Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Canada
На 1-ви юли Слава ще стане на 2 месеца. Изцяло на кърма сме и на поискване (в момента сме с по 8 хранения на ден) - през първия месец беше наддала 850гр. + 4 см. В началото я хранех и от двете гърди, но после прочетох тук във форума, че се редуват - едната на едно, другата на следващо... почнах и аз да редувам гърдите. До вчера, когато изведъж бебка е постоянно гладна и определено не и стига само едната гърда - вечерта почнах да давам и втората. Почнах да се изцеждам, за да стимулирам лактацията и за около 24 часа след хранене успях да изцедя 150мл. общо и от двете гърди, което според мен е много малко.
Днес в една от темите попаднах на тази статия: http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=5&temaN=29
Та въпросите ми са:
В горната статия пише, че на ден се произвеждат около 800мл. кърма. Значи ли, че това, което успявам да изцедя след хранене си е нормално, а не малко? Т.е. имам достатъчно кърма и сме просто във фаза на по-усилен разтеж.
Вие как кърмите - от едната или от двете гърди?

# 1
  • До хладилника, който обичам
Къде прочете във форума, че гърдите трябва да се редуват?! Напротив, винаги сме говореи обратното - ако бебето иска, да му се предложи и втората гърда на едно ядене...то само ще покаже.
На първия ти въпрос: да, правиш достатъчно мляко. Аз не вярвам и 20 мл да успея да изцедя, след като дъщеря ми е сукала. Имаш достатъчно мляко, слагай да суче често и предлагай и двете гърди на едно ядене и за няколко дена всичко ще си дойде на мястото.
За втория: както дойде...ако е гладна - и от двете, иначе - от едната.

# 2
Аз кърмя и от двете, вече почти 6 месеца.
Бебо в началото наддаваше по 300 грама, вие сте направо супер.
Няма от какво да се притесняваш.

# 3
Аз в началото кърмех само от еднате, после започнах да предлагам и двете, след това  минах пак само на една гърда на всяко хранене. Но, ако смятам, че не достига на бебчо ще му предлагам и втората. Това по колко кърма изцеждаш след кърмене не е индикатор за това  какво количство кърма имаш на ден. След като бебето ти наддава така добре това е показателя, който трябва да ти говори, че кърма имаш достатъчно

# 4
Аз кърмя и от двете гърди,то бебата така дърпа -като помпа и е такава лакомия,че само от едната мисля няма да и стига.. Wink
Тя си знае вече урока и като спре да суче от едната сама си се обръща на другата страна/кърмя легнала/и си чака другата порция. Grinning

# 5
  • София
Аз първоначално давах и двете, после лактацията се установи стабилно и бебко се нахранваше само от едната, месеци наред.Последно се установихме обаче пак на двете, защото сега млякото за едно хранене си е доста - за бебе на 10 месеца, и ако кърмя само от едната, разликата в размерите е очебийна #CrazyНе мога да ходя по улиците с две фрапантно различни гърди...И затова сме пак на двечките всеки път Mr. Green

# 6
  • UK
аз първо ги редувах ,сега яде от двете през деня и само от една през ноща- така и харесва Wink изцеждам максимум 120 мл на ден(да кажем на 3-4 пъти),ако цедя де,че не ми се случва често. бебето е добре.бъди по-спокойна и всичко ще е наред.няма такива неща като трябва-ако иска двете даваш му двете,ако не ще здраве да е Mr. Green

# 7
Винаги съм предлагала и втората, ако иска - иска, ако не... Но май много рядко ми отказва. Ако пък сукне 2 пъти и се дръпне, аз почти винаги я доизцеждам с помпата (не че успявам да изцедя кой знае колко). Сигурно не е много правилно, но така съм свикнала вече и ми е изгодно  Wink  Grinning

# 8
Винаги предлагам и втората и обикновено си ги изпразва и двете.. тъй като кърмя само легнала (вече само така иска принцесата след поредната стачка  Rolling Eyes) като свърши с едната бебка направо обръща глава на другата страна и чака да я прескоча  Wink, ако не иска - стиска уста, зяпва нагоре и почва да си пее Laughing но аз винаги предлагам..
от скоро спря да яде нощем и първите няколко дни гърдите ми сутрин бяха на камък и преливаха - тогава се наяждаше само от едната, а другата трябваше малко да я цедя защото болеше ужасно.. сега се нормализираха нещата и пак си хапва и от двете ! 

# 9
Винаги предлагам и втората и обикновено си ги изпразва и двете.. тъй като кърмя само легнала (вече само така иска принцесата след поредната стачка  Rolling Eyes) като свърши с едната бебка направо обръща глава на другата страна и чака да я прескоча  Wink, ако не иска - стиска уста, зяпва нагоре и почва да си пее Laughing но аз винаги предлагам..
от скоро спря да яде нощем и първите няколко дни гърдите ми сутрин бяха на камък и преливаха - тогава се наяждаше само от едната, а другата трябваше малко да я цедя защото болеше ужасно.. сега се нормализираха нещата и пак си хапва и от двете ! 
:Малко офф:Магс, сега разбирам,защо и моята беба прави така.Вземала е уроци при твоята. Joy Joy Joy Joy Joy

# 10
  • Canada
Благодаря ви за отговорите, момичета! Не съм предполагала, че ще се побъркам на тема кърмене. С първата щерка бях като млеконадойна крава, защото от незнание изцеждах "до дупка" и двете гърди след всяко хранене и съответно съм предизвикала свръх производство. Сега, благодарение на вас (постоянно ви чета) оставих кърмата ми да се саморегулира! Благодаря ви!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт