Езикът на знаците за бебета.

  • 5 993
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 524
В последния брой на списание "Моето Дете" има статия за езика на знаците за бебета, даже има курсове в САЩ и Европа.
Много се запалих и от няколко дни се учим с малката - е за сега без успех  Party , но ентусиазмът ми не е намалял.
Цитат от списанието:
"Специално разработената комбинация от движения помага на родителите да разберат по-добре детето си. .....
Идеята на разговора с помощта на знаци е да се улесни комуникацията с малкото човече, което може да контролира ръчичките си от най-ранна възраст, но не и гласните си струни и езика."

Ако сте гледали филмът "Запознай ме с вашите" - там детето общуваше с този език, мислих че е измислица, но се оказа възможно.

Та накрая въпросите ми - Знаете ли нещо повече, за начин на учене, за повече знаци, има ли мами използвали тези знаци, някъде в Б-я има ли курсове и изобщо нещо повече по темата?
 

# 1
  • Мнения: 2 374
За пръв път чувам подобно нещо струва ми се интересно..... Peace

# 2
  • Мнения: 8 163
Тук има доста родители, които са убедени в ползата от жестомимичния език за бебета. Моите наблюдения обаче показват, че децата, които са научени да общуват по този начин не изпитват потребност да говорят и проговарят месеци по-късно от връстниците си. Това ги ограничава от възможности за нормална комуникация с хора, които не са членове на семейството или не са обучени на жестомимичен език.

В случаите, които знам децата бяха на по 18-20 месеца, когато зорлем проговориха, защото или тръгнаха на детска, или започна да ги гледа детегледачка.

# 3
  • Мнения: 422
на мен също ми е интересно и аз ще следя темата,имам и накакви спомени от филма би било добре да ги разбираме какво точно искат Simple Smile

# 4
  • Мнения: 505
Да и аз си спомням филмът с Робърт Дениро, в който говореше жестомимично със внука си. А е беше си направил имаше и изкуствени гърди, за да
'кърми' бебето   hahaha

# 5
  • Мнения: 283
... В случаите, които знам децата бяха на по 18-20 месеца, когато зорлем проговориха, защото или тръгнаха на детска, или започна да ги гледа детегледачка.

Звучи много логично!!!

# 6
  • Мнения: 1 212
Е, ако погледнем по-простичко на нещата /без литература и специална подготовака/,  езикът на знаците е широко разпространен и ползван от всички нас при първата ни комуникация с децата.
Замислете се само, как всички махаме с пръст казвайки "не", кимаме с глава, махаме с ръце за довиждане и поздрав.
Съпровождайки дадена дума със съответния жест , правим урока за детето по-интересен и занимателен.
Пример : синът ми започна да казва "ла-ла" / тоест ела/ с протегната напред ръка / с длан нагоре/, свивайки и опъвайки пръстите на ръцете.

# 7
  • Мнения: 147
      Преди време бях попаднала на няколко подобни клипчета :
http://www.youtube.com/watch?v=QxanHDqr4eE
       

# 8
  • Мнения: 2 825
И аз запис, че ми е интересно, въпреки че мнението на Фея-кръстница, звучи доста логично.

# 9
  • Мнения: 3 550
Не догледах филмчето до края, но ми направи впечатление, че детенцето едновременно правеше знака и произнасяше думата на глас. Каква е ползата от този жестомимичен език тогава? За да го разбира детегледачката - грузинка, която не говори английски ли?

# 10
  • Мнения: 991
Тук има доста родители, които са убедени в ползата от жестомимичния език за бебета. Моите наблюдения обаче показват, че децата, които са научени да общуват по този начин не изпитват потребност да говорят и проговарят месеци по-късно от връстниците си. Това ги ограничава от възможности за нормална комуникация с хора, които не са членове на семейството или не са обучени на жестомимичен език.

В случаите, които знам децата бяха на по 18-20 месеца, когато зорлем проговориха, защото или тръгнаха на детска, или започна да ги гледа детегледачка.
Мислила съм си, че този жестомимичен език може да доведе дотам, но нямах лични наблюдения. Наистина мисля, че така се губи стимулът децата да комуникират вербално.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
Фея-Кръсница не е ли нормално точно между 18-20 месец да проговорят по принцип бебетата?
 newsm78 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
Е стига де момичета, от 60 хиляди потребители, все някой знае нещо повече за езикът на знаците при бебетата.

# 13
  • Мнения: 4 753
Изгледах клипчето, но нещо не ми вдъхва доверие... От какъв зор трябва това дете да се учи на всички тези знаци...  newsm78  Дори ми се струва опасно. Има ли вариант такива деца трудно да се откажат от знаците и в напреднала възраст да показват с ръце какво казват???  newsm78  Сещам за вица с рапърите... смешно е, но ако му вържат ръцете на детето дали ще може да каже нещо...  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
 Joy Joy Joy
 Това на клипчето и на мен ми идва в повече, но с кеф бих общувала с малката сега с езика на знаците, например има знак за болки в коремчето, чудя се как да я науча и как изобщо да обясня на 10 месечно бебе какво е болка в коремчето, та да може тя да ми казва ако я боли. Моята идея е да може тя да ми казва че иска да папа, че я боли коремчето и такива неща, а не да я уча на целия език, говоря за 10 движения най-много, но уви май няма мама използвала го успешно  и да чете тук.

Общи условия

Активация на акаунт