Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Сбъдваща мечти, ти все пк живееш във Франция! Точно за това казах: "както всичко останало в БГ". Моята информация е отпреди 3 години и се надявам нещата дост да са се променили. Рекламата срещу рак на маточната шийка също доста нашумя, но четох че доста момичета са се разболяли именно след това (ако не се лъжа беше в САЩ). Та това имах предвид.

# 46
  • Мнения: 616
аз не виждам някой да твърди нещо от изписаното до тук по темата, всеки си е казал мнението "смешно" или не  Rolling Eyes както си го представя или от където е прочел/чул нещо.

wondergirl  Hug ще се съберем и ние един отбор  Party

# 47
  • Мнения: 19
Хайде и аз в новата темичка! За оформлението - без думи. Blush

# 48
  • Мнения: 19
И аз се сетих за едно заглавие: През ДЕКЕМВРИ резултатът ще е ясен - по-многоброен е отборът на момите или на момците! stork-boy stork-girl hahaha

# 49
  • Мнения: 4 589
Хоп и аз в новата тема. Докато си обуча новите колежки и вие сте изписали 3 страници.

Относно Стволовите клетки аз лично имам доста добра информация за клиника Малинов, с договорите, срокове и т.н. Мой приятел ползва тяхната услуга и е много доволен. Така че надейте да изказвате мнения, без да сте запознати. Знам, че българите сме Тона неверни, но аз поне съм минала през тази клиника и знам за какво става въпрос.

Темата е страхотна, отново поздравления за идеята.

# 50
# 51
  • Мнения: 1 539


Аз съм много развълнувана, защото утре сутрин в 8:30ч. съм на ФМ при Врагалева във Фемина. Дано всичко е наред! Винаги ми се свива всичко преди преглед...Стискайте палци да се види и пола! Както казва един приятел "Каквото ще да е, момче да е! Simple Smile" Най-важно е да е живо и здраво!


Елмина, ти да не си приятелка на мъжа ми  hahaha  Joy
Моля те дай инфо след ФМ утре - аз съм при Врагалева на 18ти и вече нямам търпение. Тогава ще бъда в 21 г.с.
Йойоана, страхотна си!

# 52
  • Мнения: 6 206
Ще помоля за стволовите клетки да говорите информирано, защото връщайки се назад прочетох доста смешни твърдения, базирани на информация от типа "една съседка каза". Има достатъчно информация в сайтовете, попрочетете, информирайте се, тогава говорете за това колко е незаконно и колко е измислено.
Иначе по въпроса за бъдещето на лечението със стволовите клетки - мненията са доста полярни. Лично според мен, бъдещата медицина ще се опира много на тях, но аз съм непрофесионалист и това е по-скоро усещане, от колкото професионално мнение. За който му се чете, има безкрайно много медицинска литература в интернет, разискваща въпроса.
Именно - аз говорих с няколко лекаря по въпроса, защото въпреки мнението ми, че съм ерудирана личност  Crazy, далеч не разбирам от всичко, най-малко от стволови клетки. Пък и аз много обичам компетентните изказвания по фОрома.
Мненията бяха - от пълна глупост било до щом имате пари за трошене, давайте.
То не става въпрос за пари за трошене - когато можеш да спасиш и от това зависи живота на детето ти, недай си Боже, пари ще се намерят.
Сбъдваща, а те като са братя и сестри, нали ако се наложи, дано не се, може да се използват помежду си.
Така че време има, решения се взимат за това, да се променят. Simple Smile

Дано имаме късмет за увеличаване на 1 година на майчинството.

# 53
  • Мнения: X
Сбъдваща мечти, ти все пк живееш във Франция! Точно за това казах: "както всичко останало в БГ". Моята информация е отпреди 3 години и се надявам нещата дост да са се променили. Рекламата срещу рак на маточната шийка също доста нашумя, но четох че доста момичета са се разболяли именно след това (ако не се лъжа беше в САЩ). Та това имах предвид.
Elmina, правилно се досети, че точно твоя постинг ме подразни. Затова ще коментирам и конкретните ти думи, които като твърдения са обсолютно некоректни.

