Колко е разликата в годините на децата ви?

  • 4 469
  • 111
  •   1
Отговори

Анкета

Колко е разликата в годините на децата ви и смятате ли, че е достатъчна?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Айде пак с моето любопитство!

Колко е разликата в годините на децата ви?
Смятате ли, че е достатъчна? Ако не е, каква разлика смятате за достатъчна?

Имате право на избор на три опции! Peace

# 1
  • Мнения: 9 892
достатъчна за какво?  newsm78

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
достатъчна за какво?  newsm78

за каквото си поискаш! за гледане на децата (лесно ли е, трудно ли е), достатъчна за самите деца, за отношенията помежду им...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз чакам бебе , но между мен и брат ми е 5.5 год.Ужасно голяма  ooooh!.Нямаме общи интереси , разминаваме се почти във всичко, не се разбираме .Аз го приемам за дете , а той мен за мама или старомодна.То си е до възпитание де , но аз съм се грижила за него и съм го гледала и може би там някъде са се пропукали взаимоотношенията.Наши приятели са с 7 години разлика при децати 1 клас момиче и 8 клас момче /обратен на нашия вариант / и ефекта е същия ката при мен и брат ми.Според мен малката разлика между децата е добре и за децата и за родителите .

# 4
  • Мнения: 9 892
аха. Аз харесвам малката разлика, въпреки че за майката е по-трудно.
Също имам голяма разлика с брат си и дълго време имахме съвсем различен поглед върху нещата. Съвсем не сме били близки.

# 5
  • Мнения: 591
1г8м е разликата между децата ми. Гласувах с 2г. Смятам, че е добра разлика и се надявам да са си по-близки, отколкото аз с брат ми (6г. разлика)

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако искаме да сме точни - 6г. 7м. 11д Laughing.

За мен е идеална - големият не ревнува, проявява разбиране към по-голямото внимание, което отделям на малкия, помага ми, мога да разчитам на него.
Малкият пък обожава батко си и крещи от радост като го види.
Вече започват да играят заедно и виждам на колко много неща може да се научи от батко си.

# 7
Между моя син и дъщеря ми разликата е точно 4години и 10месеца. Дъщеря ми в момента е на почти месец и вкъщи ни е още малко объркано, докато всички свикнем с новия график, но сина ми се държи изключително внимателно с малката когато реши че иска да е при нея, разбира се.. )). Хубавото на тази разлика е, че сина ми е вече доста самостоятелен и не ми се налага да ходя по него непрекъснато - сам се облича, храни, мие зъбите и ходи до тоалетна, оправя си играчките след като се наиграе с тях.. така че в това отношение разликата им е чудесна. Ако трябваше да правя всичко това вместо него + бебето с постоянните грижи, щях да лудна направо - защото сама си гледам малката, а помощта на бабата в случая е само, когато вземе сина ми при нея.. добре че е лято и това често се случва )) За мен по-голяма разлика е ок, колкото е по-самостоятелно едното, толкова по-лесно се гледат две.. или три, или четири или..   Simple Smile Simple Smile Simple Smile

 

# 8
  • София
  • Мнения: 276
Гласувах, че 3 год. е достатъчна разлика, но аз лично не "минах" на нея, ( както се вижда от линийката ми Heart Eyes), защото смятам, че първо на едното дете трябва да се даде максималното като грижа, внимание ,обучение и то точно в периода, когато опознава света и всичко му е ново и интересно ( във възрастта 2-5 г).

Не исках да лишавам детето от разходки, екскурзии, театри, спорт защото бебо е приоритет, а знаете, че с бебе времето е ограничено и вниманието трябва да се дели( винаги в полза на бебо, който е по-нуждаещ се).....някак не си представям, да иногрирам едното дете, което опознава оклоният свят и има най- много нужда от внимание за сметка на бебчо.

Отделно имам наблюдения при мой познати- майки с породени или деца с разлика 2-3 год....та те са постоянно изнервени, викат по децата, дори и на площадката, перманентно уморени........какво може да даде на едно дете една изнервена майка, която постоянно крещи?

Определено съм ЗА по-голяма разлика....предимствата са ги описали момичетата преди мен

Не ангажирам никой с моето мнение, а просто споделям.

# 9
  • Мнения: 750
1 година, за мен е перфектна.

# 10
  • Мнения: 135
Ами,живот и здраве ако родя през септември,разликата ще е 1г.и 3м.!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 386
Гласувах с 3, но всъщност е по-малка. А по отношение на това дали е достатъчна - е малката беше изненада  Mr. Green, но решихме, че ще се справим и не сбъркахме Peace

# 12
  • Мнения: 2 498
7 год и половина е разликата между децата ми.....по принцип съм ЗА големите разлики Peace...

# 13
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Разликата при моите деца е почти 7 години.Надявам се да се разбират във бъдеще, сега много се обичат.Между мен и сестра ми разликата е 8 години,винаги сме били  в чудесни взаимоотношения, много сме си близки.

# 14
  • Мнения: 66
11 год. 6 м. 4 дни. Бих желала да е по-малка, но нещата не винаги стават така, както сме ги искали. Започнахме да работим по въпроса за второ дете, когато първото беше на 5 год. Е, сега му е било писано да стане.
Сигурно децата ми няма да имат общи интереси и няма да си играят заедно. Все пак каката е страшно щастлива и ми помага във всичко.

Общи условия

Активация на акаунт