казват чи няма проблем със ухото а по скоро съм имала невралгия(някакво зоболяване на нерв който дава отражение право във ухото) и ми изписаха темпалгин и витамини милгама но увииииииии.Имаше леко подобрение и сега пак ми свири ухото помогнете ми моля!Тово не се трае и на моменти ми заглъхва и все едно е пълнсъсвода .

# 1
  • Мнения: 1 512
Свекърва ми имаше подобни оплаквания,ходи на УНГ и след като и направиха тоалет на ухото ( махнали и ушната кал) оплакванията и отзвучаха.Но ти казваш че си била на такъл специалист.Иди тогава на невролог.

# 2
  • Мнения: 950
Потърси специалист отоневролог  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 958
Аз имах абсолютно същия проблем тази пролет, покрай грипа, който карах. По препоръка на личната лекарка ходих в Исул. Там в аудиологията ми правиха всички възможни изследвания на слуха и с/ед лекарката там, съм имала хлътнали мембрани, в следствие на кашлицата. Освен Милгамата ми изписаха и някакво съдоразширяващо лекарство (баба ми май пиеше такова след инсулта) и за 5 дена шума изчезна.

# 4
Благодаря за препоръките можи да опитам със леки съдоразширяващи пак да видим .Направо е отвратително повярвайте във момента ми пищи пак ухото дали пък нещо нене наред във главата ми newsm78 вече незнам какво да мисля.

# 5
Ако не ви представлява трудност бих те ли ми казали как се казват тези съдоразширяващи лекарства  EmbarassedБлагодаря.Ще пробвам и със тези илачи и ако няма ефект незнам трябва пак да ходя по мъките  #2gunfireне искат докторите да дават направления  а да си плащаме сами да не говорим направо те  #2gunfire

# 6
  • Варна
  • Мнения: 30
Аз имам същия проблем вече две години.След приемане на какви ли не съдоразширяващи,ефект нямах. Даже от близо година ми намаля слуха в ухото на 50%. Лекарите ми казаха,че това е вследствие на увреден слухов нерв след прекарана настинка. Сега два пъти в годината трябва да пия по три месеца гинкобилоба 100мг.

Моят съвет е- не се самолекувай! Търси добри специалисти, ако трябва си плати прегледа, но не отлагай!
При мен шума остана,но проблема се задълбочи.
Успех в лечението!

# 7
Незнам при кого да отида аз съм от Казанлък а пък тука няма добри специалисти?Трима доктори ми казаха че ухото ми е здраво а пък на моменти изпитвам силна болка ,пищи ми ухото и заглъхва #Cussing outМоля някой да ми препоръча добър доктор във Стара Загора или др.Моля съответно за кординати те им.Благодаря.Във момента вземам съдоразширяващи"Cavintom"

# 8
Моля да ме насочите към добър доктор във Стара Загора-УНГ и Отоневролог.Моля съответно за кординати ти им ако може.Благодаря предварително

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Отоневролози има по принцип малко в бг. Ако можеш да си позволиш да идеш до София, ще ти дам на лични име и телефон. По отзиви от познати - много добър

# 10
Моля за кординати на доктори във София реших да отида там

# 11
  • Мнения: 950
Не губи време, че е фатално понякога от опит ти го казвам, а не да те плаша ,самолечението е опасно ,пращам ти координати на лични !Успех  Hug

# 12
Имали някой мнение за др.Андреева от Вми Пловдив там е гл асистент към УНГ?

# 13
А някакво мнение за др Заяков от транспортна болница  защота звънях но само той е на работа във момента др са в отпуск?

# 14
Здравей те,днес ходих във ИСУЛ при доц Спиридонова направи ми аудиограма,тимпанометрия и ми каза че съм имала възпаление но не много остро на лявото ухо и от там ми идвало пищенето и заглъхването newsm78,изписами капки цилоксан витамини противоалергични и тебокан .Според нея ще се оправя но аз не знам какво да мисля Cry,разбрахми се да проведа лечение 5-7 дни иако съм добре -добре ако ли не да я потърся по точно доц Попова защото тя излиза във отпуска и да дойда отново във София.Какво да си мисля незнам моля се да се оправя но се чудя защо преди тези симптоми имах само болка и сърбеш близо 6 мец а пък 2 доктори ми казаха ,че нищо ми няма видимо на ухото?Просто съм много объркана повярвай те ми и не знам дали да се доверявам на доц Спиридонова и на кого не знам ?Може би откачам но дали нямам нещо др там като''туморче''или съм за психиатър #Crazy Embarassed Rolling Eyesно през 2007-октомври ми направиха скенер защото имах главооболие и всичко е наред просто малко повече нерви ама се чудя скенера хващали чак до ухото/
?Може би съм за смях но не ми е до смях.Ако имате мнение моля ще го приема каквото и да е .

Общи условия

Активация на акаунт