По въпроса за стволовите клетки, доколкото съм чувала, както всичко останало в БГ това си е чиста проба измама и далавера. Първо тези клетки (по моя инфо) изобщо дори не се съхраняват в БГ. Това си го представям като незаконната трансплантация на органи. Да, някой ги използва, който има много пари да си го позволи, но ако на теб ти потрябват (недай си Боже) дори не се знае дали ще ти дадат твойте...Но от друга страна е по-добре да го направиш отколкото после да съжаляваш защо не си.   bouquet
Стволовите клетки се съхраняват в специални кръвни банки, сертифицирани, лицензирани, доказани от години. Вече има и банки в България - поне една, но мисля че са повече. Доколко са добри, доколко съхранението на кръвните продукти в тях е качествено и до колко може да им се вярва, аз няма да коментирам. Нямам достатъчно пълна информация за това. Мога да говоря за компанията, която избрахме ние. Банката, в която се съхраняват стволовите клетки , взети от бебета в цяла Европа, северна Африка и част от Изтока е само една - в Белгия. Там се СЪХРАНЯВАТ, а не се трансплантират или използват под какъвто и да е начин взетите клетки. За каква незаконна трансплантация говориш? Разбирам да имаш предвид незаконен износ на кръвни продукти, но ти пишеш ТРАНСПЛАНТАЦИЯ НА ОРГАНИ. Ако все пак става въпрос за незаконен износ на кръвни продукти - това е уредено законово, освен това при подписване на договор те информират много коректно как е законовата рамка по въпроса в конкретната страна в която си. Това са си твоите(на детето ти) кръвни продукти, през 20-те години докато се съхраняват, продължават да са си твои, никой няма право да ги пипне без твое изрично съгласие. Не могат да се ползват от друг човек. Освен твоето съгласие, се иска и съвместимост, която дори между кръвни братя е около 25% (ако не се лъжа), какво остава за напълно непознати лица. Ако на теб ти потрябват, разбира се че ще ти дадат твоите, няма как да са други.
Говорим за компании с огромен опит в съхранението и използването на стволови клетки. Доказали се десетки години, с клонове в целия свят. Какво общо има с това кой къде живее. И в България, и по света - процедурата по извличането е една и съща, банката в която се съхраняват е една и съща, транспортирането се извършва от по един и същи начин от една и съща куриерска компания. Цената е една и съща. Говоря за компанията Крио-сейв.
Затова - подразних се, защото се говори наизуст, подмятат се сензационни плашещи думички, без капка опит или конкретна информация по темата.
Нямам нищо лично срещу никого, просто искам да ви накарам да се информирате сами, а да не вярвате на съседката или колежката, която също вероятно говори наизуст по въпроса.
За мен въпросът е приключен, не смятам да правя темата бойно поле. Мисля, че бях изчерпателна и максимално ясна, затова спирам да пиша по въпроса.
Ако има обидени, нека ме извинят!

# 54
  • Мнения: 22
Елмина, ти да не си приятелка на мъжа ми  hahaha  Joy
Моля те дай инфо след ФМ утре - аз съм при Врагалева на 18ти и вече нямам търпение. Тогава ще бъда в 21 г.с.
Йойоана, страхотна си!

[/quote]

Shark, аз вече ходих на една ФМ в 13 г.с. и съм много доволна от нея (ако питаш за мнението ми). Много е мила, внимателна, всичко ми обясни. Още в началото й казах, че искам диск и тя ми записа най-интересните моменти, които забелязахме. Сега понеже ще е ФМ и Доплер, изследването ще струва 80 лв.

# 55
  • Мнения: 616
дами да ви питам като чистите вкъщи слагате ли домакински ръкавици, че аз малко след дъжд качулка направих  ooooh! първо изтърках къщата и после си купих ръкавици  Rolling Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 438
дами да ви питам като чистите вкъщи слагате ли домакински ръкавици, че аз малко след дъжд качулка направих  ooooh! първо изтърках къщата и после си купих ръкавици  Rolling Eyes

Да, слагам си ръкавици - откакто съм бременна, де Simple Smile Wink
И даже си взех такава маска като на лекари/зъболекари - за еднократна употреба, че ми ставаше лошо от миризмите и препаратите.
Миналия уикенд  с нейна помощ си излъсках банята и WC-то основно с разните му там спрейове и препарати, без да ми стане лошо Simple Smile Сега мога да си чистя на воля  Rolling Eyes
Препоръчвам като идея на всички,  на които им пречат препаратите/миризмите все още  Laughing

# 57
  • Мнения: 14
Проблемът с чистенето ми го решиха отдавна докторите Simple Smile Никакво чистене, нито с ръкавици, нито без!!
В началото се чувствах ужасно Sunglasses! Чувство граничещо с депресия, ама се свиква!!  Сега таткото чисти. Е разбира се, не може като мене, ама така ще е!!

А и вие не си давайте много зор, щото файда голяма няма, а пък рисковете не са малки!!

Лека вечер

# 58
  • Мнения: 6 206
Проблемът с чистенето ми го решиха отдавна докторите Simple Smile Никакво чистене, нито с ръкавици, нито без!!
Същото и при мен.
Като започна докторката да ми изрежда забранените дейности - примерно проскане.
И мъжът ми я прекъсна - тя тези неща не ги владее, кажете й просто да си стои вкъщи и да не обикаля улиците по 5 часа на ден, при това в най-голямата жега. И понеже ме разплака като ми се караше, все едно всичко съм го правила умишлено, до момента докторката и акушерката ми съчувстваха, а като ме наклевети той, веднага минаха на негова страна. Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 4 589
Аз ръкавици не слагам, ама и не използвам кой знае какво препарати, само Циф. Но аз съм намерила решение, като наемам жена веднъж седмично да ми чисти. А за прах и прахосмукачка, мъжо има голямо желание.

Сега мами, отивам да гладя и да стягам багаж, че не остана време, а морето ни зовееееееееее.

Хубава вечер.

Общи условия

Активация на акаунт